pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 11:05:33

honzin2236 >> slovo šepleď ve vztahu k rybě může použít jen osoba značně omezená. Podívej se sem
http://www.demografie.info/?cz_detail_clanku&artclI​D=493

    Nmeteor - Profil | Po 9.1.2012 11:05:24

    aleš vavřina >> zajímavý názor, souhlas až na bod 3) (respektive bych to upravil třeba na přestup MRS - ČRS anebo naopak).

    Jinak mi přijde, že tyto opakující se testy znalostí by se vůbec nemusely řešit, pokud by "rybářský adept" musel povinně absolvovat rybářský kroužek a poctivě složit zkoušku (nejenom na papíře). Což je bohužel celkem běžný jev (úspěšně složená zkouška jenom na papíře), neb z ní má dotyčná MO finanční prospěch (a následně i z nového člena, že ano).

      Nhonzin2236 - Profil | Po 9.1.2012 11:02:44

      Pavouk‌ >> no však ty jsi ale příkladný rybář. Mě taky zajímá co je kde nového a tak. Jenže plno lidem je to fuk a nejsem si úplně jistý, že testy by to změnily. Lidi musí chtít a né být nuceni. Ale jak je přesvědčit, aby poznali plotici obecnou od perlína ostrobřichého a nezapsali do sumáře povolenky šepleť, to už nevím :)

        Nlubos666.p - Profil | Po 9.1.2012 10:57:53

        Pavouk‌ >> Tak ať se každej vzdělává,to přece může-je to jeho boj,ale proč hned přezkoušení? A jak už tady někdo psal,je to jen další živná půda pro korupci. To je přece každýho věc,jestli něco ví,nebo ne.RS to vytřídí sama.

          Naleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 10:57:38

          Kovis >> Vytíženost je výmluva, na ryby si každý čas najde. A alespoň 1x za rok se nějaké akce zúčastnit? je to o vůli, ne o čase.

            NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 10:53:37

            honzin2236 >> podivej, ja mam povolenku od roku 1985, myslis ze bych si stale vystacil s tim co me za 2 roky v krouzku naucili? ne, musim se sam dale vzdelavat a neplati to jen o rybarskych prepisech. a prave proto ze se vzdelavam mohu si u vody odpocinout a nestresovat se pri kontrole RS na cem me nachyta... treba na sepleti..

              Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 10:48:19

              medvěd >> ono totiž u RS by mělo fungovat také přezkušování, zejména členové, kteří jsou RS dlouho se často dopouštějí přehmatů. Mě kdysi kontrolovala RS na brněnské přehradě a taky neznala změny v předpisech.

                NKovis - Profil | Po 9.1.2012 10:47:26

                aleš vavřina >> Přesně jak píšeš, když v podstatě z vlastní MO neznáš nikoho, tak nikdy nenavodíš pocit, že by se mělo nějak spolupracovat na něčem větším dohromady. Pro většinu je MO jen barák kde ti dají v lednu povolenku na novou sezonu. Jenže u velkých MO to asi nejde moc změnit i vzhledem k časové vytíženosti mnohých členů.

                  Nhonzin2236 - Profil | Po 9.1.2012 10:46:14

                  Ne. Aby člověk dostal papíry, tak přece musí zvládnout zkoušky ne? Takže všichni rybáři předpisy znají. A když je porušují, tak je jim to asi jedno a větší znalost jim nepomůže. Další zkoušky by byly akorát další nepříjemnosti pro rybáře, který si jednou za čas vyjede na ryby odpočnout.

                    Nmedvěd - Profil | Po 9.1.2012 10:46:12

                    hraji >> jen jednou jsem měl s RS problém,když mne docela neurvale napadl,že chytám na umělou mušku na MP v březnu.Nechal jsem ho v klidu pročíst BP .Studoval,ovšem až poté co jsem zmínil,že zavolám policii:nikdy mne nenapadlo si na RS stěžovat,naopak je u vod vidím rád.

                      NKovis - Profil | Po 9.1.2012 10:44:19

                      Jarda Š. >> Rád bych to zkusil, aspoň se trochu zapoijt do práce s mládeží, tam si myslím, že to může člověk ovlivnit víc než z pozice RS. Prevence je lepší než restrikce :-).

                        Naleš vavřina - Profil | Po 9.1.2012 10:41:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Pravidelné oživení znalostí nikdy neškodí, ALE!!! Mělo by následovat po :
                        1) vždy po spáchání prohřešku proti BP
                        2) jednou za cca 3-5 let ALE na bázi dobrovolnosti, na základě pocitu příslušnosti k MO a stavovské cti
                        (V tom je právě asi kámen úrazu, rybáři si do organizace chodí pro povolenku, ale s organizací nežijí. Již v průběhu přijímání za nového člena by měly být novým adeptům cechu Petrova tyto principy nenásilně vštěpovány - to ale není možné při součastném způsobu příjmu nových členů, to by musely všechny MO spolu držet basu. Další příčinou je nepracování se stávajícími členy, společnou prací získávají lidé pocit sounáležitosti, a po práci musí bezpodmínečně být i prostor pro společnou zábavu. Tyto principy ale jdou realizovat spíše v menších MO, kde již absence anonimity vychovává.)
                        3) vždy při přestupu do jiné MO

                        Asi pravdou je to, že důslednost postihu při prohřešku a jednoduché pravidla pro výkon činnosti bez zbytečné uzurpace by byly jednou z cest.

                          Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 10:37:09

                          medvěd >> ale tak to má být, já včera taky kontroloval jednoho rybáře dvakrát v rozmězí asi tří hodin a měl jsi vidět, jak vyskakoval a jak se mu nelíbilo, že si fotím jeho povolenku. U nás musí především RS vyrazit k vodě a kontrolovat. My jsme se za poslední měsíc zaměřili s kolegou na Svitavu a za měsíc máme 5 zadržených povolenek a jednoho pytláka bez papírů. Všechno za vážné přestupky. A hodláme v tomto trendu pokračovat.

                            Nrover - Profil | Po 9.1.2012 10:36:36

                            medvěd >> Tak to tam jsou celkem mírní, ...na podzim jsem měl na Trnávce 3 kontroly za dopoledne, pokaždé od někoho jiného :-)

                              NCudla - Profil | Po 9.1.2012 10:33:38

                              Já si nestěžuju už dlouho jsem žádnýho arogantního blba nepotkal a to jsem měl vloni asi dvanáct kontrol zapsanejch a pár že se pokecalo aniž by se zapsal.

                                NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 10:32:49

                                Lauri >> ten test neberu jako vzorovy pro ten co bych myslel.... ale kazdy je lepsi jak zadny.

                                  Nmedvěd - Profil | Po 9.1.2012 10:32:49

                                  hraji >> Jirko,ve Slovinsku nás kolikrát sleduje třeba hodinu RS dalekohledem,jestli neděláme něco špatně.Nebo je schovaná za stromem a číhá.Jeden a ten sám porybný mne kontroluje klidně ráno a odpoledne znovu.Vím jsou to profíci,ale nemazlí se s nikým

                                    NMrCement - Profil | Po 9.1.2012 10:32:37

                                    Pavouk‌ >> patrně vidíte jiného hybatele nebo do jeho role pasuješ Boha. V druhém případě bych uvěřil. A to jsem ateista :-)

                                      NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 10:31:20

                                      Poušťák >> cenu obvyklou 500,platil bych i vyssi, stejne tak i za povolenku.

                                      proc se ptas?

                                        NMrCement - Profil | Po 9.1.2012 10:30:57

                                        Venca888 >> nejen jim.