Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

cudlar.R - Profil | St 20.7.2011 11:16:05

Rváč >>Teď jde o to,když se v budoucnu nějaké změny udělají,komu prospějí,každopádně by chtěl RŘ úpravy, být srozumitělnější,ale tady to nikdo stejně nevyřeší.

    nofish - Profil | St 20.7.2011 11:15:19

    Mrknato >> Svaz se snaží konkurovat soukromým, přitom nato nemá a HLAVNĚ SVAZ TU NENÍ OD TOHO ABY KONKUROVAL SOUKROMÝM. To by si měli někteří zde diskutující uvědomit. Tam když si zaplatí, tak můžou chytat 25 hodin denně a majitel revíru jim bude klidně týden před příjezdem zakrmovat jimi vybraný flek (za patřičný finanční obnos). Pak jim uvaří večeři. Občas se divím majitelům pozemků, že ještě někdo nedal na RS žalobu, za to jak ty pozemky po sezoně vypadají.,.......

      Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:14:30

      Mrknato >>
      Pokud svaz dělá A a chce zavést B, tedy pokud má ve svých vodách nula nula nic (pokud nenasypal Rybu domácí 1 a rybu domácí 2) a chce se stávajícími podmínkami pořád něco povolovat, je to krásně rovná a široká cesta tam, kde slunce ani v poledne nesvítí.

        Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:13:08

        nofish >>
        :-))))))))))
        To je trefné a v podstatě neprůstřelné.

          Anýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 11:12:17

          Mrknato >> No mě totiž připadá, že za chvíli budou BP a RŘ tak tlusté, že si rybář bude muset sebou brát poradce, aby náhodou nepřekročil sebemenší blbost zde napsanou. Do zarybňování se nemichám, protože nejsem hospodář. K vodě chodím odpočívat a je mi jedno, zda chytím malou čudlu nebo big karpa. Jen když se něco na prutu děje.

            Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:12:16

            Unkas >> To bych vůbec neřekl. Neexistovali WaM, to ano.....

              Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:11:57

              dosec >>
              Souhlasím, každý má na to svůj názor.
              Já se ostatní snažím respektovat, pokud jsou stavu si celou věc obhájit.
              Rozdíl mezi tebou a lidmi, se kterými se tady dohaduju, je v tom, že tady nevykřikuješ stokrát omletá hesla. Už z toho důvodu tvůj názor bez problémů respektuju.
              S nízkými tresty a limity ryb obecně souhlasím naprosto bez výhrad. Prostor pro diskuzi tu vždycky je.

                Unkas - Profil | St 20.7.2011 11:11:04

                Mrknato >> Hlavně bylo 3x míň rybářů. :-))

                  Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:10:04

                  Butchi >> No, ono to zatrhnout v dnešním pojetí klientské svazorybařiny dost dobře nejde, protože svaz (MO) uchopily pomocí BP stanovování podmínek VRP do svých svazopazourů a na hospodaření, jaké jim ukládá zákon zvesela prdí. Svaz otočil kormidlem a chce dohnat a předehnat v nabízených službách a možnostech lovu soukromáky. Ale s tím doháněním a předháněním to už tu někdo myslím zkoušel.....

                    Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:05:45

                    Anýzový dědek >> Proč? Dříve platil RŘ, o zákonu nikdo snad ani nevěděl, ani co obsahuje. RŘ byl stejný pro všechny revíry. Lidi plnily pětiletku a tak nemeli čas na týdenní výpravy, samosek se nepoužíval, navíc byl úzus, že háček z nástrahy nesmí koukat a i proto možná bylo u vody pěkně a dost ryb...... Hlavně vody nedevastoval kapr, kterého je dnes ve vodách 3x víc a 3x víc se i vysazuje v tržní velikosti......

                      dosec - Profil | St 20.7.2011 11:05:04

                      hraji >> ano to mám, na mysli prvně otestovat potom vyhodnotit a ne hned odsoudit jen proto,že se mě to nelíbí.

                        nofish - Profil | St 20.7.2011 11:03:53

                        Butchi >> hele víš proč provozovatelé jiných metod lovu nenadávají na to že nemůžou nonstop? Nic složitého v tom nehledej. Oni jsou za odpoledne na rybách polomrtví, při vláčce kolikkrát i po dvou hodinách, takže o půlnoci jdou bez keců někam zalehnout. Když prochrápeš den v bivaku, tak máš v noci energie dost.

                          dosec - Profil | St 20.7.2011 11:02:37

                          Butchi >> co člověk to názor.BP z mého pohledu zastaralé jsou.Neprahnu po nonstopce,ale nevadí mě.Zato bych např.uvítal změnu povolené doby lovu v některých měsících.Roční limity chycených ryb by taky nebyly od věci.Nízká výše trestů nic neříkající porušovačům BP jsou taky výsměchem a plné schody,na Soběšické jsou toho důkazem.Našlo by se toho určitě více.

                            Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:02:27

                            Mrknato >>
                            S těmi chemickými soupravičkami ať si doma klidně hrají dál. Názvy výsledných produktů člověka alespoň pobaví.
                            Nebezpečné praktiky typu 24h je třeba ihned zatrhnout, neboť se ptám - co příjde dál?

                              Anýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 11:00:15

                              Mrknato >> Já už bych se potom přimlouval za to zakázat rybařinu úplně......hihihi

                                Mrknato - Profil | St 20.7.2011 10:57:23

                                Butchi >> Říkám to furt. Zakázat bolelíz, můčky, kyseliny, oleje, samoseky a byl by klid.

                                  nofish - Profil | St 20.7.2011 10:57:06

                                  Mrybar >> Přesně, nic nepovolovat, spíše přitvrdit. Ke každé vodě dát bazének s pár kaprry 15+ aby se s ním mohl neúspěšný lovec vyfotit? :-D
                                  Lidi se momentálně nezaslouží nějaké ústupky. Včera v noci: chytám 20 metrů od kraje a bere to, "frajeři" zaváží na 100m směrem k hájenému úseku.....řeknou že to nevadí, že stejně ryby pouští, má to smysl komentovat? RS nikde, ty jim můžeš akorát tak ho...
                                  Nemluvě že šmudla to napsal správně, jde to tam dostat i jinak než s lodí.

                                  Omezení u dravců? Nezlob se, ale podívej se na UL přívlač a podobné- to je stejně jak jsi psal s těma pstruhama. Není nad to chytat 15cm okounky a pak se divit že nejsou velcí. U dravců by se prostě měly dravé ryby chytat jen když je chceš sežrat, ne pro zábavu.

                                    hraji - Profil | St 20.7.2011 10:55:50

                                    dosec >> stejné testování ale provádí i svazy, když požádají o výjimku jen na pár revírů.

                                      Mrknato - Profil | St 20.7.2011 10:52:43

                                      Mrybar >> Když by se na úkor kaprů a v souladu s podmínkami VRP vysazovalo více dravců, a převážně dvouletých, tak by omezování jejich lovu nemělo žádný smysl, stejně jako dnes u kaprů.
                                      To, že je dnes méně ostatních druhů ryb a o hodně víc kaprů způsobil člověk svazový zcela v rozporu se zákonem a posláním svazu.

                                        Butchi - Profil | St 20.7.2011 10:51:03

                                        dosec >>
                                        Výrobce ti bude o každém svém výrobku tvrdit, že je dokonalý a nemá smysl bez něj chodit k vodě, i kdyby to byla sebevětší blbina, protože už do té věci vrazil peníze. Ty musí dostat zpátky. On potřebuje prodávat, ne konat dobročinnost. A jak známo, na hloupých lidech se vydělává nejlépe.