pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:23:56

Pavouk‌ >> řidičák mám taky dobrovolně...

    NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:23:55

    Fishky >> To jsi měl asi smůlu,Já na svého soudruha vedoucíh vzpomínam rád i skoro po půl století.PAK EXISTUJE KROUŽEK A KROUŽEK.

      Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:23:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      myslím si, že v prvním okamžiku by to vedlo k poklesu členské základny. Ale oni by se to chlapi doučili. Znalosti a bohužel i těch mladých, jsou tragické.
      Včera humorná scénku u revíru. Kromě dokladů jsem tři lovící požádal, aby mi předložili ke kontrole i zákonem dané vybavení. První komik vytáhl z batohu vezírek a podběrák. Když jsem jej upozornil, že zákon neukládá nosit vezírek a podběrák, ale něco zcela jiného, nastalo zděšení. Ani jeden z nich neměl nic na vytažení háčku, jeden měl metr. A ty výmluvy - já si dělal vánoční úklid a tak ještě nemám všechny věci v pořádku, já mám všechny věci společné tady s kamarádem, bohužel kamarád neměl ani metr ani obůstek či pean.
      Takoví by si zasloužili poslat na přezkoušení.

        NAnýzový dědek - Profil | Po 9.1.2012 9:20:27

        Pavouk‌ - >> Nevím proč by toto měl rybář podstupovat opakovaně.
        Řidič (tedy běžný) také nechodí na pravidelné přezkoušení znalostí vyhlášky a předpokládá se, že ji zná včetně novel.
        U rybářů bych toto udělal jen jako podmínku při odebrání povolenky za závažný přestupek.

          Nretrívr - Profil | Po 9.1.2012 9:16:54

          Pavouk‌ - >> Já hlasuji ne.Každý si potřebné najde. Kdo bude dělat svinstva u vody, toho to nevyřeší.Navíc strýčkování a podobné podvody by to jen prohlubovalo. Kdo by ty testy dělal. Nevidím pražádný důvod. O vyčištění členů přece nemůže být řeč. víme, kde žijeme.Toť můj zcela soukromý pohled.

            NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 9:16:36

            otazku jsem založil proto, ze v diskuzich je spousta opravdu mizernych prispevku svedcicich o ani zakladnich znalostech rybaru.

            v dnesni dobe neni vyhotoveni testu a jeho kontrola nic nakladneho a treba by zvyseni znalosti ubralo trochu prace RS.

            nesrovnavejte te to s ridicakem a podobne, jste dobrolne cleny sdruzeni, mate prava a muzete mit i povinnosti, treba tuto.

              NFishky - Profil | Po 9.1.2012 9:16:35

              Cudla >> se svým "učitelem" z rybářského kroužku jsem se viděl třikrát. Dvakrát na kroužku - jednou jsem přišel a řekl že chci psát test a on že mám dojit za týden, že teď to nemá s sebou, no a pak až o pět let později, kdy jsem od vody tahal dva velký amury v igelitce a sotva jsem vytáhl vidličky, už se mi somroval na místo, nechytl nic, ale teoreticky to ovládal všechno perfektně, jen chytat neuměl vůbec. Mě nebylo tenkrát ani patnáct ale co si tak na oko pamatuju, bylo že v testu byly samé stupidní otázky co s lovem jako takovým měly pramálo společnýho - jak vypadá pstruh a jakou má míru jsem se musel vysloveně "nadrtit", páč pstruha jsem u nás nikdá neviděl a nejít loni pár krát s vláčkou kolem Svratky, tak to nevím dodnes... ale míru už jsem si stejně nepamatoval - a bylo mi to celkem jedno, stejně byli prťaví a mazali zpět...

                NKovis - Profil | Po 9.1.2012 9:15:44

                Já myslím, že pokud by to bylo po spáchání závažnějšího přestupku, tak proč né? Ale na druhou stranu by si to v tomto státě asi mnozí zaplatili a byli by v poho...Navíc otázky jako kdo by to zaštiťoval, v jaké formě by byly testy, kdo by to vlastně mohl zkoušet, atd. ... To by zase přibylo tolik byrokracie a korupčních možností až hanba.

                  NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:15:32

                  Pánové brát malý kapříky a amury tvrdit že jsou to karasi a tloušti,duháka s potočákem,nepoznat to základní,pak tvrdit,je to nepotřebné tak nevím.........

                    Nlajdák - Profil | Po 9.1.2012 9:14:53

                    Cudla >> no nevím,příznám se že bych asi taky prolítl ze zkoušek,ale na druhou stranu je pravda že čemu se věnuju to znám a když si nejsem jistej tak se mrknu do řádu či na internet.

                      NFishky - Profil | Po 9.1.2012 9:09:04

                      Pavouk‌ >> OK, tak jsem tedy proti. Jednak myslím, že by to bylo zbytečné a za druháka neefektivní a nákladné. Pokud se má u vody udržovat pořádek na určité úrovni, raději věnovat případné prostředky na profi RS, která by těm co dělaj bugr zatopila a ten zbytek slušných by byl v klidu.

                        NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:07:59

                        a co by to mělo řešit?
                        zkoušky nefungujou (snad s výjimkou dětí) ani napoprvé a už vidim MO, který se zbaví x členů (tedy i prachů, který jim od nich plynou) kvůli tomu, že dotyčný nevěděli, jak vypadá blešivec obecný, zda maji ryby chuť, případně co je to aerátor...

                          NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:04:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Vedu dětský kroužek,z recese jsem dal v hospůdce kam chodíme po schůzce s ostatními vedoucími testík co maj děti, rybářům co tam chodí.Z patnácti by prošli čtyři a pouze jeden to měl bez chyby.Vzalo se to dobrovolně a nikdo neměl vypito víc jak dvě pivka.Poznávačka ,ani nemluvim.Nejhůř dopadli kapraři pak muška a vláčka nejlíp kolega co se věnuje plavačce a "vometá"místní malý toky.Jsem pro po přestupku přeskoušení.

                            Nrover - Profil | Po 9.1.2012 9:02:28

                            Až nesmyslná myšlenka, nicméně kdo si ve svých znalostech není jistý, má možnost si testy vyzkoušet v elektronické podobě, a následně si své děravé znalosti doplnit ...

                              NMD-Carp - Profil | Po 9.1.2012 9:01:15

                              Myslím že v tomto státě kde se hledá jak co obejít a nebo uplatit by to vedlo akorát ke korupci a činitelé by si mastily kapsy.Takže hlasuji NE.

                                Njurda - Profil | Po 9.1.2012 8:59:39

                                Určo by se to v řadách ČRS dost vyčistilo :))

                                  NMasařka - Profil | Po 9.1.2012 8:55:39

                                  Pavouk‌ >> Myslím si že je to naprosto zbytečné.

                                    NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 8:52:42

                                    Fishky >> ptam se ja :)

                                    neres ze se neoveruji znalosti jinde.

                                      NFishky - Profil | Po 9.1.2012 8:50:04

                                      Pavouk‌ - >> že by pravidla u vody byla tvrdší jako na silnici nebo na vlastníky střelných zbraní? No to by byla celkem síla :-) ale jsme v ČR a věřím, že by to mnohým ani nepřišlo divné...

                                        Nmalamut - Profil | Po 9.1.2012 8:48:34

                                        Pavouk‌ - >> jsem pro, je to dobrý způsob, jak se zbavit zbytečných členů.