pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:29:33

MrCement >> většině členů - proto je široký... :-)

    Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 10:29:33

    Tak se tu shodlo pár lidí na tom, že je potřeba aby se udělovaly citelné tresty.
    To jsem rád, protože já také tvrdím, že RS má povolenku zadržet a přestupková komise si to přebere. Přesně v duchu hesla: zabijte je všechny, pán Bůh si je přebere.
    Ale pak by měly z MRku zmizet zcela pravidelně se opakující stížnosti, že RS byla přísná a nekompromisní. Už se těším. Pozor, nemám na mysli stížnosti na arogantní a opilou RS.

      NCudla - Profil | Po 9.1.2012 10:29:21

      hraji >> Určitě by ten dotyčnej hlasoval za B) a ty mu vemeš noty :-)

        NLauri - Profil | Po 9.1.2012 10:28:35

        tak šup konec debat a dělat testík
        http://www.rybsvaz.cz/?page=test_rybarskych_znalost​i

          NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 10:28:31

          MrCement >> ano, ale zacinat ted tezke prijimacky postrada smysl, vetsina porusujich je jiste zaslouzilych clenu, toto vi nejlip RS a komise. Proto jsem spise pro tu jakousi "prubeznou" kontrolu. Slusnemu rybari neuškodí. A ano. je otazkou co chteji hybatele... predpokladam ze slusne rybare.

            NMrCement - Profil | Po 9.1.2012 10:28:15

            Venca888 >> a komu vyhovuje "široké" členství :-)

              NPoušťák - Profil | Po 9.1.2012 10:27:43

              Pavouk‌ >> kolik platíš za hodinu brigády?

                NSOPTIK 52 - Profil | Po 9.1.2012 10:27:25

                dal jsem za B),protože v tom nevidím žádný účinný prostředek pro zlepšení situace.Spíš si myslím,že jeden z hlavních problémů je,že se mezi nás dostali ,,rychlokvašky",většinou bez řádného vztahu k rybařině.To co dnes kolikrát děje u vody, je vážně děs.Já myslím,že na změny v RŘ stačí upozorňovat k tomu vyvolané školení.Rozumným lidem to stačí a blbce stejně nepředěláš.

                  NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:26:55

                  MrCement >> čim širší masa, tim nepravděpodobnější je, že jedinec ponese následek svojí chyby... :-)

                    NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:26:02

                    medvěd >> přesně tak. dokud nebudou padat citelný tresty, může se přezkušovat třeba pětkrát do roka...

                      NFishky - Profil | Po 9.1.2012 10:25:22

                      hraji >> Otázka 10 z 89 Označte správnou dobu hájení hlavatky obecné: no a sem zase tam, kde sem byl s tím pstuhem na začátku, zase v háji! Kurňa hlavatku bych nepoznal od pstuha ani na obrázku, natož v reálu, tedy pokud by neměla metr... sez zvědav jakej bude verdikt na konci, vidím to tak na: "Vy jste uplně blbej, ani se nepokoušejte stát se rybářem" :-))

                        NMrCement - Profil | Po 9.1.2012 10:25:04

                        medvěd >> ano - cesta pro širší masy, kde jedinec musí nést následky svých chyb.

                          NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:25:01

                          hraji >> ale já přece věřim, že to u vás funguje (ostatně jako i ledascos jinýho oproti ČRS). Já jsem jen napsal, jak tohle funguje v ČRS (nebo alespoň v některejch MO). A právě proto to považuju za zbytečný.

                            Nminnow67 - Profil | Po 9.1.2012 10:24:48

                            Pavouk‌ - >> Problémy u vody v drtivé většině nesouvisí se znalostí legislativy, to spíš naopak. Kdo se vyzná, hledá skulinky. Proto jednoznačně NE, nic by to neřešilo, jen by to stálo nějakou pětku navíc.

                              NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 10:23:46

                              Glanis >> brigadu taky platim, myslis ze to ze me hned dela korupcnika?

                                NMrCement - Profil | Po 9.1.2012 10:22:52

                                Pavouk‌ >> jednou cestou jsou těžké "přijímačky", průběžná kontrola teoretických znalostí člena a s tím související vyšší finanční/časová náročnost a tedy užší členská základna. Druhou cestou je všelidová zábava za nízký peníz, lehké nebo téměř nulové přijímačky se všemi důsledky. Roubovat na dnešní model další teorii je neproveditelné neb je otázkou ..... co chtějí hybatelé.

                                  Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 10:22:15

                                  Fishky >> no vidíš, a v tom je právě ten problém. Je mnoho rybářů, kteří nepoznají pstruha obecného formu potoční. Pak na první vycházce chytnou rybu, která tak tak líže míru, ale je to maso, a co je doma to se počítá. Tak se napíše do povolenky duhák, a je to. Pak přijde ten kretén od RS a vezme mu povolenku. Hned 7. ledna.

                                    NGlanis - Profil | Po 9.1.2012 10:21:48

                                    hraji >> Mé šlo o to ukázat, že pokud jsou lidi ochotní dát peníze za brigady jsou ochotni zaplatit i tohle. Bez ohledu na to jestli je to legální či ně.

                                      NJarda Š. - Profil | Po 9.1.2012 10:21:14

                                      wenda >> Dal jsem ano, ale představoval bych si to jako ty.

                                        Nmedvěd - Profil | Po 9.1.2012 10:19:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Myslím,že se z rybaření dělá velká věda.To že jde získat potvrzení o složené zkoužce za flašku se bavit nechci.bylo to tak,je to tak a bude to tak.Kupuji si každý rok povolenky v několika evropských zemích.Nikde jsem nikdy nemusel předložit žádný doklad o tom,že jsem rybář,nikdy se mne nikdo na nic neptal a ýe třeba v itálii je to docela sranda.Dostal jsem povolenku na které bylo když už napsáno pár vět o pravidlech v jazyce anglickém a hotovo.Když ty pravidla poruším,seberou mi povolenku a mohu doma přemýšlet.U nás se většina přestupků řeší domluvou,zápisem a pod.Venku by se se mnou nikdo nebavil.prostě bych dochytal