- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?
Změny v Rybařském řádu ?
A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%
B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%
C) ANO-Jeden návazec4%
D) NE-Zbytečné zavažení15%
E) NE-Na co podložku? zbytečné2%
F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%
G) Jine nápady2%
Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 10:49:46
A né, že hele Franto jsme přeci kámoši a ty to na mě nepráskneš. V hospodě se vyrovnáme JU?....o)))
Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:48:20
NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:46:05
Možná by stálo za to prodloužit den i na 25 hodin.
Všude bude plno vepřoidních ryb, úspěch zaručen, spokojenost všeobecná. Se zpátečníky se nemazat.
Za absenci podložky a křivý pohled sekat ruku u ramene.
Nnofish - Profil | St 20.7.2011 10:44:13
2) co bylo, už nebude
3)zase to samé dokola, najít, uhnat, vytánhnout. To že je ta ryba tak daleko je právě ta její šance. Ta jediná šance co proti tobě má. Když bude každý druhý zavážet tak těch ryb bude za chvilku ještě méně.
Tak asi tolik k Tvé myšlence....
NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:43:50
Nová doba ano, ale vrchního bych nevyhazoval.
Ne vše nové je automaticky správné.
NAnýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 10:43:49
NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:38:53
Jen bych si dovolil malou poznámku.
Pro ostatní rybáře není problém chytat v noci. Na feeder nebo splávek můžeš v noci chytat s chemickým světlem, muškařit na správném místě taky, noční přívlač je považována za velice účinnou.
Nicméně, neslyšel jsem nikoho z výše uvedených skupin se vztekat tak, jako kapraře, že by chtěl pořád něco víc.
Já to říkal už na začátku, K70 to jen začíná.
Ndrozďák 30,42 - Profil | St 20.7.2011 10:38:53
A všechny způsoby chytání kapra naopak povolit. 356 dní v roce, 24 hodin denně, bivakovat přímo uprostřed Orlíku a uzákonit další čtyři týdny dovolené ročně s povinným lovem kapra nonstop.
NTempus - Profil | St 20.7.2011 10:36:46
NAnýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 10:34:05
Nmeteor - Profil | St 20.7.2011 10:28:09
NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:26:03
Původně měli digitálky z tržnice, ale ty už jsou kaput.. Pomohla jim náhoda..
Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:21:24
Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:19:41
NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:19:31
Souhlasím s tebou do posledního interpunkčního znaménka.
Pokud někde narazíš na moje příspěvky k tomuto tématu - jsem stejného názoru.
Jsem rád, že rozumní lidé ještě existují.
NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:18:02
Ty jsi tak neostrý a nemoderní. Každý přece už dávno ví, že řádní prasokapři berou jen půl kilometru od břehu a přesně v době 24:00-04:00. Je to málo známá informace, ale ryby mají k dospozici atomové hodiny, které připluly z Fukušimy, a tím pádem začnou žrát jako utržení z řetězu, jelikož vědí, že lov v tuto dobu RŘ zakazuje. Echolot je nezbytně třeba, neboť prozkoumávání dna archaickými metodami krátí čas a znemožňuje kontrolní odlov kapra, aby se i vidláci se splávky mohli podívat na pořádné ryby.
Je to rozhodně i výborné ochranné opatření, protože jen správný moderní kaprař zachrání rybu před pytlákem, právě tím, že ji uloví, poskytne jí přístřeší v saku, popularitu před foťákem a vykoupe ji v clinicu. Oni ti kapři nepotřebují klid, jim jde především o to, stát se celebritami.
Halvně prosímtě nebuď nelidský a nenuť je vstávat o půlnoci z bivaku k prutům, to je opravdu hyenismus.
Takoví ti chcípaci jako je candát, štika a okoun (kteří se beztak hodí jen na gril) můžou jít do pekel, protože se chytají zastaralými metodami podle zastaralého RŘ, který je prostě špatný, protože se nějaké skupině lidí nelíbí a je tedy nutno to porušovat, kdykoliv se správnému lovci zamane. Důležité je, že se všechno pouští, tím se dá omluvit i vražda.
Tohle je jediný správný názor, a omezení zpátečníci jako jsme my nemůžeme nikdy plně docenit jejich přínos našim vodám.
NMrybar - Profil | St 20.7.2011 10:14:42
Spíš bych uvítal (i když na to doplatím) omezení u lovu dravých ryb- třeba 1 prut, počet docházek, někde zákaz na rybku. Tady ta omezení jsou opravdu potřeba, jde o to, že hodně rybářů to má v hlavě dost špatně nastaveno. Vidím to u vody, čtu na MRKu. Co je platné, že pravověrný vláčkař nebo muškař všechny ryby pouští, loví však v úseku, kde bylo před časem nasazeno dost potočáků kolem 15 cm. Kdysi tady Kakr dával nějakou studii o % úhynu. Takovému bych nejraději pracky urazil. Bohužel loví povoleným způsobem. Takových tam projde denně několik. Ale rybář, který dobu čeká na svém místečku a po týdnu zmasí metrovku štiku je u nich dobytek a masař. Ptejme se - kdo je horší a kdo víc škodí.
Takže odpověď je jednoduchá, nepovolovat, spíš zakazovat a omezovat.
Kde to žije - všechna témata
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










