- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?
Změny v Rybařském řádu ?
A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%
B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%
C) ANO-Jeden návazec4%
D) NE-Zbytečné zavažení15%
E) NE-Na co podložku? zbytečné2%
F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%
G) Jine nápady2%
Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
nofish - Profil | St 20.7.2011 12:06:39
meteor - Profil | St 20.7.2011 12:01:04
I já chytám na feeder v noci, ale prostě pořád koukat na špičku je tak po 12ti hodinách trošku na palici (nevím, jak to mají ostatní). Přívlačoval jsem jenom párkrát, nikdy jsem nemuškařil, ale nevěřím, že toto lze dělat více než 12 hodin denně.
A předpokládám (myslím, že správně), že kapraři tu 24hodinovku nechtějí primárně kvůli chytání přes noc, alebrž aby mohli být u vody a mít nahozeno víkend / týden / déle v kuse.
Klidně mě oprav, jestli se pletu.
Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:59:54
Já už se nedivím vůbec ničemu. Zajímá mě proto hlavně přístup MO k provinění proti lovu přes čáru.
hraji - Profil | St 20.7.2011 11:59:43
Ale my v MRS máme jiný systém řešení přestupků. U nás se neřeší přestupky v MO, protože to vedlo ke kamarádíčkování a netrestání. U nás se každý přestupek musí nahlásit na Krajský úřad, ten pozve přestupce k projednání, vyřeší a uloží pokutu a poté podá zprávu na MRS. Až pak pozve Svazová kárná komise přestupce na "kobereček" a vynese ortel. Řekl bych, že minimum jsou tři měsíce bez povolenky, ale máme tu i borce co se obejdou bez povolenky dva roky.
nofish - Profil | St 20.7.2011 11:58:51
meteor - Profil | St 20.7.2011 11:56:15
Závody obecně nemusím a po jednom sdělení mého kolegy (moje téma "gulášovky") je nemusím tím tuplem...
Jinak mi přijde, že ti "rozumní" kapraři se na WaM dívají skrze prsty stejně jako vyznavači ostatních technik... nicméně, pravidla platí (měla by) pro každého stejně, tudíž se jejich změna dotýká všech.
Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:55:52
Ano, ano.
Nemůžeme s tím operovat, protože to není potvrzené. Dokážu si velmi dobře představit, že to byl pouze nějaký exhibicionista.
Já osobně bohužel (nebo spíš bohudík) neznám nikoho, kdo by se takto provinil a byla mu za to odebrána povolenka, tudíž mi není známo, jak může takový případ skončit.
Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:53:45
To by hlavně byla konečná, protože by se z RŘ stal pouhý cár papíru.
Těžko říct, je to pořád jen internet.
Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:50:01
nofish - Profil | St 20.7.2011 11:45:51
hraji - Profil | St 20.7.2011 11:44:48
Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:44:31
hraji - Profil | St 20.7.2011 11:43:27
Proč ne? Protože je daleko snazší se donekonečna vykecávat na MRKu, popřípadě v hospodě u piva než si udělat čas a zajít si na členskou schůzi MO a tam se srozumitelně, souvisle a střízlivě vyjádřit a svůj názor doložit argumentem tak, aby to přítomní pochopili a podpořili.
Jak asi víš, bude se na podzim konat sjezd svazu, který zase na další 4 roky upraví BP. To byla velká šance na změny. Ale návrhy chodící z MO jsou hrozné a týkají se všeho jiného, ale ne pravidel lovu. Hlavně jde o to si "uzákonit" podle mého názoru, brutální oškubávání členské základny.
Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:40:12
Mně bohatě stačilo, když tady někdo založil diskuzi, protože chytal přes čáru a RS mu sebrala noty.
Po několika dnech měl povolenku zpět.
Žádná autorita není.
Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:36:09
Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:34:53
Současná diskus o změnách RŘ tedy o BP to podtrhuje.
dosec - Profil | St 20.7.2011 11:33:29
nofish - Profil | St 20.7.2011 11:27:49
Osobně si teda myslím, že u svazu by se měly změnit dvě věci. Vedoucí funkci u MO a vedení svazu, by měli mít pod palcem dobří ekonomové- jde taky o prachy ne? A hospodáře by měl dělat rybář a s praxí. Není nic úsměvnějšího než když ti 65-letý hospodář vypráví jak už mu to skoro jde, že se všechno učí sám.
Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:19:09
Vyhlídky do budoucna, úkoly a cíle
Do roku 2012
Lze očekávat podstatnější úpravy legislativy, které se mohou dotknout i podmínek pro činnost ČRS. Svazové složky a jejich orgány proto musí být připraveny pružně reagovat na zásadnější legislativní a ekonomické změny dotýkající se podmínek pro činnost ČRS, které mohou nastat. V tom případě je potřeba počítat s operativním přehodnocením svazových priorit a úkolů.
Úkoly a cíle:
udržovat kontakty se státní a politickou reprezentací,
iniciovat řešení otázky výdeje rybářských lístků pro cizince,
vyvíjet tlak na řešení problematiky rybožravých predátorů, zejména kormorána,
využít zbytku programovacího období Operačního programu Rybářství k získání dotací, podílet se na přípravě
vydat učebnici pro školení hospodářů a obsluhu elektrického agregátu, popřípadě další vzdělávací publikace.
Do roku 2014
udržet jednotu Českého rybářského svazu,
vytvářet hospodářské, ekonomické a organizační podmínky pro zachování územního a celosvazového rybolovu,
aktivně se snažit ovlivnit zachování příznivých legislativních podmínek pro svazové činnosti, zejména výkon rybářského práva,
vyvíjet intenzivní tlaky na vyřešení problematiky výdeje rybářských lístků pro cizince a rybožravých predátorů,
zachovat pro ČRS co nejširší možnosti dotací a grantů,
zajišťovat centrální dodávku úhořího monté.
To zásadní je, jak kluci z Rady píšou, je PŘEHODNOCENÍ SVAZOVŹCH PRIORIT A ÚKOLŮ. Měli by to rozvést, kdo a jak bude rybařinu měnit.....
A o jednotě ČRS má asi každý jiný názor. Rozhodně to, že cca 70% MO má své soukromé revíry, Jč. se ná trhli, Rada vysává novým statutem CS rybolov až hamba, o jednotě moc nesvědčí
hraji - Profil | St 20.7.2011 11:16:45
Všechny ty návrhy na zavedení ročních limitů, změny denních dob lovu, omezení ponechaných ryb, změny míry u ryb a já nevím co ještě, to všechno se opakovaně projednává. A opakovaně se neshledává dostatek argumentů pro to, taková omezení zavést. Zavést omezení, která v reálu nikoho neomezí je zbytečné, zavést omezení, která nejsme schopni důsledně kontrolovat je zbytečné.
Takže asi tak. Debaty na MRKu jsou úsměvné a nic neřešící.
Kde to žije - všechna témata
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04Boilies TB baits- chytací řada 40
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
ČtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SONUBAITS krmení a nástrahyZa 109 Kč
NOVINKY skladem! Supercrush Mega Carp Method Mix Red, Spike'um Wafters 8mm, Clear Pellet Oil 250ml, Essential Ingredient, Baits spray a další na www.chytil.cz
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"











