Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:53:18

Hermis_s >> psal jsem "(pro mě bláznem co honí rekordy)". Pro mě, jelikož to nechápu, ale neříkám, že je na tom něco špatného.

    Nrover - Profil | Út 19.7.2011 10:52:56

    Hermis_s >>
    jj, rychlá doba, rychlej lov, ...a zanedbávat image "cajku" je společensky neůnosné :-)

      NBobertik - Profil | Út 19.7.2011 10:52:13

      Butchi >> ta pravda je někde napůl, ano 2m sumec potřebuje něco víc, ale na druhou stranu kolik takových sumců tady žije, neber přehrady a velké řeky, ale průměrné revíry a podle mě, takových moc ani v těch řekách nebude. Nemyslím si, že kapr je poloůh, pro někoho možná i bůh a modla, na druhou stranu lín není opravdu moc upřednosňován a, ale vím, že tam kde se vysazuje ten problém prostě se sumci většinou je, teda pokud tam jsou. A bohužel i rybaření je strašná móda a byl modní sumec, teď kapr, za 2 roky to bude třeba tolstolobik a pak bude každému jedno, jestli je v revíru hodně sumců, kaprů nebo línu, hlavně aby tam byli tolstolobici. Tak asi to podle mě je.

        NTempus - Profil | Út 19.7.2011 10:51:45

        ajajaj chybička se vloudila :)

          NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 10:51:15

          nofish >> proc blaznem?

            Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:50:46

            Tempus >> já psal ultranemoderní :-)

              Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:49:52

              nepijunesouložimneko >> nepijunesouložimnekouřimapouštim - 19.7.2011 10:47:33 >> :-D byli no, teď jsem to napsal

                NTempus - Profil | Út 19.7.2011 10:49:27

                nofish >> Tak jestli je toto ultramoderní názor tak jsem možná v tomto ohledu modernější než jsem si myslel :)

                  Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:49:15

                  Hermis_s >> jn je pravda, že je rozdíl mezi kaprařem (pro mě bláznem co honí rekordy) a "kaprařem" mající stejné vybavení ale lovící tak, protože si myslí že tak dokáže nachytat víc masa a hlavně většího.......

                    Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 10:47:33

                    nofish >> no, jestli přehazovali blíž a blíž, tak to nebyli wostří, ale kamuflované masařky:-)
                    Ortodoxní wostrej si sedí na vejcích, i kdyby mu metrovej kapr vystrčil čumák na břeh:-)

                      Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:47:20

                      rover >> jsem zastaralý, ale co :-D zase já narozdíl od kaprařů krmím i cejny a bílou rybu co koule do huby nedostanou... :-) Ne všichni můžou, chtějí, sedět u vody dny a dny v kuse.......

                        NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 10:46:46

                        rover >> Blbost,krmitka ted zacinaji mit svuj boom,ale musi byt minimalne od Kordy:))

                          NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 10:45:18

                          nofish >> no to je mi uprime fuk:)Jen to nesrovnavej s kaprarinou,jako takovou,to je neco jineho.

                            Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:44:55

                            Tempus >> jj souhlas. Já třeba jsem ultranemoderní. Chci aby i ta raby měla někdy, někde, klid a šanci žít.

                              Nrover - Profil | Út 19.7.2011 10:44:16

                              nofish >>
                              Pokud si chceš na krátkodobých ( hodinových ) vycházkách aspoň trochu zachytat, nic jiného, než použít krmítko, ti nezbude. Není na nich nic divného, ...úspěšnost je vysoká, občas přijde i ta větší ryba :-)
                              Z pohledu wostrých kaprařů jsi 100 let za opicema, ale s tím se dá žít ...

                                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 10:40:41

                                Hermis_s >> jn ale mi stačí chytat ryby mezi 40-60. Nějaký to občas ods*re a zachytám si no. To víš, rekordní takhle nechytám, jenže o to nějak ani netoužím. Když přijde jeden za 10 let tak bude krásná vzpomínka a to mi stačí. Ale je zajímavé že pak přehazovali jak vzteklí a pořád blíž ke mě, už žádných 100 metrů :-D

                                  NTempus - Profil | Út 19.7.2011 10:38:53

                                  nofish >> No jo, jsem jaký jsem a jiný asi nebudu. :D Ale já se pokroku nebráím, ale zase si nemyslím, že všechno co není ultra-super-moderní je automaticky špatné a zavrženíhodné.Jen jsem chtěl poukázat na to, že to není o boilies, kmítku, třpytce, gumě, granátu, vrhací síti, atomové bombě.... ale o lidech a na to jak to čtu někteří prostě zapomínají.

                                    NButchi - Profil | Út 19.7.2011 10:38:50

                                    aleš vavřina >>
                                    Tohle se mi moc líbí - "Při použití zdravého rozumu, alespoň nějaké míry etiky výkonu rybolovu a osobních morálních kvalit beze snahy s něčím (někým) vykývat by stávající rybářský řád mohl v neměné podobě klidně platit minimálně 50 let."
                                    Bohužel se nám v naší zemi těchto veličin prudce nedostává. Vždycky se najde parta lidí, kteří se budou snažit v předpisech díru. Viz bivak.
                                    Mně osobně je to celkem šumák, jestli to někdo u vody staví, nebo ne. Ale jako příklad to poslouží velice dobře.

                                      NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 10:37:25

                                      nofish >> Problem je,ze pokud to byli kaprari,pozor neplest s 'kaprari',tak tech tvych X kilo nasady je jim vis u ceho:),nebud naivni....

                                        NButchi - Profil | Út 19.7.2011 10:36:45

                                        Bobertik >>
                                        Ta debata se teď trošku svezla do jiné úrovně, a sice stravovací návyky sumce. V zásadě jsem ochoten s tebou souhlasit. Ano, nejspíše je jeho oblíbenou potravou a jeho populace dostane celkem sodu. Poznámka od nofishe však byla velice věcná - 2m sumec asi bude potřebovat něco většího, než průměrného lína, aby se nažral. Každopádně bych za jeho úbytkem neviděl jen přemnožení. Co třeba skutečnost, že to není protěžovaná ryba-polobůh? Podle mého soudu směřují aktuální nařízení k odlovení sumce a ochraně kapra, budu li sledovat příčinu jejich vzniku.