Jak řešit obsazení krmného místa na vodě?

Myslím situaci, kdy krmíte na tyčovku a chytáte ze břehu. Přijede chytrý člověk na pramici, zakotví se u bójky a nerušeně chytá pod lodí z vašeho krmení a navíc vám znemožní nahazovat. Existuje jiná možnost než domluva, či střelba?
Autor diskuse: Azbest - Profil , 12.4.2012 kaprařina - RŘ, MO, svazy

arnošt - Profil | Pá 13.4.2012 0:05:06

Azbest >> Já na to taky koukal jako blázen,strejda a dva synovci.Ale mít je z obou stran na tři metry,no...V poledne došel místní porybnej,hned je zkontroloval a nemohl jim nic říct.Všechno v cajku.

    sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 12.4.2012 23:55:12

    Azbest >> no tak to není až tak strašné. I když někdy je v těch místech třeba ostrůvek, který si našlo víc lidí a jenom jeden si tam dal bojku. Někomu stačí bod v GPS. Neznám situaci, jen tak plácám podle mých zkušeností. Všichni se tam nějak musíme vlézt, jinak to nepude.

      Azbest - Profil | Čt 12.4.2012 23:49:42

      arnošt >> cikáni legálně na rybách...to jsem zažil jen jednou.
      A kupodivu byli celkem v pohodě.

        Azbest - Profil | Čt 12.4.2012 23:47:58

        sliver - samolibý vůl >> já chytám na 60m a na břehu mi stačí dva.
        Loď tam mám taky.
        Ale tam mám klíče od brány stejně jenom já.

          arnošt - Profil | Čt 12.4.2012 23:29:26

          Já věřím tomu,že v 90% případů se lze rozumně domluvit.Pokud někoho hned začnu bombardovat kobrou a budu mít pěnu u huby,nebudu z toho rybaření stejně už nic mít,i kdybych takovýho čížka nakrásně z toho fleku vykopal.A pokud to není vysloveně proti RŘ,co nadělám.Asi před dvěma týdny jsem si byl zachytat na dopoledne,asi po dvou hodinách přišli tři romové,posadili se ke mě přesně ob 3 metry,rozbalili vercajk a jali se chytat.Než nahodili,zapsali příchod do povolenek,nebylo,v rámci řádů jim co vytknout...Ale klid byl samozřejmě ten tam. :((

            sliver - samolibý vůl - Profil | Čt 12.4.2012 23:28:32

            Azbest - >> ty jsi suchozemská krysa, jinak by ses tímhle vůbec nemohl zabývat. Na naší kaluži se s tím setkávám čímdál častěji. Vyvážka 200 m, 8 prutů, šířka břehu 80m a hotovo. Ryby jsou večer 60-20m od břehu v mělčině, ale já se z lodě nechytám, protože nechci někomu stahovat vlasce a kazit večer. Ze zásady se nechovám tak, abych někomu působil újmu. Přehlížím, že někdo chce způsobit újmu mi, hledám východisko. Zatím to jde, zatím.

              ondra.soucek - Profil | Čt 12.4.2012 23:21:02

              Azbest >> Taky tomu věřím, že v reálu k souboji olov či pěstí nedochází (hlavně ale asi tomu chci věřit:D)

                Azbest - Profil | Čt 12.4.2012 23:15:24

                ondra.soucek >> já myslím, že agresi by sáhla menšina, ale pokud jde o magora, tak bych ho asi časem začal ostřelovat kuličkama z krmení taky.
                Já mám možnost na přehradě na soukr. pozemnku u kámoše, kde se po břehu těžko někdo dostane-jedině vodou, ale s lodí tam prostě jeden na můj zákrm jezdil-loni.Letos jsem ještě vůbec nebyl, furt marodím.
                Zatím v mý nepřítomnosti.

                  Azbest - Profil | Čt 12.4.2012 23:12:16

                  Chosé 2 >> odhozovou bójku ve formě malý kačeky vypouštěný nahoru ze zátěže jsem používal, ale skoro pokaždý jsem to s nějakou rybou smotal a vytáhnul paruku-snad to půjde líp s tou tyčovkou.

                    ondra.soucek - Profil | Čt 12.4.2012 23:10:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    Ahoj. Já chápu, že je to na pytel, potkat takovýho vykuka na rybách, ale na druhou stranu mě docela zaráží, kolik lidí bez skrupulí napíše, že by ho trefili olovem, zastřelili či jinak zlikvidovali. Chápu, že je to do značné míry nadsázka, ale zároveň mě děsí, kolik z nich to může myslet vážně...

                    Jinak ale nechytám tak, že bych nějaké místo dlouhodobě zakrmoval, nicméně v jiných případech (přehazování montáží atd.) volím vždycky slova a zatím jsem to vždycky nějak ukecal:D

                      Chosé 2 - Profil | Čt 12.4.2012 23:08:10

                      Azbest - >> Dík Azbest a neboj se, že by se ti do toho zamotala ryba. Máme to s klukama,
                      kteří už jsou vlastně dědci stovkami prutohodin odzkoušené a dlouho to byla tajná zbraň.

                        jaryn82 - Profil | Čt 12.4.2012 22:57:11

                        kup si paintballovou pušku a pořádně ho pokrop nebo ho sestřel stovkou olovem do čela:)))))

                          Chosé 2 - Profil | Čt 12.4.2012 22:49:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Jasně chlapi také si myslím, že nejlepší prevence, aby se tato situace kterou zadavatel nastínil nestala a ke které si v neuvěřitelně krátké době přisadilo tolik kolegů trefné hlášky je STAHOVAČKA. Když je tam povolena tyčovka, může tam snad být i stahovatelná H bojka.
                          Vypustíš si jí pouze při krmení nebo nahození.Akorát nesmíš nahodit přímo na ni,protože na dně
                          je vlasec. No ale na 70m snad žádný problém.

                            Azbest - Profil | Čt 12.4.2012 22:37:00

                            Miraryb >> akorát bych asi měl obavu, aby se mi do toho nezamotala ryba, když se snaží o dno zbavit háčku.

                              piskothonza - Profil | Čt 12.4.2012 22:12:03

                              Miraryb >> to tam ale stačí velká káčá na štiku a olovo a spulka vlasce,po nahození jí stahneš ke dnu,tzv tajná boje

                                Miraryb - Profil | Čt 12.4.2012 22:09:20

                                Azbest >> Tu vodu nijak nezaprasíš. tam většinou tečou daleko horší věci, ale na tom místě asi 3 dny, než se to vyplaví , tak tam nic nechytíš.

                                  Miraryb - Profil | Čt 12.4.2012 22:07:09

                                  Azbest >> Záleží na výšce závaží. Když je máš ploší tak stáhneš bojku téměř ke dnu a ani ryba ti to nezamotá. Praktykovali jsme to kdysi tam, kde se nesmělo označovat krmné a lovné místo. Nikdy s tím nebyl problém.

                                    LosPafkos - Profil | Čt 12.4.2012 22:07:02

                                    Azbest >> a já mám v ložnici na stěně sbírku bambusáků s pěknejma Tapama,Rexama,Roenama :----)))))

                                      piskothonza - Profil | Čt 12.4.2012 22:05:50

                                      Azbest >> tu boj vyndej,psal si že jí máš na 70m tam se trefíš i bez ní,já nikdy boj nepoužívám,protože se tam pak tyhle individua stahujou

                                        Azbest - Profil | Čt 12.4.2012 22:02:26

                                        Miraryb >> to ne-zprasit vodu, to bych nedal.

                                          Červené karty: PLZEN