Čelovka která má nejmenší spotřebu?

zdarec chlapi pro letosni rok jsem se rozhodnul jit do nove celovky uz mne nebavi krmit ty svoje pouze baterkami , muzete mi poradit ktere jsou slusne a ktere nebrat ? posilejte i fotecky at vim o co jde a mam predstavu dikes
Autor diskuse: viceroy - Profil , 10.2.2012 kaprařina - náčiní, doplňky

Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 23:27:30

plavan >> jak si to napsal tak sem si myslel hned,že ji vidím,no může se to kdykoliv hodit.Naopak mohly to dát na tu druhou místo toho zásobníku na sklíčko.Musím kouknout zda se na to nedá taky pískat.Přijde mi to užitečnšjší.

    Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 23:27:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    roce >> to nevím, jak je to s gumovým kroužkem. Vodotěsná teda tato čelovka není. Ale že bych ho ztratil ? Ani tam není žádná drážka, kde by ten kroužek seděl.

      Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 23:23:54

      roce >> teď jsem ještě vyfotil tu píšťalku. Snad ji nebudu nikdy potřebovat.

        Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 23:23:14

        plavan >> máme stejně silné baterky :-))),ale každý jiného výrobce.Nevidím tam ten gumový kroužek proti vodě,aby se nedostala dovnitř,nebo si ho dal pryč ?

          Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 23:19:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          roce >> tady ještě krytka na baterkách

            Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 23:19:09

            viceroy - >> no kolega ti dal pěkně i fotečky

              Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 23:17:42

              plavan >> ano,ano tak tu spodní mám a doporučoval a je vidět,že výběr se mu rozšířil,snad vybere,aby byl spokojen jako my.

                Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 23:14:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                roce >> tady máš obě dvě pospolu. Ještě jednu věc jsem opomněl. Na řemínku má ta tvoje Tactikka úschovnu na rozptylkové sklíčko, ta Tikka 2 XP tam má z plastu píšťalku. Já se to nedavno dočetl a fakt tam je :-)))

                  Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 23:10:02

                  plavan >> jasně,už sem na ní kouknul,mám Tactikka XP,taky spokojen,tak snad zadavatel vybere,jedná se mu hlavně o výdrž baterií a ta si myslím,že je slušná. On to chce na kaprařinu,tak to má svícení na půl roku určitě,tam se tak intenzivně nesvítí a rozptýlení se mu určitě hodí.

                    Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 23:06:42

                    roce >> je to přesně ta. Ale já tu čelovku používám většinou na feeder a tam se svítí hodně, páč večer bere bílá ryba většinou na hod. Tak se mi hodil ten vyšší výkon.
                    Ale rozptyl světla je výborný i na Tactikka XP. Do dálky si s ní moc neposvítíš, takový výkon jako mají třeba Led Lenserky H7 , se Petzlovkám za podobnou cenu ani nesní, zato mají jiné přednosti. Co se týče svícení okolo lovného místa, je Petzlovka s rozptylkou fantastická. A po roce intenzivního používání stále skvělá. Ale když ji třetí večer nedobiju, respektive dobíjecí zdroj, tak je to jen obyč. čelovka za pár korun.
                    Tikka 2 XP má jen jedno gumové tlačítko, takže se nedá přisvítit zvýšeným výkonem jako u té tvé ( 130% ) . Ale to mi nechybí.

                      Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 22:51:12

                      plavan >> to je ta co mu tedy doporučil DOBA ne? Nebo je to jiná?

                        Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 22:48:50

                        plavan >> bliká zelená a když jdou do čudu,tak jak uvádíš:-))probliká a svítí červená na boku,ale do budoucna vzpomenu na tu co uvádíš....

                          Nsliver - samolibý vůl - Profil | Pá 10.2.2012 22:46:36

                          toto je určitě ona. Dva roky v kuse jsem ju používal, bez výměny zdroje, dokud jsem ju neztratil.

                          http://eshop.deaws.cz/potapecske-potreby/svitilny-c​elovky/e-lite-petzl.html

                          je maličká , je lehoučká, je dobré si přečíst popis produktu.

                            Nplavan - Profil | Pá 10.2.2012 22:37:59

                            roce >> když už jsou baterky v Tactikka XP za zenitem, tak by měla zboku problikávat zelená dioda. A když už jsou baterky skoro kaput, tak občas čelovka silně zabliká. To jsem se vždycky leknul až jsem si skoro ucvrnknul :-)))
                            Jestli ji chceš koupit, tak ti doporučuji raději tu Tikku 2 XP. Její cena je o třetinu nižší a svítí dvakrát vyšším výkonem, když chceš červené světlo, tak jen přidržíš tlačítko na pár vteřin. Tím vystřídá ve svícení velkou bílou diodu ta malá červená a nemusíš měnit bílou rozptylku za červenou. Má výrazně lepší blikání, které nemají rádi okolo chodící psi a jdou obklikou ( zatím ) . Jediné, co mi zpočátku trochu vadilo bylo to, že jsem periferně viděl světlo nad očima. Ale to jsem přestal vnímat za půl hodiny.

                              Nroce - Profil | Pá 10.2.2012 21:38:38

                              Petzl tactikka XP,ukazuje ti i stav baterií pro případnou výměnu,rychlá změna svítivosti.

                                Nrices - Profil | Pá 10.2.2012 21:29:32

                                Ďóba >> vyriešil som to presne ako ti !

                                  NTommy23 - Profil | Pá 10.2.2012 21:28:32

                                  viceroy - >> Ahoj, za mě určitě H7 od Led Lenser. Parádní svítivost i výdrž baterek, navíc je i lehoučká.Za mě jasná volba...

                                  Na týhle fotce je trošku vidět...

                                    NKoly.P - Profil | Pá 10.2.2012 18:48:18

                                    Za mě Energizer.. Mám E. čelovku (4 roky) a baterku E. Hardcase (3 roky) a baterky v čelovce jsem měnil baterie 2x a v baterce zatím ne. 4 výpravy do roka a nějaká ta víkendová...

                                      NĎóba - Profil | Pá 10.2.2012 18:44:20

                                      Bitko >> ja bych přece nelhal:-)

                                        NBitko - Profil | Pá 10.2.2012 18:42:22

                                        Ďóba >> mas svatu pravdu