- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vodáci na našich řekách - jak dále?
V sobotu jsem se vydal na svůj domácí pstruhový revír, kde vzhledem k minimu srážek v poslední době teče těžký podstav. Ani to však nezabránilo dalšímu nájezdu hlučných ožralů s pádly, kteří se chovali jako kdyby jim to tam patřilo. Na x metrů daleko bylo slyšet, jak dřou lodí po dně a pádly se odrážejí od kamenů, které samozřejmě převraceli. Voda za nimi byla kalná, mrtvé ryby jsem však neviděl. Jejich chování mě opravdu vytáčí, stejně tak i obrovská nezodpovědnost - minulý rok jsem byl svědkem toho, jak namol opilý muž "kormidloval" raft (za letního stavu vody!!), jehož posádku tvořily i děti, a měl co dělat, aby je všechny nevysypal nad 3m jámou se silným proudem. Helmu ani vestu neměl. Když jsem chytal na Vltavě pod Vyšším Brodem, musel jsem uhýbat já jim, neboť mnozí svou loď prostě nezvládali.
Jaké jsou vaše zkušenosti s vodáky? Myslíte si, že je rozhodnutí ŠUNAPu o omezení počtu lodí a povinném průvodci krok správným směrem? Je vůbec možné regulovat tuto lidovou zábavu mimo národní parky, když zažívá takový boom? Analogicky - když můžou dávat dýchnout cyklistům, proč by to nešlo i u vodáků? Měl by se snad zavést nějaký vodácký lístek, aby se zabránilo excesům?
Řeky nepatří jen nám a já osobně nemám problém s lidmi, kteří se na vodu nehrnou za každou cenu, resp. se u ní umí chovat, ale těch je bohužel málo.
Třeba dojdeme k nějakému zajímavému závěru.
Vodáci..
A) jsou kámoši.4%
B) mají stejné právo používat vodu jako my.30%
C) vytáhnou lajnu až na podklad.0%
D) jsou banda nezodpovědných a uřvaných ožralů.11%
E) mě nezajímají, protože chytám jen na stojáku.1%
F) by měli být zregulováni vzhledem ke svému chování.54%
Od 4.6.2012 hlasovalo 81 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nondra.soucek - Profil | Po 4.6.2012 12:11:43
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 12:03:46
To je právě ono. Tohle hýbání s vodou, pokud je nepravidelné, je podle mě extrémní zlo, nemluvě o tom, že by to mohlo být snad nezákonné? Samozřejmě se potom vymluví na provozní důvody, např v Praze - Tróji prý hrázný pouští vodu, když vidí rybáře pod jezem a pak řekne, že si to vyžádaly provozní důvody..
Chtělo by to názor odborníka, jaký vliv to na ryby má nebo může mít.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 12:01:45
Bohužel je to tak. Můžeme o tom diskutovat jak chceme, ale chování lidí nezměníme.
Mě jen zajímá, jak to vidí ostatní a jestli by se třeba nedalo něco vymyslet..
Já mám u vody taky rád klid, kvůli tomu tam chodím. Banda řvoucích a opilých lidí mi tam prostě nesedí, ať jsou to rybáři nebo vodáci.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 12:00:45
Teďka v sobotu teklo trošku víc, ale i tak drhli, mlátili pádlama do dna a obraceli šutry. Hnus.
K tomu řvali jak na lesy. Voda úplně čistá, po nich tekl totální kalfas.
Dokonce jsem tam viděl i bobra, takže by se to třeba dalo uhrát na to?
Nkunnan - Profil | Po 4.6.2012 11:56:56
Nondra.soucek - Profil | Po 4.6.2012 11:54:51
NBrtek - Profil | Po 4.6.2012 11:53:21
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:47:02
Tohle právě nechápu, ta netolerance, prostě já, já, já. Často mají legraci z toho, že způsobí rybáři nějakou škodu. Proč?
Stejně tak dělání bordelu.. To si neuvědomí, že na ty střepy můžou šlápnout i oni? Roztrhané broďáky za x tisíc nebo dokonce pořezaná noha jsou to nejmenší, co se může stát..
Jaký je to vzor pro potomstvo?
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:44:33
Většinou to byl člověk minimálně středního věku v lodi, která již mnoho pamatuje. Jel tiše, ani jsem o něm nevěděl, když jsem se otočil, slušně pozdravil a objel mě v rámci možností velkým obloukem.
Proti takovým nemám nic, ani slovo, naopak se dokážu o ten prostor v klidu podělit.
NKubouš - Profil | Po 4.6.2012 11:43:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Je to banda ožralejch kreténů bez vztahu k přírodě, vodě a rybářům kteří mají větší právo užívat vodu než oni..samozřejmě když vidím rodinu s dědmi kteří se chovají slušně je to o něčem jiném..jenomže takových lidí je bohužel čím dál míň..
Celkem běžně vídám jak rozmlacují láhve od rumu a jiných delikátních nápojů o skály pohazují je na jezech ...
Prostě jedním slovem DOBYTEK. Mělo by se to regulovat, zpoplatňovat, pokutovat..prostě nějak řešit ..
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:39:34
Ono na tom také něco bude, zejména v dnešní situaci, kdy nám pořád někdo otlouká o hlavu nějakou krizi. Tedy by bylo jen velmi složité toto prosadit.
Myslím, že jsi to napsal naprosto přesně - nejhorší jsou lidé, kteří toto dělají, protože je to moderní, případně z jiného pochybného důvodu, a nemají k tomu vztah.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:38:16
Na Bystřičce ne, tam se to snad ani sjíždět nedá :-))
Samozřejmě, občasné zpestření jak píšeš ty na škodu úplně není :-)) Ale nesmí to být jedna loď za druhou na řece, kde je podstav.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:36:47
A teď jsme narazili na další věc - co vypouštění vody z přehrad jen kvůli vodákům? Pokud vím, je to běžná praxe..
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:35:14
Pochopitelně. Já sám jsem zastáncem vymetení některého dobytka z ČRS. Bohužel se to nedaří, neboť je ČRS na tyto lidi primárně orientován.
Pochopitelně, budeme se regulovat všichni navzájem a bude se nám smát někdo třetí. Ovšem je otázka, do jaké míry je vhodné nechávat vodáctví volný prostor.
Já zastáncem chlastání na rybách nejsem, nebyl jsem a nikdy nebudu. Ostatně proti těmto sportovcům také brojím.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:33:13
Něco takového jsem myslel.
Tedy osvědčení o tom, že ten člověk smí a umí používat loď. Stejně jako my musíme mít rybářský lístek.. Brigády, tedy čištění břehů. A samozřejmě nějaký kontrolní orgán.
Třeba by se toho ujali sami vodáci?
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:31:55
Nebo by šli do hospody, kde si můžou dělat to, co jim majitel povolí..
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:31:31
Otázka zní, jak to prosadit a jak to kontrolovat.
Každopádně si myslím, že je jako obvykle potřeba oddělit ty, které to opravdu baví a ty, kteří to berou jen jako příležitost dělat bordel a chlastat.
NZedusak - Profil | Po 4.6.2012 11:27:41
Naleš vavřina - Profil | Po 4.6.2012 11:21:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
17:53NRybáři vs ochránci přirody 58
17:06NATTs hlásiče a ATTx příposlech 541
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...











