- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Krmeni na svazovkach mimo povolenou dobu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 13x v ignorovaných.
NF.T.M. - Profil | Ne 6.10.2013 15:58:00
Nmik UTD - Profil | Ne 6.10.2013 14:25:27
Nmik UTD - Profil | Ne 6.10.2013 14:08:29
JUDr. Alexander Š Í M A ti odpoví na jakýkoliv dotaz
NJarda Š. - Profil | Ne 6.10.2013 11:54:36
NSedli - Profil | Ne 6.10.2013 11:35:07
mam otazecku z podobneho soudku, mohu krmit raketou bez papiru, respektive kdyz mi jeste neplati hostovacka? Chci si totiz pripravit msto pro lov.
NTWIN 69 - Profil | St 20.6.2012 9:57:00
Npeterson - Profil | St 20.6.2012 7:35:17
NMrKos - Profil | Út 19.6.2012 20:26:30
to si slečna, doufám že má aspoň pěkný trojky, Mgr Veronika trochu popletla...
§ 20 odst. 1 písm. g) lesního zákona
NMiki - Profil | Út 19.6.2012 19:53:21 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Co se týká krmení raketou, tak bych chápal konflikt s RS v případě, že by jsi měl nastražené 2 pruty a ještě třetím prutem vnadil s raketou. Tam by tě mohli napadnout, že se plně nevěnuješ dvěma nastraženým prutům.---nikoliv, že chytáš na 3 pruty.
Nic méně si myslím, že pokud jen zakrmuješ prutem s raketou i po povolené době lovu, tak přeci ryby nechytáš. Ty přeci nemáš nic přímo k lovu ryb--žádný háček-- a tudíž je pitomost, aby tě někdo postihoval (kromě vola, co ti závidí něco, co nemá sám). Bát se tedy postihu v tomto případě je bezpředmětné, nikoliv obava z debila, který schován pod odznakem RS, se tě bude snažit nějákým způsobem vopruzovat.
Je to podobný, jako když si na vláčecí prut přidělám fáborek a budu s tímto mávátkem chodit kolem vody 14.6 ---za to mě přeci nikdo nemůže říct nic (kromě toho že jsem blázen), natož mě napadnout, že jako vláčím v době hájení.
Pokud není krmení vyloženě zakázáno, což legislativa RŘ přímo neuvádí, tak není co řešit a krmit se může i po povolené době lovu---si myslím teda jako.
NHermis_s - Profil | Út 19.6.2012 19:52:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
z ustanovení § 7 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích vyplývá, že
komunikace, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby
vlastníků těchto nemovitostí nebo ke spojení těchto nemovitostí s ostatními
pozemními komunikacemi nebo k obhospodaření zemědělských a lesních pozemků
je účelovou pozemní komunikací.
Polní a lesní cesty (sloužící k obhospodaření zemědělských a lesních
pozemků) jsou tedy účelovými komunikacemi.
Příslušný silniční správní úřad může na návrh vlastníka účelové komunikace a
po projednání s příslušným orgánem Policie české republiky upravit nebo
omezit veřejný přístup na účelovou komunikaci. Na lesní nebo polní cestu
tedy vjet můžete, pokud na ni není omezen přístup značkou zákaz vjezdu.
S pozdravem
kpt. Mgr. Veronika Benediktová
Policejní prezidium ČR
Preventivně informační odbor
Strojnická 27
170 89 Praha 7
telefon: 974 834 448
GSM: 725 190 260
NToufi - Profil | Út 19.6.2012 19:46:39
Stejně tak na polních a lesních cestách nenajdeš značku zákaz vjezdu, protože zákon zakazuje vjezd na tyto komunikace. Neznalost neomlouvá.
Npepas60 - Profil | Út 19.6.2012 19:41:50
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 19:28:35
NHermis_s - Profil | Út 19.6.2012 19:16:18
Npeterson - Profil | Út 19.6.2012 19:05:49
Na popsaným revíru není povolen lov 24, tedy po skončení doby lovu nesmím lovit, no ale tím to nekončí, protože je mimo jiné i zakázáno vyhrazování míst. Tím, že jsi na místě po době lovu se dopouštíš právě vyhrazováním místa. Tím pádem je hloupost na sebe ještě upozorňovat hlučným krmením. Nevím jak to děláš ty, ale kdybych chtěl porušovat řád, tak se v inkriminovanou dobu chovám jako myška a ne abych tam valil rakety :)) Co myslíš?
NHermis_s - Profil | Út 19.6.2012 18:59:45
Muzes mi tohle vysvetlit?....než v tiché noci, ještě když nemáš s pruty u vody co dělat, viz. zákaz vyhrazování lovných míst kdyby nic jiného....
Npeterson - Profil | Út 19.6.2012 18:57:00
Npeterson - Profil | Út 19.6.2012 18:45:02
NLosPafkos - Profil | Út 19.6.2012 18:44:10
Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 18:27:17
Stačí kouknout do BP ČRS kde jsou popsány povolené technické prostředky k lovu. -
Udice která je tvořena prutem, zpravidla navijákem, šňůrou nebo vlascem a háčkem, nebo umělou nástrahou, popřípadě dalšími doplňky.
Za další doplněk si klidně dosadím "raketu". Když krmím prutem s raketou a mám další dva pruty nastraženy tak zřejmě lovím na více prutů než je povoleno a mohu se dostat do konfliktu z RS. Doporučuji jeden nastražený prut při krmení raketou stáhnout a vše bude křišťálově čisté jako Grossův byt. Po skončení denní doby lovu bych raději raketu nepoužíval.
Zákon,vyhláška ani BP (RŘ) problematiku krmení neřeší a RS není kompetentní krmení (vnadění) postihovat.
NLosPafkos - Profil | Út 19.6.2012 18:16:12
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:52:14
Nviceroy - Profil | Út 19.6.2012 17:50:14
Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 17:49:26
Doporučuji a myslím to upřímně navštívit nějaké školení pro členy a než je absolvuješ nechoď vůbec na ryby. Již velmi, velmi dlouho jsi neotevřel onu knížečku na kterou se odvoláváš a jenž se zove (v ČRS) Rybářský řád.
Odhaduji to tak na 8 let,
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:43:21
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:41:13
Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 17:39:17
Znovu se zdvořile táži a prosil bych přesný odkaz na § zákona o rybářství kde je napsáno, že můžeš "zakrmovat". Dále bych prosil v kterém Rybářském řádu najdu čím je zakázáno krmit a na co chytat.
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:34:40
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:31:44
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:26:22
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:25:55
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:20:57
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:15:10
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 17:12:54
Nlada78 - Profil | Út 19.6.2012 17:06:58
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:57:59
NAďo - Profil | Út 19.6.2012 16:49:47
PS: ziadny hacik= ziadny lov
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:34:46
Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 16:23:53
Ad absurdum, vnadění lze také hodnotit jako vnášení nebezpečných látek do vody.
Rybníkáři musí mít na "krmení" ryb schválenou výjimku, dovedeš si představit, že by o výjimku kdy, kde a čím budeš krmit musel žádat každý rybolovec?
Ale zákonné by to bylo vo tom nic:-))
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:18:17
NUnkas - Profil | Út 19.6.2012 16:08:33
Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 16:02:44
Taky jsem zvědavej jak nám kolega krmení v době a mimo dobu vysvětlí...
NIvo - Profil | Út 19.6.2012 16:00:27
Nkakr - Profil | Út 19.6.2012 15:59:59
Kde je prosím v RŘ napsáno jak a čím se může krmit, nějak mě to ušlo.
NHermis_s - Profil | Út 19.6.2012 15:41:20
Nmakass - Profil | Út 19.6.2012 12:22:26
NWopicak - Profil | Út 19.6.2012 12:14:45
NHalen - Profil | Út 19.6.2012 11:38:26
Nžaky20 - Profil | Út 19.6.2012 8:54:06
NJardadr1 - Profil | Pá 9.3.2012 18:25:28
Ale už jsem zažil RS s PČR, kteří mně vyhazovali od vody, kde nebyl zákaz vjezdu, byla tam otevřená závora a jezdilo se tam předtím léta. Potom ale majitel pozemku zahradil vjezd kvůli turistům, kteří vždycky v létě nechávali binec všude a pak to házeli na rybáře. Ale osobně si myslím, že právě zde by měla zasahovat RS a zajistit udržení pořádku dle RŘ. O pár kilometrů dál je revír místního významu - Ovčáry - kde visí pytle na odpadky snad na každém stromě a i v létě, kdy je tady hromada turistů a koupálistů je zde pořád čisto. Žádný rybář zde nenechává binec.
NKreja - Profil | Ne 15.1.2012 15:46:02
NLexoun - Profil | Ne 15.1.2012 14:22:22
Jinak mail není špatnej,ale konkrétně letos jsem se hádal s partou starších rybářů že štika má na Vltavě 5 míru 60cm a ne 50cm.Bohužel na části revíru tam 50 má a jak je to napsané je tam určitej prostor aby se to vykládalo,že na celém revíru.Tak jsem zvedl telefon,zavolal na svaz a bylo po dohadování :-)))))))
NAnýzový dědek - Profil | Ne 15.1.2012 14:02:15
NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Ne 15.1.2012 13:44:13
NKreja - Profil | Ne 15.1.2012 13:42:48
Jinak máš pravdu dnes není problém napsat mail na ÚV ČRS tam je právní poradna a zodpoví každý dotaz Psal jsem tam už několikrát a hned je jasno J.
Narnošt - Profil | Ne 15.1.2012 13:35:58
Nnofish - Profil | Ne 15.1.2012 13:32:37
Nic v tom nehledej, jen jsem chtěl poukázat na tu absurditu. edit: Všimni si věty pod tímto přísztěvkem "Pokud prut není opatřen háčkem tak neslouží k lovu ryb a může si s ním každý dělat co si vzpomene."
NLexoun - Profil | Ne 15.1.2012 13:32:09
Konec konců stačí si otevřít papíry,zjistit číslo na svaz zavolat si o radu.Už jsem to tak párkrát řešil,jen chce volat na ústředí na místních organizacích jsou kolikrát lidi co vědí ''kulový'' :-))))
Ale jinak se taky přikláním k názoru,že dráždit místní je zbytečný :-))))
Kde to žije - kaprařina
19:01NKrátkodobá kaprařina x 9956
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










