Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

nofish - Profil | St 20.7.2011 12:06:39

jurasoft >> s těma trestama jsem jednoznačně pro. Hele ono taky není od věci když v nějaké komisi sedí i laik, samozřejmě to nemůžou být všichni. Protože on na to má nezaujatý pohled, prostě po jednoduchém vysvětlení problému, použije jen selský rozum.

    meteor - Profil | St 20.7.2011 12:01:04

    Butchi >> díky za ozřejmení, nicméně tohle já vím. Mně šlo spíše o tu konfrontaci při 24hodinovce, potažmo třeba týdnu v kuse (pro kapraře není problém, že).
    I já chytám na feeder v noci, ale prostě pořád koukat na špičku je tak po 12ti hodinách trošku na palici (nevím, jak to mají ostatní). Přívlačoval jsem jenom párkrát, nikdy jsem nemuškařil, ale nevěřím, že toto lze dělat více než 12 hodin denně.
    A předpokládám (myslím, že správně), že kapraři tu 24hodinovku nechtějí primárně kvůli chytání přes noc, alebrž aby mohli být u vody a mít nahozeno víkend / týden / déle v kuse.

    Klidně mě oprav, jestli se pletu.

      Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:59:54

      jurasoft >>
      Já už se nedivím vůbec ničemu. Zajímá mě proto hlavně přístup MO k provinění proti lovu přes čáru.

        hraji - Profil | St 20.7.2011 11:59:43

        Butchi >> tak za MRS musím říct, že za chytání po stanovené době se v MRS zadrží povolenek desítky za rok.
        Ale my v MRS máme jiný systém řešení přestupků. U nás se neřeší přestupky v MO, protože to vedlo ke kamarádíčkování a netrestání. U nás se každý přestupek musí nahlásit na Krajský úřad, ten pozve přestupce k projednání, vyřeší a uloží pokutu a poté podá zprávu na MRS. Až pak pozve Svazová kárná komise přestupce na "kobereček" a vynese ortel. Řekl bych, že minimum jsou tři měsíce bez povolenky, ale máme tu i borce co se obejdou bez povolenky dva roky.

          nofish - Profil | St 20.7.2011 11:58:51

          jurasoft >> tady nejde ani o ten agregát, ale o to že nějakou příručkou budou učit hospodáře. To je o praxi a hodinách a hodinách, žádná příručka, nebo rychlokurz. Agregát je jasný, tam jsou nějaké předpisy a basta. Btw ad autorská práva" Ty asi bude mít svaz když to vydával svaz pod svou hlavičkou :-) a novou knihu by mohli pro jistotu vydat pod nějakou GPL licencí a je to. A nebo rovnou WTFPL :-D

            meteor - Profil | St 20.7.2011 11:56:15

            jurasoft >> to byl spíše příklad, co by kapraři tak nějak všeobecně chtěli :-) že máš rozum a "stačí" ti nonstop, beru jako pozitivum :-)
            Závody obecně nemusím a po jednom sdělení mého kolegy (moje téma "gulášovky") je nemusím tím tuplem...
            Jinak mi přijde, že ti "rozumní" kapraři se na WaM dívají skrze prsty stejně jako vyznavači ostatních technik... nicméně, pravidla platí (měla by) pro každého stejně, tudíž se jejich změna dotýká všech.

              Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:55:52

              hraji >>
              Ano, ano.
              Nemůžeme s tím operovat, protože to není potvrzené. Dokážu si velmi dobře představit, že to byl pouze nějaký exhibicionista.
              Já osobně bohužel (nebo spíš bohudík) neznám nikoho, kdo by se takto provinil a byla mu za to odebrána povolenka, tudíž mi není známo, jak může takový případ skončit.

                Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:53:45

                jurasoft >>
                To by hlavně byla konečná, protože by se z RŘ stal pouhý cár papíru.
                Těžko říct, je to pořád jen internet.

                  Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:50:01

                  jurasoft >> Otázka je, zdali současné rozložení přijmu bankovek lidem je optimální. Všichni jsme nadávali na bolševika, protože říkal pitomosti a hlavouni si dělali co chtěli. Těch hlavounů bylo ale pár ku současnému "demokratickému" počtu hlavounů a tunelářů. Pak se nediv, když 10% "daňových poplatníků" vyluxuje státní rozpočet, že pak v něm nezbývá na zdravotnictví a důchody, natož na mzdy normálních zaměstnanců....

                    nofish - Profil | St 20.7.2011 11:45:51

                    jurasoft >> jn, ale je úplně nesmyslné dělat něco, co už někdo udělal. Takže vezmu původní věc a doplním. Tím pádem budou i náklady jiné a zybtek zbude na něco jiného..........

                      hraji - Profil | St 20.7.2011 11:44:48

                      Butchi >> je otázka, zda to, co sem ten dotyčný psal, byla pravda, protože pokud se nepletu, již včera měl zrušenou registraci.

                        Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:44:31

                        Často poslouchám na ČRo četbu z knih Jiřího Hory Hořejše, který poutavě psal o naší minulosti od počátku Habsburků k době pobělohorské. Velmi zajímavé bylo čtení, které popisovalo dobu konstituce, kdy chátra (MO) "přebírala" užívání vod a lesů, které patřily šlechtě a započala s jejich pleněním (pomocí svých BP). Výsledek byl ten, že z lesů a vod zmizela všechna zvěř a ryby. Proto by BP neměly stanovovat MO. Oni je nestanovují, stanovuje je uživatel (ÚS) ale plní téměř všechny pitomosti, které chátru v MO napadnou......

                          hraji - Profil | St 20.7.2011 11:43:27

                          dosec >> Otázka pro tebe: navrhnul někdo takovou změnu k projednání?

                          Proč ne? Protože je daleko snazší se donekonečna vykecávat na MRKu, popřípadě v hospodě u piva než si udělat čas a zajít si na členskou schůzi MO a tam se srozumitelně, souvisle a střízlivě vyjádřit a svůj názor doložit argumentem tak, aby to přítomní pochopili a podpořili.
                          Jak asi víš, bude se na podzim konat sjezd svazu, který zase na další 4 roky upraví BP. To byla velká šance na změny. Ale návrhy chodící z MO jsou hrozné a týkají se všeho jiného, ale ne pravidel lovu. Hlavně jde o to si "uzákonit" podle mého názoru, brutální oškubávání členské základny.

                            Butchi - Profil | St 20.7.2011 11:40:12

                            Mrknato >>
                            Mně bohatě stačilo, když tady někdo založil diskuzi, protože chytal přes čáru a RS mu sebrala noty.
                            Po několika dnech měl povolenku zpět.
                            Žádná autorita není.

                              Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:36:09

                              dosec >> Nebo povolit na mušáku 5 much, místo tří... ) blatník.

                                Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:34:53

                                Butchi >> Už jen to, že BP svazu nahrazují autoritu a smysl ryb. orgánu, který jako jediný by měl měnit a upravovat hospodaření a RS je plně pod kontrolou svazu jdeme jasnou cestou do prdele.
                                Současná diskus o změnách RŘ tedy o BP to podtrhuje.

                                  dosec - Profil | St 20.7.2011 11:33:29

                                  hraji >> ano to je pravda většinu omezení nejste schopni důsledně kontrolovat ani před tím ani teď ani v budoucnu.Čemu by např. ublížilo posunutí dení doby lovu o hodinku či dvě např. v září,nebo březnu.Ty argumenty jsou určitě pádné.Jinak s tebou souhlasím debaty tady jsou nic neřešící

                                    nofish - Profil | St 20.7.2011 11:27:49

                                    Mrknato >> "vydat učebnici pro školení hospodářů a obsluhu elektrického agregátu, popřípadě další vzdělávací publikace"- oni budou vydávat něco co už dávno vyšlo?A taky to vydal svaz.... :-D Zase pokus o to aby někdo opsal starší literaturu, doplnit novinky (moc jich není) a skasírovat za to prachy. Dokonce vyšly i knihy o jednotlivých druzích ryb. Takže zedník si přečte učebnici a je z něho rybář profík :-D Ok jdu si přečíst jak se staví barák a jdu na to.

                                    Osobně si teda myslím, že u svazu by se měly změnit dvě věci. Vedoucí funkci u MO a vedení svazu, by měli mít pod palcem dobří ekonomové- jde taky o prachy ne? A hospodáře by měl dělat rybář a s praxí. Není nic úsměvnějšího než když ti 65-letý hospodář vypráví jak už mu to skoro jde, že se všechno učí sám.

                                      Mrknato - Profil | St 20.7.2011 11:19:09

                                      nofish >> Proč je to na levačku lze vyčíst z těchto cílů ČRS:


                                      Vyhlídky do budoucna, úkoly a cíle

                                      Do roku 2012

                                      Lze očekávat podstatnější úpravy legislativy, které se mohou dotknout i podmínek pro činnost ČRS. Svazové složky a jejich orgány proto musí být připraveny pružně reagovat na zásadnější legislativní a ekonomické změny dotýkající se podmínek pro činnost ČRS, které mohou nastat. V tom případě je potřeba počítat s operativním přehodnocením svazových priorit a úkolů.

                                      Úkoly a cíle:

                                      udržovat kontakty se státní a politickou reprezentací,
                                      iniciovat řešení otázky výdeje rybářských lístků pro cizince,
                                      vyvíjet tlak na řešení problematiky rybožravých predátorů, zejména kormorána,
                                      využít zbytku programovacího období Operačního programu Rybářství k získání dotací, podílet se na přípravě
                                      vydat učebnici pro školení hospodářů a obsluhu elektrického agregátu, popřípadě další vzdělávací publikace.


                                      Do roku 2014

                                      udržet jednotu Českého rybářského svazu,
                                      vytvářet hospodářské, ekonomické a organizační podmínky pro zachování územního a celosvazového rybolovu,
                                      aktivně se snažit ovlivnit zachování příznivých legislativních podmínek pro svazové činnosti, zejména výkon rybářského práva,
                                      vyvíjet intenzivní tlaky na vyřešení problematiky výdeje rybářských lístků pro cizince a rybožravých predátorů,
                                      zachovat pro ČRS co nejširší možnosti dotací a grantů,
                                      zajišťovat centrální dodávku úhořího monté.



                                      To zásadní je, jak kluci z Rady píšou, je PŘEHODNOCENÍ SVAZOVŹCH PRIORIT A ÚKOLŮ. Měli by to rozvést, kdo a jak bude rybařinu měnit.....
                                      A o jednotě ČRS má asi každý jiný názor. Rozhodně to, že cca 70% MO má své soukromé revíry, Jč. se ná trhli, Rada vysává novým statutem CS rybolov až hamba, o jednotě moc nesvědčí

                                        hraji - Profil | St 20.7.2011 11:16:45

                                        Velkým problémem rybářů je, že nemají ani ponětí, co projednávají jejich výbory v MO a čím se zabývají orgány svazu.
                                        Všechny ty návrhy na zavedení ročních limitů, změny denních dob lovu, omezení ponechaných ryb, změny míry u ryb a já nevím co ještě, to všechno se opakovaně projednává. A opakovaně se neshledává dostatek argumentů pro to, taková omezení zavést. Zavést omezení, která v reálu nikoho neomezí je zbytečné, zavést omezení, která nejsme schopni důsledně kontrolovat je zbytečné.
                                        Takže asi tak. Debaty na MRKu jsou úsměvné a nic neřešící.