- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Který z vybraných člunů?
Ahoj, potřeboval bych na letošní sezonu nějaký kvalitní člun, tak by se mi nějaká rada a Vaše osobní zkušenost hodila, protože jsem z té velké nabídky dost zmatený. Můj limit je 20000 Kč a musí mít pevnou podlahu (nevím, zda je lepší dřevo či hliník – kvalita, životnost…). Moji favoriti zatím jsou:
Mack2 Furtif 270
http://www.nikl.cz/p764-clun-s-drevenou-podlahou-furtif-270.php
Zico CL 270 - síla stěn 1,2 mm!
http://www.tropicliberec.cz/cluny-rybarske-2/clun-zico-cl270-pevna-zad-lamino-podlaha-vesla-pumpa
Starbaits Patner 2,7 m
http://www.tropicliberec.cz/cluny-rybarske-2/clun-starbaits-partner-2-7m
HSM 270 - parádní cena
http://www.cluny-levne.cz/products/nafukovaci-clun-hsm-270/
Velmi rád uvítám Vaše zkušenosti s těmito čluny a případné další typy.
Mack2 Furtif 270
http://www.nikl.cz/p764-clun-s-drevenou-podlahou-furtif-270.php
Zico CL 270 - síla stěn 1,2 mm!
http://www.tropicliberec.cz/cluny-rybarske-2/clun-zico-cl270-pevna-zad-lamino-podlaha-vesla-pumpa
Starbaits Patner 2,7 m
http://www.tropicliberec.cz/cluny-rybarske-2/clun-starbaits-partner-2-7m
HSM 270 - parádní cena
http://www.cluny-levne.cz/products/nafukovaci-clun-hsm-270/
Velmi rád uvítám Vaše zkušenosti s těmito čluny a případné další typy.
Autor diskuse: Tommy23 - Profil , 13.3.2012 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
Kapr555 - Profil | Ne 10.6.2012 15:52:19
Hrdobec >> na podobmým sem včera zavážel :D a eště v něm byla díra. byl sem rád že sem dojel na břeh.
peos - Profil | Ne 10.6.2012 14:54:33
Kamarád prodá nafukovací člun Wild Lake CD 290S . Nový, ještě nebyl na vodě. Lamelová podlaha, pevný kýl, pumpa, pádla, přenosná kabela, se vším příslušenstvím. Ještě rok a půl záruka. Cena 11.000 Kč, domluva při rychlém jednání možná. Zdravotní důvody. Ne SMS, volat tel.č. 607278500.
Lubos - Profil | Čt 10.5.2012 19:31:07
Sampus >> inak čln ma max. dovolenu zataž na zadne čelo motorom až do 15hp
Lubos - Profil | Čt 10.5.2012 19:27:39
Sampus >> využil som akciový set a kupil busch crab 300 + mercury 5hp....šiel som v povolenej norme, lebo nemám čas si vybavovat vodičak na čln,,..mám 120kg a samého ma tato kombinacia dostane do sklzu bezproblemovo aj na tečuce vode dunaja...ak mám rovnako važiaceho partaka už do sklzu nejdem, ale rýchlost pohybu je výborna i tak...max. zaťaženie som vyskušal v štyroch a prekročil max.doporučenu nosnost 450kg...i tak som v pohode šiel proti prudu dunaja a i manevrovatelnost člnu bola super, až na to, že ked som dal plný výkon striekala mi trochu voda na chrbat...v lete to chcem odskušat na jadrane....tam to bude asi pri vetre a vlnách ine kafe , ale nebojím sa :o)))
tinkky - Profil | Út 8.5.2012 12:11:16
Unca >>
Suzumar je ako vačšina klasických gumákov ,a aj moja Selva výrobok made in china. vyrábajú sa na rovnakej linke. no je možné že nejaké velké a drahé modeli z RIB sú vyrábané inde.
Suzumar je ako vačšina klasických gumákov ,a aj moja Selva výrobok made in china. vyrábajú sa na rovnakej linke. no je možné že nejaké velké a drahé modeli z RIB sú vyrábané inde.
Unca - Profil | Út 8.5.2012 11:17:29
tinkky >> Podle mě je jedno jestli je to Selva, Suzumar, nebo Bush. Materiál bude kvalitou stejnej. Musíš to brát tak, že třeba Suzuki má čluny Suzumar jen jako doplňkovej produkt, aby měli motoru do setu. Moc si s tím hlavu nelámou. Čluny Suzumur dělá rakouská značka Allroundmarine. Na světě sou jen dvě značky, ktery se zabývají výrobou a vývojem člunů, jako hlavní produkt. A to Zodiac a Grand. Navíc si myslím, že 270cm je na kaprařinu málo. 270cm sice je slušná délka, ale když se podíváš třeba o toho Zica na stavbu člunu, na jeho plováky, tak zjistíš že ve člunu je málo místa. Já mám 310cm a je to tak akorát.
tinkky - Profil | Út 8.5.2012 10:55:38
tinkky >>
material gumáka je jednoznačný. lacné sú z PVC drahé z hypalonu. u PVC záleži hlavne v gramáži na meter. tu máš pár príkladov.
menší čln BUSH CRAB,KAIMAN Hey Tex, PVC H5509 Boat, 1050 g/m2
vačší čln BUSH FAVORIT PRO už má MEHLER, PVC Heavy 7311, 1450 g/m2
vačšina kvalitných člnov ako SELVA či SUZUMAR používa 1100 g/m2
material gumáka je jednoznačný. lacné sú z PVC drahé z hypalonu. u PVC záleži hlavne v gramáži na meter. tu máš pár príkladov.
menší čln BUSH CRAB,KAIMAN Hey Tex, PVC H5509 Boat, 1050 g/m2
vačší čln BUSH FAVORIT PRO už má MEHLER, PVC Heavy 7311, 1450 g/m2
vačšina kvalitných člnov ako SELVA či SUZUMAR používa 1100 g/m2
tinkky - Profil | Út 8.5.2012 10:43:40
jack96 >> záleží na čo ten čln chceš používat?
si kaprár ktorý sústavne vyváža kýble kukurice- ak áno stačí ti čln z 270 cm z pevnou podlahou, ak čln chceš na prívlač tak zober aspon 300cm s vysokotlakou podlahou alebo pevnou. ak to chceš iba na vyvážanie nástrah tak ti stači 270cm z lamelovou podlahou.
záleží či to chceš na malý rybník ,či na vačšiu priehradu. ak je to vačšia priehrada zober gumák z balonom aspon 40 cm a dlžkou nad 300 cm. a svetlá farba gumáka je lepšia ako tmavá,z hladiska kolísania tlaku v balone. a tak isto aj sa dá v lete v horúčavách v pohode na svetlom balone sediet no na tmavom si pripáliš zadok.
si kaprár ktorý sústavne vyváža kýble kukurice- ak áno stačí ti čln z 270 cm z pevnou podlahou, ak čln chceš na prívlač tak zober aspon 300cm s vysokotlakou podlahou alebo pevnou. ak to chceš iba na vyvážanie nástrah tak ti stači 270cm z lamelovou podlahou.
záleží či to chceš na malý rybník ,či na vačšiu priehradu. ak je to vačšia priehrada zober gumák z balonom aspon 40 cm a dlžkou nad 300 cm. a svetlá farba gumáka je lepšia ako tmavá,z hladiska kolísania tlaku v balone. a tak isto aj sa dá v lete v horúčavách v pohode na svetlom balone sediet no na tmavom si pripáliš zadok.
Martin... - Profil | Út 8.5.2012 10:14:11
jack96 >> čluny s lamelovou podlahou jsou pěkně naprd, raději bych vzal s pevnou a připlatil si nějakou tu korunu, rozdíl bys poznal hned. Navíc ta lamelová podlaha moc není pevná, je to spíš taková tvrdší nafukovačka, cítíš každou vlhnu, houpe se to a navíc ten bordel co se pod ně postává je problém odtamtud dostat, navíc u komanda vytváří první lamela docela ostrou hranu a většinou podlaha v tom místě je často narušená a teče to přes ni.
tinkky - Profil | Út 8.5.2012 10:12:09
Tommy23 - 7.5.2012 22:09:30 >http://www.schlauchbootreparatur.de/onlineshop/shop_content.php?coID=101
>
>
Lubos - Profil | Út 8.5.2012 0:30:15
Kúpil som v marci v Prahe Busch Crab 300 aj s motorom Mercury...ma pevnú podlahu a mojich 120kg v pohode prežila...zatiaľ asi 10 vychádzok po cca 5-6 hodinových plavbách velkým a malým dunajom a spokojnosť so stabilitou i vo velkom vetre, alebo velkých vlnách, ked plávali okolo velké lode :o)
Heri - Profil | Po 7.5.2012 22:23:58
krusell >> ja mam tusim 320t nebo jake je to oznaceni.koupil jsem ho na vystave za 30.000.- po sleve-fuj to byla cena.Ten rok byl prvni rocnik Tovacovskeho carpmaratonu kde mel clun neprilis slavnou premieru.Ale treba se uz zlepsili.......Tak at kamosovi dobre slouzi
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











