pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:56:15

Venca888 >> Píšeš víc ryb nad limit,prutů atd... jen když se to rentuje,neber to osobně ,ale znal jsem pár takovejch vychcánků.

    Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:55:48

    Kovis >> jediná cesta je převzít to, co je u myslivců, roční přijímací lhůta a potom náročná zkouška.

      Narnošt - Profil | Po 9.1.2012 9:55:05

      Venca888 >> Naprostý souhlas...

        NKovis - Profil | Po 9.1.2012 9:53:53

        hraji >> Tak to máš určitě pravdu, bohužel u některých dětí jsou nevětším neštěstím rodiče. Nevím jak je to v rybařině, protože já měl perfektní základ z domu. Máme dlouhou rybářskou tradici z obou stran, takže zkoušky byly pro mně naprosto v pohodě. Proto jsem se ptal na Tvůj názor jak to zlepšit. Už pár let uvažuju, že bych se zeptal na MO jestli bych si taky nějaký kroužek nemohl vzít. Ještě jsem si nebyl pro papíry, tak se zkusím zeptat až tam pujdu. Jinak já spadám pod MO Brno 2.

          NFishky - Profil | Po 9.1.2012 9:53:48

          hraji >> No školství jde do kytek, tak co se dá dobrýho čekat od mladých lidí a jejich chuti učit se něco k rybářství, když ani do školy se učit nemusí?! Proč by si měli namáhat hlavičky makovičky, když na to nejsou zvyklí? Nás ve škole měla do pátý třídy učitelka, co předtím vyučovala snad v lágru a podle toho to u ní v hodinách i tak vypadalo - teď se na děcka nesmí ani křičet, natož je zliskat když jejich výchovu nezvládaj rodiče. Teď má výšku pomalu každej druhej, ale neumí se to v reálu ani slušně obléct či pozdravit, ale společnost to takhle chce, tak to tak má.

            Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:53:46

            Tedy abych se vyjádřil jako někdo, kdo pravidelně pořádá ty zkoušky k získání prvního RL.
            Nikdo u nás nemusí dávat žádný úplatek, jen musí splnit požadavky kladené na zájemce.
            Vy, co tu píšete o úplatcích, zřejmě vycházíte z toho, co byste dělali vy, kdyby se taková "příležitost" naskytla. Je to takové typicky české.

              Narnošt - Profil | Po 9.1.2012 9:53:07

              Po mě chtěli test naposledy ve 12 letech v rybářském kroužku,když jsem si lístek potom po letech obnovoval,nikdo už po mě nic nechtěl,jen peníze.Když jsem se ptal na zkoušky,jestli se ještě dělají,bylo mi na svazu řečeno něco ve smyslu - zaplať a o víc se nestarej...Osobně si myslím,že by to byla jen díra na peníze,jako přezkoušení na zbrojní průkaz před pár lety,každý jsme musel na přezkoušení a dát tisícovku,přezkoušení pak probíhalo v duchu - máte všichni zaplaceno,takže si pište : Za á,za bé... V době,kdy se dá koupit i řidičák,aniž bych prošel jízdami a testy mi přezkoušení ze znalostí ryb vyvolá úsměv na tváři,myšlenka dobrá,ale nerealizovatelná.To by se muselo začít zgruntu odjinud...

                Nmalamut - Profil | Po 9.1.2012 9:52:46

                Anýzový dědek >> základní znalost stanov organizace, jímž jsem dobrovolným členem, by měla být projevem slušnosti.

                  Ngx1 - Profil | Po 9.1.2012 9:52:29

                  Myslím,že by to spousta rybářů potřebovala,ale kdo by to dělal a hlavně financoval?Myslím,že Ti co nadšeně souhlasí,by v případě ,že by se jim zdražila povolenka,už tak nadšeni nebyli.Ovšem byl bych proto aby Ti jimž byla povolenka zabavana,museli absolvovat přezkoušení a aby si ho museli financovat.

                    NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 9:52:25

                    Anýzový dědek >> hezky, ale ja nemyslel testy co jsou uvedeny na strankach svazu, i kdyz i ty nejsou tak tragicke aby je kazdy nezvladnul.

                      Ndvorák - Profil | Po 9.1.2012 9:51:37

                      Jsem rozhodně pro. Stále mnoho rybářů nezná např.doby hájení,to že je tloušť na jaře hájen ví asi tak každej desátej...
                      Tak jak jinak je donutit si těch pár listů přečíst???

                        NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:51:26

                        Pavouk‌ >> co například? Znovu opakuju - kdo ty pravidla znát chce, ten je bude znát. Kdo je bude chtít dodržovat, ten je bude dodržovat. Kdo bude chtít udělat testy, ten je udělá. Výsledek - starosti+peníze navíc, osvěta minimální (pár dědů zjistí, že nemusí nosit k vodě vezírek).

                          Nmalamut - Profil | Po 9.1.2012 9:51:08

                          Glanis >> srovnávat plnění pracovních povinností člena, které je možné nahradit zaplacením finanční hotovosti na základě vystavení příjmového dokladu, a prokázání znalostí v testu je zcela mimo mísu.

                            NMrCement - Profil | Po 9.1.2012 9:50:41

                            Pavouk‌ >> pane kolego, píšete že nepadl "jediný rozumný argument pro Ne". Zkuste sepsat rozumné argumenty pro ANO :-) Minimálně jeden rozumný argument níže jsem četl.

                            Úřednický nesmysl kde forma se snaží zvítězit nad obsahem.
                            Uděláš chybu proti pravidlům (ať již na základě neznalosti či úmyslně) a máš penalizaci. To je fér. Nechť vítězí praxe nebo se staneme národem teoretických nádob moudrosti /často ukrytých v tělech prasat/.

                              Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:50:11

                              Glanis >> ale zaplacení brigády je přece naprosto regulérní možnost daná Stanovami, myslím že pleteš dohromady dvě nesrovnatelné věci.

                                NAnýzový dědek - Profil | Po 9.1.2012 9:49:13

                                Pavouk‌ >> Jenže co si pamatuji,tak v těch testech z těchto základních věcí byly 3 otázky. Jinak se týkaly stanov a různých nesmyslů, které s rybařením neměly nic společného.
                                A co se týče kroužků, tak opravdu záleží na znalostech vedoucího kroužku a proto je úroveň v každé MO různá někdy až hrůzná.
                                Tam by se zájemci měli naučit praktickým věcem jako je uvázání háčku a zacházení s rybami, ale i znalostem RŘ.
                                Test při získání prvního RL by měl být unifikován a a ne aby ho někdo složil za černé prase jak to bývá zvykem.

                                  NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:49:09

                                  Cudla >> nerozumim

                                    Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:48:59

                                    Kovis >> tak to se omlouvám, že jsem se takto "trefil", ale protože jsem dvacet let kroužek vedl, vím o čem mluvím. A nejde jen o kroužky, i ve škole jsou takové tendence, učitelé nejsou schopni děti naučit... se člověk dočte v médiích. Je to zkreslený pohled na věc.

                                      NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 9:48:40

                                      Venca888 >> neuvadel jsem nic o tom ze to omezi pytlaky, jak je uvedeno nize.. to co zde predvadi nekteri rybari primo svadi ty testy delat kazdy rok. jde o elementarni znalosti předpisů.

                                        NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:46:21

                                        Venca888 >> Typicky český uvažování ,když dam do toho korunu tak ať jich mam z toho minimálně pět