- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Sema - krach tuzemského výrobce
Neví někdo za jakých okolností se firma položila? Slyšel jsem, že už ji někdo odkoupil za účelem oddlužení, ale nevím co je na tom pravdy. A co se doneslo k Vám?
Autor diskuse: Incognito - Profil , 14.12.2011 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
20x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nrover - Profil | St 22.2.2012 15:46:03
Ivo >> Proč ne, zajímavá věcička, na můj vkus už malinko "přetechnizovaná ", nicméně svého zákazníka si určitě najde :-)
NIvo - Profil | St 22.2.2012 15:41:07
rover >> jo,jo ..:-))))
Ve vývoji Rolla se ovšem bude dál pokračovat .Ty zmatky s ukončením činnosti Semy to trochu pozastavily.
Ve vývoji Rolla se ovšem bude dál pokračovat .Ty zmatky s ukončením činnosti Semy to trochu pozastavily.
NIvo - Profil | St 22.2.2012 15:17:51
rover >> mám, ale ve kterém jsem je nechal, to fakt netuším...:-)))
NIvo - Profil | St 22.2.2012 15:02:09 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Fishky >> Ne Richarde – tak to není. Ty svou teorii opíráš o úvahu , že novou firmu Eger fish založil bývalý MAJITEL Semy. To by samozřejmě celou věc stavělo do úplně jiné roviny.
Jenže – tak to není. Firmu EF založil bývalý ZAMĚSTNANEC Semy Tomáš Anděl (v současné době spolumajitel firmy EF) . Člověk, kterého znám řadu let a považuji za velmi slušného a férového člověka . V Semě měl na starosti vývoj některých produktů a na některých věcech jsme pracovali společně. Firma EF nemá nic společného s ukončením činnosti firmy Sema. Pouze – jak jsem již psal – odkoupila část skladových zásob + výrobnu olov a servisní vybavení.
S těmi eventuelními reklamacemi produktů Semy (tedy těch, které byly ještě prodány pod Semou s.r.o.) je to přesně – jak píšeš. Velmi nepříjemné. Ani ne tak pro koncového zákazníka, který záruku uplatňuje u svého prodejce, jako přímo pro prodejce, který záruku již nemá kde uplatňovat. Proto je pro prodejce jedním z řešení požádat současný servis firmy EF o opravu té či oné vady, byť to bude muset zaplatit. Pořád lepší řekněme nevydělat či vydělat méně, než produkt vyhodit a prodělat.
No a s tím servisem. Když si vezmeš jenom náklady na mzdu technika – které mohou být pro firmu odhadem tak cca 25 000,-CZK (sociální, zdravotní, odvod, čistá mzda) , tak si nejsem jist , zda takový technik svou servisní prací vydělá firmě denně alespoň cca 1200,-CZK čistého, aby pokryl tyto náklady. O nějaké výdělku navíc si iluze nedělám. Ale myslím, že se shodneme na tom, že pro prestiž firmy je prostě nutné mít za sebou kvalitní servis, byť to pro firmu nemusí být v konečném důsledku rentabilní.
Jenže – tak to není. Firmu EF založil bývalý ZAMĚSTNANEC Semy Tomáš Anděl (v současné době spolumajitel firmy EF) . Člověk, kterého znám řadu let a považuji za velmi slušného a férového člověka . V Semě měl na starosti vývoj některých produktů a na některých věcech jsme pracovali společně. Firma EF nemá nic společného s ukončením činnosti firmy Sema. Pouze – jak jsem již psal – odkoupila část skladových zásob + výrobnu olov a servisní vybavení.
S těmi eventuelními reklamacemi produktů Semy (tedy těch, které byly ještě prodány pod Semou s.r.o.) je to přesně – jak píšeš. Velmi nepříjemné. Ani ne tak pro koncového zákazníka, který záruku uplatňuje u svého prodejce, jako přímo pro prodejce, který záruku již nemá kde uplatňovat. Proto je pro prodejce jedním z řešení požádat současný servis firmy EF o opravu té či oné vady, byť to bude muset zaplatit. Pořád lepší řekněme nevydělat či vydělat méně, než produkt vyhodit a prodělat.
No a s tím servisem. Když si vezmeš jenom náklady na mzdu technika – které mohou být pro firmu odhadem tak cca 25 000,-CZK (sociální, zdravotní, odvod, čistá mzda) , tak si nejsem jist , zda takový technik svou servisní prací vydělá firmě denně alespoň cca 1200,-CZK čistého, aby pokryl tyto náklady. O nějaké výdělku navíc si iluze nedělám. Ale myslím, že se shodneme na tom, že pro prestiž firmy je prostě nutné mít za sebou kvalitní servis, byť to pro firmu nemusí být v konečném důsledku rentabilní.
NFishky - Profil | St 22.2.2012 14:32:49
Ivo >> technika zaplatí zájemci o servis, když bude šikovný a rychlý a nebude drahý, tak si na sebe určitě vydělá a firmě poslouží jako velmi dobrá reklama. Nebral bych to jako charitu, ale jako obchodní krok. Spíš se zkus vžít do rele obyčejného člověka, co si koupil výrobek, v pobočce Semi ale Sema záhy jako taková zkrachovala - takže ten výrobek mu už nikdo nevyreklamuje, i když ho má v záruce. Nevím zda jsem tomu z předchozích reakcí dobře porozuměl - pochopil jsem to tak, že bývalý spolumajitel Semi si založil novou firmu EF a část skladu a výroby odkoupil. Takže teď když za ním teoreticky přijde zákazník co si v Semě koupil zboží a bude ho chcít reklamovat, tak mu prostě majitel řekne, že to bohužel nejde, že si zboží sice "od něj" koupil, ale mezitím si firma změnila název a teď to nevyreklamuje, ale že mu může udělat vstřícný krok a nabídnout placený servis... Oprav mě prosím, pokud tomu špatně rozumím, ale z toho co se tu povídalo jsem tomu tak. Nejdřív se povídalo o bývalém zaměstnanci, pak o spolumajiteli co založil novou fa... věřím že do toho vidíš z nás tady nejvíc, dík.
Nmates202 - Profil | St 22.2.2012 14:26:49
Ivo >>
Jj, myslím si, že by neměl být problém, vypadá opravdu schopně, ty ložiska jsou tam znát, je pevní, perfektně vyvážený a už jen, abych ho mohl jít konečně vyzkoušet při akci.
Jj, myslím si, že by neměl být problém, vypadá opravdu schopně, ty ložiska jsou tam znát, je pevní, perfektně vyvážený a už jen, abych ho mohl jít konečně vyzkoušet při akci.
Nmates202 - Profil | St 22.2.2012 14:21:46
prut >> Jj, budu raději, pokud to nebudu muset řešit, naviják je celkem dobře zpracovaný, 11 ložisek je také znát, tak doufám, že bude makat bez problémů.
Nmates202 - Profil | St 22.2.2012 14:13:02
prut >> Jj, jíž jsem psal = prodejce u kterého jsem naviják zakoupil mi po krachu řekl, že záruční servis budou muset vyřešit oni, oni = tedy prodejce
- řekl, že by to museli opravit nějak sami = prodejce.
- řekl, že by to museli opravit nějak sami = prodejce.
Nprut - Profil | St 22.2.2012 14:10:28
mates202 >> Pokud jsi to koupil někde v obchodě tak tě nemusí vůbec zajímat že firma krachla reklamaci uplatníš u prodejce. Jestli si to koupil přímo od Semy tak máš smůlu.
NIvo - Profil | St 22.2.2012 14:09:38
Fishky >> ono to celé mohlo být tak, že firma EF koupí od Semy zboží, každý výrobek si nějak označí a záruční a pozáruční servis bude řešit výhradně u těchto produktů. A nikdo by nemohl říci ani popel. Proto si myslím, že to vstřícný krok je. Navíc - EF bude to zboží prodávat do vyprodání zásob. Čili žádné další zboží od Semy již mít nebude.
A pozáruční servis ? Ano - je to služba placená, ale na druhou stranu to není rozhodně nic výnosného. Musíš mít zásobu náhradních dílů a zaplatit dílnu a servisního technika. Myslím, že nejsem daleko od pravdy když si troufnu tvrdit, že takový technik si na sebe jen horko těžko vydělá. Ovšem pro dobré jméno firmy je nabídka možného servisu jistě důležitá.
A pozáruční servis ? Ano - je to služba placená, ale na druhou stranu to není rozhodně nic výnosného. Musíš mít zásobu náhradních dílů a zaplatit dílnu a servisního technika. Myslím, že nejsem daleko od pravdy když si troufnu tvrdit, že takový technik si na sebe jen horko těžko vydělá. Ovšem pro dobré jméno firmy je nabídka možného servisu jistě důležitá.
NFishky - Profil | St 22.2.2012 13:56:39
Ivo >> pozáruční servis = placený servis. To vstřícné gesto nabízí každý druhý výrobce, jen špatný obchodník by nenabídl servis, pokud by z toho měl příjem. Zrovna musím ke Kanclerovi vzít navijáky, výměna výjde na krásný litr - zubaté kolečko vydrželo sezonu, boží. Navijáky vyjdou 11tis + posléze co sezona to litr na udržování, taky mám rád pozáruční servis :-) Ono kdyby to bylo zdarma, bylo by to jiný kafe, to by bylo vstřícné gesto.
Nmates202 - Profil | St 22.2.2012 13:53:51
Ivo >> No, budu doufat, že naviják bude makat bez problému a reklamaci tedy řešit nebudu, ale jsem rád, že jsi mi to osvětlil.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59867
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NORLÍK - volná diskuse240486
NRybářský retro bazar.16779
NKoi a zahradní jezírka6733
NItalská klika - smetánka jižních lovišť23577
NUdírny a uzení51139
NČína - objednali ste uz nieco?15714
NKlub fanoušků Trabucco27531
NRybářsko-houbařské jádro .-)45006
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:25NStaré Česke rybářské vybavení 394
20:11NRybáři vs ochránci přirody 65
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:31NKurz Teo Daška pro Otoše 305
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












