- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Nebezpeční psi u vody
Před časem nás u vody navštívilo toto bez náhubku, bez vodítka, nevychované, neposlušné a páníčkem nepřivolatelné telátko, které se rozhodlo, že po cestě, po které jsme šli, nás nepustí. Tak, jak se psů nebojím, v případě tohoto mazlíka jsem byla pěkně podělaná. Podobná situace se stala tento týden, kdy od majitele utekl a na přítele vystartoval jiný pes, opět puštěný na volno a bez náhubku a protože už toho mám vážně dost a odmítám chodit na ryby se strachem, že zase potkám nevychovaného útočícího psa a budu moci jen bezmocně stát a čekat, jestli se pes nakonec nechá páníčkem přivolat, nebo tentokrát i kousne, přemýšlím jestli si pořídit pepřový sprej, slzný plyn nebo nějaký ultrazvukový plašič. Máte s těmito věcmi reálné zkušenosti nebo víte o nějakých jiných obranných prostředcích k tomuto účelu použitelných?Autor diskuse: Marge11 - Profil , 29.12.2011 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
15x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nmalamut - Profil | Pá 30.12.2011 20:55:09
Paulus >> akorát ty ji to dost kazíš, když jsi poblíž ní :-)))))))))))))))))
NPaulus - Profil | Pá 30.12.2011 20:54:19
malamut >> S čubou ladí fšecko - na mrchu bez papírů ...
Ještě jsem neviděl naživo hezčí fenu o)))))))))
Ještě jsem neviděl naživo hezčí fenu o)))))))))
NPaulus - Profil | Pá 30.12.2011 20:52:34
vokounek >> Já nemám rád cokoli radikálního ...
I když s určitou nelibostí na sobě pozoruju, že jsem poslední léta smýšlením na samém okraji ... o)))
I když s určitou nelibostí na sobě pozoruju, že jsem poslední léta smýšlením na samém okraji ... o)))
Nvokounek - Profil | Pá 30.12.2011 20:41:35
Paulus >> inak je už nová diskusia volá sa radikálne krídlo psíčkarov ;)
Ncejar - Profil | Pá 30.12.2011 20:29:09
Sven >> Máš recht,co budeme brečet.
My už dnes máme pejska jen pro radost,už žádný služební dril.Je to fenka malého knírače,ostrá jak břitva, rozmazlená už bůh brání,(většího mazla jsem snad ani naviděl)ale venku tiká jak hodinky.
My už dnes máme pejska jen pro radost,už žádný služební dril.Je to fenka malého knírače,ostrá jak břitva, rozmazlená už bůh brání,(většího mazla jsem snad ani naviděl)ale venku tiká jak hodinky.
NPaulus - Profil | Pá 30.12.2011 20:27:35
Jarda 2004 >> Mno dyk - jsou to bestie a jejich chov bych zakázal pod hrdelním trestem .... pouhou zmínku bych tvrdě trestal ... o)
Na ostatní reakce směrem ke mě tu ani reagovat nebudu - mám celkem dobrou náladu, takže jim ani nenapíšu, aby mi políbili perdel. Nestojí mi za to.
Nechť žijí blaze ...
Na ostatní reakce směrem ke mě tu ani reagovat nebudu - mám celkem dobrou náladu, takže jim ani nenapíšu, aby mi políbili perdel. Nestojí mi za to.
Nechť žijí blaze ...
NSaddám - Profil | Pá 30.12.2011 20:26:21
cejar >> Srnčí ratlík je taky vlastně nejmenší forma Dobrmana, navíc tím, že je malý, zaujímá častěji obranný postoj.
NSaddám - Profil | Pá 30.12.2011 20:16:12
mipa >> mipa64 - 30.12.2011 17:16:27 >> Já s tebou naprosto souhlasím. Psal jsem něco podobného, ale český chodec krajinou si žádá něco zcela jiného. Psa na vodítku s náhubkem a čím větší, tím náhubků víc. Já se psi nikdy problém neměl. Mě spíš rozčiluje, když potkám na úzké pěšině vpravokřoví vlevokřoví, zástup jezdců na koních. Taky si v tom roští nepřipadám moc důstojně, co ovšem nadělám, pobyt v přírodě je snad pro všechny a sem tam někdo prostě ustoupit musí.
NSven - Profil | Pá 30.12.2011 19:46:45
cejar >> souhlasím a je mi jasné, že s tím někdo jen tak nehne.
Tak si tu alespoň můžeme poplkat, co nás tíží.....
Jistě by se našly i jiné recepty, stačilo by se rozhlédnout po civilizovaném světě ....
Jistý, delší čas jsem se prací se psy živil a tak na to mám trochu odlišné názory než řada majitelů, množitelů atd.
K tomu přešlechtění.. pro začátek by stačilo aby veškerou plemenitbu měl pod palcem poctivý a nekompromisní poradce chovu.
Nojo, jenže to bychom nesměli být v Česku.......
Tak si tu alespoň můžeme poplkat, co nás tíží.....
Jistě by se našly i jiné recepty, stačilo by se rozhlédnout po civilizovaném světě ....
Jistý, delší čas jsem se prací se psy živil a tak na to mám trochu odlišné názory než řada majitelů, množitelů atd.
K tomu přešlechtění.. pro začátek by stačilo aby veškerou plemenitbu měl pod palcem poctivý a nekompromisní poradce chovu.
Nojo, jenže to bychom nesměli být v Česku.......
Nmipa64 - Profil | Pá 30.12.2011 19:41:18
Upozornˇuji pouze všechny pejskaře z této diskuse, že bya založena nová pod názvem " RADIKA'LNI' KRˇI'DLO PEJSKARˇU° "
Ncejar - Profil | Pá 30.12.2011 19:23:41
Sven >> Tvoje ,,desatero" k prevenci je sice podnětné,ale s těma stoprocentně registrovanýma ,,papírovýma" zvířatama je to k h...Dvě třetiny papírových psů je přešlechtěných a náchylných na banální memoci (nemluvě o nádorech,protože jsou připouštěni v příbuzenské linii).
Plemenná kniha ,která by tomuto měla zabránit,je pro kšeftmany v honbě za dokonalým vzhledem zvířete pouze cár papíru.
Takový čistokrevný podvraťák je daleko odolnější,než slavný jorkšír nebo buldoček.
Jiná věc bohužel je,jak naznačuješ,že polovina rádoby chovatelů nezvládá ani nejzákladnější výcvik jako přivolání a podobně.
V zásadě s tebou souhlasím i v té otázce jakési kvalifikace pro chovatele,ale myslím,že tady ani nezáleží na velikosti psa.Můj soused má srnčího ratlíka,který už dorval celou ulici a není schopen ho zvládnout.
Plemenná kniha ,která by tomuto měla zabránit,je pro kšeftmany v honbě za dokonalým vzhledem zvířete pouze cár papíru.
Takový čistokrevný podvraťák je daleko odolnější,než slavný jorkšír nebo buldoček.
Jiná věc bohužel je,jak naznačuješ,že polovina rádoby chovatelů nezvládá ani nejzákladnější výcvik jako přivolání a podobně.
V zásadě s tebou souhlasím i v té otázce jakési kvalifikace pro chovatele,ale myslím,že tady ani nezáleží na velikosti psa.Můj soused má srnčího ratlíka,který už dorval celou ulici a není schopen ho zvládnout.
Nmipa64 - Profil | Pá 30.12.2011 19:20:39
Tichej >> Má chvilková nepřítomnost u netu nemění nic na tom, že ochranu rozumu je zapotřebí nastolit okamžitě a bez vyjímky !!!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59870
NBrněnské jádro364683
NLodě - Loďky - Lodičky18426
NKapři na Blanensku18467
NČtenářské jádro Mrku1423
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NZoologický koutek MRKu.33418
NSlovenské jadro289550
NPokec - Vranovská přehrada15071
NRadnice - obecný drbník196439
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
17:23NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 1
17:17NLov pod jezem v letních vedrech? 0
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
TT Fishing
Rybaření v Srbsku a v Bosně. Lov dunajských ryb a lov Hlavatky.













