- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rychlost pokroku rybaření
Je všem myslím jasné, že "vývoj" v rybařině je za poslední léta obrovský. Za posledních mnoho let se příroda nezměnila (jak kde), vodní toky také ne (jak kde), ale hlavně co se NEzměnilo, jsou ryby....toť hlavní aktér. Srovnání lovu, před třeba cca 25 lety a níže s dnešní dobou....proč třeba před tou dobou stačilo jít na ryby s dvěma pruty v ruce, malým batůžkem s těstem, kolínky, a dle situace se nachytalo vše jako nástraha na louce u vody...............a dnes? Jak to čtu, tak bez plného auta plného: kilogramy boilies, nejlepšímy pruty, navijáky, plně vybavenýmy prkotinkami, stojanem, super hlásiči s odposlechem (??), stany, lehátky (??), echoloty (??), loděmi, klinikem, podložkami a foťákem atd....NEOBEJDEME?
Současný stav VŠECH technik lovu, se z hlediska historie směrem k dnešní době (včetně současného souvisejícího stavu nejen rybaření):
A) Zhoršil2%
B) Zlepšil0%
C) Ano, podlehl jsem reklamní masáži, a mám NEJ vybavení na vše9%
D) Ne, stejně chodím jen s teleskopem a igelitkou na ryby2%
E) Je mi to jedno, a otevřu si dalšího lahváče a mknu na MRK5%
F) Je moc rybářů, příroda a toky jsou upravovány neblaze a tím to má vliv na obsádku ryb....a chytání...68%
G) Je to také hlavně v informovanosti (Internetu) a velice rychlému zjištění čehokoliv5%
H) Styl lovu jsem za posledních (10/20/30/40 let) nezměnil, a jsem spokojen...jde také o přírodu a krásy klidu a okolí ne?9%
Od 10.2.2012 hlasovalo 44 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NHmmmmTakJooooo - Profil | Pá 10.2.2012 11:38:10
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 11:37:03
Netipa >> nejsem zastáncem nonstop lovu ani podobných "zlehčovátek" co vedou k úspěšné střelbě na cíl i slepců, neštítím se těžkých věcí - mají své kouzlo. Přes čáru už nechytám a má to své výhody. Kdyby byly u vody jen rozumní a přemýšlivý a nesobečtí lidé... tak ať se chytá nonstop, dyť žijeme jen jednou, ale nejsme kurwa v Japonsku, náš vzor je Amériká a lidé jsou sobci, to by špatně dopadlo, žádný nonstop lov dokud nebudou mnohem přísnější pravidla!
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 11:36:26
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 11:34:51
Víš, proč nejsou na NM ty megakapři, jak byli dřív? Může za to i ten Jarda Vítek a ostatní, kteří tady tu kaprařinu zprofanovali pro svůj užitek. Pak každej druhej byl kaprař a navíc měl naservírovanej návod, jak toho kapra chytit. Ale tohle by se stejnak nedalo udržet a ta kaprařina by si u nás tu cestičku našla i bez Jardy Vítka. Sice možná trochu dýl, ale dneska by na těch NM ty kapři už stejnak nebyli
NLee-Haney - Profil | Pá 10.2.2012 11:33:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ono když už tu někdo napíše že jakmile nemáš pruty za 10k kus tak si třeba na Cassien neprdneš tak to už něco značí o momentální psychice rybářů a tuhle větu jsem tu opravdu viděl napsanou.
NHmmmmTakJooooo - Profil | Pá 10.2.2012 11:32:33
NHmmmmTakJooooo - Profil | Pá 10.2.2012 11:30:32
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 11:30:16
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 11:29:01
NHmmmmTakJooooo - Profil | Pá 10.2.2012 11:28:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 11:25:05
Rybář se tak bude moci dále vyvíjet a stále bude mít co chytat
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 11:23:25
Nšmudla007 - Profil | Pá 10.2.2012 11:19:32
Akorát ty ryby nikdo nemodernizoval, evoluce rybařiny je příliš rychlá oproti evoluci kořisti.
Třeba jsou rybáři jako listí na stromech, každý nějak začne jako pupen lístku a vyvíjí se dokud nedosáhne hranic revírů a ryb a pak na nedostatek nových podnětů uschne a přestane rybařit(nebo zemře).
Vyvíjet se může asi rozhodně lépe rybář jako samostatný lísteček, než hromada tlejícícího listí (když je lístečků na jednom místě moc naráz tak už je to jen kupa).
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 11:10:56
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 10:10:08
NKamy - Profil | Pá 10.2.2012 10:09:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Takže se zkuste občas zamyslet, kolik z toho co s sebou taháte k vodě, skutečně užijete.
NTroutkiller - Profil | Pá 10.2.2012 10:01:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nmeteor - Profil | Pá 10.2.2012 10:00:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A lidé to jak vidno chtějí - pro větší pohodlí, snadnější rybolov (anebo sportování :-)), někteří určitě i pro zvednutí si sebevědomí / prestiže ("to mám ale krásný a drahý cajk, viď") atd. Někdy se divím, že ještě nikdo nevymyslel samochytací systém, se kterým "jakožerybář" jenom přijde k vodě, uvelebí se do koženého vypolstrovaného ušáku a samochytací systém vybere nástrahu a návnadu, sám zakrmí, nahodí, zasekne, vytáhne, nabídne "jakožerybáři" možnost se s rybou vyfotit a případně ji klepne, vykuchá a nachladí...
Kde to žije - všechna témata
19:03NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
17:34NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
16:03NATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
15:20NRybáři vs ochránci přirody 78
14:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1766
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












