Dešná - zákaz označení lovného místa

Chystám se na Dešnou a zjistil jsem,že zakázali používat jakékoliv označení lovného místa. Beru s sebou člun na zakrmování a nevím,jak odhadnout lovné místo při zakrmování. Díky všem za radu.
Autor diskuse: Jervys - Profil , 24.6.2012 kaprařina - techniky lovu

Ondřej Macků-Maca - Profil | St 10.7.2013 13:12:56

Dan.J >> Když mi dáš litr, naučím tě nahazovat přesně na stejný místo i v noci, bereš? :-)))

    Švec - Profil | St 10.7.2013 13:10:19

    Dan.J >> ty máš ale výdrž.

      Dan.J - Profil | St 10.7.2013 13:02:50

      Rosta >> On je rozdíl z loďky krmit a zavážet a chytat z ní.Nebo vám příjde normální že tři ožralové vyjedou na loďku,každej v ruce po jednom prutu.Přijedou před vás,neustále nahazujou a přitom chlemtaj pivo z půlitru.O kraválu co nadělají ani snad není třeba mluvit,jak sem psal níže,dohonce jeden notně zmožen alkoholem se v mnělčině kde jsme měli zakrmeno se odrážel odedna prutem!!!Bojky vám tam vadí ale bordel a noční hlahol od radoby rybářů ne?

        mannnik - Profil | St 10.7.2013 10:07:59

        Rosta >> Na to já sem nikdy nebyl;-)

          Rosta - Profil | St 10.7.2013 10:03:50

          mannnik >> Souhlasím, jen nesmíš omezovat sousedy.

            mannnik - Profil | St 10.7.2013 10:01:54

            TO Rosta: V pohodě, to sem rád. Ne že bych to nějak extra preferoval, ale při určitých podmínkách byla vyvážka s troškou zakrmení partiklem na vaší vodě jistotou záběru;-)

              Rosta - Profil | St 10.7.2013 9:58:12

              mannnik >> Jasně, z druhé strany a ze Sahary se smí.

                Rosta - Profil | St 10.7.2013 9:55:17

                Švec >> Je zajímavý, že o závodech to nikomu nevadí a tam jde o přesnost a o výsledek. Navíc po jednom dni se ryby stahují na dálku a teď o víkendu se nachytalo 60 q ryb nad 6 kg a to vše bez bojek. Naše stanovisko je neměnné. Omylem jsem poslal podruhé.

                  Rosta - Profil | St 10.7.2013 9:54:30

                  Peta Dobeš >> :-)))

                    Modrý šílenec - Profil | St 10.7.2013 9:49:27

                    rices >> Možná sa tak vyvine nová metoda lovu ve sloupci, ty světla budou určitě lákat kapry od krmných míst k hladině :o))))

                      rices - Profil | St 10.7.2013 9:40:06

                      Modrý šílenec >> no malo by to byť v jednéj farbe navrhujem červenú nie že by bola naj , ale tú mám ja ,a na chuja vymýšlať novoty :-)

                        Modrý šílenec - Profil | St 10.7.2013 9:37:35

                        rices >> A tak to dopadne i na Dešné, když si "Dan.J" prosadí svou ... :-(((

                          Modrý šílenec - Profil | St 10.7.2013 9:35:44

                          Dan.J >> Tady máš propozice.
                          Ve dnech 12. - 14. července proběhne na soukromé vodě Dešná 3. ročník akce Víkend mladých rybářů. Tuto akci pořádá Carp club ČR a Českomoravský kaprařský spolek. K vodě se v pátek v poledne sjede 24 dětí z osmi rybářských organizací, aby poměřili své znalosti a dovednosti s ostatními mladými rybáři. Účastníci budou mít k dispozici přednášky na jednotlivá témata, která by je měla obohatit o nové poznatky. Této akce se zúčastní děti od 10 do 15 let (včetně, bráno dnem konání akce). Po celou akci budou závodníci získávat body a to už jak za své úlovky, tak za své znalosti. Ti s největším počtem bodů pak obdrží hodnotné ceny. Cílem této akce je podpořit mladé rybáře v jejich zájmu v rybaření a ochraně přírody, a odměnit je za svou píli, kterou představují v jednotlivých organizacích.
                          Účastníci: Lysice, Velké Losiny, Chropyně, Rakvice, Pilníkov, Hluk, Kojetín, Rapotín

                            Peta Dobeš - Profil | St 10.7.2013 9:35:25

                            rices >> letiště

                              Peta Dobeš - Profil | St 10.7.2013 9:34:53

                              rices >> tuhle fotku jsem dneska hledal

                                rices - Profil | St 10.7.2013 9:33:50

                                No neni to nádhera moja bojka je tá červená :-))))

                                  mannnik - Profil | St 10.7.2013 9:27:09

                                  Rosta >> Zdar, teď sem z toho trošku zmatenej. Na Dešný se nesmí zavážet?
                                  edit: Měl jsem za to, že jen ze strany parkoviště.

                                    lunimus - Profil | St 10.7.2013 9:20:01

                                    Jervys >> Ahoj. Nečítal som úplne všetky príspevky, ale k označeniu miesta lovu, kde sa to inak nesmie môžeš použiť GPS, ako tu už bolo spomenuté. Ak zakrmuješ pomocou člna, vôbec nemusíš riešiť outdoorovú GPS. Vo väčšine mobilných telefónov (smartfóny) máš GPS zabudovanú. Na voľnom (nekrytom) priestranstve máš celkom slušnú presnosť.
                                    Osobne mám externý GPS modul EVOLVE ITRAX so solárnym panelom (výdrž cez 30 hodín - v praxi overená) a presnosť bežne dosahujem pod 1m.
                                    Potom mám telefón Garmin Asus m10 - ten dosahuje presnosť cca 3-4m čo je síce už trochu veľa, ale stále je to lepšie, ako sa "len" orientovať podľa X bodov na brehu. No a nakoniec mám I-Phone, kde mám presnosť GPS cca 1-3m (podľa počtu viditeľných satelitov)

                                    Čo je však veľmi dôležité, aby si sa mohol lepšie orientovať na vode, tak odporúčam stiahnuť do telefónu/tabletu aplikáciu pre Geocaching (outdoorová hra s GPS) - veľmi výrazne ti pomôže v neskoršom dohľadávaní zakŕmeného miesta. Ad1. si môžeš nechať "zapamätať" presnú pozíciu na ktorej sa práve nachádzaš. Obvykle tento proces trvá cca 2 minúty, lebo priemeruje 100 samostatných meraní, ale následne máš zameranie takmer na centimetre :) a keď si daný bod spätne dohľadávaš, tak ti ukazuje smer a vzdialenosť k cieľu.
                                    Tí čo "hrajú" geocaching vedia :)
                                    ---------------------------------------------------​--
                                    Alternatíva č. 2
                                    Ak je aj označovanie miesta lovu zakázané, určite tam nie je zakázané loviť na 2 prúty. Ak si ochotný sa jednoho prúta vzdať a loviť len na jeden, čo ti bráni "loviť" druhým prútom na plavák s tým, že ti z neho "spadla" nástraha a dole máš len prázdny háčik :)
                                    A pretože nič neberie, tak máš lovné miesto označené bez toho, aby ti mohol ktokoľvek niečo na to povedať :)
                                    ---------------------------------------------------​--
                                    Alternatíva č. 3
                                    Nie je nutné priamo klipovať vyvážané prúty, lebo predpokladám, že ak si sám, tak prúty asi nenechávaš "pohodené" na brehu, ale ich máš v člne a postupuješ od lovného miesta k brehu (aj kvôli prípadnému záberu, kým si na vode :)
                                    Osobne by som to riešil tak, že by som na brehu uviazal pevnejší povraz, alebo pomocný prút s pevnejším vlascom a s presne vymedzenou vzdialenosťou. Potom už len nasadnúť, zvoliť presný smer a vzdialenosť ti určí lano :)
                                    Ešte jeden tip. Keď dorazíš na lovné miesto, tak si "skalibruj" svoj smer - či stojíš presne na priamke medzi svojím lovným miestom a svojím pôvodným cieľom.
                                    Videl som totiž v praxi veľa krát, že sa rybár síce stále držal smerom na protiľahlý strom, ale vietor ho zaniesol 10m do strany.

                                      Peta Dobeš - Profil | St 10.7.2013 9:15:56

                                      Rosta >> a ja chci bojky na dešný,jinak k vám nebudu jezdit. :-D:-D:-D:-D

                                        Rosta - Profil | St 10.7.2013 9:13:29

                                        Švec >> Je zajímavý, že o závodech to nikomu nevadí a tam jde o přesnost a o výsledek. Navíc po jednom dni se ryby stahují na dálku a teď o víkendu se nachytalo 60 q ryb nad 6 kg a to vše bez bojek. Naše stanovisko je neměnné.