pravidelny test znalostí

jste pro to aby rybar musel opakovane, rekneme 1x za 3 roky, podstupovat test obsahujici otazky ze zakona o rybarstvi, provadecich vyhlasek, BP pripadne Stanov a dalsich predpisu?
Autor diskuse: Pavouk‌ - Profil , 9.1.2012 všeobecné - RŘ, MO, svazy

jste pro pravidelné proverovani znalostí?

A) ano26%

B) ne74%

Od 9.1.2012 hlasovalo 256 čtenářů.

NGlanis - Profil | Po 9.1.2012 9:45:50

hraji >> Já ne protože já věřím že bych ten test napsal i bez nějakého učení, ale když vemu, že třeba organizace nabízí možnost odpracovat brigády nebo je zaplatit. A jaký je výsledek? přes 90% členů to radši zaplatí. Tohle by bylo stejné

    NVenca888 - Profil | Po 9.1.2012 9:43:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    mně by zajímalo, co konkrétně by tohle mělo řešit. Jakože by ten, co si je schopnej vzít pět candátů za den, chytat přes noc, cíleně lovit hájený ryby nebo chytat na čtyři pruty, díky opakovanejm testum prozřel a začal se chovat slušně? I podprůměrně inteligentní člověk je schopen pravidla pochopit a bezohlednej hajzlik zustane hajzlikem, i kdyby absolvoval padesát školení a dvacet přezkoušení. Pokud ti jde o eliminaci rybářů nezpůsobilejch k lovu a rybářů programově a neustále porušujících předpisy, pak existuje pouze jediná cesta - kontroly a citelný tresty pro viníky (odebrání povolenky na dostatečně dlouhou dobu, případně pozastavení členství ve svazu bez možnosti toho, aby se dotyčnej mohl přihlásit jinde). To je daleko levnější, účinější a troufám si tvrdit i "normálnější" řešení.

      NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:42:06

      I dědové

        NKovis - Profil | Po 9.1.2012 9:41:44

        hraji >> A jak to zlepšit? Já to nesvádím vůbec na učitele ani na nikoho. Jen jsem se ptal na názor, protože nevím jak to teď funguje. Já dělal zkoušky v roce 1993. I když máš pravdu, že tendence svádět všechno na učitele tady je. Znám to, sám jsem učitel :-).

          NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 9:39:40

          Anýzový dědek >> jiste neomlouvá ale to přece neni argument.

          zatim zde nepadl jediny rozumny argument pro Ne, ackoliv anketa je zcela opacna. prispevky o korupci jsou zbytečné a hloupe, uplatek by nabizeli prvni ti co jim argumentuji.

          samozrejme v testu by nebyly otazky ohledne fungovani svazu atd.. jen zakladni znalosti a zcela jiste poznávání ryb i jinych nez kapra.

            NAnýzový dědek - Profil | Po 9.1.2012 9:39:32

            Cudla >> Rozumím, ono totiž pokud mládež chytá v doprovodu a dozoru rodičů, tak by měl ten dozor znát RŘ a ne být jen do počtu, že to nařizuje njaké nařízení. Ale to je spíš vyjimka.

              NJarda Š. - Profil | Po 9.1.2012 9:39:19

              Kovis >> Mnoho MO rybářský kroužek vůbec nemá, neorganizuje školení nových členů a při přezkoušení k vydání prvního RL má velice nízké nároky na znalosti adeptů. Z toho se pak rekrutují rybáři, o kterých píše "hraji".

                Nmedvěd - Profil | Po 9.1.2012 9:37:51

                Rozhodně ne

                  Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:37:05

                  Glanis >> ty bys nabídl úplatek, abys ten test udělal?

                    NCudla - Profil | Po 9.1.2012 9:37:01

                    Anýzový dědek >> Věř nebo nevěř,ale stane se ,že i tatínkové se občas zapojí do akcí.Nebo když čekají na děcka tak sedí v učebně a taky se zapojují hlavně ti co teprv začínaj.

                      NGlanis - Profil | Po 9.1.2012 9:36:13

                      Pavouk‌ - >> 1)Jen další byrokracie
                      2) V organizacích se všichni znaji a pokud ne tak za 500 ti každej napíše, žes to udělal a to že ten test nebudeš mít ani v ruce nikoho nezajímá.
                      3) Pro pár lidí co by otázky vymýšleli a tiskli testy by to bylo jistě slušné ryto.
                      4) Podstatné věci jako zákonné míry, doba lovu a povolený počet prutů znaji všichni, ale stejně to spousta ldí nedodržuje.
                      Závěr si může udělat každý sám

                        Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:35:54

                        Kovis >> bohužel typicky české je svádět to na učitele. Ne, chyba není v kroužcích ani jejich vedoucích, chyba je v systému přijímání za člena svazu a kontrole znalostí.

                          Nhraji - Profil | Po 9.1.2012 9:34:44

                          Fishky >> kdyby se naučili používat obůstek, věděli by, že e dá háček bez potíží vyndat kouskem pevné trávy, jen vědět jak.

                            NKovis - Profil | Po 9.1.2012 9:30:57

                            hraji >> Tak to je smutný... Zase na druhou stranu, když píšeš, že i znalosti mladých začínajících rybářů jsou tragické, tak je potřeba se zamyslet na tím, proč tomu tak je? Jestli není chyba už v kroužcích a vyučujících. Já si třeba čtu každý rok když dostanu papíry znovu řád, kvůli změnám a tak a tím si oživuju i znalosti staré, což by měli dělat všichni, pokud ne tak je jasný, že musí přijít restrikce ze strany RS. A pokud dotyční neznají jediné dvě věci z povinné výbavy, tak je to, jak už jsem psal nahoře, smutné.

                              NAnýzový dědek - Profil | Po 9.1.2012 9:30:43

                              Pavouk‌ >> Neuškodí, ale na druhou stranu- je tu přeci to, že neznalost zákona neomlouvá.Tudíž toto přezkušování ztrácí smysl.

                                NFishky - Profil | Po 9.1.2012 9:30:36

                                hraji >> tak byl červenej puntík a napomenutí, ne? :-) já nosíval snad do patnácti let místo peánu klasický kombinačky - nikdy jsem je nepoužil, ale kontrola je chtěla vždy vidět a vždy mi to prošlo :-)

                                  NF16 - Profil | Po 9.1.2012 9:29:25

                                  Jelikož jsem několit let měl přestávku v chytání ryb kvůli práce,musel jsem celé školení a následnnou zkoušku udělat znovu.Není problém sednout si k testům a naučit se je.Jen nechápu, proč tam jsou věci,které rybář vůbec nepotřebuje vědět.Stejně brzy po zkouškách je zapomene.Musím sebou nosit rybářský řád a tam je vše co musím dodržovat napsáno.Takže jsem proti přezkoušení r.ř v této podobě, jaký teď je.Ono stejně rybář, který je lump, nebude lepší,když se naučí pár řádků nazpaměť.

                                    NAnýzový dědek - Profil | Po 9.1.2012 9:28:35

                                    Cudla >> ono kroužek je spíš pro omladinu, ale pokud začíná někdo v dospělém věku, tak si v kroužku asi bude připadat vedle dětí krapet trapně.Ale nějaká varianta by se při dobré vůli snad dala vymyslet i pro dospělé nové členy.

                                      NVojtěch - Profil | Po 9.1.2012 9:27:06

                                      Nesmysl!!!!!!!!!!!!!

                                        NPavouk‌ - Profil | Po 9.1.2012 9:26:24

                                        Anýzový dědek >> a proc by ne? uskodi ti to?