Který z vybraných člunů?

Ahoj, potřeboval bych na letošní sezonu nějaký kvalitní člun, tak by se mi nějaká rada a Vaše osobní zkušenost hodila, protože jsem z té velké nabídky dost zmatený. Můj limit je 20000 Kč a musí mít pevnou podlahu (nevím, zda je lepší dřevo či hliník – kvalita, životnost…). Moji favoriti zatím jsou:
Mack2 Furtif 270
http://www.nikl.cz/p764-clun-s-drevenou-podlahou-furtif-270.php
Zico CL 270 - síla stěn 1,2 mm!
http://www.tropicliberec.cz/cluny-rybarske-2/clun-zico-cl270-pevna-zad-lamino-podlaha-vesla-pumpa
Starbaits Patner 2,7 m
http://www.tropicliberec.cz/cluny-rybarske-2/clun-starbaits-partner-2-7m
HSM 270 - parádní cena
http://www.cluny-levne.cz/products/nafukovaci-clun-hsm-270/
Velmi rád uvítám Vaše zkušenosti s těmito čluny a případné další typy.
Autor diskuse: Tommy23 - Profil , 13.3.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

mraznickar - Profil | Čt 15.3.2012 15:23:22

foglos >>
Ako inak ? To mi chceš povedať, že 2.5 m nafukovací čln s podlahou ma problém pri vetre nad 12 m/s ? Pokiaľ má tak by som ho hned a zaraz šmaril do koša.

    Caty - Profil | Čt 15.3.2012 15:19:18

    foglos >> člověk se učí celý život :) bo učený ještě z nebe nespadl

      Caty - Profil | Čt 15.3.2012 15:17:17

      mraznickar >> no¨.... jak přijdu domů, schválně se podívám do přiložené příručky pro uživatele....byla tam cela tabulka.

        foglos - Profil | Čt 15.3.2012 15:16:46

        mraznickar >> Pramice není nafukovačka...tam je to trochu jinak. Jinak Caty se učí tak na vše přijde za pochodu.

          mraznickar - Profil | Čt 15.3.2012 15:13:13

          Caty >>
          Podľa mňa to musí zvládnuť oveľa oveľa väčšie vlny pri oveľa silnejšom vetre ako je 4m/s. Najčastejšie chodím sám s pramicou dlhou 2,2 m na 250 ha jazere pri vlnách so silou vetra 7-8 m/s a bez nejakých problémov.

            Caty - Profil | Čt 15.3.2012 15:03:26

            foglos >> nespemujme spíš debatu...na to jsou SZ.

              foglos - Profil | Čt 15.3.2012 15:01:57

              Caty >> Jednak si v tom autě nebyla sama a ta poslední věta je těžce na zamyslení.

                Caty - Profil | Čt 15.3.2012 14:59:30

                foglos >> tak v autě to je samozřejmě vina řidiče, že nepřizpusobil rychhlost stavu vozovku a technickému stavu automobilu. Situaci jsem zvladla stejně jako ty na člunu .D

                Ale vítr o síle 4m/s si myslím, že je slabý ...netroufla bych si do velkých vln v jakém koliv člunu, ani s motorem.Snažím se přemýšlet nad věcmi, které dělám.

                  foglos - Profil | Čt 15.3.2012 14:50:09

                  Caty >> To že zvládne 4 m/s ještě neznamená že ten člun zvládneš TY! S autem se dá taky bezproblému jezdit po sněhu a jak to dopadlo.Nepřecenuj své síly.

                  A s těma latěma už jsem to pochopil.

                    Caty - Profil | Čt 15.3.2012 14:43:28

                    foglos >> good luck ...to nepřeji nikomu, nic moc zažitek.

                      Caty - Profil | Čt 15.3.2012 14:34:10

                      foglos >> Je to myslím označení skupiny C, což udává, že to zvládá vlny a vítr o síle 4m/s. Myslela jsem vlny vzniklé narážením o bort při přepravě v rychlejším tempu při malých vlnkách. To na vysvětlenou.

                      Měla jsem možnost za poslední doby vyzkoušet čluny od dětského nafukovacího, přes ten tvuj "latkový" mariner přes nafukovací air-mat tak i 3,2m dlouhý Al provedení... a je to vždy dost poznat.

                      Pevné spoje...na sluníčku snad upouštíš vzduch z válců, aby nepraskly a nedělaly neplechu s podlahou....jinak netuším co by na te podlaze mohlo nějak extra pracovat ještě...vše je tam celkem dobře chráneno. cos měl namysli?

                        foglos - Profil | Čt 15.3.2012 14:23:44

                        Caty >> Jsem rád,že jsi spokojená.
                        Pokud budou vlny,které by ti stříkaly vodu do člunu tak se na ten člun můžeš akorát tak dívat ze břehu,protože na vodě nic nezmůžeš jelikož si s tebou bude vítr dělat co chce a to je tak na průser.Z vlastní zkušenosti (hodně jsem se přecenil) jsem chtěl ukázat klukům na 7 jak se zaváží v driftu v silném větru asi za 4 minuty mě vítr narazil na hráz u cesty. Nikdy v životě by ses tam tak rychle nedostala ani s motorem.Jediný co mě zbejvalo jít po hrázi asi 2.5 km po vodě táhnout člun.

                        Nevím kde jsi přisla k tomu,že Mariner na látkovou podlahu.Jinak bych si marinera nekoupil kdybych ho nedostal zadarmo.
                        Jak máš pevné spoje zjistíš až se ti do toho opře sluníčko a guma začne pracovat....

                        Kdybych neměl člun,tak neváhám a už si ho také objednávám,jen rozhodně větší.

                          Caty - Profil | Čt 15.3.2012 13:54:16

                          foglos >> jsem spokojena s kvalitou zpracování a přidaným základním vybavením...jak bezvadná velká nožní pumpa, pevná vesla.... celkove výborné zpracování a lepení.

                          s čím nebýt spokojená: velké bantamy, přes které mi při menších vlnách nestříká voda, pevná Al podlaha,díky níž je zajištěná oproti latkovému Marineru či dětskému nafukovaku je jistě lepší. nafukovací kýl, pevné spoje.

                          Pro mé účely je to nadstandartní a již ze zpracování jsem opravdu spokojená.

                            foglos - Profil | Čt 15.3.2012 13:18:10

                            Caty >> Jak můžeš být spokejená s něčím co si ještě ani neotestovala?
                            Ty ceny jsou nějaký podezřelý ale snad ti to bude fungovat a splní tvé očekávání.

                              Caty - Profil | Čt 15.3.2012 12:18:57

                              machacek.pepa >> levne, ale vypadaji dobře.... jsem s ním spokojená, už se těším na testnutí ve vlnach.

                                Ranař - Profil | Čt 15.3.2012 12:04:06

                                Tommy23 >> kokni se tady CMPboats.cz ty měli na výstavě v brně, ty zelené. Já jsem se již pro něj rozhodl.

                                  machacek.pepa - Profil | Čt 15.3.2012 11:58:23

                                  nejsou ty Yuki nějak moc levný? s laminátovám kýlem jen za 11 000

                                    Caty - Profil | Čt 15.3.2012 11:52:08

                                    foglos >> 240/152 Al ...již ale není v nabídce....mám to také jen za zakrmovaná, vyvážku a mapování.....pro dva akorát.

                                      foglos - Profil | Čt 15.3.2012 11:49:23

                                      Caty >> Kolikátku jsi Ty koupila?Jakou máš podlahu?