- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vodáci na našich řekách - jak dále?
V sobotu jsem se vydal na svůj domácí pstruhový revír, kde vzhledem k minimu srážek v poslední době teče těžký podstav. Ani to však nezabránilo dalšímu nájezdu hlučných ožralů s pádly, kteří se chovali jako kdyby jim to tam patřilo. Na x metrů daleko bylo slyšet, jak dřou lodí po dně a pádly se odrážejí od kamenů, které samozřejmě převraceli. Voda za nimi byla kalná, mrtvé ryby jsem však neviděl. Jejich chování mě opravdu vytáčí, stejně tak i obrovská nezodpovědnost - minulý rok jsem byl svědkem toho, jak namol opilý muž "kormidloval" raft (za letního stavu vody!!), jehož posádku tvořily i děti, a měl co dělat, aby je všechny nevysypal nad 3m jámou se silným proudem. Helmu ani vestu neměl. Když jsem chytal na Vltavě pod Vyšším Brodem, musel jsem uhýbat já jim, neboť mnozí svou loď prostě nezvládali.
Jaké jsou vaše zkušenosti s vodáky? Myslíte si, že je rozhodnutí ŠUNAPu o omezení počtu lodí a povinném průvodci krok správným směrem? Je vůbec možné regulovat tuto lidovou zábavu mimo národní parky, když zažívá takový boom? Analogicky - když můžou dávat dýchnout cyklistům, proč by to nešlo i u vodáků? Měl by se snad zavést nějaký vodácký lístek, aby se zabránilo excesům?
Řeky nepatří jen nám a já osobně nemám problém s lidmi, kteří se na vodu nehrnou za každou cenu, resp. se u ní umí chovat, ale těch je bohužel málo.
Třeba dojdeme k nějakému zajímavému závěru.
Vodáci..
A) jsou kámoši.4%
B) mají stejné právo používat vodu jako my.30%
C) vytáhnou lajnu až na podklad.0%
D) jsou banda nezodpovědných a uřvaných ožralů.11%
E) mě nezajímají, protože chytám jen na stojáku.1%
F) by měli být zregulováni vzhledem ke svému chování.54%
Od 4.6.2012 hlasovalo 81 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nondra.soucek - Profil | Po 4.6.2012 11:16:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jinak považuju chlast na vodě za velký bezpečnostní problém.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:09:02
Díky za pohled z jiného úhlu, souhlasím, že i mezi rybáři je spousta dobytků. To však musí regulovat RS, tedy kontrolní orgán máme..
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:08:16
Myslím, že nemůžeme být tak nároční a regulovat to, jestli se rozmáznou někde pod jezem nebo se utopí ožralí někde v tůni.
Ale narušování prostředí ryb + dalších vodních živočichů je potřeba důsledně trestat.
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 11:03:57
Vždyť normálně běhají v kožených hadrech, takže to asi bude fakt jen o té televizi (viz kauza Šumava a kácení stromů)
Nkunnan - Profil | Po 4.6.2012 11:00:05
NAzbest - Profil | Po 4.6.2012 10:51:29
NParanoidní Schizofre - Profil | Po 4.6.2012 10:46:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
ale já osobně bych se držel přísloví žij a nech žít.... neb mám rád jak rybolov tak vodáctví....
ps: budou-li chtít rybáři regulovat vodáky, budou chtít vodáci regulovat rybáře, až nás nakonec všechny zregulují ekomrdi a bude po ptákách.....
pps: chcete vodákům zakazovat chlastání a sami si rádi na rybách rádi zmastíte držky ??? krutá ironie.....
NBrtek - Profil | Po 4.6.2012 10:45:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NMates PB - Profil | Po 4.6.2012 10:43:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPíďa2 - Profil | Po 4.6.2012 10:40:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Naleš vavřina - Profil | Po 4.6.2012 10:37:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NArsenal - Profil | Po 4.6.2012 10:37:17
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 10:33:33
Někde jsou nějaké limity na sjíždění, ale zdá se mi, že jsou buď úplně mimo realitu, nebo si s nimi nikdo hlavu neláme.
Možnosti kontroly jsou pochopitelně ztížené, ale když se správně zatlačí.. Proto mě zaráží, že ochranáři mlčí, nepřipoutávají se k lodím a tak dále.. Nakonec to asi bude tak, že se to vyargumentuje ekonomikou.
NArsenal - Profil | Po 4.6.2012 10:28:54
Otázka je,dostat je od radarů ze silnic k vodním zdrojům,například.
Zda existuje nějaký dohled od konkrétního povodí nad pádelníkmi mi taky není známe.
Existuje možnost dát podnět k řešení problému na obec.zastupitovatelstvo.Ale jak to dopadne pokaždé.Bůh ví :-(
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 10:28:06
Právě je otázka, kdo a JAK by to kontroloval? Podle mě by to také bylo vhodné do té míry, že záchranné akce těchto blbů stojí nemalé peníze celý IZS.
Kdyby jim někdo dával dýchnout při dojezdu do kempu, nebo co já vím.. Ale peníze jsou asi silnější..
Taky nerozumím pití přes den, ale pokud to někoho baví, prosím. Jen ať pak neleze do lodi.. Jedno pivo na žízeň není nic proti ničemu. Proč nemají ti lidé nějakou osobní zodpovědnost, zjm když třeba jedou s dětma?
NAzbest - Profil | Po 4.6.2012 10:22:40
Všichni přece přijedou jako slušný lidi a dobytkové se stanou některých hlavně až po tom, co se nalejou-což je často zrovna v průběhu plavby.
Mně např. chlastání přes den vůbec nebyví, takže si dám cestou někde jedno na žízeň a na pitomce, co do sebe lejou nadšeně panáky hledím a despektem, protože mě taky serou.
Bejvaj děsně vtipný a duchaplný, což v jejich úrovni přímo zbožňuju.
Já si sednu večer s kytarou do stánku(pokud se tam vejdu a pokud tam neřve parta debilů"Spartááááá"-takže většinou nesednu) a tam se klidně někdy i vykropím, nicméně na loď nastupuju až kolem polede a to už jsem opět jako nepoužit:-).
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 10:12:51
POkud je mi známo, říční policie se pohybuje víceméně jen po přehradách a velkých řekách, kde těch vodáků zase tak moc není..
Bohužel, v našich krajích se jen těžko dodržují jakékoliv kodexy, vše se musí tvrdě vymáhat. Spoléhat na to, že banda zcákaných hrdinů bude brát ohled na ostatní + vodní živočichy, je dost pošetilé :-/
Třeba Berounka a Sázava připomínají dálnice, kde se i za těžkého podstavu jezdí na raftech :-O
NButchi - Profil | Po 4.6.2012 10:10:09
V jedné diskuzi jsem narazil na příspěvek takového vodáka, který se rozhořčoval nad tím, co se z jejich sportu udělalo. Ani se mu nedivím, protože my řešíme takové věci v rybařině téměř neustále.
Ale kde jsou zelení, když je člověk potřebuje? Není na čase toto omezit, než bude pozdě? Když se například uvažuje o zákazu brodění na P vodách, jak by to bylo s vodáky?
NArsenal - Profil | Po 4.6.2012 10:05:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nemusíme chodit daleko od Pha.Stačí se podívat na Sázavu.Např od Týnce nad Saz.do Pikovic.
NAzbest - Profil | Po 4.6.2012 9:59:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Je to jen o tom, že morálka a slušnost je dlouhodobě nedostatkovým atributem a to nejen na vodě.
Nemyslím si, že slušných vodáků je málo, ale jich si prostě moc nevšimneš.
Neřvou, neorají dno, nepřejíždějí mouchaře, neni po nich v náplavách bordel, neblejou do vody, nechrápou ve šlajsně, nekradou...nejsou vidět.
Kde to žije - všechna témata
9:10NRybáři vs ochránci přirody 49
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
Penzion Soroya
Poskytujeme ubytovanie a člny pre morsky a sladkovodny rybolov, turistiku na ostrove Soroya v mestečku Sorvaer v...












