NFil@s - Profil | Po 13.8.2012 18:06:08
Myslím že tímto si projdou všichni. Nejhorší je, že pak už třeba člověk začíná zkoušet, a zkouší i krávoviny jen aby chytnul větší kousek. To je úplně normální jev :-)
NKapr555 - Profil | Po 13.8.2012 14:35:43
Strakoš13 - >> No podle mě prostě někdy berou a někdy ne :) (nemůžou se pořát cpát) :o)
NSAHIB - Profil | Po 13.8.2012 13:30:23
tuzemak >>
čus,..
no já s tím zatočím,až z toho bude zle..-))buďto někomu,nebo mě..-((
Ntuzemak - Profil | Po 13.8.2012 12:55:12
SAHIB >> nebuj brachu,i divy se občas dějí:o)))
NTWIN 69 - Profil | Ne 12.8.2012 12:51:17
Kuban >> Já myslím,že to bude dobrý.Podzim je nejlepší období na ryby a vždycky se mě dařilo..A když nic jinýho,tak si aspoň parádně odpočinu.A o to mi jde.
NKuban - Profil | Ne 12.8.2012 12:49:18
TWIN 69 >> Tady je mi nejlíp,nikdo tam není,nejbližší domy tak 3km,proto jsem to nevzdal.Když tam nic nechytim,odpočinu si.Samo,navštěvuju i jiný dvě místa,tohle mám asi 40km od baráku,ale jak jsem psal minule,nešlo mi to nikde a tohle bylo prolomení mojí smůly na Labi.Doufám,že na podzim to pojede a snad si oba zlepšíme osobák nebo aspoň pěkně zachytáme :-)
NHrdobec - Profil | Ne 12.8.2012 12:48:08
Třítejdení kaprařská krize by mě teda moc nerozházela. Horší je krize finanční bo pak se na ty ryby nedostaneš už vůbec:-)
NVendys 65 - Profil | Ne 12.8.2012 12:44:37
Čauves,neřeším velikost ryby,někdy se podaří pěkný kousek,některý den jsem bez záběru,kdybych se měl trápit z toho,že nic nechytnu tak bych se s toho musel picnout,zítra je taky den,nepřijde dneska příjde zítra.Hlavu vzhůru pane kolego.
NTWIN 69 - Profil | Ne 12.8.2012 11:06:52
Kuban >> No tak to máš hodně pevnou vůli.Já bych tohle nevydržel.Po změně revíru jsem měl do měsíce chycený nový osobák a teď už čekám,jestli se mě ho ještě letos podaří posunout.Ale když ne,tak mě to stejně netrápí.Je mi tam fajn.
Tak to nejhorší máš za sebou a teď už bude snad líp.Přeji TI to.
NNICKLOTERS - Profil | So 11.8.2012 19:23:33
Strakoš13 - >> Jsme na tom oba podobně ale já za ta léta velice doře vím že tento čas v plném létě je kolísavý co se týče hlavně počasí....bud jsou parné dny a nebo se střídají bouřky s vlhkým dusným vzduchem.......a jak dobře víme ...ryba je ten nejspolehlivější barometr...jak mile se takhle střídájí dny a počasí není ustálené ..ůlovky jsou mizerné ba i žádné.........Mám to vyzkoušené za ta léta .. ..o prázdninách proto chodit jen brzo ráno nežli slunce vyjde na vodu a nebo potom na večer s tím že dochytám konec dne....Přes den je to mizerné.....Ale zas se člověk může přes den zabavit třeba lovem nástražních rybek...ty jsou při chuti právě přes den zdržují se v horním sloupci vody kde se vyhřívají a tak na bílého červa se dá nachytat pár rybek na nočního dravce.....Přes den je dobré klidně zkusit štěstí i u přítoku a to ne dravce....živá rybka na soutoku bývá dravcem dokonce vyhledávána a to klidně po celý den..Rozhodně každá chvilka strávená na rybách a to at chytneš a nebo ne se počítá...........
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 19:20:21
tuzemak >>
asi,nebo k jinému oltářu,-)tomu nevěřícímu..Ale až já to protrhnu,tak to bude div!!!!
Ntuzemak - Profil | So 11.8.2012 19:17:56
SAHIB >> asi sa málo modlíš brachu ha háááá
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 19:15:44
tuzemak >>
no abech sa nepodal já,..teda spíš sa nepos..l-)hihi
z tých výsledkó,co budu mět od vode-))hihi
ale věř- a nic nelapneš-)hihihá
Ntuzemak - Profil | So 11.8.2012 19:12:14
SAHIB >> tož ti držím palečke a konečně to protrhni,nebuj,ono sa to poddá :o))))
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 19:11:05
tuzemak >>
zétra chcu zkosiť také poránu,esli sa vyhrabo z pelecha,na brčko,snad sa zadaří..,ale nevím..
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 19:09:00
sendynka22 >>
představi si děvčico,
tak to už mňa napadló minule také,ale chytěl jsem iba čírko-))
Ntuzemak - Profil | So 11.8.2012 19:06:30
SAHIB >> zdarec Míro,no nestěžojo si,nějaká fišle bela,zétra to zkosím zas,peletke dělají dive v brčále o nás ha háááá.P.S. neboj,šak to smolo protrhneš....
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 19:04:18
tuzemak >>
čúúús,moraváko-)
tož jak ti dupó rebe v močále,brčálníko-)hihih
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 19:03:12
sendynka22 >>
ahojky,
děvče - tak na ty sednout,tak máš miminko-)hihihi
Ty sou vostrý jako hadí zub!.
Ale já mám letos as ruce volšový-)hihih
Ntuzemak - Profil | So 11.8.2012 19:01:11
sendynka22 >> gumový háčky???to Míra nezná:o)))
Nsendynka22 - Profil | So 11.8.2012 18:58:39
SAHIB >> není to tím,že chytáš na gumové háčky:-)))))
NSAHIB - Profil | So 11.8.2012 18:56:33
Ahojky,
máte třítýdenní krizi?hihui
Já ji mám 8mý měsíc , zatím 5 cejnků cca 15cm,jeden karas cca 20?! A mám se picnout?-)hihhi
taky jsem na tom podobně,kdybych tam nas...l,dal nevím co,všichni okolo chytnout a já nic...-)
nevím čím to je,ale to se mi ještě nestalo,i když to nešlo,tak třeba alespoň malého špígláčka..
Letos jsem ho ještě ani neviděl,ani neměl na klacku u sebe-))
Asi se dám na modlení,najdu nějakou pěkně rozeklanou,starou,košatou vrbu a budu se k ní modlit,-)
Třeba mi nadělí a spadne mi kaprson do náruče-)hihih
NKuban - Profil | So 11.8.2012 14:30:10
TWIN 69 >> Tak ještě jednou a naposled :-) Po jedenácti měsících,27dnech na danném místě,mi Labe včera půjčilo mýho prvního labskýho kapříka,9kg,ten potěšil 3x..Byl první z Labe,první na dipovaný koule,zároveň můj nejtěžší :-))
Snad se minule fakt ta smůla prolomila a na podzim ještě nachytám.
NTWIN 69 - Profil | Po 30.7.2012 9:06:48
Kuban >> V rybách a ženských se nikdo nevyzná,takže uvidíš jak to půjde dál.
NKuban - Profil | Ne 29.7.2012 19:31:40
TWIN 69 >> Díky,tobě taky;-) No,snad jsem to prolomil a nebyl to jen nějakej omyl :-)
NTWIN 69 - Profil | Ne 29.7.2012 16:07:32
Kuban >> Tak to jsem rád.Málokdo má velkou výdrž a víru v to co dělá.Tak ať se daří dál!!!
NKuban - Profil | So 28.7.2012 16:34:47
čeman 29 >> To je prd..Jsem vloni v září přešel na jinej vlasec,začal používat 0.5 jako odhozovku,koupil Q9,od letoška jsem k tomu přidal novou návazcovou šňůrku a fakt od toho září jsem neslyšel jízdu a nespatřil kapra .Až do dnešního dne.Nechytal jsem leden,únor :-))
Nmipa - Profil | So 28.7.2012 14:52:04
Strakoš13 - >> každá krize a nejen v rybařině, která nekončí sebevraždou, jen posiluje ducha ... a tak za ní buď vlastně rád a modli se, aby nepřišla nějaká jiná, třeba i mnoholetá - to je teprve pak důvod na založení diskuse, ale ne již zde na MRKu ... :-)))))
Nčeman 29 - Profil | So 28.7.2012 14:17:35
Strakoš13 - >> Kasli na to ,ja mam 4mesicni krizi :)))
NKuban - Profil | So 28.7.2012 13:19:23
TWIN 69 >> Vydržel jsem,nic jsem neměnil a dneska jsem se koneně dočkal dvou kousků :o)
Nmates202 - Profil | Ne 3.6.2012 23:14:26
Strakoš13 - >>
Ahoj,
tak je pravda, že nejdou moc ani menší kapříci, co vím od kolegů rybářů, je to poslední dny opravdu bída a stěžuje si většina výhradních kaprařů, ale i vše lovců.
My vše lovci jsme na to lépe = jeden prut na kapra a na druhý si tahám ty svoje perlíny, líny, trumny, cejny a ostatní a tak mi to zase tak nevadí.
Nicméně je pravda, že kapříka také chytám rád a to že zrovna nejdu, může mít mnoho důvodů, tření(ale na to je teď asi chladno), nestálé počasí, je málo vody a podobně.
Tak doufejme, že se počasí umoudří a bude zase lépe.
Nkolja - Profil | Ne 3.6.2012 22:59:55
Strakoš13 - >> tak takovou kaprářskou krizi ti nezávidím... moje rada zní: napiš Niklovi on už ti něco prodá, co by mohlo selektovat kapry pod 50cm. myslím to vážně ;-)
NPYTLAKS - Profil | Ne 3.6.2012 22:25:06
Chosé 2 >> svatá pravda,ale času je málo,tak se musí využít na 220%
NPYTLAKS - Profil | Ne 3.6.2012 22:23:49
Strakoš13 - >> počkej až zažiješ týdenní manželskou krizi,to si pak lámej hlavu,u ryb si máš odpočinout a ne se stresovat prkotinama
NChosé 2 - Profil | Ne 3.6.2012 22:22:36
PYTLAKS >> Jo a v pondělí mi vůbec nevadí, že unavený a nevyspalý jdu do práce, protože v zimě spánek doženu....
NPYTLAKS - Profil | Ne 3.6.2012 22:17:37
Chosé 2 >> jo,ráno vstanu a jdu tak do pěti zavláčet,pak nahodím na bojlís a kukuřici,jdu si do sedmi lehnout,pak jdu zavláčet,nahodím jeden na bojlís a druhý na fídr,plavačku nebo rybičku a pak to sbalím a jdu si od 18h zavláčet,pak nahodím na sumca a kapra a do půlnoci pokud není záběr s tím už nic nedělám
NChosé 2 - Profil | Ne 3.6.2012 21:47:35
PYTLAKS >> Tak,tak....Většinou jedu také nějakou prutovou kombinaci.
Plavačka,boilies, feeder,rybička....Nahozené dva pruty ve stojanu už mně dnes připadá fádní a nezáživné. A po 15.červnu k tomu jede ještě vláčka až do konce roku...
NPYTLAKS - Profil | Ne 3.6.2012 21:35:30
Chosé 2 >> jsem se k těm rybám(větším kaprům) dopracoval postupně,ale pak jsem zjistil,že mě to nebaví jen tak sedět a čekat na větší rybu,dnes mě potěší 20cm ouklej nebo 30cm perlín,to jsou pro mě rekordy,kterých si cením víc jak kapra přes 70,ikdyž kapr přes 70 na svazovce taky potěší,hlavně na řece,na rybníky a šterky jsem přestal jezdit,protože se tam začlo vyskytovat nějak moc rybářů toužících po velkých kaprech,raději chytnu deset druhů ryb pidi velikostí než jednoho gigant kapra,jen větší sumec se mi vyhýbá na toho nemám štěstí,ale kdybych ze začátku chytil 2m sumca,tak pak nevím jak bych pokračoval,ale vždy si jednu hodím na bojlí na kapra a druhou se bavím,člověk nikdy neví co se splete
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 20:20:48
Chosé 2 >> Já přes 60 cm ve třiceti :-). Ochuzený se také necítím....někdo by kvůli takovému už k vodě snad ani nešel...
NChosé 2 - Profil | Ne 3.6.2012 20:14:50
PYTLAKS >> retríver to také trefil...To je právě ten rychlený postup jako u rychlokvašek. Já jsem kupříkladu chytil kapra přes 50 cm až v sedmnácti a necítím se být ochuzený..
No ale jsme na ryze kaprařské stránce.
NPYTLAKS - Profil | Ne 3.6.2012 20:00:04
já jsem nechytl kapra přes 50cm asi dva roky a vůbec mi to nevadí,potěší mě i ouklej na bič,hlavně že něco chytám,je to o vyplnění volného času stráveného na rybách,pokud má někdo krizi a nestačí mu jakákoliv ryba,tak by neměl být rybář,ale j.v. který se honí za rekordama,protože jiná ryba je mu na obtíž,jinak jsem chytil kapry přes 60 a to je míra kdy pouštím,tak teď nevím kdy mám být naštvaný (v krizi)nebo spokojený,asi máš zkreslené pohledy na rybařinu a čím dál tím víc budeš mít krize,protože budeš chtít chytat kapry přes 60,70,atd.a bude to čím dál tím složitější
Nretrívr - Profil | Ne 3.6.2012 19:57:43
Strakoš13 - >> Taky jsem měl slabší květen, než předešlé roky. Dle mne mnoho prudkých změn počasí, přerušované tření.
NLosPafkos - Profil | Ne 3.6.2012 19:53:52
Chosé 2 >> když ne zítra, pozítří už určitě :--))
NChosé 2 - Profil | Ne 3.6.2012 19:49:37
LosPafkos >> Pěkný línek,mně nešli ani cejni.Zítra jim to ale nandám,zdali nevyměknu při pohledu z okna...Čauky.
NTWIN 69 - Profil | Ne 3.6.2012 19:44:53
moskyt >> Taky tam nakouknu.
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 19:42:49
TWIN 69 >> Tak jsem zkusil, uvidíme :-).
NTWIN 69 - Profil | Ne 3.6.2012 19:41:57
Kuban >> Musíš vydržet a ono to přijde.Já to letos ani nečekal a přece se podařilo.
NLosPafkos - Profil | Ne 3.6.2012 19:41:50
TWIN 69 >> a nechyceno na koulís,ale na nějakej pravěk-brambora,těsto,max.rohlík :--))) ať se oddělí zrno od kapř.
NKuban - Profil | Ne 3.6.2012 19:40:14
TWIN 69 >> Vytrvávám,jen se nad tím začínám pozastavovat.Loni byl květen můj nejúspěšnější měsíc:-)
NLosPafkos - Profil | Ne 3.6.2012 19:39:38
Chosé 2 >> dneska to nešlo a včera jen násada,ale udělal mě radost lín 32 :--))
nesmíme věřit všemu co vidíme v ML,tam to bude cinklé :--))
NTWIN 69 - Profil | Ne 3.6.2012 19:39:34
moskyt >> Tak zkus a uvidíš tu smršť kapřomaniaků.
NChosé 2 - Profil | Ne 3.6.2012 19:36:57
LosPafkos >> Koukám, že nejsem sám bezrybka. Nemám já si také zadat otázku na Mrku, abych se ujistil, že nemám dřevěný ruce a tupou hlavu...?
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 19:27:59
TWIN 69 >> Jsi dle mne úplně normální, zkusím založit otázku :-).
NTWIN 69 - Profil | Ne 3.6.2012 19:21:51
moskyt >> Na to Ti odpovím úplně lehce.Chytit velkýho kapra na svazovce mě stačí jednou do roka.A letos mám splněno,takže jsem naprosto v klidu.
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 19:17:57
lubos666.p >> A nějakou milostnou předehru by jsi si taky představoval :-).
NLosPafkos - Profil | Ne 3.6.2012 19:15:18
moskyt >> beru kapří jméno nadarmo tak mě trestá čočkou :--)))
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 19:13:11
LosPafkos >> Minulý týden jsem na stojáku sportoval pouze jednou a taky to nebyla žádná hitparáda. Ale zase takhle tragické to nebylo :-).
Nlubos666.p - Profil | Ne 3.6.2012 19:13:05
moskyt >> Kdyby ta otázka byla hlasovací,tak bych asi dal hlas obden nad 10 kilo,týdně nad 15 kilo a každejch 14 dní obludu,která by dokázala lovce aspoň půl hodiny povozit ve člunu:-)
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 19:10:23
lubos666.p >> Já nevím, jestli tady teda nějaká taková otázka je, ale fakt by mě zajímalo, jak často by se měl chytat velký kapř, aby se každý kapřolovec cítil uspokojen :-).
NLosPafkos - Profil | Ne 3.6.2012 19:08:46
moskyt >> ahoj,dnes jsem si byl zasportovat na rybníku a v mém závodním sektoru ani záběr od bílé ryby natož pan kapř. Takže k obědu byla čočka s párkem sakra :--))
Nlubos666.p - Profil | Ne 3.6.2012 19:05:15
moskyt >> Nojo,ale když já CHCI A CHCI A CHCI!:-)
Nmoskyt - Profil | Ne 3.6.2012 19:03:23
Jak často a jak velké kapři musíte chytat, aby jste byli spokojení ? Mně teda přijde úplně normální, že tři neděle se nechytí kapr větší než 50 cm...