Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NPoušťák - Profil | Út 19.7.2011 12:03:16

Pedro1 >> ty máš opravdu dost)))))))))))))))))))))))))

    NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 12:02:36

    Standey >> Co to je šetrně vylovíš?

      NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 11:59:03

      Už žádný povolování nesmyslů.Stačí všechny ty K70,K65,nonstopy a podobný hovadiny.Všichni WaM brečí,že není dost kaprů,hlavně těch velkých.Dřív když se někdo specializoval na kapři,potřeboval k tomu kukuřici,nebo brambory,dva teleskopy,záclonový kroužky jako policajta, 0,30 mm vlasec a sedět u vody od svítání do tmy.Za rok chytnul dva,tři desetikiláče,prohnal je kouřem a vše bylo v pořádku.Dneska být kaprem,tak snad strachy vlezu do křoví na břehu,abych nebyl pořád ohroženej bolelízem mimo háček,nonstop chytáním,vyvážkou přes všechny rybníky,polévání klinikem,líbáním s nalitým rybářem,opětovným pouštěním,...a tak pořád dokola.Jestli to takhle chce někdo praktikovat,ať si jede na soukromák a neotravuje na svazovce.Čím víc se všude serou a řeší kapři,tím víc to jde do prde.e s ostatními druhy ryb.Zdražil bych povolenku aspoň 5x,zpřísnil bych řád a hlavně bych hodně navýšil postihy za porušování RŘ.Spousta WaM by si řekla,že se jim nevyplatí platit tolik a riskovat,že za lov přes čáru příjdou o papíry třeba na 5 let a radši budou jezdit jen na soukromák.Tam by se mohli hádat a vymýšlet novinky do aleluja.Třeba by vymysleli lov do sítí,ale s oky alespoň 20x20 cm,aby se tahali jen mega kapři.Síť by samozřejmě musela být od renomovaného výrobce baits a měla by speciální příchuť.To by byl na svazových vodách klid.

        NButchi - Profil | Út 19.7.2011 11:58:58

        Anýzový dědek >>
        Otázka zní, víc čeho a v jakém smyslu?

          NButchi - Profil | Út 19.7.2011 11:58:39

          nofish >>
          U nás je to bohužel tak, že se to musí nejprve nařídit, aby to tak někdo začal dělat.
          Ptám se, kam zmizel selský rozum?

            NStandey - Profil | Út 19.7.2011 11:57:32

            nofish >> Úplně každý (i ten největší pitomec) ví, že rybu je třeba vyhledávat. Pro ty úplně největší pitomce je třeba zdůraznit, že na místech kde se ryba nevyskytuje, taky žádnou nechytí. Tak, to je k první části tvé reakce.
            A k té druhé... Odpovím otázkou. Ty osobně raději ryby vyřezáváš a trháš, nebo šetrně vylovíš?

              NAnýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 11:23:52

              Butchi >> Co je to slušnost? To se dnes nenosí. Pěstmi a rasovou nenávistí dosáhneš víc......hihihi

                NHalen - Profil | Út 19.7.2011 11:23:39

                Zavážení jednoznačně NE a pokud ano, pak jen ve vyhrazených úsecích.

                  Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 11:18:54

                  Butchi >> hele to v RŘ asi není, ale třeba jeden soukromník měl v řádu, že prostě pokud se lovící nedohodnou, tak se nahazuje směrem na střed rybníka a max do jeho poloviny a byl klid, najednou se lidi dokázali v klidu dohodnout.

                    NButchi - Profil | Út 19.7.2011 11:12:29

                    Jarda Š. >>
                    Naprosto souhlasím. Mně dokáže vytočit jedna věc. Přijdu na rybník, který má tvar nudle, a v jeho čele sedí osoba, která nahazuje přes celou délku k protějšímu břehu. O změně místa nechce ani slyšet, zato stále mrčí cosi o přehazování. A je z toho konflikt. Stalo se to už vícekrát.
                    Základní lidskou slušnost aby člověk u vody pohledal.

                      NSven - Profil | Út 19.7.2011 11:10:10

                      makass >> díky :-)

                        NJarda Š. - Profil | Út 19.7.2011 11:09:43

                        Butchi >> Tady by ale měla být naopak slušnost v tom, že ten, kdo má nahozeno nebo zavezeno tak, že druhý, který si od něho sedl v rozumné vzdálenosti, by ho při nahazování před sebe přehazoval, to stáhne a nahodí nebo zaveze před sebe.

                          Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 11:06:19

                          Hermis_s >> jj, já ti to neberu, věřím že potěší víc 10kg z návesáku, než obluda na soukromém. Každý má svůj styl a přestavu o tom jak bude den u vody probíhat (optimální den) :-)

                            NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 11:03:37

                            nofish >> Pochopil,ale ono to zase tak jednoduchy neni,ale to je na delsi tema.Ja mam chyceny slusny ryby,ale nejvetsi radost mam z jednoho 9 ti kilaca,ktereho by kazdy okem mezi tou masou ryb 20+ prehlid.Zalezi na hodne faktorech.

                              NMrknato - Profil | Út 19.7.2011 11:02:12

                              Bobertik >> Mezi "svazem" a MO je velmi podstatný rozdíl. MO je vlastně "soukromník". Většina MO má své soukromé revíry a to že některé "státní dává" do územního a CS rybolovu je jen fikce, protože ty revíry, které si MO nemůže vyškrábnout pro sebe patří a budou dál patřit ÚS. Přenechat všechny revíry MO, tak to by znamenalo totální privatizaci současné rybařiny. Územní rybařina je velmi výhodná pro většinu rybářů svým rozsahem i cenou. Proto povolit na těchto vodách lov 24, zavážení, lov lukem, samosekem z bivaků, by znamenalo nutnost posílení již tak velmi početných a revíry devastujících druhů ryb, jako jsou kapři, amuři, sumci. Svaz má daleko zásadnější problémy a to je stav pstruhovek, a malých vodních toků. Že to skoro nikoho nebolí je realita, ale s blížícím se rokem 2014 to je velmi bolavé místo......... To, že se dal svaz cestou podpory K70. lovu 24hod, tedy tím, že chce konkurovat soukromákům, je podle mě špatný směr, protože tady svaz soukromáky neporazí. Naopak, to v čem je svaz naprosto geniální, tak to utlumuje. Začít u své MO je cesta k privatizaci, kterou 80% rybářů odmítá. Termín "práce v MO" je klišé, pokud se nejedná o SHMO, ale klasická MO je normální "sběrný tábor" zájemců o lov v krajském rybolovu.

                                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:58:45

                                Hermis_s >> to neřeš, už zabíháme jinam. Já, jako moje osoba, nechápu potřebu jiných, chytat pořád větší a větší ryby, protože já takovou potřebu nemám. To ovšem neznamená, že bych se za velkého zlobil, ale nesnažím se o něj cíleně. Když přijde jeden v průběhu 10 let tak to stačí, nevyhledávám vyloženě velké ryby (revíry a místa kde se zdržují). NIkomu nebráním aby je chytal, ale osobně je mi celkem jedno co tahám, hlavně že to bere :-)

                                Pochopil?

                                  NButchi - Profil | Út 19.7.2011 10:57:19

                                  Bobertik >>
                                  Byl bych nerad, kdyby sis z mého příspěvku vyvodil, že tě považuji za kaprouctívače. Obhajuješ lína a to se mi líbí. Prostě normální diškus.

                                  Je to pochopitelně téma na dlouho, kolik je sumců, kolik je línů, co, kde, jak, proč.

                                  Bez výhrad souhlasím s tím o módních trendech v rybařině. Stal se z toho holt byznys, od toho se vše odvíjí.
                                  Když jsou lidi blbí a nechají se ovládat jako ovce... Už jsem to tady řešil, prodávají se pruty speciálně na jednotlivé druhy ryb, k tomu spousty blbinek.. Důležité je zachovat si vlastní názor.

                                    NFranc49 - Profil | Út 19.7.2011 10:56:46

                                    Teigr - >> Ahoj vsem tak k tomu zavazeni vem si ze ve francii je povoleno jen nekde a uz ho chteji na hodne mistech zakazovat rekne me si proc protoze si to delame my rybari sami a to z jednoho duvodu polozis pruty jses na jednom miste dva dny nic tak to natahnes treba jeden daleko do prava druhy daleko do leva prijede dalsi rybar ten si musi sednout od tebe tak treba placnu 300 metru a zaveze znovu do prava a nakonec zjistis ze tri rybari vezmou plochu dlouhou jeden kilometr a prijde blbec jako ja ktery si chce normalne nahodit a ted tipek na me krici na 300metru abych mu neprehodil pruty ze bych se na nej newysjal a hned pujdu a podam stiznost ze jsem si nemohl zachytat normalni vemte si kluci ze vse a vse si delame my samy a nebudume tu rikat ze ja to nedelam nebo ja taky proste je to v nas lidech a nikdo to nezmeni:)))))

                                      Nrover - Profil | Út 19.7.2011 10:55:46

                                      nofish >>
                                      tak tak, děláš záslužnou práci, v relativně krátké době, ale s dlouhodobou účinností :-)

                                        NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 10:55:25

                                        nofish >> Co je na tom k nepochopeni?Nejak ti tedkom nerozumim.