Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

dosec - Profil | St 20.7.2011 10:11:53

šmudla >> zavážení je kontraproduktivní :-)) co ryba dřív najde montáž s nástrahou položenou,na dně,nebo zapadlou v bahně z odhozu

    šmudla - Profil | St 20.7.2011 10:06:14

    jurasoft >> Bellyboat je lodička a může se z něj chytat jen tam kde je povolen lov z lodí. čili žádná matrace apod. Nemám lodičku a okovanýho cejna na sumce jsem si zavážel na revíru kde je povolený lov z lodiček zaplaváním. Dokonce jsem si i vyzkoušel nahodit olovo, přitáhnout si zpátky druhým prutem vlasec s karabinkou, zapnout návazec s okovaným cejnem a zatáhnout rybku zpět kam bych ji komplet nikdy nenahodil. Když se chce tak to jde.
    Vzhledem k tomu že s 80gramovým olovem mrsknu pěkně daleko, přitáhnout se to zpátky taky dá, zavážení jako takový se mi zdá kontraproduktivní ... zvlášť se směju nad tím jak někdo vyváží 300-400-500metrů a já chytám a chytnu 4-6metrů od břehu kde si zakrmím, to není rybařina ale galeje a veslařskej kroužek.

    A já nechci vědět co ve vodě plave za obludy, pokud je neumí chytnout tak jak je povoleno, tak mi na klidu nepřidá, když ty obludy postřílí CarpClub BowFishingu, aby mi ukázal jakej jsem mizernej rybář, že neumím toho metrovýho vyhřívajícího se obluda chytnout.

      šmudla - Profil | St 20.7.2011 9:57:57

      andy.rybar >> Za předminulou sezónu jsem chytil přez řez den do půlnoci asi 3 ryby.a mezi 01.00-04.00 cca 30 ryb.Tudíž je tento argument zcela zcestný jako i všechny ostatní.
      _________________________________
      To jako jsi za celý rok chytnul podle RŘ jenom tři ryby v povolené době lovu? a těch 30 zbývajících jsi upytlačil v době mimo stanovenou dobu lovu? není to tím že rybaříš jenom od 22:00 do 24:00 a většinu času(to jest 10x tolik) jsi regulérním pytlákem a proto musíš většinu ryb upytlačit aby jsi vůbec něco chytnul?
      Já vstávám na ryby třeba i v devět deset hodin ráno, chytám do čtiř odpoledne a bez dvou kaprů v saku když bych chtěl bych jel domů jen málokdy(pokud mám zakrmeno a berou), nepotřebuju porušovat pravidla abych si chytl dle libosti. Proč teda musíš ty porušovat a zavážet a přetahovat dobu lovu?

        SOPTIK 52 - Profil | St 20.7.2011 9:38:18

        Mrybar >> naprostý souhlas

          Butchi - Profil | St 20.7.2011 9:33:09

          jurasoft >>
          Jen jestli tvůj příspěvek chápu správně - zavážení se má povolit, aby někomu ti jediní správní a zdraví kapraři ukázali, co má ve vodě za ryby?

            Rváč - Profil | St 20.7.2011 9:32:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Nebudu se zde vyjadrovat jestli povolit nebo nepovolit. To tu již bylo mnoholrát zmíněno. Každopádně rybářský řád POTŘEBUJE ZMĚNU!!!

              (o)_(o) - Profil | St 20.7.2011 9:26:39

              Povolit zavážet jen na sumce 24h. Anketa je příšernej guláš:-)

                Hanacka - Profil | St 20.7.2011 9:13:00

                Jenoznačně povolit

                  Butchi - Profil | St 20.7.2011 8:59:03

                  hraji >>
                  Nějaký čas jsem na tom ztratil.
                  V podstatě tím akorát potvrzují, že by vše v tomto ohledu mělo zůstat tak, jak to je.

                    hraji - Profil | St 20.7.2011 8:56:47

                    Butchi >> v obecném kontextu je ztrátou času chtít vymámit ze zastánců lovu nonstop nějaké relevantní vysvětlení jejich požadavku.

                      Butchi - Profil | St 20.7.2011 8:53:42

                      hraji >>
                      V obecném kontextu jsem se od zastánců lovu 24h zatím dozvěděl, že to tak prostě chcou.
                      Důvodu jsem se zatím nedočkal. Zato odpovědí na úrovni mateřské škokly ano.

                        Butchi - Profil | St 20.7.2011 8:50:51

                        Mrybar >>
                        To jsi napsal velice pěkně.
                        Doufám, že nakonec ty další nápady budeš prezentovat, rozhodně bych to uvítal.
                        A myslím, že nejen já.

                          Mrknato - Profil | St 20.7.2011 8:48:56

                          Standey >> Ano, Mrybar to napsal velmi rozumně a ty jsi bohužel nepochopil, že skupina rybářů, které někdo říká WaM vůbec neoceňuje, že jejich zábava je "placena" neplněním základních podmínek, které má uživatel plnit. Je to jako o tom "prstíčku", který podáš a WaM si "prosadí" celou ruku.
                          Zcela zásadní a moderní by bylo, aby se svaz vůbec nesral do podmínek VRP a buď to bral jak to leží a je dáno podsatou, nebo si šel experimentovat na své RMV....

                            hraji - Profil | St 20.7.2011 8:38:32

                            Standey >> mám silný pocit, že to hlavní z myšlenky jsi nepochopil a nebo pochopil po svém

                              Standey - Profil | St 20.7.2011 8:35:21

                              Mrybar >> V podstatě píšeš rozumě, ale má to pár zásadních nedostatků.
                              1. Pokud by se povolilo používání člunu (všeobecně) tak by naopak skončili problémy s utrženými vlasci ve vodě. To vyplívá z logiky věci (máš vázku, přijedeš si pro montáž na člunu)
                              2. Nevím jak před třiceti lety, ale před dvaceti, jsem chytal kapry neprosto běžně a ve větším množství než dnes (jen velikost byla nižší)
                              3. Nejsem líný rybu najít a dělám to tak už dlouhou řadu let a právě proto je někdy potřeba montáž zavézt, tam kde se ryba vyskytuje (ne vždy se jedná o dohozovou vzdálenost)
                              Tak asi tolik k Tvé myšlence....

                                Mrybar - Profil | Út 19.7.2011 22:47:45

                                Před chvilkou jsem se vrátil z ryb, skoro "URBAN FISHING". Potkal jsem známého a trošku jsme poklábosili. O době před cca. 30 lety. Přečetl jsem hodně příspěvků v této diskusi a jen zírám...
                                Skutečnost dnes: Asi 30 záběrů - nebo spíš pohnutí splávku, z toho: 8 kaprů - nej. 72, tři utržení - asi kapři, parma, dva tloušti, plotice, jesen a podoustev. Způsob lovu - plavaná a panákolov. Proč to píšu? Jen proto, že před těmi lety by skutečnost byla zcela jiná. Asi kapr - 0, ostatní třikrát tolik. Kamarád podobně.... Na revíru není horní míra....
                                To pro mě znamená jediné. Skupina rybářů, která se snaží o změny ( mluvím o kaprolovcích) - neumí ryby chytat, nebo je příliš líná si je "najít", další varianta je snad jen o" hlavě". Pro ty, kteří jsou opravdu srdcaři jsem ochoten zvednout ruku pro K - 85. K anketě - zavážení nepovolit z důvodu upálených (noční kontrola) a utržených kilometrů vlasců - na vláčku a plavanou si tam už nezachytáš - (dnes na ty revíry už nechodím...), proti 24 hodinovce jsem ze zásady, i když i pro mě osobne by prodloužení lovu bylo lákavé - např. mník..., ale respektuju . Podložka je pro mě zbytečná, rybu nefotím, nelíbám a ve vodě pouštím. Nechytám na víc návazců. Jiné nápady mám, problém je v tom, že zadavateli a velké části diskutujících se nebudou líbit a další diskuze by byla zbytečná.
                                V současné době proto preferuji revíry, kde většina rybářů tvrdí, že ryb je tam málo, nebo žádné.

                                  Honza Jizni Cechy - Profil | Út 19.7.2011 22:05:10

                                  Nečetl jsem celou diskusi, ale odpovím jen k tématu:
                                  1 příklad za všechny - u nás je nádherná voda, pískovna, cca 250ha, zkrátka obrovský... A zavážení či chytání z lodě samozřejmě zakázaný.. Jsou tu místa, kde jsou popadaný stromy atd., takže zavážení či chytání z lodě by tady bylo rozhodně rozumná věc.

                                    Anýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 21:54:21

                                    Mrknato >> jak myslíš......o)))

                                      Mrknato - Profil | Út 19.7.2011 21:10:11

                                      Anýzový dědek >> Když uděláš chybu a víš, že ji děláš, nebo se ji chystáš udělat, tak máš spoustu možností jak s RS a to dobrovolnou, nebo i profi vydrbat. Pokud je někdo pitomec, tak ho utáhne na nudli i šlapka a nemusí být ani profi ...... Proto je vzruch kolem profiRS jen odvracením pozornosti od toho v čem si svaz neumí udělat pořádek, nebo nechce.

                                        Anýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 20:57:35

                                        Mrknato >> jistě, ale vše je v lidech. pokud bych se choval arogantně a argumentoval, že jsem nic neporušil, a věděl bych že je to sporné, tak bych asi moc nepochodil.Ale pokud vím, že jsem chybu udělal a není závažná, tak si myslím, že i RS se bude chovat rozumně.