pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

Nšmudla007 - Profil | Po 9.1.2012 10:19:38

Přezkušování ..no teda to by bylo byrokracie :) Bych to šoupnul jako možnost RS podrobit testu způsobilosti rybáře k rybaření v praxi .. Kontroluju rybáře co není schopný se udržet na nohách .. tak poznávačka cejn plotice perlín. tloušť bolen amur .. předvedení že umí nahodit(že nezavezl) .. a když neprojde testem rybářské způsobilosti, nechat předvést k přezkoušení, zápis do povolenky s připsáním i promile a dát echo i protialkoholní komisi.

    NMrKos - Profil | Po 9.1.2012 10:19:29

    dal jsem za A) protože to co vídám u vody je tragédie

    řekl bych že většina tragédů dává právě za B) - možná strach, možná částečně sebekritika, ale tomu moc nevěřím

      NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:19:22

      mates202 >> ano - a kdo se úmyslně nechová dle norem a lidský slušnosti, toho k tomu donutěj opakovaný zkoušky z pravidel, který vědomě porušuje? :-)

        NFishky - Profil | Po 9.1.2012 10:19:22

        hraji >> já bych vsadil boty, že většina lidí tady by na testu neprošla, já tedy na tuty ne :-) zrovna sem si ho rozkliknul a hned první dotaz: "Označte správnou dobu hájení pstruha obecného" no a sem v háji :-) pstruha sem si nikdy neponechal, nikdy žádnýho velkýho nechyt, proč si mám pamatovat kdy je hájenej? :-) stejně chytit 50 cm hlavatku, tak jí na tuty od toho pstruha nepoznám, páč jsem ty ryby nikdá naživo neviděl, jen ty mražený pstruhy po třech v krabici z Makra. Ale jestli budou pravidelný testy a budou se testovat podobně pro mě nepotřebné otázky, tak se je klidně naučím, v tom problém nemám :-)

          Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 10:14:06

          Venca888 >> když se podíváš na stránky naší MO http://brno3.momrs.cz/ najdeš tam informaci o tom, že pořádáme zkoušky. Tři týdny předem posílám dopis s oznámením tohoto termínu a místa konání na Krajský úřad a na Ministerstvo zemědělství. Tak mi to ukládají pravidla. Opravdu si myslíš, že bych si dovolil risknout, že ty zkoušky ošidím a on mi zrovna přijde na kontrolu někdo z úřadu? Kdyby MO přišla o akreditaci MZe, asi by mi naši členové poděkovali, když by museli chodit dělat zkoušky jinam. A navíc, všechny protokoly o zkouškách se zakládají.

            Nwenda - Profil | Po 9.1.2012 10:13:57

            dal jsem ne, ale byl bych za to, aby alespoň podstoupil školení o případných změnách v RŘ a BP. Proškolení by mohlo být provedeno v rámci výroční členské schůze a tím by se i zvedla účast na ní. Jinak kdo by se nedostavil, by musel na přes rok dělat test znalostí. Toť můj názor :)

              Nmates202 - Profil | Po 9.1.2012 10:13:41

              Venca888 >> no neví, ale pokud jsou nějaké normy, tak pokud se podle nich bou chovat, nemůže být problém a pokud neřeší ryb. řád, měli by se chovat alespoň dle lidských mravů a slušnosti....

                NMenFish - Profil | Po 9.1.2012 10:13:03

                Tak si myslím že ti kteří hlasovaly ne tak si myslím že mají oprávněny strach že by je ty zkoušky ne udělaly jelikož víme jak to při zkouškách vypadá prostě jen šaškárna

                  Nkarlos2 - Profil | Po 9.1.2012 10:12:18

                  Pavouk‌ - >> Jsem pro, po skončení platnosti Rybářského lístku udělat přeskoušení ze základních věcí. Lovná míra, doba hájení a poznávačka.To jsou základy, které musí každý rybář znát.Kdo nezná ,má holt smůlu.Rozhodně by to nic nestálo, vždytˇv každé organizaci se každý rok kurzy dělají, takže přezkoušení- žádnej problem.Alespoň pro ty co znaj!

                    NJarda Š. - Profil | Po 9.1.2012 10:09:58

                    Kovis >> Jestli máš na to chuť a čas, tak se přihlas, dobrých vedoucích RK je málo a spíš jich stále ubývá.

                      NCudla - Profil | Po 9.1.2012 10:08:47

                      mates202 >> Ani děcka to nemaj povinný,stačí zkoušky a šmytec.

                        Npepa-č - Profil | Po 9.1.2012 10:08:35

                        ob den, jinak to nemá smysl.

                          NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:08:04

                          mates202 >> myslíš, že se tak chovaj proto, že ten ryb. řád neznaj?

                            NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 10:07:25

                            hraji >> a kdyby se neuměl ani podruhý? Možná, že u vás v MRS to funguje jinak, ale tady se pro dospělý standardně testy nedělaj. Přijdeš do MO, kterou si vybereš, sedí tam dědula, kterej vyřkne pár chytrejch vět, vysloví předpoklad, že bys měl všechno znát a hotovo. Já jsem jako kluk testy dělal (v kroužku), ale z těch dospělejch lidí, který znám a který si teď dělali papíry, nepodstoupil testy nikdo. MO dostane svoje prachy a byla by sama proti sobě, aby si jejich přínos komplikovala.

                              Nmates202 - Profil | Po 9.1.2012 10:03:23

                              Pavouk‌ - >> no, tak význam by to určitě mělo, stačí u vody pozorovat chování ostatních rybářů a někdy to připadá, že řádný ryb. řád nikdy neviděli.
                              Přezkoušení všech členů včetně RS by možná redukovalo spustu případný problému a dohadů, ale Čech dovede obejít vše = když se dá koupi řidičák tak nějaká povolenka není problém = stačí se každá den podívat na TV noviny.
                              Já kdysi prošel jako dítě kroužkem a myslím si, že u dětí by to mělo být povinné(ani nevím jestli tomu tak dnes je) a dospělým členům(a možná hlavně důchodců, kteři nic kontrolovat nepotřebují) by to také neuškodilo si jednou za čas oživit a doplnit znalost.
                              Ale vzhledem k zmíněnému si nedovedu představit, jak by se toho dalo realizovat a kontroloval .
                              Byl bych tedy jednoznačně pro, ale nevím nevím……

                                Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 10:00:20

                                Venca888 >> ale vždyť nikdo neřekl, že člen, který ten test neudělá napoprvé, bude vyloučen. Prostě by se naučil a přišel podruhé. Nemyslím si, že by to vedlo k nějakému přelévání členů.

                                  NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:59:46

                                  Cudla >> no jasně. Ale tyhle vychcánkové vědi, že se směj brát jenom dva candáti a nesměj chytat na čtyři pruty. To, že to zaškrnout jednou za tři roky v testu, s tim nic nenadělá.

                                    Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:58:39

                                    Fishky >> moji rodiče nespoléhali na to, že nás škola vychová a naučí a učili se s náma, a vychovávali nás u nás na dědině všichni. Když jsme provedli lumpárnu, potrestal nás první, kdo nás dopadl.
                                    Kdybych někdy doma řekl, že učitel nebo učitelka je blbá nebo že si na mě zasedla, asi bych se týden neposadil.
                                    Dneska je to samá demokracie, rodina ztrácí svoje funkce a chce po školství, aby to dohnalo? To je hloupé a nefungující.

                                      NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 9:58:30

                                      MrCement >> kolego,i kdyby to pozvedlo 10% clenum jejich znalosti a tim omezilo byt i neumyslne konflikty s RS tak by to stalo za tu "drinu".. tot muj skromny nazor. vyplnit 30 otazek na A4 pri vyrizovani povolenky a jeji nasledne vyhodnoceni zabere 5 minut.

                                      ale ta představa ze na me ceka test je asi hrozna.. (nemyslim tim tebe)

                                        NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:58:29

                                        hraji >> tady ale nejde o úplatek nýbrž o to, že MO se nebude zbavovat členů, který ji nesou prachy.