- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rychlost pokroku rybaření
Je všem myslím jasné, že "vývoj" v rybařině je za poslední léta obrovský. Za posledních mnoho let se příroda nezměnila (jak kde), vodní toky také ne (jak kde), ale hlavně co se NEzměnilo, jsou ryby....toť hlavní aktér. Srovnání lovu, před třeba cca 25 lety a níže s dnešní dobou....proč třeba před tou dobou stačilo jít na ryby s dvěma pruty v ruce, malým batůžkem s těstem, kolínky, a dle situace se nachytalo vše jako nástraha na louce u vody...............a dnes? Jak to čtu, tak bez plného auta plného: kilogramy boilies, nejlepšímy pruty, navijáky, plně vybavenýmy prkotinkami, stojanem, super hlásiči s odposlechem (??), stany, lehátky (??), echoloty (??), loděmi, klinikem, podložkami a foťákem atd....NEOBEJDEME?
Současný stav VŠECH technik lovu, se z hlediska historie směrem k dnešní době (včetně současného souvisejícího stavu nejen rybaření):
A) Zhoršil2%
B) Zlepšil0%
C) Ano, podlehl jsem reklamní masáži, a mám NEJ vybavení na vše9%
D) Ne, stejně chodím jen s teleskopem a igelitkou na ryby2%
E) Je mi to jedno, a otevřu si dalšího lahváče a mknu na MRK5%
F) Je moc rybářů, příroda a toky jsou upravovány neblaze a tím to má vliv na obsádku ryb....a chytání...68%
G) Je to také hlavně v informovanosti (Internetu) a velice rychlému zjištění čehokoliv5%
H) Styl lovu jsem za posledních (10/20/30/40 let) nezměnil, a jsem spokojen...jde také o přírodu a krásy klidu a okolí ne?9%
Od 10.2.2012 hlasovalo 44 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 9:41:10
Já jsem taky před dvaceti rokama s dědou chytat na žížaly, ale to nebyla kaprařina.
Mě šlo pouze a jedině o to, poukázat, že v souvislosti s pokrokem a řadou kravin, nelze mluvit o kaprařině, jelikož tam je spousta kravin už od začátku. Chápeme?
Npohodak - Profil | Pá 10.2.2012 9:37:16
som mladsieho rocnika ale na ryby chodim uz cez 20 rokov a to co si napisal je sveta pravda aj co sa ryb tyka aj zien
na jednej strane je to chore ale na druhej strane to tolko ludi zere a nevie bez toho byt
NTavris29 - Profil | Pá 10.2.2012 9:33:00
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 9:32:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nlikin - Profil | Pá 10.2.2012 9:32:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
No ono při čtení některých příspěvků se zdá, že výpravové chytání je majoritní. Já si to nemyslím, to je jen více vidět rybáře, kteří se tomu věnují naplno a také na to mají možnosti. To je v pořádku. Já v organizacích okolo nevidím nějaký významný počet vyznavačů tohoto stylu.
Absolutní většina (mluvím za ty co znám), si věci k vodě unese, byť s patřičným funěním. :-)
Rybařina je s počtem 250 000 lidí velice zajímavý kšeft, to se muselo projevit na všem, na tom pozitivním, ale bohužel i na tom negativním. Jako ve všech oblastech je to o rozumu a o tom, co komu vyhovuje. Nabídněte mi v obchodě ke koupi pařenou housku, to bych řval jak tur :D, ale někdo ji koupí. Každého věc.
Nšmudla007 - Profil | Pá 10.2.2012 9:30:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
1) chytnout kapra je snadnější , mnohem snadnější než bylo kdysi
2) mobilita pro mne znamenala podstatné zvýšení úlovků(mohl jsem zůstat déle u vody do tmy, když se zhoršilo počasí tak stačí pobalit a za chvíli je člověk v teple domova, můžu sebou táhnout i několik kilogramů krmení pro rybky(zakrmit si na další den), uvařit si partikl a namíchat voňavé krmení se šroty pro mne znamenalo podobnou revoluci jako objev krmítka.
3)na krmítka a na "těžko" již hodně roků nechytám takže jsem to zase úspěšně pozapoměl :)
4) Bivak lehátko foták k rybařině nepotřebuju, nejlepší pruty navijáky taky ne, pípáky mne otravují, lodičku bych si docela rád pořídil(kajak sit on top/kanoi, minikatamarán). Stojan je mi taky k ničemu , obejdu se i bez vidliček když na věc přijde.
No a na lehkou vláčku pořád chodívám s minimalistickou výbavou(malý batůžek na záda a brašnička s pár rekvizitama(sáček twisterů s hlavičkama, krabička základní wobler-třpytkové výbavy, pár krabiček s woblerama jen tak pro jistotu, metr papíry, peán nůž a igelitka na rybky a jde se brouzdat za okounama štičkama tlouštíkama.
Co jsem přestal chytat je na plavačku z hladiny na koníky, sem tam průbnu mlaskačku.
No rybařina má mnoho různých tváří a ti jednostranně zaměření jsou o mnohé ochuzeni (navíc když jim žeru ty budoucí trofejáky ještě v juvenilním stádiu přímo před nosem(1,5-4kg)).
Z vymožeností moderní doby se mi líbí BAITRUNERY a vcelku kvalitní navijáky za hubičku, pevné vlasce, ostré háčky.
Co se týká doby tehdá: tak když sem chytil za rok 5-8 kapříků 35-39cm a pár línů, okouna a několik tlouštů tož byl dobrej úlovek :) To dneska chytnu za jednu vycházku, když je dobrej den co jsem chytil kdysi za rok.
NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Pá 10.2.2012 9:18:58
Vláčkaři s sebou táhnou jednu brašničku, nebo baťůžek, kde maj pár nástrah na daný lov. Těch, co tahaj kufry plný nástrah, bude minimum.
Feederař to samý. Já na parmy nosím jenom dva pruty, krabičku červů a krabičku s háčkama a olůvkama. Jo a ještě podběrák s vidličkou. Nic jinýho nepotřebuju, tak proč to tahat.
Na kaprařinu toho ale potřebuju kotel a to je prostě fakt. Pokud chytáš kapři na bojlís, tak chtě nechtě, máš plný auto. Tvé argumenty jsou proto slabé
NGůťa - Profil | Pá 10.2.2012 9:17:18
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 9:10:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Npiskothonza - Profil | Pá 10.2.2012 9:09:55
NMISO* - Profil | Pá 10.2.2012 9:06:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nu.x.a. - Profil | Pá 10.2.2012 9:05:26
NAnýzový dědek - Profil | Pá 10.2.2012 9:04:20
NFishky - Profil | Pá 10.2.2012 9:02:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Npiskothonza - Profil | Pá 10.2.2012 9:02:40
NAnýzový dědek - Profil | Pá 10.2.2012 8:54:47
Za chvíli bude i skládací hotel do kapsy...o))))
Nretrívr - Profil | Pá 10.2.2012 8:52:11
NAnýzový dědek - Profil | Pá 10.2.2012 8:51:08
Npiskothonza - Profil | Pá 10.2.2012 8:49:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - všechna témata
13:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1765
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
11:29NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











