Zakrmovani varenou kukurici

Podarilo se mi nasusit cca 3kg polni kukurice, kterou jsem pred ususenim uvaril na 20minut. O vikendu jdu na misto ktere chci prokrmit kukurici, ale netusim na jak dlouho by bylo vhodne kukurici pred varenim namocit a po vareni jakou ma mit finalovou tuhost. Mam varit kuku do spise mekosti ci tuhosti? Mekost mam prirovnat k plechovkove kukurici? Pls poradte. Kazda rada vhod
Autor diskuse: slávista - Profil , 13.9.2011 kaprařina - nástrahy, návnady

NKec2 - Profil | St 14.9.2011 15:33:10

Recept alá já: cca 24h máčim a potom vařim tak,aby nepopraskala,ale nebyla tvrdá.Musíš to hlídat.Musí být gumová mezi prsty.A ještě přidávám 1dl medu na cca 4kgkukuřice.Tak upravená chutná i mě a funguje to.... :-)

    NRomanBA - Profil | St 14.9.2011 15:32:35

    slávista >>u nas to maju bezne na vidieku v JRD/JZD/ v 50kg mechoch a lacno.je to sucha kuka,nasledne si vyberas potrebne mnozstvo a varis.Urcite aj u Vas to v JZD maju,ak to druzstvo ju pestuje.

      Nslávista - Profil | St 14.9.2011 15:32:22

      Jsme z Prahy a netuším kde u nás je ZZN.

        NMatesJ - Profil | St 14.9.2011 15:28:57

        slávista >> ve Zverimexu to bude stejne predrazene jak v ryb.potrebach.Kupuj v tom ZZN nebo podobnych firmach.dobra cena u kuku je tak max 5kc/kg,pak uz je to zbytecne drahe.Psenice taky tak max 5kc a repka tak 6 az 9kc.

          NCronicle - Profil | St 14.9.2011 15:27:26

          slávista - >> Sorry, ale vôbec mi to nedáva zmysel, prečo si najprv kukuricu uvaril a potom vysušil? Na čo to bolo akože dobre? Presušenú kukuricu môžeš močiť až 48hodín vo vode, ak chceš, aby ti vôbec zmäkla..

            Nmalamut - Profil | St 14.9.2011 15:17:08

            zaplosak >> to je tak normál, u nás teď 6,50. V červenci ještě 4Kč.

              Nzaplosak - Profil | St 14.9.2011 15:11:44

              malamut >> V Olomouci stojí 7 kč...

                Nmalamut - Profil | St 14.9.2011 15:10:41

                slávista >> u nás se to teď jmenuje Cerea, bývalo to ZZN, asi je to jak kde.

                  Nzaplosak - Profil | St 14.9.2011 15:09:17

                  slávista >> ZZN

                    Nslávista - Profil | St 14.9.2011 15:07:01

                    Takže si myslíte, že se taková kukuřice v suchém stavu dá koupit v klasickém zverimexu ? Dobrá, jedu do nejbližší prodejny :)

                      Nzaplosak - Profil | St 14.9.2011 14:44:33

                      Když mám čas, namočím ji na jeden den, jinak ji vařím nemáčenou - žádnej rozdíl v tom nevidím,
                      vařím cca 1.30.v normálním hrnci a je v pohodě, osladím + dám třeba med, nebo melasu.
                      Nevím co tu furt děláte štráchy s obyč. kuku...

                        Nrover - Profil | St 14.9.2011 14:40:55

                        Fishky >>
                        Mluvíš mi z duše, ...přesně tak. Navíc raději tu zbytečně promarněnou dobu u prádelního hrnce využiju na rybačku, ...a klidně i bez kukuřice.
                        Tento víkend na Labi kuku absolutně mrtvá, halibutky a sladké koule to jednoznačně vyhráli :-)

                          NFishky - Profil | St 14.9.2011 14:32:38

                          rover >> dáš ji na den namočit, pak do papiňáku (nejlépe ve vodě slité z uvařené řepky), necháš sevřít, vypneš a za 4 hodiny otevřeš - hotovo.

                          Edit: tři hodiny vařit mi přijde jako silný kafe, to musí být hrůza :-)

                            Nrover - Profil | St 14.9.2011 14:28:57

                            Fishky >>
                            A já jí vařím ještě míň jak ty, ...a někdy vůbec :-)

                              NKamy - Profil | St 14.9.2011 14:27:00

                              Ahoj. Už tu asi vše bylo napsáno. Já kuku kupuji ZZN a podobných obchodech kolem 6kč/kg. Za to mě nenapadne ji někde loupat. Namáčím min 12h před vaření a pak vařím v "tlakovém hrnci" cca 20-30min do měka, přičemž min 1x musíš dolít vodu. Tou kukuřicí zaliji řepku, nechám vystydnout a hrnu to do vody. Kukuřice a řepka je věc, když je dobře připravená, kterou ryby rychle likvidují. Takže se neboj většího množství. Já vařím cca 10l této směsy na 12h rybačky a pokud mám správné místo, tak ještě schází.

                                NxxxMarioxxx - Profil | St 14.9.2011 14:18:08

                                slávista - >> napriklad je som nikdy kukuricu pred varenim nenamacal a varim ju vzdy okolo 1,5-2hodiny a vzdy sa mu pekne nafucala a niektore zrna zacali uz praskat. Varim ju na sporaku v normalnom hrnci ale pocul som ze v tlakovom hrnci sa vari lepsie ale este som to neskusal tak neviem. Mekost sa urcite pri takejto vysusenej kukurici neda porovnavat s mekostou konzervovej kurice, ak ju chces meksiu tak ju radsej nehat varit dovtedy dokym ti nepopraska

                                  NFishky - Profil | St 14.9.2011 14:15:13

                                  farevelak >> já ji vařím ještě míň ;-)

                                    Nfarevelak - Profil | St 14.9.2011 14:05:13

                                    Za 20 min. kuku neuvaříš :-DDD neblbni. Ta musí být jak šutr tvrdá ještě.Vařím ju v Zeptru (moja to neví :-DD) a i tak nechám pod tlakem vařit 4 hodiny. Mám výhodu v tom, že jak termostat najede do pracovního zeleného pole, vypnu šporák a ještě se sama vaří.Jak se dá sundat ta poklička, zkusím jak je na tom, když tak přileju vody a tento proces opakuju.Ze zkušeností, na podruhé, začnou některé praskat, takže je to v pohodě. To vařím zhruba 4 hod. bez namáčení.Takže za 20 min. v hrnci ju nemáš uvařenů, ale spařenů :-DD U vody průběžne zakrmuju a to min. 5kg.Na řece. Na stojáku stačí méň.Nic tam nepřidávám!! Sama kukuřica pěkně voní.Úspěšnost mám slušnou. Chytám v kombinaci na háčku, kuku, vařenou bramboru,chleba nebo kolínko.Myslím to tak, že ať chytám na cokoli se zmiňovaného, zakrmuju měkkou kuku.Na řece zhruba +- 5 metrů nad lovným místem.Tuto "dvacetiminutovou" kuku do vody ani neházej. Ikdyž jsem zažil pár dementů, co zakrmovali surovou kuku.

                                      Nadam.fsh - Profil | St 14.9.2011 11:53:21

                                      slávista - >> Tak varenú kukuricu ale aj repku, pšenicu či tigrí orech používam aj ja s kukuricou už mám nejaké skúsenosti. Kukuricu vždy namáčam aspoň 5 - 10 hodín ale ak máš čas kľudne môžeš namočiť aj 24 hod dopredu. Kukuricu var dovtedy kým nebude maximálne uvarená mala by byť taká aby si ju dokázal rozpučiť v prstoch ale kľudne ju môžeš variť aj dovtedy kým ti aspoň 40 % zŕn nepopraská tiež to varím až dovtedy aby začala praskať. Niekedy som kukuricu nenamáčal a pridával som do vody trošku sódy bikarbóny ale zistil som že ak to necháš poriadne namočené tak by to malo byť také isté. DO vody v ktorej varím kukuricu niekedy pridávam cukor. Nech sa darí

                                        NRomanBA - Profil | St 14.9.2011 11:38:21

                                        Fishky >>nic madarske nie je dobre,ani len ta kukurica:-)