Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:19:42

Butchi >> JN ale ti dědulové jsou hlavně zvyklí, se chovat slušně a ohleuplně k ostatním. Je radost tam s takovým prosedět a prokecat den. Rozhodně lepší než poslouchat od chytrého pána jak bys měl všechno změnitt, protože takhle a na tohle se už dávno nechytá.

    NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:19:08

    Butchi >> Co jsem napsal? Můžeš citovat?

      NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:18:58

      nepijunesouložimneko >> nepijunesouložimnekouřimapouštim - 19.7.2011 12:10:45 >>
      Naordinoval jsem si hodiny české psané konverzace,,s mým psaným projevem to jde s kopce.

        NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:17:56

        Standey >>
        Zrovna jsi to napsal, popíráš snad svá vlastní slova?
        Mě to zajímá, já se chcu taky věnovat té jediné správné a zdravé rybařině.

          Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:17:17

          Standey >> jn to ale tak když jsi někde kde jsi sám. Nebo mi chceš říct že budeš ostatním (těm pitomcům jako já co chytají u břehu) přejíždět lodí nad místy kde chytají? To je trošku neslušné ne? Takže loď je předpokladem šetrného vylovení ryby, aha. Z lodě ho zásadně neutrhneš, nepověsíš někam......... tak to jo. U mě to riziko snížím tím, že myslím kde, jak a co chytám a kde a jak tu rybu vytáhnu- a to dřív než začnu chytat.

            NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 12:16:46

            Standey >> Můžeš mi prosím odpovědět na to,na co jsem se Tě ptal před pár minutami (níže) Ty správná a zdravá rybařino?Pokud nemáš odpověď,považuji Tě nejen za WaM,ale taky za srkačkáře a to je ta nejhorší možnost.

            Jak se prosímtě jmenuje ta spešl montáž,jak se kapr sám zasekne,protože je zarážka pod i nad olůvkem a v případě že to někde urve nad horní zarážkou,tahá za sebou olovo třeba 150g?Takže tak k tomu vyřezávání,trhání a šetrnému lovení.Jaký je zde rozdíl mezi tímto a srkačkou?

              NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:16:37

              nofish >>
              No jo, lidi si jdou obecně víc po krku..
              Já tyhle staré praktiky respektuju, oni to prostě mají zažité a už vidím někoho z nás, jak se v jejich věku najednou úplně změní a začne chytat diametrálně odlišně.

                NCARP DEVIL KK - Profil | Út 19.7.2011 12:15:24

                Teigr - >> ja bych dal podlozku sice zadnou nemam ale koupil bych si ji rad a na pristi sezonu si ju koupim takze bych dal podlozku a o tom zavazení bych souhlasil aby se mohlo zavazet ale zakazal bych treba u nas vyvazet do zatoky kde je nej ryb i pri koupaní a echoloty bych dovolil jen na velkejch jezerech na malejch rybnicich a prehradach bych to nedovolil to je muj nazor cus

                  Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 12:10:45

                  Butchi >> jestli můžu poradit, tak s postavičkama diskuze jen když ti to dělá samotnému radost. Relax. Jinak ztracený čas:-)

                    NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:10:35

                    nofish >> Tím chci říct, že pokud mám možnost zdolat rybu z lodi, snížím tím riziko utržení či vyřezání na minimum.

                      Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:10:06

                      Pedro1 >> jn ty vyvážky a nonstopy- psal jsem to zde nedávno jednomu pánovi. To chctete lidi jako chytat za litr na rok tak a takové ryby jako jinde za litr ne den?................

                        NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 12:09:58

                        Standey >> Přesně tak jak jsi napsal.Zdravá a správná rybařina.Krásné spojení.Co je zdravého na tom,jakým způsobem chytáš ryby Ty? A zapoměl jsi na ÚCTU.Teď jsi opět předvedl,jak jste vy WaM (ne všichni kaprolovci) úplně mimo.Jak není po vašem,stojí všechno za hov.o.Hlavně víc kapři,viď:-)

                          NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:08:38

                          Butchi >> Já žádnou rybařinu nepropaguju. To sis mě s někým spletl.

                            Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:08:23

                            Butchi >> podívej se jak se k sobě lidi chovají........ Jediní rozumní a slušní u vody jsou ti dědulové, krmítkářská lůza pro někoho, co maji "starou školu" a byli vychováni podobně jako my někteří- dělal si bordel, nechoval se slušne, nebyl rozumný? Ok přišel si domů, tam už to kolikkrát dávno věděli. Tak si dostal po tlamě a hotovo.

                              Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 12:06:01

                              Standey >> Ono na většině našich revírů tu rybu (myšleno teď kapra a bílou rybu) moc teda vyhledávat nemusíš, protože jsou hodně často naučeny najíždět na určitá místa, kde je zakrmeno takřka neustále, Prostě fleky kde se hodně chytá. A netvrď mi že ne. To že se ryba třeba v určité části vody nevyskytuje je možné, ale jedna ryba- ne že je prostě kus kde nejsou žádné ryby- zase, nejsou tam velké ryby = nejsou tam ryby?

                              Nevím proč bych ryby vyřezával a trhal. Já rybu v 99% dotáhnu ke kraji, vezmu do podběráku, nebo ve vodě do ruky a hotovo. Když vím, že jsou někde vázky tak tam nechytám, nebo se snažím chytat tak abych nevisel. To mi chceš tvrdit, že si to zavezeš na 300m a tím pádem je ta ryba v pohodě, neutrhneš ji, nikam se nepověsí, atd? ........

                                NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:05:55

                                Standey >>
                                Jediná zdravá a správná rybařina je ta, kterou propagujete vy?

                                  NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 12:05:41

                                  Standey >> Jak se prosímtě jmenuje ta spešl montáž,jak se kapr sám zasekne,protože je zarážka pod i nad olůvkem a v případě že to někde urve nad horní zarážkou,tahá za sebou olovo třeba 150g?Takže tak k tomu vyřezávání,trhání a šetrnému lovení.Jaký je zde rozdíl mezi tímto a srkačkou?

                                    NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:05:24

                                    Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 12:02:36 >> To znamená vylovení bez toho, aby měla ryba dotrhané pysky a byla jakkoli jinak poškozena...

                                      NButchi - Profil | Út 19.7.2011 12:05:15

                                      Pedro1 >>
                                      Špicově si to napsal :-)))

                                        NStandey - Profil | Út 19.7.2011 12:03:48

                                        Pedro1 >> Jsem rád, že opět vidím další z řady ubohých názorů od ještě ubožejších uživatelů internetu. Ale to vůbec není na škodu. Čím víc ubožáků podobného kalibru, tím víc zastánců zdravé a hlavně správné rybařiny...
                                        PS: Nereaguj na mě prosím, nemám chuť zabředávat do debaty s nulou....
                                        Děkuji