Ukotvení gumového člunu

Zdravím pánové. Může někdo poradit, jak se správně ukotvím na člunu a jak těžké kotvy? Za foto děkuji.
Autor diskuse: VYDRA33 - Profil , 27.5.2012 kaprařina - techniky lovu

NF16 - Profil | Ne 27.5.2012 19:56:10

LosPafkos >> Jo jasně možností a nápadů je spousta.A člověk se pořád učí.Proto je tady diskuse.))).Viděl jsem borce na Hartě,měl krásnou loď a eletrické navijáky.Nějaké rozkládací kotvy.Bylo skoro bezvětří a neukotvil se.Pořát s tím hrčel nahoru a dolů a nic....

    NPetr64 - Profil | Ne 27.5.2012 19:53:50

    VYDRA33 >> Nedám na něj dopustit.Nafukovací podlaha je pohodlná na spaní a při lovu je pohodička.:o))))

      NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:38:39

      Petr64 >> Taky ho ještě mam ale nepoužívám už jsem si koupil novej a s kylem před tím jsem to neskoušel,ale od letoška jsem se rozhodl to vyskoušet.

        NPetr64 - Profil | Ne 27.5.2012 19:35:28

        VYDRA33 >> Mám obyčejnej Seahowk4.Funguje to spolehlivě.Největší hloubku sem měl 18m a drží to na fleku.

          NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:30:18

          Mam kotvy cca 12-15kg chytam na hraně okolo 14metru

            NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:28:07

            Petr64 >> Taky mě napadly to oka

              NLosPafkos - Profil | Ne 27.5.2012 19:27:55

              F16 >> to už má lepší zabetonovat plastovej kbelík a má to hladké bez hran a kila dle velikosti kýble a když bude mít kýbl LK tak má wostrou kotvu :-)))

                NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:27:02

                F16 >> Dík za radu hned jak začnou dravci tak to vyskouším.

                  NF16 - Profil | Ne 27.5.2012 19:18:49

                  Ahoj,zajdi si do kovošrotu a kup tam kus železa..Železa si kup dvě o váze 8 až 10kg jeden kus.Železo si opracuj,nebo kup nějaké bez hran,ať si neprořežeš loď.Navař si tam oka na lano.Lano koupíš někde v marketu.Nekupuj tenké,protože tě bude řezat do rukou.Délku lana si určí dle hloubky revíru a tak minimálně tři metry navíc.Když chytáš v hloubkách nad 10m. i 5m navíc.Je to levné a dostačující.Hlavně funkční.Systém ukotvování snad znáš.Ať se ti daří.

                    NPetr64 - Profil | Ne 27.5.2012 19:17:19

                    VYDRA33 >> Já je chytám karabinou z Baumaxu za oko na zpevňovací lano.

                      NPetr64 - Profil | Ne 27.5.2012 19:16:01

                      VYDRA33 >> Krásný ceny.Přitom třeba místo rolny za 1000kč úplně stačí ohnutá novodurová trubka za 10kč.:-))

                        NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:14:48

                        Petr64 >> Mam kotvy připravené ale nevim kde a jak je uvázat

                          NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:13:36

                          Razgy >> JJ taky už jsem na to koukal a bylo by to supr ale ty ceny.

                            NPetr64 - Profil | Ne 27.5.2012 19:11:26

                            VYDRA33 >> Mám taky nafukovací a bez kýlu.Používám 2 kusy 6kg závaží.Letos si budu odlévat o kilo lehčí.Gumák má výhodu,že na hladině pruží,takže kotvy nezvedá jako pramice.

                              NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 19:08:05

                              Petr64 >> mam nafukovací s kýlem

                                NPetr64 - Profil | Ne 27.5.2012 19:04:37

                                VYDRA33 - >> Máš pramici,nebo nafukovačku?

                                  NRazgy - Profil | Ne 27.5.2012 18:53:22

                                  asi ideální doplňky vč. příďové kotevní desky jsou tady http://www.pontony.net.pl/kotwice.php

                                    NVYDRA33 - Profil | Ne 27.5.2012 18:37:59

                                    Razgy >> Tak to jsme na tom stejne taky jsem to hledal ale marně.

                                      NRazgy - Profil | Ne 27.5.2012 18:28:35

                                      řeším stejný problém. jak jsem se dočetl, typ - druh kotvy záleží na typu dna - kameny nebo bahno, popřípadě kombinace. co se váhy týče, tak jsem se nikde nedočetl nic...