Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 13:46:03

jak se má člověk u vody správně chovat? Jak má tu rybařinu brát? Má se honit za rekordy? Má se honit za romantikou? Má se honit za okamžikem? Má si honit? Je na to celý nějaký manuál? Jaký je jediný a správný rybolov? Není to náhodou lov do sítí pro obživu? Je rybolov sport? Je tedy masař sportovní řezník? Vrátil se už Nikl ze šoulačky, nebo si strhal záda jak táhnul šoulačkový pentapod a teď leží u vody v keříku, žalostně haleká, spíná ruce a blaženě se usmívá na západ slunce? Kde je ta pravda? Má ji Netipa? Má ji Standey - kaprařský odborář a buřič? Co na to Ota Pavel? Hodí sem kakr zase nějakej úlovkáč?

    Nšmudla - Profil | Út 19.7.2011 13:45:15

    Standey >> Hojky hoj, já mám taky zdravý a správný pohled na rybařinu a tu zdravou a pravou rybařinu provozuju. Všude ať se zeptáš jakýho chceš doktora tak ti potvrdí, že by lidi měli jíst více omega mastných kyselin a míň prasečího a obecně tučnýho nezdravýho jídla a že lidi jí málo ryb.
    Nahradit prasata kapry shledávám jako prospěšnou věc pro zdraví celé populace. Takže čím víc kaprařů tím lepší to bude. Kaprař se naučí lovit kapry, a když prohlédne a jiskřička spálí neuronovou vazbu mezi myšlenkou kapr= kámoš tak je o zdroj omega kyselin pro široké okolí kapraře postaráno.

      NStandey - Profil | Út 19.7.2011 13:44:23

      meteor >> Vždyť já taky narážím na rádoby kapraře. Ale mám za sebou poslední výpravu, kde jsem se s tímto chováním setkal u hordy vydličkářů se zavěšenýmy pingpongáčema a věkovým průměrem 60let. Takže věř tomu, že zdaleka ne jen kapraři se takhle chovají...

        NLudaT - Profil | Út 19.7.2011 13:43:54

        Si tady připadám jak na lavičce před domovem důchodců.. "jó za nás bylo nebe modřejší, voda mokřejší a lidi hodnější"... jinak nic ve zlým :-))))

          Nmeteor - Profil | Út 19.7.2011 13:31:23

          Standey >> z toho, co jsi napsal ("jediný a správný rybolov") a vzhledem k tomu, že jsi kaprař, tak z toho bylo patrno, že mluvíš o kaprařině :-) ale takhle jako vysvětlení to beru.

          Dále píšeš, že "jde o to, aby se lidé u vody uměli chovat. Aby se nejezdili k vodě jen ožrat a obtěžovat okolí." Pokud nad tím lehce zapřemýšlím v obecné rovině, tak mi vyjde, že jezdit se k vodě "ožrat se a obtěžovat okolí" je "výsada" (WaM) kaprařů. Proč? Jezdí k vodě na výrazně delší dobu nežli provozovatelé jiných rybolovných technik, mají toho výrazně méně na "práci" nežli provozovatelé jiných rybolovných technik, mají zdaleka nejobsáhlejší a nejtěžší výbavu, a ve finále si myslí, že když ryby pouští, tak mohou všechno (pololegrace)...

            Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 13:30:08

            Standey >> jako dominiku, po 89 se potřebovala spousta lidí někam zařadit. Já se jim nesměji, ani nehaním. Každý tu potřebu měl, někdo přirozenou, něco dokázat a být sebou, někdo že musel, aby se mu nesmáli nebo ho stará neponižovala.Prostě kapr byl snad jedině možným soupeřem, pro tydle vrsty, tak se jim vyhovělo. Hliníkové, molybdenové, různí Krasavci, video návody pro blbce, servry pro blbce... Nemusím pokračovat. Ale já vás mám rád všechny-wostré, newostré. Jste lidé se svými problémy, životem, jako ostatně já také.

              NButchi - Profil | Út 19.7.2011 13:27:05

              nofish >>
              S tímhle přesně souhlasím úplně nejvíc.
              "A až se lidi začnou chovat normálně, ohleduplně, až to všechno bude jak by mělo, tak pak jim něco povolovat. Ne ve stavu v jakém je to dneska povolovat ještě další věci."
              OStatně s celým tvým příspěvkem. Protože u nás to jinak nejde.
              Benevolence je vnímána jako slabost, což je špatně.

                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 13:22:24

                Butchi >> Zastávám názor, že brigády by se platit neměly- zase jsou to peníze no..... Ale sbírání odpadků a podobné by lidi naučilo chovat se slušně. Chápu, že někdo by na to neměl čas, proto jsem psal, že hlavně mladí by je měli mít povinně oddělat a domluvit se dá všechno.

                edit: A až se lidi začnou chovat normálně, ohleduplně, až to všechno bude jak by mělo, tak pak jim něco povolovat. Ne ve stavu v jakém je to dneska povolovat ještě další věci.

                  NStandey - Profil | Út 19.7.2011 13:20:52

                  nepijunesouložimneko >> nepijunesouložimnekouřimapouštim - 19.7.2011 13:10:15 >> Ale o tom jsi se mohl přesvědčit už v mnoha anketách na mrku, že kapraři (resp. rybáři se zdravým pohledem na věc) jsou mnohem početnější skupinou a to je jen dobře...

                    NJarda Š. - Profil | Út 19.7.2011 13:20:28

                    aleš vavřina >> Někdy jezdím na ryby s plným autem, jindy jen s jedním prutem a nejnutnější výbavou v kapsách vesty. Každý způsob má něco do sebe a ty žabomyší války mezi zastánci různých způsobů lovu mi přijdou jako maximální pitomost.

                      NButchi - Profil | Út 19.7.2011 13:18:44

                      nofish >>
                      Přesně tak.. Mně prostě ti pstruzi nejsou lhostejní a rád k tomu přispěju i takto. Taky jezdím na výlov chovného rybníka naší MO. Ta atmosféra se mi prostě líbí..
                      Systém je tak nastaven, když se to dá zaplatit, spousta lidí to udělá.
                      Přiznám se, párkrát už jsem to taky musel udělat, ne však z lenosti, ale kvůli nedostatku času. Přece jen to mám 300km...

                        NStandey - Profil | Út 19.7.2011 13:11:24

                        aleš vavřina >> Tak tak, a proto se snažím zkloubit vše dohromady, přesto že jsem kaprař...

                          Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 13:10:15

                          když postavím A) proti zbytku, tak na mrku wostré masařky vedou.:-)

                            Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 13:05:29

                            Butchi >> jn a jdeš lovit protože je potřeba to udělat- máš k tomu vztah. Zaplatit brigády a konec? Ani náhodou, právě ti mladí by je měli normálně odmakat. A vidí že to není jen o tom chytit za každou cenu rybu a co největší.

                              Naleš vavřina - Profil | Út 19.7.2011 13:02:51

                              Když jsme u toho zdravého pravého rybolovu - tak u podobných žabomyších válek mezi zastánci jednotlivých metod si vzpomenu na jeden článek, co v pravěku moderní kaprařiny napsal Milan Zelenka o nezbytné výbavě moderního kapraře - stručně shrnuto celá výbava i ke kratšímu pobytu u vody - tj. k vodě se nese vždy - váží mezi 60 až 70 kg a dnešní WaM k tomu bezpochyby přidají ještě tranzit narvaný k prasknutí co nejblíže u vody. Proti tomu přirovnám nějakého "z dnešního pohledu nešťastníka" na kole nebo na vlakovém peroně s jedním prutem a batůžkem přes rameno. Kde je pravda, co je větší romantika a reálnější pojetí rybařiny jako takové? Chytáte pro ten pocit být na chvíli součástí přírody, být obklopen tim pestrým cvrkotem života, občas být i predátorem ale vždy lovcem co si váží svého soupeře a nebo lovíte pro titulky v časácích a přední místa v tabulkách? Váš názor se vždy odráží ve vašem pojetí rybařiny a v tom, jak vás vnímá okolí. U klávesnice si ještě rybářskou image nikdo neulovil.

                                NStandey - Profil | Út 19.7.2011 13:02:22

                                nofish >> Souhlas. Ostatně to koresponduje s mým objasněním spávné rybařiny...

                                  NButchi - Profil | Út 19.7.2011 13:01:53

                                  nofish >>
                                  Manuální práce pánům evidentně nevoní. Ono je to složité, pokud je většina z nich zvyklá dostávat všechno hned a bez námahy, těžko se tomu odvyká..
                                  Navíc, za práci nebudeš mít titulní fotku v časopisu, nebo super zápis v Můj lov, není to nic k namazání ega..
                                  Pokud už někdo na tu školu jde, vztah k tomu mít musí, to je bez debat..
                                  S nostalgií vzpomínám, jak jsem se necelý týden po dvojité angíně hrnul někdy na začátku dubna na slovování chovného potoka..

                                    Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:57:46

                                    Butchi >> btw Uvedu ti krásný příklad. Mám Třeboň (3+2roky) Byli jsme jeden z posledních klasických ročníků "rybář" a klasické nástavby (všechny rybářské a k tomu jako bunus i zemědělské předměty- asi 17 nebo kolik jich za ty 2 roky bylo myslím).
                                    Už od prváku vylítávali průběžně takoví ti "leplové". Nástavbu nás dokončila asi půlka z přijatých k jejímu studiu. Takže si myslím že člověk už musel mít vztah k rybám aby tu školu udělal.

                                    Teď jsem míval nějaké třeboňské a vodňanské kluky na praxi. Pořád mluví jak chytají ryby, jak veliké ryby, co mají za cajk. Ale jakmile se mají zapojit do práce okolo ryb (manuální) tak jsou z toho nervozní, dělat se jim většinou nechce. Tady máš krásný příklad toho, o co jde. Jde jen o to chytat a nachytat- většina lidí nemá zájem o ryby jako celek, ale jen o ty úlovky, o to jim jde. A pro úlovek udělají cokoli. Pro některé to není zábava, ale jen a jen hra "chyť více a větších"- už je nezajímá, jako zajímalo nás, co a jak a kde, funguje, co to je, na co to je atd......

                                      NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:54:49

                                      Butchi >> A přesně tak to bylo myšleno...

                                        Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 12:52:40

                                        děti opravdu nejdou mlátit, stanislave, je tam třeba autorita rodiče, nelze nic jiného. A to je těžké.
                                        Jak rád bych si ulehčil práci výpraskem! Ale to nejde. Mám to zakázaný. Pár věcí jsem v afektu už zabil a tudy cesta nevede, to mi věř. A když se ti dítě počůrá, když si chytím pro jistotu ruce za zády a jenom se nad něj postavím a zařvu, tak pochopíš, že ani tudy cesta nevede. Teda inteligentní lidé to pochopí, zbytek chytá kapry.