Víte, který přestupek je z pohledu zákona nejzávažnější?

Dokážete bez nahlédnutí do zákona správně zodpovědět, za který z uvedených přestupků je stanovena nejvyšší hranice pokuty a je tedy z hlediska zákona nejzávažnější a za který je nejnižší pokuta a je tedy nejméně závažný?

a) ponechání si podměrečné ryby
b) lov mimo stanovenou denní dobu lovu
c) lov bez povolenky (zapomenutá doma)
Autor diskuse: Jarda Š. - Profil , 23.4.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Který z těchto přestupků považujete za nejzávažnější

A) ponechání si podměrečné ryby76%

B) lov "přes čáru"10%

C) lov bez povolenky (zapomenutá doma)14%

Od 23.4.2012 hlasovalo 209 čtenářů.

Chose - Profil | St 25.4.2012 10:47:32

Saddám >> Co se ti nezdá??? Že nejsou mezi členy RS blbci????Věř tomu že jsou a neni jih málo.Nebo se ti nezdá potrestání RS když překročí své pravomoce ????

    šumava - Profil | St 25.4.2012 8:46:29

    figura >> dobře, protože to byli rybáři, kteří normálně papíry zapomněli. Co ale pytlák, tj. člověk lovící zcela bez povolení. Mně připadá, že RS v podstatě řeší pouze držitele povolenek kteří něco porušili, málokdy řeší skutečné pytláky, natož pak ostrahu chovných potoků, znečistˇování, nepovolené zásahy do vodního koryta atd. Domnívám se, že třeba podněty dané členy RS vodoprávním orgánům, by se daly v rámci jakéhokoliv ÚS spočítat na prstech rukou, přitom zde dochází velmi často ke škodám neskonale větším než u většiny řešených přestupků..Ono taky třeba hodnocení RS ze strany JčÚS (pominu-li vúbec to, zda do toho má co mluvit) se zakládá na počtu provedených a vykázaných kontrol - zapsaných do ,papírů´kontrolovaných. Tedy člověk jenž 100x zkontroloval někoho , kdo vlastně třeba ani nic neporušil, je z tohoto pohledu lepší RS než ten co honil skutečné pytláky, či kontroloval a hájil třeba chovné pásmo či rybochovná zařízení. Je to trochu divné. Jinak práce dobré RS si vážím, několik let jsem jí také byl a vím že to není vždy lehké.

      Mrknato - Profil | St 25.4.2012 0:12:41

      Sven >> Pokud by mohla podle tebe RS kontrolovat rybáře zda dodržují zákon o ochraně přírody ( raci, škeble, mník, jesen), vč. vyhlášky, pak by RS mohla kontrolovat i dodržování jiných zákonů, kde porušovateli jsou rybáři. Třeba zákon proti týrání zvířat, zákon o vodách, silniční zákon, zákon o vnitrozemské plavbě, atd.....

      Zajímavé je, že např. RO KÚ v Hradci, RO ve Stč. kraji vydaly vyjímku umožňující lov mníka, i když to zákon 99/2004 neřeší...... To by zrovna tak mohly RO KÚ, nebo MZe vydat vyjímku pro odstřel kormoránů......

        Mrknato - Profil | Út 24.4.2012 23:58:29

        b.gun >> To ale jen vyhláška 197/2004 zmiňuje, neřeší to, stejně jako ustanovení zákona o týrání zvířat, používání plavidel, nebo toho, co mají řešit BP (příloha 7, Povolené tech. prostředky) například.
        Myslím, že RS je oprávněna kontrolovat rybáře, požadovat od nich a zadržet věci pouze v rozsahu §16 zákona 99/2004 a tohoto zákona se také dost BP vůbec netýká. (Zákazy stanování, parkování, rozdělávání ohňů, vnadění, úklidu břehů, umísťování příkazových cedulí s obsahem, který nesouvisí se zákonem 99/2004).

          b.gun - Profil | Út 24.4.2012 22:40:38

          Mrknato >> Tak např. § 15 odst. 1) písm. c) vyhl. č. 197/2004 Sb., k provedení zákona č. 99/2004 Sb., o rybářství, praví, že "Ulovené ryby v rybářském revíru, které jsou chráněny podle zvláštních právních předpisů, musí být šetrně vráceny zpět do rybářského revíru, v němž byly uloveny." A odkazovaným právním předpisem je zák. č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny.

            figura - Profil | Út 24.4.2012 22:18:38

            šumava >> Vím ze jsou taci co strilej kdyz se jich clovek zepta jestli maj papiry ,ale zatim jsem krome toho nemel s nikym incident zeby neukazal papiry nebo neposlal mailem ze je ma.nejhorši je ze tresty si urcujou organizace sami,chytil jsem jednoho porybneho z Lodenic ze chyta na privlac v kvetnu a stejnak je mel za 14 dni zpatky.

              šumava - Profil | Út 24.4.2012 18:10:34

              figura >> napsals:.. normálně to snima sepíšu... Co děláš, když ti dotyčný řekne že nic psát nechce a absolutně nespolupracuje?. Ptám se , vzpomněl jsem si na příběh jednoho kolegy který kontroloval evidentního lovce bez dokladů, pán byl hodný, bavil se s ním, všechno v pohodě a když mu RS řekla cos tím tedy uděláme? , konstatoval :,, Co budete dělat Vy, je mi vcelku jedno, ale já du domu'' jak řekl, tak učinil. Vzhledem k tomu že to bylo v liduprázdném šumavském údolí, nikde nikdo a přestupník byl velký chlap v plné síle, uznal kamarád že je to v podstatě dobré řešení a šel taky po svém.Konečně, od vody ho vykázal tk splnil svůj úkol.

                Mrknato - Profil | Út 24.4.2012 18:00:26

                Saddám >> Ale "trojkové obce", jejich "rybářský odbor" nevyhlašuje revíry, neodnímá VRP, neodvolává ryb. hospodáře, atd. Alespoň takto to stanovil zákon 99/2004......

                  Saddám - Profil | Út 24.4.2012 17:49:31

                  Mrknato >> Rybářský orgán ,,trojkové obce" samozřejmě existuje. Pytláctví do toho nepleťme, to řeší přestupková komise stejná jako třeba fackovače Kalouska.

                    Saddám - Profil | Út 24.4.2012 17:47:09

                    b.gun >> Nebyl jsem doma, tak mě Pavel kapku předběhl. Asi si to myslím špatně a abych nemusel dlouho hledat, kdepak, že hovoří zákon o rybářství ev. vyhláška např. o racích nebo třeba mihuli. Dík za ušetřený čas.

                      Mrknato - Profil | Út 24.4.2012 17:12:52

                      b.gun >> Prosím, kde zákon o rybářství hovoří o ochraně vybraných druhů ryb z hlediska jejich ochrany, jako ohrožených druhů?

                        b.gun - Profil | Út 24.4.2012 16:08:34

                        Saddám >> Jen poznámka - ochrana vybraných druhů živočichů (ryby, raci, škeble...) a z ní vyplývající celoroční hájení je stanovena zákonem o rybářství (potažmo vyhláškou k jeho provedení), tudíž hypotetická platnost či neplatnost nějakých bližších podmínek nemá na chování lovícího vliv. A rybářská stráž tak na něj samozřejmě může, neboť se při výkonu své činnosti řídí právě výše uvedenými zákonnými normami.

                          mypeters - Profil | Út 24.4.2012 15:16:56

                          Ahoj,jasne A...ale v tomhle state je stejne takovej bordel,ze si kazdej levak dela co chce.

                            Mrknato - Profil | Út 24.4.2012 15:09:08

                            Obrtlik >> ... tak to se někdy podívej do vezírků závodníků......

                              Obrtlik - Profil | Út 24.4.2012 15:00:19

                              zdarec, pro mě je jasne za A,to jak bys tu rybu upytlačil.papiry zebrat minimalně na rok,a hotove,vyřizene

                                Mrknato - Profil | Út 24.4.2012 14:56:17

                                Saddám >> Pro mě, je úplně jedno, zda svazocena kila kapř je 70,-Kč, nebo 5,-Kč. Také je mně jedno, zda naše MO má rozpočet milion, nebo 10 milionů. Myslím, že to je jedno i ostatním. Co z toho má rybář?

                                Není mně ale jedno, co dělá ÚS, který hospodaří. 37000 členů a od nich okolo 17 milionů Kč do zarybnění. To mně nehraje, stejně jako "krajský výlovek" 14tun PO a 3,5 tuny lipana, jak to ÚS uvádí na svém webu.....

                                  Mrknato - Profil | Út 24.4.2012 14:48:17

                                  Saddám >> "Městský" RO neexistuje...... To že magistrát řeší pytláky a ustanovuje RS, vydává RL, tak pouze naplňuje některá ustanovení, některých zákonů dotýkajících se rybaření.

                                    Saddám - Profil | Út 24.4.2012 14:47:02

                                    Mrknato >> Jsem rád, že v tom máš jasno, já zas mám od RO 4 písemné rozhodnutí k téže věci a každé je jiné. Prostě jak šel čas....

                                      Saddám - Profil | Út 24.4.2012 14:43:41

                                      Mrknato >> Trochu to bylo jinak. Za 40kč/kg byl zmiňován kapř, resp. svazová cena. Přebytek byl deklarován u plůdku Po.

                                        Saddám - Profil | Út 24.4.2012 14:40:40

                                        Mrknato >> A propos. Dohled nad dodržováním VRP má krajský RO a ten zas nemá nic společného s RS, ani neví, kdo je RS a městský RO zas nemá nic společného s VRP.