Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NAnýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 10:49:46

Tempus >> No ono by to teoreticky šlo, kdyby se RS opravdu chovala nestranně a profesionálně. Prostě kámoš nekámoš- jednou jsi udělal chybu jako rybář a já tě jako kontrolní orgán potrestám.
A né, že hele Franto jsme přeci kámoši a ty to na mě nepráskneš. V hospodě se vyrovnáme JU?....o)))

    Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:48:20

    Butchi >> každý výrobce novou věc otestuje jestli je dobrá či špatná a podle toho se pak zařídí.

      NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:46:05

      drozďák 30,42 >>
      Možná by stálo za to prodloužit den i na 25 hodin.
      Všude bude plno vepřoidních ryb, úspěch zaručen, spokojenost všeobecná. Se zpátečníky se nemazat.
      Za absenci podložky a křivý pohled sekat ruku u ramene.

        Nnofish - Profil | St 20.7.2011 10:44:13

        Standey >> 1) Pořád píšeš vázky, vlasce, utržené ryby- ono taky to že si tam na lodi dojedeš je podmíněno tím že tam nbudeš sám a nikoho to nebude rušit. Nebo ty by si snad šachoval s prutem na místě kde sedí víc lidí? Už se nebudeme jenom přehazovat, budem do sebe i narážet člunama :-D
        2) co bylo, už nebude
        3)zase to samé dokola, najít, uhnat, vytánhnout. To že je ta ryba tak daleko je právě ta její šance. Ta jediná šance co proti tobě má. Když bude každý druhý zavážet tak těch ryb bude za chvilku ještě méně.

        Tak asi tolik k Tvé myšlence....

          NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:43:50

          dosec >>
          Nová doba ano, ale vrchního bych nevyhazoval.
          Ne vše nové je automaticky správné.

            NAnýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 10:43:49

            jurasoft >> Ano. Na tohle přesně jsem myslel......o)))

              Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:42:24

              Butchi >> nová doba host vyhazuje vrchního :-))

                NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:38:53

                meteor >>
                Jen bych si dovolil malou poznámku.
                Pro ostatní rybáře není problém chytat v noci. Na feeder nebo splávek můžeš v noci chytat s chemickým světlem, muškařit na správném místě taky, noční přívlač je považována za velice účinnou.
                Nicméně, neslyšel jsem nikoho z výše uvedených skupin se vztekat tak, jako kapraře, že by chtěl pořád něco víc.
                Já to říkal už na začátku, K70 to jen začíná.

                  Ndrozďák 30,42 - Profil | St 20.7.2011 10:38:53

                  Všechny ryby krom kapra vyvraždit, toho masivně nasazovat a nekompromisně hájit až do zdechnutí i v tom nejmenším potůčku!
                  A všechny způsoby chytání kapra naopak povolit. 356 dní v roce, 24 hodin denně, bivakovat přímo uprostřed Orlíku a uzákonit další čtyři týdny dovolené ročně s povinným lovem kapra nonstop.

                    Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:37:35

                    Butchi >> co se stalo došly baterky z Černobylu ?

                      NTempus - Profil | St 20.7.2011 10:36:46

                      Anýzový dědek >> řekl bych že imho jeden z nejrozumnějších názorů, jenom si myslím že to aby byl stejný metr pro šechny je docela nereálné... lidi,lidi,lidi...

                        NAnýzový dědek - Profil | St 20.7.2011 10:34:05

                        Mrybar >> Já bych spíš uvítal setrvalý stav a více kontrol. ale aby byl metr nastaven stejně pro všechny.

                          Nmeteor - Profil | St 20.7.2011 10:28:09

                          jurasoft >> ale vždyť to přeci nejde, aby byla pravidla pro všechny způsoby rybolovu alespoň přibližně stejná... kapraři by rádi 3 pruty, tak se to povolí i vláčkařům a muškařům? Nonstop lov chtějí vlastně taky jenom kapraři (a sumcaři, dobře), ale pro vláčkaře, muškaře, plavačkáře, feederaře je to naprosto zbytečné. Ještě by se mohly povolit povolit živočišné nástrahy na P vodách, když si můžeš kapra chytit na žížalu :-)

                            NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:26:03

                            dosec >>
                            Původně měli digitálky z tržnice, ale ty už jsou kaput.. Pomohla jim náhoda..

                              Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:21:24

                              Butchi >> ty hodiny připluly před havárií,nebo až po ní :-))

                                Ndosec - Profil | St 20.7.2011 10:19:41

                                Tempus >> nahodit aby se to nezarylo(vzdálenost,jak těžké olovo) do bahna ne :-)) upravit montáž ano :-))

                                  NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:19:31

                                  Mrybar >>
                                  Souhlasím s tebou do posledního interpunkčního znaménka.
                                  Pokud někde narazíš na moje příspěvky k tomuto tématu - jsem stejného názoru.
                                  Jsem rád, že rozumní lidé ještě existují.

                                    NButchi - Profil | St 20.7.2011 10:18:02

                                    šmudla >>
                                    Ty jsi tak neostrý a nemoderní. Každý přece už dávno ví, že řádní prasokapři berou jen půl kilometru od břehu a přesně v době 24:00-04:00. Je to málo známá informace, ale ryby mají k dospozici atomové hodiny, které připluly z Fukušimy, a tím pádem začnou žrát jako utržení z řetězu, jelikož vědí, že lov v tuto dobu RŘ zakazuje. Echolot je nezbytně třeba, neboť prozkoumávání dna archaickými metodami krátí čas a znemožňuje kontrolní odlov kapra, aby se i vidláci se splávky mohli podívat na pořádné ryby.
                                    Je to rozhodně i výborné ochranné opatření, protože jen správný moderní kaprař zachrání rybu před pytlákem, právě tím, že ji uloví, poskytne jí přístřeší v saku, popularitu před foťákem a vykoupe ji v clinicu. Oni ti kapři nepotřebují klid, jim jde především o to, stát se celebritami.
                                    Halvně prosímtě nebuď nelidský a nenuť je vstávat o půlnoci z bivaku k prutům, to je opravdu hyenismus.
                                    Takoví ti chcípaci jako je candát, štika a okoun (kteří se beztak hodí jen na gril) můžou jít do pekel, protože se chytají zastaralými metodami podle zastaralého RŘ, který je prostě špatný, protože se nějaké skupině lidí nelíbí a je tedy nutno to porušovat, kdykoliv se správnému lovci zamane. Důležité je, že se všechno pouští, tím se dá omluvit i vražda.
                                    Tohle je jediný správný názor, a omezení zpátečníci jako jsme my nemůžeme nikdy plně docenit jejich přínos našim vodám.

                                      NMrybar - Profil | St 20.7.2011 10:14:42

                                      Butchi >> Jiné nápady? V podstatě je jeden. Za současného stavu nepovolovat, naopak bychom se měli spíš omezit. Nemluvím jen o přivlastňování ryb, tady to omezení až tolik situaci nezlepší. To ale nemyslím kapry. Těch je opravdu dost. Ale nevidím důvod, proč by v každé louži mělo plavat x kaprů třeba 15 +. Aby každý pravý kaprař za docházku zdolal několik takových ryb? A aby to měl ještě jednodušší, tak mu povolit všechno? Tady si spíš kladu otázku, jestli je tohle ta správná rybařina. Pro mě ne, pro hodně "rybářů" ano, hlavně pro ty moderní...
                                      Spíš bych uvítal (i když na to doplatím) omezení u lovu dravých ryb- třeba 1 prut, počet docházek, někde zákaz na rybku. Tady ta omezení jsou opravdu potřeba, jde o to, že hodně rybářů to má v hlavě dost špatně nastaveno. Vidím to u vody, čtu na MRKu. Co je platné, že pravověrný vláčkař nebo muškař všechny ryby pouští, loví však v úseku, kde bylo před časem nasazeno dost potočáků kolem 15 cm. Kdysi tady Kakr dával nějakou studii o % úhynu. Takovému bych nejraději pracky urazil. Bohužel loví povoleným způsobem. Takových tam projde denně několik. Ale rybář, který dobu čeká na svém místečku a po týdnu zmasí metrovku štiku je u nich dobytek a masař. Ptejme se - kdo je horší a kdo víc škodí.
                                      Takže odpověď je jednoduchá, nepovolovat, spíš zakazovat a omezovat.

                                        NTempus - Profil | St 20.7.2011 10:14:07

                                        dosec >> a ono se nedá nahodit tak, aby tam nezapadla? :O :)