- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?
Změny v Rybařském řádu ?
A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%
B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%
C) ANO-Jeden návazec4%
D) NE-Zbytečné zavažení15%
E) NE-Na co podložku? zbytečné2%
F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%
G) Jine nápady2%
Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
dosec - Profil | St 20.7.2011 10:11:53
šmudla - Profil | St 20.7.2011 10:06:14
Vzhledem k tomu že s 80gramovým olovem mrsknu pěkně daleko, přitáhnout se to zpátky taky dá, zavážení jako takový se mi zdá kontraproduktivní ... zvlášť se směju nad tím jak někdo vyváží 300-400-500metrů a já chytám a chytnu 4-6metrů od břehu kde si zakrmím, to není rybařina ale galeje a veslařskej kroužek.
A já nechci vědět co ve vodě plave za obludy, pokud je neumí chytnout tak jak je povoleno, tak mi na klidu nepřidá, když ty obludy postřílí CarpClub BowFishingu, aby mi ukázal jakej jsem mizernej rybář, že neumím toho metrovýho vyhřívajícího se obluda chytnout.
šmudla - Profil | St 20.7.2011 9:57:57
_________________________________
To jako jsi za celý rok chytnul podle RŘ jenom tři ryby v povolené době lovu? a těch 30 zbývajících jsi upytlačil v době mimo stanovenou dobu lovu? není to tím že rybaříš jenom od 22:00 do 24:00 a většinu času(to jest 10x tolik) jsi regulérním pytlákem a proto musíš většinu ryb upytlačit aby jsi vůbec něco chytnul?
Já vstávám na ryby třeba i v devět deset hodin ráno, chytám do čtiř odpoledne a bez dvou kaprů v saku když bych chtěl bych jel domů jen málokdy(pokud mám zakrmeno a berou), nepotřebuju porušovat pravidla abych si chytl dle libosti. Proč teda musíš ty porušovat a zavážet a přetahovat dobu lovu?
Butchi - Profil | St 20.7.2011 9:33:09
Jen jestli tvůj příspěvek chápu správně - zavážení se má povolit, aby někomu ti jediní správní a zdraví kapraři ukázali, co má ve vodě za ryby?
Rváč - Profil | St 20.7.2011 9:32:14 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
(o)_(o) - Profil | St 20.7.2011 9:26:39
Butchi - Profil | St 20.7.2011 8:59:03
Nějaký čas jsem na tom ztratil.
V podstatě tím akorát potvrzují, že by vše v tomto ohledu mělo zůstat tak, jak to je.
hraji - Profil | St 20.7.2011 8:56:47
Butchi - Profil | St 20.7.2011 8:53:42
V obecném kontextu jsem se od zastánců lovu 24h zatím dozvěděl, že to tak prostě chcou.
Důvodu jsem se zatím nedočkal. Zato odpovědí na úrovni mateřské škokly ano.
Butchi - Profil | St 20.7.2011 8:50:51
To jsi napsal velice pěkně.
Doufám, že nakonec ty další nápady budeš prezentovat, rozhodně bych to uvítal.
A myslím, že nejen já.
Mrknato - Profil | St 20.7.2011 8:48:56
Zcela zásadní a moderní by bylo, aby se svaz vůbec nesral do podmínek VRP a buď to bral jak to leží a je dáno podsatou, nebo si šel experimentovat na své RMV....
hraji - Profil | St 20.7.2011 8:38:32
Standey - Profil | St 20.7.2011 8:35:21
1. Pokud by se povolilo používání člunu (všeobecně) tak by naopak skončili problémy s utrženými vlasci ve vodě. To vyplívá z logiky věci (máš vázku, přijedeš si pro montáž na člunu)
2. Nevím jak před třiceti lety, ale před dvaceti, jsem chytal kapry neprosto běžně a ve větším množství než dnes (jen velikost byla nižší)
3. Nejsem líný rybu najít a dělám to tak už dlouhou řadu let a právě proto je někdy potřeba montáž zavézt, tam kde se ryba vyskytuje (ne vždy se jedná o dohozovou vzdálenost)
Tak asi tolik k Tvé myšlence....
Mrybar - Profil | Út 19.7.2011 22:47:45
Skutečnost dnes: Asi 30 záběrů - nebo spíš pohnutí splávku, z toho: 8 kaprů - nej. 72, tři utržení - asi kapři, parma, dva tloušti, plotice, jesen a podoustev. Způsob lovu - plavaná a panákolov. Proč to píšu? Jen proto, že před těmi lety by skutečnost byla zcela jiná. Asi kapr - 0, ostatní třikrát tolik. Kamarád podobně.... Na revíru není horní míra....
To pro mě znamená jediné. Skupina rybářů, která se snaží o změny ( mluvím o kaprolovcích) - neumí ryby chytat, nebo je příliš líná si je "najít", další varianta je snad jen o" hlavě". Pro ty, kteří jsou opravdu srdcaři jsem ochoten zvednout ruku pro K - 85. K anketě - zavážení nepovolit z důvodu upálených (noční kontrola) a utržených kilometrů vlasců - na vláčku a plavanou si tam už nezachytáš - (dnes na ty revíry už nechodím...), proti 24 hodinovce jsem ze zásady, i když i pro mě osobne by prodloužení lovu bylo lákavé - např. mník..., ale respektuju . Podložka je pro mě zbytečná, rybu nefotím, nelíbám a ve vodě pouštím. Nechytám na víc návazců. Jiné nápady mám, problém je v tom, že zadavateli a velké části diskutujících se nebudou líbit a další diskuze by byla zbytečná.
V současné době proto preferuji revíry, kde většina rybářů tvrdí, že ryb je tam málo, nebo žádné.
Honza Jizni Cechy - Profil | Út 19.7.2011 22:05:10
1 příklad za všechny - u nás je nádherná voda, pískovna, cca 250ha, zkrátka obrovský... A zavážení či chytání z lodě samozřejmě zakázaný.. Jsou tu místa, kde jsou popadaný stromy atd., takže zavážení či chytání z lodě by tady bylo rozhodně rozumná věc.
Mrknato - Profil | Út 19.7.2011 21:10:11
Anýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 20:57:35
Kde to žije - všechna témata
15:31Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
14:26Rybáři a vinařství 927
13:41🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04Boilies TB baits- chytací řada 40
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
JRC Lehátko Cocoon II Flatbed Wide | SLEVA 33%Za 5.249 Kč
Velmi pohodlná silná polstrovaná matrace. Vnitřní matrace je vyjímatelná, což usnadňuje její čištění. Super pevný ocelový rám na 8 nohách. Nohy odolné proti blátu s otvory pro kolíky. Úložný vak se zipem. Včetně popruhu se sponou pro snadnou přepravu. Rozměry: 220x100x40-55 cm
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
PEPA cestovní kancelář s.r.o.
Široká nabídka rybářských zájezdů a výprav: Švédsko, Norsko, Finsko, Irsko, Kanada, Aljaška, Kamčatka, Chile, Argentina,...










