Kaprařské děličky do 10 ft. na rybník

Zdar, chtěl bych si pořídit pruty na rybník, podmínkou je max. délka do 3m (10ft.). Chci to mít na rybníky, které jsou zarostlé a proto chci kratší. Jaké byste doporučili? A jakou vrhačku? Představuji si tak mezi 1,5 a 2,5 lbs. Nebudu s nima nahazovat daleko max. 40 m, ale spíš tak do 20 m. A beru jedině děličky (2 díly). Díky za rady.
Autor diskuse: Elgorn - Profil , 11.9.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NŠtikozubec - Profil | Čt 5.1.2017 14:55:20

rosan >> Ahoj vypadaji moc dobře...a kolik Te staly?a ty stare navijáky cos tam mel předtím ještě mas?

    Nrosan - Profil | St 4.1.2017 12:19:31

    K otazce navijaku ke kratkym prutum.resil jsem nove navi k prutum prologic com 270/2.5lb.nakonec jsem vybral letosni novinku mitchell avocet 5500fs R.dnes dosly tak davam foto pro inspiraci

      NxDanielS - Profil | Ne 1.1.2017 13:25:33

      jazz33 >> Ani tady ti úplně za pravdu nedám. Pokud je první očko blízko a je menší, budeš paradoxně házet dál s menším navijákem. Ohledně "značkování", Shimano VS Daiwa VS cokoliv dalšího, do toho bych se nepouštěl. I nejdražší naviják může být zrovna ten "páteční" a je jedno jaké značky. Zrovna nedávno jsem měl v ruce naviják za 18.000, který přišel vadný od výrobce. "Ručně baleno, Japan". Nešlo ani otočit kličkou. Po cestě se to určitě nestalo. Osobně inklinuju spíše k shimanu, teda co se týče navijáků, u prutů zase Daiwa, nebo Spro. Každému vyhovuje něco jiného. Za mě Daiwa třeba neumí vyrobit lehký naviják v rozumné ceně. Viz nový Stradic CI4, AR-C Aero.

        Njazz33 - Profil | Ne 1.1.2017 12:05:42

        xDanielS >> Samozrejme tve pripominky jsou spravne ale je to mysleno a receno jen z vlastni zkusenosti. Pokud budes potrebovat hodit s 3m dal tak vis ze to dokazou. V dalekem hodu ti navijaky s malou civkou rozhodne nepomuzou a v tom mi snad das za pravdu. Co se tyce problemu se stahovanim vetsich olov, mel jsem jiz zminene Shimano Baitruner 10000DL a na druhe sade prutu Tica Scepter 10000. Rozdil : Shimano - vule na klicce, po case spatne ukladani vlasce a rachot v navijaku. Tica proste nic tak jak jsem je koupil tak zustali. Proto jsem si troufnul napsat to co jsem napsal.

          NxDanielS - Profil | Ne 1.1.2017 11:48:29

          jazz33 >> Odporoval bych ti hned ve třech bodech. Nevidím jediný důvod, proč by měl model s baitem mít větší problém se stahováním těžších olov, než model bez baitu. Nevidím jediný důvod, proč by bylo podstatné házet "daleko" s krátkými pruty, to je trošku škrábání se za levým uchem pravou rukou, ne? Rychleji stáhneš montáž, to ano. Rozdíl je 6cm na otočku, tzn na 50m "ušetříš" necelé 4 otočení kličkou.

            Njova12 - Profil | Ne 1.1.2017 11:41:02

            Nemáte někdo 10 ft pruty od avidu. Dělají je ve 3 lb a potřeboval bych vědět zda nejsou už moc tvrdé.

            https://www.avidcarp.com/Products/Rods/Traction-Car​p-Rods

              Njazz33 - Profil | Ne 1.1.2017 11:36:08

              Pallermo >> taky jsem mel shima a to DL10000 ale nicila mne ta dvouklicka a krouceni vlasce. Proste ta Daiwa je nekde jinde.

                NPallermo - Profil | Ne 1.1.2017 11:23:01

                jazz33 >> jasny no ale zas tak dalkeo stim hazet neni treba :D ale vim ze treba 70 m stim hodi znamy ktery ma nejaky shimana 6000 :D

                  Njazz33 - Profil | Ne 1.1.2017 11:13:53

                  Pallermo >> Taky jsem premejslel o Black Widow s baitem ale vubec mi nesedel v ruce a ani k nim neni nahradni civka. Ten model Black Widow 25A s predni brzdou a velkou civkou ti vyresi problemy ktere by te urcite potkali s tim baitem.
                  Jako napriklad : nebude se ti kroutit vlasec coz ty male civky proste delaj, dohodis mnohem dal diky velke civce coz je u 3m prutu dost podstatne, rychleji stahnes montaz, ten bait asi neda stahovani tezsich olov.

                    Nnoap - Profil | Ne 1.1.2017 11:09:19

                    jazz33 >> Díky za info, pokud tím jde mrsknout tak daleko, tak je to super. Tomu že jsi nic nechytil se nejde ani moc divit, spíš by byl malý zázrak kdyby jsi něco chytil :) - protože nevím jak u vás, ale tady bylo tak nevlídné počasí že to nejde ani popsat :D. Každopádně ať ti to v nové sezóně chytá ;)

                      NPallermo - Profil | Ne 1.1.2017 10:02:05

                      jeste me napadl tenhle a nebo tento

                        NPallermo - Profil | Ne 1.1.2017 9:45:33

                        jazz33 >> jj prave ty pruty taky chci tak at to malinko ladi :D asi se na ne tez mrknu
                        ta cena 1900 neni tak strasna za ty navi

                          NC@rpSt4r - Profil | So 31.12.2016 20:29:25

                          Dušan_hp >> ok chcete me tvrdit ze shimano ultegra 5500 xtd je plastak? Ja mam 14000 xtd a plast sem na tele meho navi nevidel :) ale rad bych se na nej podival.. :)

                            NDušan_hp - Profil | So 31.12.2016 20:12:30

                            C@rpSt4r >> to tělo je ještě horší bakelit, než byl XSC a takové divné spary. Na druhou stranu daleko kratší brzda proti XSC.

                              NC@rpSt4r - Profil | So 31.12.2016 18:48:24

                              Dušan_hp >> z ceho konkretne jste byl zklamany u tech xtd jestli se muzu zeptat? :)

                                Njazz33 - Profil | So 31.12.2016 17:59:35

                                noap >> Ahoj, tak mam to za sebou a vse jsem odskousel. Navi jsou skveli a s proutkama se hazi hoooodne prijemne, uplne v pohode jsem hazel 80m+.
                                Pruty : skvele se chovaji pri nahazovani, prijemne do ruky, daleky hod neni problem.

                                Navijaky : Hodne rychle stazeni montaze, zadne susteni atd, prijemna brzda, bezchybne ukladani vlasce i pri stahovani tezkeho olova.

                                Bohuzel ryba se nepovedla tak to nejdulezitejsi nemohu posoudit, coz mne hodne mrzi.

                                  Njazz33 - Profil | So 31.12.2016 17:49:50

                                  Pallermo >> Ahoj ja uz ty Daiwa Black Widow 25A mam doma. Zatim jen jednou u vody od jezury. Dojmy jsou skveli. Resil jsem stejny problem jako ty a nakonec jsem vybiral mezi malou Ultegrou a Daiwou a nakonec vyhrala Daiwa. Proc: novinka pro rok 2017, nizsi cena o 1500kc, cerny dezign ktery preferuji. Mam k tem navijakum prutz Daiwa Black Widow 10f 3lb. Takze takovej cernej komplet, proste bomba.

                                    NIvan. - Profil | So 31.12.2016 17:21:34

                                    anakonda >> jo, na fotke su na 10 ft, nenasiel som doteraz slabinu. Kupujem ale zasadne stare modely.

                                      Nkritik - Profil | So 31.12.2016 17:00:43

                                      xDanielS >> Už jsem na ně koukal, váha půl kila plus, převod nic moc a ten pinďour vzadu se mi vůbec nelíbí...:-)

                                        Nanakonda - Profil | So 31.12.2016 16:50:16

                                        Ivan. >> Ty jsou nejlepší na krátké pruty.