- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
signalizatory delkin vs. flajzar
co by ste my odporucili Delkim EV Plus aleboFISHTRON Q9
flajzar a ake mate skusenosti dik moc
flajzar a ake mate skusenosti dik moc
Autor diskuse: smrt10 - Profil , 3.6.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NŽádňas - Profil | Po 17.9.2012 13:01:26
roce >> to je dobrý hele :) hlásiči za 4 tisíce musím přizpůsobovat prut aby to hlásilo a ryby mi náhodou nevzala prut sebou... nerejpu jen mi tohle přijde trošku ujetý.
Nroce - Profil | Po 17.9.2012 12:53:58
pepo711 >> máš zřejmě očko prutu moc blízko u prutu a vlasec běží jako nahoru do hlásiče a pak zase dolů na swinger.Očko by mělo být ve vzdálenosti cca.20cm,aby šel vlasec přes snímač v co největší přímce.Nejvíc se to stane právě když je na hlásiči nastaveno č 6 a na indikátoru vyšší citlivost,což je zapnutí vlevo.Když pak vlasec moc tlačí na snímač zezadu,tak se to stává.Jde jen na to přijít a pak je funkčnost 100 proc.
Npepo711 - Profil | Po 17.9.2012 12:29:33
Milda >> Mne sa podobne stalo tiež...Dostal som to do takeho uhla že jednoducho piplo ale jazda bola bez zvuku....mal som to dakak divne položene tak si myslim že to bola moja chyba....Inak´že Delkim je drahý....neviem či ste si všimli ale posledne 3 roky je cena v GB stále rovnaká,len naše ekonomiky su v riti a klesajú oproti libre....preto je aj tak cena....:-)))
Narnošt - Profil | Čt 13.9.2012 23:20:21
Oba typy hlásičů jsou jistě skvělé,jenom je třeba počítat s vyšší cenou.Co se funkčnosti a spolehlivosti týče,řekl bych,že to vyjde asi nastejno.Delkimi jsou líbivější pro oko,Flajzary zase česká značka.Takže těžko rozmýšlet,ale sáhnout vedle se tady z těch dvou možností prostě asi nedá.Já sám mám Flajzary,ale mockrát jsem byl už v pokušení je prodat a pořídit Delkimi.Odrazuje mě od toho jen to,že mi ty moje hlásiče odvádějí bezchybnou práci a byla by to jen marnotratnost.Ideální by tedy asi bylo pořídit oboje a brát jedny nebo druhé podle nálady.Ovšem kdo si tohle může dovolit...
NMilda - Profil | Čt 13.9.2012 22:17:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kocháč >> No,on má i Delkim takovou drobnou mouchu,Petře.Při určitém nastavení prutů a vlasce(rolna navijáku pod prutem,vyšponovaný vlasec na krev,swinger pod prutem,menší očka prutu,úhel sklonu prutu atd-tak si to tedy vysvětluji, jiné vysvětlení pro to prostě nemám), jízda ryby přímo vpřed a hlásič ani nepípne-prostě se vlasec nedotkne té kontaktní hmoty.Stalo se mi to už asi 3.krát.Naštěstí jsem byl vždy u prutů a slyšel vrčící cívku navijáku.Nestalo se to jen mně,stalo se to dvakrát i kamarádovi(shodou okolností jsem zrovna jemu prodával své první Delkimy-oboje starší model EV Plus)-ten už si toho v jednom případě nevšiml a díky velkému větru vrčící cívku neslyšel,ryba mu vyfičela návin a zajela do vázek.
Uznávám,že to je velmi specifická situace,ale prostě může se to stát a nejen mně se to stalo.
Dá-li se to tak říct,tak je to asi spíše chyba lovce,že to tak nastavil a situace se tak vyvrbila,ale s klasickým,kolečkovým hlásičem by se to nestalo.
A mimochodem,kopie Delkimů,kdy místo kolečka použili kontaktní hmotu,to už před xy lety dělal třeba Esox ;-) Kdysi jsem je měl(možná tak 7-8.let nazpět),pak je dal kamarádovi.Fungovaly docela obstojně za těch pár stovek, jen jim nesvědčily mínusové teploty,to začaly pípat i bez záběru :-)
Uznávám,že to je velmi specifická situace,ale prostě může se to stát a nejen mně se to stalo.
Dá-li se to tak říct,tak je to asi spíše chyba lovce,že to tak nastavil a situace se tak vyvrbila,ale s klasickým,kolečkovým hlásičem by se to nestalo.
A mimochodem,kopie Delkimů,kdy místo kolečka použili kontaktní hmotu,to už před xy lety dělal třeba Esox ;-) Kdysi jsem je měl(možná tak 7-8.let nazpět),pak je dal kamarádovi.Fungovaly docela obstojně za těch pár stovek, jen jim nesvědčily mínusové teploty,to začaly pípat i bez záběru :-)
Nfotojakes - Profil | Čt 13.9.2012 22:16:49
Koubas >> a nebude stačit jen jeden příposlech? čtyři mi příjdou moc:-)
NKoubas - Profil | Čt 13.9.2012 22:15:55
fotojakes >> No to je chyba :)))) právě přemejším že bych si na jarou koupil 4 nový kousky....
Nfotojakes - Profil | Čt 13.9.2012 22:12:56
Koubas >> tak, že už jsem u vody fotil kvanta p*covin, tak příposlech ještě nikdy
NKocháč - Profil | Čt 13.9.2012 22:11:16
fotojakes >> Náš děda má flajzary a ty mu standartně nehlásí vůbec třeba pár hodin. Jak je vlhko nebo nedej Bože zaprší tak je vymalováno :o)
NKoubas - Profil | Čt 13.9.2012 22:10:06
fotojakes >> no mě to ----stojí---- častěji ale... :)))) nemáš foto toho příposlechu?
Nfotojakes - Profil | Čt 13.9.2012 22:08:21
Ondřej Macků-Maca >> tak mě se to stalo jen jednou za víc než rok používání, ale na výpravě (10 dní) o čtyřech kaprech to zamrzí:-(
NOndřej Macků-Maca - Profil | Čt 13.9.2012 22:06:04
fotojakes >> to nejseš sám, kámošovi v Itálii nehlásil jízdu z 400m....
Čtenáři této diskuse také sledují
NKaprařský top vercajk3167
NMikbaits - pikantní švestka534
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5334
NHarrison - vše o této značce3722
NShimano Power Aero 100001660
NZkušenosti se čluny Kolibri728
NLov z nafukovacího člunu1187
NFox Stalker, Stalker Plus, Horizon Pod - fotky, zkušenoti, postřehy atd...405
NFan Club navijáků Tica993
NKarbonová kobra - dlouhé vzdálenosti575
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












