Kaprařské děličky do 10 ft. na rybník

Zdar, chtěl bych si pořídit pruty na rybník, podmínkou je max. délka do 3m (10ft.). Chci to mít na rybníky, které jsou zarostlé a proto chci kratší. Jaké byste doporučili? A jakou vrhačku? Představuji si tak mezi 1,5 a 2,5 lbs. Nebudu s nima nahazovat daleko max. 40 m, ale spíš tak do 20 m. A beru jedině děličky (2 díly). Díky za rady.
Autor diskuse: Elgorn - Profil , 11.9.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

Pallermo - Profil | So 31.12.2016 10:59:30

anakonda >> no tak jako treba nekdy to bude na zavazeni ale pro me dvojklicku to nechci_:)) ale i tak kdyz bych to zavezl tak je to do 150 m max

jest fox eos se mi docela libi k tem proutkum

    Pallermo - Profil | So 31.12.2016 10:58:24

    xDanielS >> asi se nejvice k tomu hodi :D

      anakonda - Profil | So 31.12.2016 10:51:51

      Pallermo >> Tak tam dej nějaké 40,400 nebo 4000.Protože nebudeš používat těžké olovo tak bych volil Shimano Superbaitruner XTE-A 4000.Je s dvojkličkou,ale už se asi nevyrábí takže buď bazar nebo jiné Shimano s dvojkličkou vlikosti 4000.Ta dvojklička jede velmi rychle,má malý poloměr otáčení,ale nehodí se na vyvážku na těžká olova.Bezva je na nahazování na vzdálenosti do 60m a olova 40-60g max.

        xDanielS - Profil | So 31.12.2016 10:44:33

        Pallermo >> Daiwa Emblem BR 25A :-)

          Pallermo - Profil | So 31.12.2016 10:42:31

          anakonda >> chci to jen tak na odhoz do cca 60 m

            anakonda - Profil | So 31.12.2016 10:35:33

            Pallermo >>Velikost cívky 400-600max,Třeba Shimano Ultegra 550,Shimano Superbaitruner s dvoukličkou velikost 4000.Lond cast Medium,Záleží na tom zda to je na vyvážku nebo jen odhoz.Vyvážka k 550-600 odhoz spíše 400.

              Pallermo - Profil | So 31.12.2016 9:38:19

                Tomas Krlin - Profil | Čt 29.12.2016 8:59:48

                OT, kdyby nekdo shanel Delphin Opium Black v 9ft nebo 10ft...
                http://www.tropicliberec.cz/prut-anaconda-corky-2-7​0m-3-00lb/
                http://www.tropicliberec.cz/prut-anaconda-corky-3-0​0m-3-00lb/
                podobnost ciste nahodna...

                  anakonda - Profil | St 28.12.2016 21:55:56

                  rices >> Ano,to jsou přesně ony.jsou velmi lehké,úžasná C akce a velmi dobře to z nich létá.

                    rices - Profil | St 28.12.2016 21:53:14

                    anakonda >> http://www.tacklebox.co.uk/rods-en/carp-rods/fox-wa​rrior-s-carp-rod-10ft-3lb.html tieto ? su 3 lb no mne prídu dak 2 1/2 lb dosť mekke no za tí lowe ok , kupil som ích na bazary 100€ 2ks

                      anakonda - Profil | St 28.12.2016 21:48:56

                      rices >> Je vidět,že se vyzná a že ho to baví.Jinak Ty pruty má Enigma,držel jsem je v ruce a jsou báječné.Doufám,že Tě k tomu také občas pustí,nebo chytáš někde na fišku vedle?

                        rices - Profil | St 28.12.2016 21:46:29

                        anakonda >> starý mazák má 14 rokov :-) vie čo a jak

                          anakonda - Profil | St 28.12.2016 21:43:44

                          rices >> Ty pruty jsou bezva a tomu rybáři jdou k pleti.

                            rices - Profil | St 28.12.2016 21:25:02

                              noap - Profil | St 28.12.2016 21:09:12

                              jazz33 >> v pohodě ;)

                                Vavry - Profil | St 28.12.2016 19:45:04

                                Ahoj lidi tak jsem taky poridil 10ft prologicy c2 a premyslim jaky navi na ne poridit. Mam 2 plonkovy sceptery, ale ty mi prijdou moc humpolacky.. Nema nekdo zkusenost s temito navi od ticy?? http://www.fishhunter.cz/www-rybarskepotreby1-cz/es​hop/10-1-RYBARSKE-NAVIJAKY/0/5/6962-Navijak-Tica-SP​-4500-CAMRY

                                  jazz33 - Profil | St 28.12.2016 18:34:12

                                  noap >> Ahoj, tak bohuzel na ty ryby se dostanu az v sobotu nebo v nedeli.
                                  Dam ti pak vedet jak jsem byl spokojeny.

                                    kuBITCHek - Profil | Út 27.12.2016 14:40:25

                                    Kaiton >> nejsem žádný odborník, ale mrskat to ke sto metrům by asi chtělo delší prut...

                                      Ivan. - Profil | Út 27.12.2016 14:27:12

                                      Kaiton >> je to na hrane schopnosti tych prutov. Urcite na to nie su urcene.

                                        Kaiton - Profil | Po 26.12.2016 21:38:53

                                        Zdravim vas rybari, zhanam si nejake pruty do 3,00 metrov. Dost som sa namotal na Free spirit HI-S Bank Creeper. Len neviem ci to su vhodne pruty na nahadzovanie tak do 80-90 metrov. Chcem nieco na jemnejsie chytanie