Kaprařské děličky do 10 ft. na rybník

Zdar, chtěl bych si pořídit pruty na rybník, podmínkou je max. délka do 3m (10ft.). Chci to mít na rybníky, které jsou zarostlé a proto chci kratší. Jaké byste doporučili? A jakou vrhačku? Představuji si tak mezi 1,5 a 2,5 lbs. Nebudu s nima nahazovat daleko max. 40 m, ale spíš tak do 20 m. A beru jedině děličky (2 díly). Díky za rady.
Autor diskuse: Elgorn - Profil , 11.9.2011 kaprařina - náčiní, doplňky

NDušan_hp - Profil | Po 26.12.2016 20:35:55

Koza >> A máš 3,0m v 2,0 nebo 2,5 lbs?

    NZM70 - Profil | Po 26.12.2016 20:35:07

    Pallermo >> Jj to jw presne on. 

      NKoza - Profil | Po 26.12.2016 20:26:42

      Dušan_hp >>
      Hazu s tim 60tky opastovane, nebo normal s pvackem neni problem... ale jako kousek od brehu do 40-60m vic jsem nezkousel ale dalo by se asi ....

        NZM70 - Profil | Po 26.12.2016 20:00:54

        Pallermo >> To je stary model. Novy model ma na konci nazvu napsano Carp.

          Njazz33 - Profil | Po 26.12.2016 20:00:50

          Pallermo >> Presne jak jsi psal je to lonsky model a jeste ve 2lb. Cena na tom odkazu co jsi tam dal je 1200kc. Rozdil je v blanku a v rukojeti ktera neni delena ale cela pokryta duplonem, blank je matny a ne leskly.

            NPallermo - Profil | Po 26.12.2016 19:50:13

            jazz33 >> ja tyto pruty nasel nevim jestli tento model ale za 900 kc kus :D asi maji i stary model ne ??

            http://www.uhabakuka.cz/index.php?ma=artdet&de=1567​9

              Njazz33 - Profil | Po 26.12.2016 19:36:31

              noap >> No to ja taky, fakt se mi klepou ruce. Zitra odjizdim na dvoudenni pracovni cestu a pak jdu na to a nic mne nazastavi.

                Nanakonda - Profil | Po 26.12.2016 19:29:22

                noap >> Paradoxně nemusí být.K tomu aby letělo olovo při náhozu hodně daleko,tak mu musíš udělit švihem prutu kinetickou energii,která je násobkem váhy olova a rychlosti,kterou tím olovem švihneš.U kratších prutů dokážeš švihnout prutem rychleji a přestože je prut kratší a má menší obvodovou rychlost tak dáš tomu olovo větší kinetickou energii než u dlouhého prutu.To platí u slabších rybářů,kteří neutáhnou dlouhý prut.Příklad.Většina kaprařů používá pruty 3,6m a ne 3,9m.Proč?Krom jiného že se s 13Ft hůře manipuluje tak při náhozu svou délkou představují pro nahazujícího obrovskou páku,kterou musí rozhýbat silou a když tu sílu nemá tak s delšími pruty hodí méně než s kratšími.

                  Nnoap - Profil | Po 26.12.2016 19:27:09

                  jazz33 >> :) Super, už jsem zvědav na tvé dojmy ;)

                    Njazz33 - Profil | Po 26.12.2016 19:21:35

                    noap >> Uz jsem nadrzenej jak stepni koza celou tu sestavu odzkouset, tak hned jak to odzkousim dam hned vedet. Pocitam ze ce ctvrtek to klapne.

                      Nnoap - Profil | Po 26.12.2016 19:20:34

                      anakonda >> jo, jasný, ale přece jen u těch kratších prutů je ta délka hodu trochu jiná než u nejběžnější 3,6m. Ale díks.

                        Nnoap - Profil | Po 26.12.2016 19:14:27

                        jazz33 >> Tak pokud by to házelo těch 80m - tak to by mně úplně stačilo.....někdy používám na kapry i vláčák 2,7 m ve 40g a ten teda ho*no letí - s bídou tak 40 m .....

                          Nanakonda - Profil | Po 26.12.2016 19:06:05

                          noap >> Délka hodu je závislá, krom jiného, na použité zátěži-olovu.Použitá zátěž je závislá na libráži prutu.Čím vyšší libráž prutu,tím těžší olovo se dá použít.Optimum je 2,75-3Lb. Použítá gramáž od 80 do 90g délka hodu okolo 80m.Když umíš házet tak i ke 100m.Čím menší libráž prutu tím menší olovo a tím menší možnost daleko najhodit

                            Njazz33 - Profil | Po 26.12.2016 19:04:22

                            noap >> Hele zatim jsem je navyzkousel ale myslim si ze s tema Daiwama hodim bez vetsich problamu cca 80m.

                              Nnoap - Profil | Po 26.12.2016 18:51:39

                              drvoštěp >> :) taky možnost, ale nejsem ortodoxní kaprař a pokud jdu na kapry, tak z 90% chytám na kratší vzdálenosti a celkově manipulace 3m prutem je komfortnější a jen mě zajímá jak s tím jde daleko nahodit....investovat do dvou sad se mi nechce, to si radši koupím druhej sumčák, nebo feeder :)

                                Njazz33 - Profil | Po 26.12.2016 18:50:13

                                Tak zkus novinku od Daiwy pro rok 2017. A to Black Widow 10ft a ve 3lb. Sice jsi psal ze to chces do 2,5lb ale pokud se ti v obchode dostanou do ruky ty co jsem zminil ja tak pochopis. Ta cena je taky super cca 1750kc za kus. Minus nejaka ta sleva v tvem obchode kde nakupujes a bavime se o nejakech 1500kc coz je super cena.
                                Sam jsem si je nadelil pod stromecek.

                                  Ndrvoštěp - Profil | Po 26.12.2016 18:40:58

                                  noap >> Tak si udělej dvě sestavy a máš klid.Já mám 10 a 12ft. A podle vody kam jedu jenom šáhnu po báglu.

                                    Nnoap - Profil | Po 26.12.2016 18:37:02

                                    viliam1735 >> nádherný proutky ( ty Wytchwoody), taky mám na ně zálusk, zkoušel jsi jak to daleko letí? Chytám většinou na krátko, ale jednou za čas zajdu na pískovnu která je větší a potřeboval bych mrsknout dál a mám tak trochu dilema, nebo spíš do mě všichni hustí ať si vezmu 3,6 m a neblbnu s 3 metrem, tak bych potřeboval vědět jak se s tím dá daleko dohodit...

                                      NDušan_hp - Profil | Po 26.12.2016 18:22:42

                                      Koza >> ještě se chci zeptat, co odhoz, pobere třeba 60g olovo + malé PVA? Nához cca. 40-50m...Nebojíš se do toho "opřít"?