Který naviják byste brali?

Dobrý den / ahoj.

Chtěl bych koupit nové navijáky, ale nevím jaký.Uvažuji mezi těmito:

1. SHIMANO BIOMASTER 8000 XTA - http://www.rybarsky-market.cz/kaprove/navijak-shimano-biomaster-8000-xta/sr-1-sc-34-si-216/default.aspx

2. SHIMANO NAVI 8000 XTA - http://www.rybarsky-market.cz/kaprove/navijak-shimano-navi-8000-xta/sr-1-sc-34-si-218/default.aspx

3. DAIWA CROSSCAST S - http://www.daiwa-fishing.cz/navijaky/100-crosscast-s.html

Díky za odpovědi.
Autor diskuse: Sedli - Profil , 18.7.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
89 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nsirahobby - Profil | So 21.7.2012 21:50:37

Jestli ono to není zbytečný . Autor tohoto vlákna uvedl co by si představoval a myslím si , že tím i ukázal kolik do toho hodlá vrazit . Windcast Z je cenově už trochu jinde .
Nedávno jsem taky rozmýšlel co koupit . Tak jsem vyzkoušel . Moc se mi líbil Windcast , ale byl jsem vyloženě zklamaný . Daiwy se mi moc líbí , ale nakonec mám Ultegry XSB a jsem spokojen . A abych někoho neurazil tak ty Ultegry mám na prutech zn. Daiwa :))))

    Nchesper - Profil | So 21.7.2012 21:39:37

    Jakuza >> to ty si vytahl tu diskuz

      NJakuza - Profil | So 21.7.2012 21:31:45

      chesper >> Jo vybral jsi zrovna to co se ti hodí do krámu... Ale to , že drtivá většina Windcast chválí už ti nějak uniká... To je fuk, už to neřešme. Ten kulturista to napsal dobře...

        Nchesper - Profil | So 21.7.2012 21:15:20

        Jakuza >> třeba tento ti dává plně za pravdu N CT Timata - ® Pá 25.5.2012 8:38:48
        Líbí: 0 Nelíbí: 0
        Ja som minule drzal v ruke windcasta a ten chod sa mi zdal horsi, ako ma shimano. Ale to som drzal len v predajni a tocN Shawt - ® So 5.5.2012 11:51:25
        a to sem jen nahlédlZober jednoznačneShimano.Mal som tieto Daiwy Windcasty Z5000LD a katastrofa.Nebudem sa tu rozpisovať.Ale si všimni tady v bazaru každu chvilu niekto predáva Windcasty.Teraz mám tieto Shimano Power Aero a to je uplne niekde inde ako Windscasty.Určite radšej zober hociakú Ultegru a nebudeš banovať.Viem o čom hovorím.Nechcem rýpať do Daiwistov ale Daiwa vyrobená v korei nemá na Shimano vyrobené v Malayzii.Daiwa a Shimano jedine od tých vyšších modelov.Alebo Emblemy Pro alebo Daiwa tournament entoh tiež nie sú špatné.Ale určite nie Windcasty.A to som mal od tatže bych neřekl že ti dává až tak za pravdu jen se nakoukl a kousek četl ty asi ne jinak bys nepsal že ti dává za pravdu

          NLee-Haney - Profil | So 21.7.2012 21:14:53

          Hádáte se tu jak trouby.Řekl bych že hádka je jen a jen o tom kdo je daiwista a kdo shimanista.Jeden bude mlet že shimo nebrat a druhý že daiwu nebrat.Realita je taková že do 5K to bude na stejné brdo a lepší nebude ani jeden.Pamatuju si příspěvek od jednoho přispivatele kterému prošlo pod rukou hodně navi a ten tvrdil že daiva do 5k je šrot,to samé může někdo tvrdit o šímu.Já na navijácích netahám betonové kvádry a tudíž mi stačí navi do 5k a světe div se jsem s ním spokojen.
          Z výběru zde bych bral Biomastry i když ta tica taky nemusí být špatná.Já mám doma navi xsa a není to špatný navi,ale je dost těžký.Navíc by mu seděl ten ochraný prstenec pod cívku jak má ultegra protože mi celkem dost padal silon pod cívku při vyvážce,ale to bylo asi rukama:)

            NDušan_hp - Profil | So 21.7.2012 21:11:18

            kolem dvou tisíc asi nejlepší volba GTX, ještě jsem nenašel slovo proti. Ale nezavážim.

              NJakuza - Profil | So 21.7.2012 20:35:20

              chesper >> Prostě tam žádné vůle nemám. Pokud je tam ty máš, tak to reklamuj (vlastně už jsi je dal pryč, že) Nepodsouvej mi ale tvoje názory. Já snad musím vědět co mám doma líp než ty, ne? Nechápu proč bych si to vymýšlel, nikomu se nic nesnažím prodat. Jen jsem napsal svůj postřeh, toď vše a tahle diskuze mi jen dává za pravdu
              http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=635376&kw=windcast​​%20z

                Nchesper - Profil | So 21.7.2012 20:05:09

                Jakuza >> taky mi to tak s tebou přijde tvrdit že tam vůle nejsou píšeš hovadiny a jestli tam ty vůle nemáš tak bych to rád viděl

                  NZ5 - Profil | So 21.7.2012 19:50:31

                  reaper >> Doufám, že ti budou sloužit, ale za mě, jak vidím Mitchell, tak se mi ježí chlupy na skoro celým těle.

                    NJakuza - Profil | So 21.7.2012 19:46:19

                    chesper >> Už s tebou na toto téma nehodlám diskutovat. Připadá mi jakobych si psal s nějakým mentálem. Čtěš vůbec to, co ti píšu??? Asi ne, protože odpovídáš na něco úplně jiného.
                    Já píšu, že jsem srovnával s Ultegrama a ty na to odepíšeš, že jsem srovnával s Mivardi a Spro.
                    Já píšu, že na Zetkách nemám žádné vůle a ty na to "když ti nevadí ty vůle, tak budeš spokojený"
                    Nezlob se na mě, ale tohle je diskuze na úrovni pětiletého retardovaného dítěte...

                      Njircek - Profil | So 21.7.2012 17:39:53

                      KUBE07 >> Pravda, mam Shimamana LC i D a ta Decka v 6 tisicovce jsou naslapane a udajne temer neznicitelne masiny.. Jsem s nima nad miru spokojen, kdyz se na ne kouknu, tak me zaplavi pocit jistoty, ze me tyhle hracky nenechaji ve stychu ! Vubec jsem tuhle diskuzi necetl, ale kdyz jsem tu zahledl ta Decka, tak to muselo ze me ven, omlouvam se ;-)

                        Nreaper - Profil | So 21.7.2012 17:26:25

                          Nchesper - Profil | So 21.7.2012 15:37:20

                          Jakuza >> já jen byl rád že sem se ho zbavil protože podle mě je to jeden z těch horších naijáků ale když ti ty vůle na něm nevadí tak budeš určitě spokojenej já osobně bych ho už nechtěl i kdyby mi za to platily mam power aera a sem zpokojenej je jasný že když vybíráš mezi mivardi spro okumou a tímhle tak to to je pro tebe nejlepší naviják ale v této cenové relaci je lepší ultegra aspoň podle mě

                            NJakuza - Profil | So 21.7.2012 15:08:30

                            chesper >> Jak říkám, prošli mi rukama už skoro všechny navijáky na kaprařinu, které se dováží do ČR a Windcasty Z patří k těm nejlepším, proto jsem si je také pořídil. Na Basie či Technia jsem neměl dost peněz, ale v relaci do 5000,- za kus nemají Zetka konkurenci. Popravdě je mi jedno jestli mi to věříš, každý máme svůj názor a o tom to je. Kdyby měli všichni na světě stejný vkus, tak by neexistovala konkurence.
                            PS. Doporučuju pročíst tuhle diskuzi, kde převládají pozitivní ohlasy, které jen potvrzují moje slova.
                            http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=635376&kw=windcast​%20z

                              Nsumec 1950 - Profil | So 21.7.2012 14:30:50

                              Jakuza

                                NVendelinnn - Profil | So 21.7.2012 13:13:33

                                Omlouvam se za dotaz mimo diskuzi,ale je tu prosim pekne nekdo ze Zlina nebo blizkeho okoli? Potrebuju pomoc...

                                  Nchesper - Profil | So 21.7.2012 13:08:10

                                  Jakuza >> no nevím jak by se tvářily u tomi kordy v praze kdybys jim řekl že jsou větnamci ale kdo ví co tam prodávají a to že máš windcasty bez vůle můžeš vyprávět své babičce ale ne mě prostě podle mé zkušenosti jsou zetka navijáky na hovno až vyzkoušíš jinej naviják tak poznáš co je dobré a co ne ale vím že si budeš stát za svím když už ty sračky vietnamský vlastníš jestli si totiž vzpomínám tak to zetko je made in vietnam

                                    NJakuza - Profil | So 21.7.2012 12:35:06

                                    chesper >> Kdo ví co jsi doopravdy měl a u kterého vietnamce ti to prodali..:D Windcasty, které mám já jsou o 90% lepší než Ultegry a to už jsem měl tu čest jak s klasickýma XSB, tak taky CI4. Nejen že jsou Ultegry neskutečně těžké oproti Zeukům, ale taky v nich hrká a po roce používání jsou zralé na generálku. Windcasty oproti tomu i po dvou sezonách jsou pořád jako nové bez sebemenší vůle.

                                      NShawt - Profil | So 21.7.2012 12:34:13

                                      chesper >> a jinak k te vuli,ja vice dotahl kliku a vule je mensi....

                                        NShawt - Profil | So 21.7.2012 12:33:01

                                        chesper >> mas pravdu,ze trosku vule tam je,ale mel jsem v ruce shimana a tam vule byla taky,tak nevim,napr u Okumy Longbow jsem vuli nemel...

                                          Nchesper - Profil | So 21.7.2012 11:37:00

                                          meteor >> protože power aero je podle mě lepší naviják prostě made in japan tím nechci říct že ostatní shima jsou špatné ba naopak

                                            NPortos - Profil | So 21.7.2012 11:30:41

                                            meteor >> Riziko odrovnání dvojité přední brzdy je daleko vyšší, než u klasické a pár strhnutých XTA jsem už v ruce držel:-). Stejně se na tu brzdu musí hrábnout tak nebo tak. Nenašel jsem v tom jakoukoliv výhodu, takže pro mě je celý systém u modelů XTA k ničemu.

                                              Nmeteor - Profil | So 21.7.2012 11:23:11

                                              Portos >> přesně tak. A kromě navýšení ceny bývá navýšeno i potenciální riziko, že se někde něco vysere (což je dáno složitější konstrukcí)...

                                                Nmeteor - Profil | So 21.7.2012 11:22:24

                                                chesper >> proč jsi dal pryč ta LC XT-A? To jsi si jich asi moc neužil (vzhledem k tomu, že je to v podstatě novinka)...

                                                  NPortos - Profil | So 21.7.2012 11:07:40

                                                  Sedli - >> Za mě asi ten Biomaster, ale v klasické přední brzdě.
                                                  http://www.rybarsky-market.cz/surfove/navijak-shima​no-biomaster-8000-xs/sr-1-sc-36-si-14637/default.as​px

                                                  Nejsem fanda zbytečných vychytávek, které mají akorát efekt navýšení ceny...

                                                    Nchesper - Profil | So 21.7.2012 11:03:18

                                                    sumec 1950 >> jo holt stará poctivá práce

                                                      Nsumec 1950 - Profil | So 21.7.2012 11:01:58

                                                      Ja bych chytal na tohle.

                                                        Nchesper - Profil | So 21.7.2012 10:59:48

                                                        Jakuza >> to je tvuj názor brát ti ho nebudu mě z vydržely asi 5 měsícu a z toho 3 ležely v zimě doma prostě i v porovnání s pitomou ultegrou sou to sračky na vyhození co se týče chodu a vůlí jinak sem vlastil bb lc ,bb lc xta ,ultegra xtb potom již zmíněné zetka a zas sem se moc rád vrátil k shimanu konkrétně power aero ale to je jiná cenová jinak daiwu možná vyšší třídy ale tohle už v životě ne a jestli si lepší naviják v ruce neměl tak to tě lituju protože i tica scepter kterou používám na spoodovém prutu šlape líp jak ten windcast

                                                          NJakuza - Profil | So 21.7.2012 10:44:37

                                                          chesper >> Vůbes jsem se nespletl. Mám je už druhý rok a lepší naviják jsem zatím neměl. Sice jsem už držel v ruce i Basie QDX, ale to je trošku jiná cenová kategorie. S cenové kategorie do 5tis. jsou Zetka jednoznačně TOP.

                                                            Nchesper - Profil | So 21.7.2012 9:01:30

                                                            Jakuza >> ze zetkama si se asi spletl že zřejmě si je neměl v ruce větší sračku snad ani
                                                            neznám takový vůle na klice nemá ni traktor a o chodu škoda slov

                                                              NT.Karel - Profil | So 21.7.2012 8:48:33

                                                              Jdi do Biomastra mám ho druhou sezónu a nestěžuji si

                                                                NJakuza - Profil | So 21.7.2012 8:12:39

                                                                Sedli - >> Asi bych šel do Daiwy. Shimana už nejsou to co bývali. Ale u Daiwy bych volil spíš Emblem, Tournament, nebo Windcast X. Kdybys ale chtěl opravdu špičkový naviják což asi nehledáš s finančních důvodů, tak jednoznačně Windcast Z. To jsou neskutečné mašiny. Absolutně dokonalé stroje bez nejmenších vůlí s naprosto hladkým chodem.
                                                                Pokud ses ale rozhodl ušetřit, tak se vykašli na laciné navi od těchto značek a kup si Ticu. Ta splní veškeré tvé očekávání. V bazaru teď někdo nabízí dva Sceptery za 3000,- fungl nové, tak jdi do nich a máš vystaráno.

                                                                  NKocháč - Profil | So 21.7.2012 7:04:49

                                                                  Jsou to všechno spotřební sračky. Kde jsou ty doby co se dělaly navijáky. Kup někde v bazaru starý XT

                                                                    Nchesper - Profil | So 21.7.2012 6:20:49

                                                                    Sedli - >> daiwě v této cenové relaci se raději obloukem vyhni a vem biomastery

                                                                      Nchesper - Profil | So 21.7.2012 6:19:06

                                                                      Shawt >> vlastnil jsem windcasty z a horší naviják v ruce sem neměl takové vůle neměl snad ani reex a že by nějak z lehka točily to se taky nedá říct prostě daiwa v této cenové relaci jsaou vyhozený peníze zlatý shimano

                                                                        NMa_verick - Profil | So 21.7.2012 2:54:54

                                                                        Zdravím, Já osobně bych své DAIWA EMBLEM PRO 5000 neměnnil, fakt skvělé navijáky.

                                                                          NShawt - Profil | So 21.7.2012 0:15:04

                                                                          Shawt >> nehlede na to,ze ja ty Crosscasty mel v ruce a nelibily se mi,jak vzhledove,tak pri toceni kliky....

                                                                            NShawt - Profil | So 21.7.2012 0:06:41

                                                                            Sedli - >> jdi do Daiwy,ale volil bych spise Crosscast X a nebo Windcast X...tady mas video k tem Crosscast.Jinak ty Windcasty maji navic protikorozni loziska
                                                                            http://www.youtube.com/watch?v=uskH1zvHipw

                                                                              Nsmaljoni - Profil | Pá 20.7.2012 20:59:30

                                                                              Jestli vežmeš SHIMANO BIOMASTER 8000 XTA nebo DAIWA CROSSCAST S tak určitě neuděláš chybu ani s jedným.

                                                                                Njaryn82 - Profil | Čt 19.7.2012 20:18:32

                                                                                já jsem pro DAIWA CROSSCAST S

                                                                                  Ngoter - Profil | Čt 19.7.2012 20:01:54

                                                                                  KUBE07 >> Zlatá slova, Déčka jsou impozantní za tu cenu :) už nechci měnit....

                                                                                    NSedli - Profil | Čt 19.7.2012 18:39:29

                                                                                    Lucciano >> Alespoň jsem zjistil kolik vlasce se na naviják nechá dostat - asi tak 2 mm vlasce 0.23 mm přes okraj cívky - v tahu nepadal - naštěstí :-D

                                                                                      NLucciano - Profil | Čt 19.7.2012 14:20:35

                                                                                      Sedli >> myslím že k tomuto účelu ti bude plne vyhovovať, ma veľkú kónickú cievku takže to lietať bude a ani vyvážka na 300m nebude problém(a to i v prípade, že by sa ti podarilo pár desiatok metrov odtrhnúť) S Nexave 4000 to zrovnavat nejde, je to rozdiel 2 tried.

                                                                                        NSedli - Profil | Čt 19.7.2012 13:35:45

                                                                                        Lucciano >> No k viužití navijáku, než odhoz spíše preferuji zavážku, ovšem očekávám od navijáku aby se s ním dalo i slušněji nahodit. Zatím jsem zavážel nejdál tak do 300 metrů. Ovšem todle nemusí bít maximální hranice, mam momentálně 4000 nexave, když jsem je kupoval, taky jsem myslel že budou stačit. Tak bych tu chybu udělal nerad znova.

                                                                                          NLucciano - Profil | Čt 19.7.2012 13:32:15

                                                                                          Sedli - >> z uvedenych by som bral SHIMANO BIOMASTER 8000 XTA. Tento navijak poznám, je to časom overeny kolovrátok s dobrou brzdou a ukladaním vlasca,pre kaprarinu vhodnejsim prevodovym pomerom, vacsou kapacitou vlasca a s bonusom v podobe 2 cievok. Chyba upresnenie vyuzitia...

                                                                                            NKUBE07 - Profil | Čt 19.7.2012 13:14:48

                                                                                            Čau, já vyměnil Shimano Big Baitrunner LC za Shimano Baitrunner 6000D a jsem velice, velice spokojen. Long Casty šly pryč proto, že nevyvážím a chytám většinou kousek od břehu. max 100m. Výborně se mi s nimi háže.

                                                                                              Nsirahobby - Profil | Čt 19.7.2012 12:36:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                              Sedli >> V rámci EU můžeš uplatnit reklamaci stejně jako u zdejšího prodejce . Navíc můžeš požadovat opravu v autorizovaném servisu dané značky na základě faktury kterou od prodejce obdržíš .

                                                                                                NMicrob-Carp team DK - Profil | Čt 19.7.2012 12:16:23

                                                                                                Obrfišlař >> Vím o tom jak si chci kupuvat naviják tak si o něm taky něco přečtu že.

                                                                                                  Nmartin318 - Profil | Čt 19.7.2012 12:00:31

                                                                                                  http://www.shop.rrr.sk/okuma-distance-carp-dc-60.ht​ml ....A prečo nie DC-čko ja som spokojný :)

                                                                                                    NZ5 - Profil | Čt 19.7.2012 11:42:25

                                                                                                    lado40 >> už jsem se koukal :-)

                                                                                                      NMates PB - Profil | Čt 19.7.2012 11:40:38

                                                                                                      Z5 >> No, hrnce :-))

                                                                                                        Nlado40 - Profil | Čt 19.7.2012 11:39:41

                                                                                                        Z5 >> Zdenku nemyslel jsem Tebe, koukni kto tady s tím Zeptrem začal....

                                                                                                          NZ5 - Profil | Čt 19.7.2012 11:37:27

                                                                                                          lado40 >> no počkej, já nejsem žádnej flyboy , nechytam na tyhle previty :-))

                                                                                                            Nlado40 - Profil | Čt 19.7.2012 11:33:59

                                                                                                            Z5 >> Tak to vypadá když do kaprařiny se se.rou muškaři :())))))

                                                                                                              NZ5 - Profil | Čt 19.7.2012 11:32:39

                                                                                                              lado40 >> no počkej, je scepter nebo zepter ? :-)

                                                                                                                Nlado40 - Profil | Čt 19.7.2012 11:21:15

                                                                                                                Tak to jsou mé hrnce a koupil bych znova :())))

                                                                                                                  NChosé 2 - Profil | Čt 19.7.2012 11:12:17

                                                                                                                  On ten scepter je fakt název navijáku.Viz googel Tica scepter, jo nová doba.

                                                                                                                    NZ5 - Profil | Čt 19.7.2012 11:08:00

                                                                                                                    Mates PB >> Zepter? To jsou snad hrnce atd ne ? :-))

                                                                                                                      NObrfišlař - Profil | Čt 19.7.2012 11:05:56

                                                                                                                      Sedli >> oni to posilaji kuryrem, takze nejpozdeji do tydne by jsi to mel mit doma. platit muzes kartou nebo pokud mas tak Paypalem. jo a pokud nerozumis italsky, tak si pro ebaystranku v nemcine prepis koncovku ebay.it/... na ebay.de a do anglictiny na ebay.co.uk a ono se ti ta nabidka zobrazi v dannem jazyce.

                                                                                                                        NVenca888 - Profil | Čt 19.7.2012 11:03:12

                                                                                                                        Mates PB >> ne - scepter... ale napsal jsem to jenom pro to, že se po takový radě sháněl zaplosak. JInak vůbec nevim, co je to za naviják.

                                                                                                                          NMates PB - Profil | Čt 19.7.2012 10:59:30

                                                                                                                          Venca888 >> Myslíš Zepter, ne?

                                                                                                                            NVenca888 - Profil | Čt 19.7.2012 10:43:55

                                                                                                                            kup scepter

                                                                                                                              Nzaplosak - Profil | Čt 19.7.2012 10:30:06

                                                                                                                              schválně - jak dlouho bude trvat než někdo doporučí naviják všech navijáků - scepter... :-)

                                                                                                                                NSedli - Profil | Čt 19.7.2012 10:24:03

                                                                                                                                Obrfišlař >> hmm, asi to zkusím. Za jak dlouho to tak příjde, a jak že se platí. Díky

                                                                                                                                  NObrfišlař - Profil | Čt 19.7.2012 9:38:10

                                                                                                                                  Sedli >> se servisem zatim nevim. Hlavne doufam, ze se tomu nic nestane. je to shimano ne:-) Zaruku mam na to 3roky. Navic za ty penize to tady nekoupis ani v bazaru. a hlavne kdyz koupis neco na mrku v bazaru tak nemas zaruku zadnou.

                                                                                                                                    NIvan. - Profil | Čt 19.7.2012 9:33:45

                                                                                                                                    Navi by som vylúčil.. Biomaster a daiwa su o triedu lepšie.

                                                                                                                                      NSedli - Profil | Čt 19.7.2012 9:31:58

                                                                                                                                      Obrfišlař >> A jak to funguje s t0 Italie se servisem? Jinak dik za skvelej navrh

                                                                                                                                        Nsirahobby - Profil | Čt 19.7.2012 8:26:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                                        Obrfišlař >> Taky jsem si je tam pořídil a jsem spokojený . Za tu cenu se to tady nesežene ani v akci .

                                                                                                                                        Pokud tu někdo zmiňuje Titanos tak ta Ultegra z Itálie je za skoro stejnou cenu jako Titanos u nás. Kamarád má toho Biomastera řadu let a neměnil by .Je to nezničitelný naviják . Mě osobně připadl moc těžký . A tak zase je vidět , že to není nikde ošizený . :))))
                                                                                                                                        Ta Daiwa je sice Daiwa jak tu mnozí křičí , ale je to ta nejlevnější verze která na mě neudělala dobrý dojem .
                                                                                                                                        Jde o to na co to chceš . Objeď si obchody a vyzkoušej si to v ruce a pak si udělej obrázek sám . Hlavně se nenech zviklat na jinou značku jako Cormoran a pod.

                                                                                                                                          NPYTLAKS - Profil | Čt 19.7.2012 8:15:56

                                                                                                                                          Microb-Carp team DK >> na odhoz titanos a na vyvážku biomastera,záleží jakým způsobem budeš chytat