Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:52:01

Standey >>
S tímto já souhlasím: "Jde o to, aby se lidé u vody uměli chovat. Aby se nejezdili k vodě jen ožrat a obtěžovat okolí. Aby měli rádi přírodu a neničili ji a tak bych mohl pokračovat...."
Pasáž jediný správný a zdravý rybolov ve mně vyvolala představu o vlastnictví patentu na pravdu. V příspěvku to nebylo upřesněno.

    NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 12:50:11

    aleš vavřina >> teď se ale červenám. A možná i trochu bojím

      NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 12:49:40

      nofish >> převážná většina mých zápisků je pravdivých, avšak lehce nadsazených.

        NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:49:39

        nofish >>
        Přesně tak.. Ale těžko se jde takhle proti proudu, když společnost celkově směřuje právě opačným směrem.

          NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:48:44

          Pedro1 >>
          Jj, taky jsem rád, když vidím ty haranty. Oni by se taky zbláznili, protože u vody není elektrika, počítač, podělanej fejsbůk, brouci v trávě a tak dál, musíš tam být potichu, trpělivej a myslet..
          Jednou to přijde, začne to na Fishing and hunting, kde se buď střílí do srnek, nebo chytají kapři. Tam přijde první reklama. Potom se to přesune na komerční stanice a nakonec se z toho všeci úplně poserem.
          Jsem potkal nedávno svou bývalou třídní z gymplu. Prý na nás strašně ráda vzpomíná, neboť to po našem odchodu šlo strmě z kopce.

            NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:47:43

            Butchi >> Naopak zdá se, že pro některé jedince je ti víc než těžké. Nikde v mých přízpěvcích totiž nezaznělo, jaký způsob lovu je ten jediný správný. A ani to tam zaznít nemohlo, protože pro mě je ta definice úplně mimo jakýkoliv druh rybolovu jako takový.
            Jde o to, aby se lidé u vody uměli chovat. Aby se nejezdili k vodě jen ožrat a obtěžovat okolí. Aby měli rádi přírodu a neničili ji a tak bych mohl pokračovat....

              Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:47:15

              Butchi >> právě, ten rybolov by měl být zábava, odměna, uvolnění- ne hon na trofeje v plné polní......

                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:45:22

                Netipa - poslední hrdina MRKu >> většinou se tvým zápiskům zasměju, ale tohle je bohužel pravdivé a smutné............ a skutečné.........

                  Naleš vavřina - Profil | Út 19.7.2011 12:44:59

                  Netipa - poslední hrdina MRKu >> začínám tě milovat a myslím to upřímně

                    Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:44:18

                    meteor >> v tom s tebou plně souhlasím. Proto jsem už předtím psal. Nepovolovat, spíš ještě přitvrdit pravidla rybolovu a důsledně kontrolovat.
                    Každý ústupek bude stejně akorát zneužit, ne využit............
                    Když chce někdo chytat v půlce tak ať jde na rybník, tam dohodí. Ono je to pořád to samé- daleko bude víc a větších ryb......... I kdyby byly, tak ať si jsou, chytneme jen ty co udělají chybu a připlují blíže- vždyť je to tak správné.......

                      NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:44:05

                      nofish >>
                      Proti tomu bohužel žádné opatření není. Snad jen výchova.
                      Děti nemám, takže do toho raději fušovat nebudu a vrátím se k mluvení za sebe.
                      Mě k rybám přivedl tata, brával mě s sebou a bývalo to v podstatě jako za odměnu. Podle toho jsem se samozřejmě choval a tak mi to i zůstalo.

                        Naleš vavřina - Profil | Út 19.7.2011 12:43:57

                        nofish >> Problém je asi v tom, že už i divoký západ a máyovky jsou dávnou minulostí a teď světem hýbe star wars a matrix. Není to ale o věku, ale je to o prioritách. Spokojeně rýžovat zlatý prach a škrábat kůže nebo dobývat další galaxie a podrobovat si další civilizace????? Za sebe bych volil raději pečenou medvědí tlapu s nevrlým komančem v křoví.

                          NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 12:43:17

                          Butchi >> To je taky jedině dobře.Vzhledem k tomu,že dneska dostane papíry praktický každý a ovlivnitelnost mládeže je neuvěřitelně lehká,mohlo by to za chvíly vypadat u vody jak na kaprařských závodech.Čím více by bylo poptávky,tím více by bylo nabídky.Divím se,že ještě nedávají v TV reklamu na nějaké koule.Úplně vidím,jak koukám třeba na Tenkrát na západě a uprostřed harmonikového sóla se objeví reklama se sloganem - "Jen naše koule jsou ty nejlepší a chutnají nejlépe". Pak by asi následoval let televize z 10 patra,kde bydlím.

                            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 12:41:24

                            nofish >> moderní rodiče své děti nemlátí. Když udělají něco špatně (například hodí štěně z mostu, nebo vypíchnou kamarádovi klackem oko), tak se s nima dlouze pohovoří. Rozeberou celou událost. Vyzvednou skutečnosti, které děti udělaly správně (například po hození štěněte z mostu si díte umylo ruce a podobně) a za to se pochválí. Následně se rodič zaměří na to špatné co udělalo a pokusí se důmyslnými otázkami přimět dítě k zamyšlení. Nakonec dítěti slíbí, že pokud už z mostu žádné štěňátko nehodí, dostane k vánocům plejstejšn

                              Nmeteor - Profil | Út 19.7.2011 12:40:02

                              nofish >> OT: ono se už celkem dlouho ví, že vědecko-technický pokrok nejde ruku v ruce (řekněme) s morálně-etickým vývojem lidstva. Bohužel, na tomto (plus zvyšující se konzum) z velké části funguje ekonomika, a tím pádem i jakýsi "blahobyt" lidstva. Prostě se nové / nově vymyšlené věci spíše zneužijí, než by konaly "dobro".

                              Jde to vidět všude:
                              - vymyslí se střelné zbraně, a místo na obranu jsou převážně na zabíjení,
                              - vymyslí se boilies, a místo "sportovního" rybolovu se i díky němu (prý) těží vody :-)
                              - atd. atd.

                              Problém je v lidech a s tím IMHO velice nikdo nic nenadělá...

                                Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 12:39:36

                                haha, hoši, nic proti, ale plníte tady dobře úlovkovej lístek.:-)

                                  Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:39:26

                                  Butchi >> jn, v tomhle případě jsem celkem rád. V neděli na hartě byla partička asi 4 kluků tak max 12-13 let. Ok cigáro zkusil v tomhle věku každý druhý, pivo samosebou taky, Ale ten bordel? Slovník? Je bylo slyšel na 200 metrů. Promiň ale takoví nemají u vody o dělat, ať jim je 10 nebo 60.

                                    NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 12:38:08

                                    Standey >>Ještě jednou bych Tě chtěl slušně požádat,zda by jsi mi odpověděl na můj dotaz,na který jsem se Tě ptal již dvakrát.Takhle to vypadá,že si vlastně vůbec nejsi jistý svou pravdou,zdravou a správnou rybařinou.

                                    Takže do třetice všeho kapřího:

                                    Jak se prosímtě jmenuje ta spešl montáž,jak se kapr sám zasekne,protože je zarážka pod i nad olůvkem a v případě že to někde urve nad horní zarážkou,tahá za sebou olovo třeba 150g?Takže tak k tomu vyřezávání,trhání a šetrnému lovení.Jaký je zde rozdíl mezi tímto a srkačkou?

                                      NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:36:05

                                      nofish >>
                                      Pokud tě to potěší, rybařina není mezi dospívající generací zrovna zábava číslo 1 :-)

                                        NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 12:35:06

                                        aleš vavřina >> Na kapři tě vzít můžu, ale budeš se muset vyrovnat s tím, že to je zdravý rybolov a sportovně velmi ošidný a nevyzpytatelný.