Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

Anýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 20:50:57

andy.rybar >> No spíš někdo od Profi RS.

    meteor - Profil | Út 19.7.2011 20:46:44

    andy.rybar >> no já si je samozřejmě přečetl, než jsem reagoval... jeden tvůj "argument" jsem použil proti tobě ("je to správné") a pokud myslíš svůj další "argument" z 19.7.2011 18:55:22, tak to je asi tak stejný "argument" jako ten předchozí... jako promiň, ale zřejmě nechápeš slovo argument. Ten prostě vypadá jinak :-)

    Ale že jsi to ty a mám relativně dobrou náladu, tak ti sdělím asi ten nejpádnější argument, proč 24hodinovky ne: protože je to téměř všude zakázáno :-)

      Erva - Profil | Út 19.7.2011 20:40:05

      Ahoj podle mě bud povolit zavážení na vybraných revírech ,nebo zakázat ,ale i na dravce at jsme na tom všichni stejně.

        Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 20:20:48

        Mrknato >> Bavím se o revírech, kde je to povoleno, i když jejich seznam neznám neb vyvážku nepoužívám, takže se o to nezajímám.
        Každopádně jedno nevylučuje dle RŘ druhé. Už je na lovci samotném, jak si s tím poradí...

          andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 20:16:04

          meteor >> Níže jsem psal další svůj argument a takže pořádně čti všechny příspěvky.Musím letět dávaj mi Plechovou kavalerii.

            Mrknato - Profil | Út 19.7.2011 20:12:44

            Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 20:07:33 >> Pokud je zavážení, nebo zanášení nástrah zakázáno, je zcela mimo argument přítomnosti u prutů, či používání jakéhokoliv prostředku z zavážení. Je to prostě zakázané......

              Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 20:09:46

              andy.rybar >> Tak když už se mi chce trošku a potřebuju zavést, tak jdu s tou troškou. Je to něco jako prevence...

                Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 20:07:33

                andy.rybar >> Pokud ti RŘ dovolí vyvážku, ale přikazuje ti přítomnost u mprutů, tak si s tím musíš v rámci RŘ poradit, pokud chceš vyvážku používat stůj co stůj. Jak, to už je na tobě.

                  bremic - Profil | Út 19.7.2011 20:07:19

                  andy.rybar >> No tak si nahoď a je po problému...

                    meteor - Profil | Út 19.7.2011 20:07:11

                    andy.rybar >> jsi docela slušný komik, kolego :-) docela se bavím...

                    Tak já ti teda napíšu ten nejpádnější argument, proč 24hodinový lov ne: PROTOŽE JE TO SPRÁVNÉ. No a teď čekám, jakým pádným argumentem mi ho vyvrátíš :-) Tvým jediným argumentem, proč by se čtyřiadvacetihodinovka měla povolit, je totiž: CHCI TO.

                    PS: když už používáš cizí slovíčka a snažíš se působit na úrovni, tak napiluj pravopis ;-)

                    PPS: myslím, že soukromé vody by tvé touhy absolutně uspokojily...

                      Mrknato - Profil | Út 19.7.2011 20:06:15

                      Anýzový dědek >> RS a je jedno zda dobrovolná, či pseoudoprofi je takový "biletář" u vody. Biletář v kině ti též může zadržet vstupenku a vyvést tě z kina....... Jen se divím, že návštěvníci kin nevolají po vyšších pravomocech biletářů.......

                        andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 20:04:38

                        Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 20:01:49 >> Já ti rozumím a plně s tebou souhlasím.Já si jedu taky k vodě odpočinout,ale když už si udělám volno a jedu tam 130km tak chci mít nahozeno.

                          meteor - Profil | Út 19.7.2011 20:03:08

                          Standey >> mno, takže po lopatě... pokud někdo chodí cíleně na kapry, je pro mě "kaprař". A klidně ať na ně jde s živou rybkou :-)

                            andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 20:02:29

                            Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 19:56:07 >> ještě k tomu předchozímu.Bohužel si neumím poručit a 100% ovlinit přesnou dobu svého vylučování::-D

                              Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 20:01:49

                              andy.rybar >> Ono až se jednou prochytáš do stavu, že není až tak důležité rybu za každou cenu přechcat a dostat na podložku, ale že je důležité si užít klid a pohodu u vody, tak možná pochopíš i jiné věci, které ti dnes nejdou na mozek. Jako příklad ti uvedu kamaráda, kterému nevadí, že v září užse bude chytat jen od 6 do 22. Říká, že to bude fajn se konečně u vody pořádně vyspat. A to je kaprař tělem i duší ...

                                andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 19:59:26

                                Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 19:56:07 >> ale to se nikde v řádu nepíše že bych musel vyvážet oba najednou.Mohu vyvážet a musím zůstat u prutu.Nebo si fakt myslíš že to bylo myšleno tak že budu vyvážet oba najednou?

                                  Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 19:56:07

                                  andy.rybar >> Nenutí. Pokud to zvládneš jakožto že to jde, tak si zavez oba pruty najednou. Známý to tak řeší a nemá problém. Prostě si poradil a dělá to tak, jak mu RŘ povoluje...

                                    Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 19:54:11

                                    andy.rybar >> Já to chápu, ale musíš si uvědomit, že to je jen a jen tvůj problém, jak lovíš. Si jakožto člen svazu povinnen dodržovat RŘ a BP. a je jedno, jestli máš nahozeno 10 m nebo vyvezeno 400m. Prostě musíš jít na malou, než to vyvezeš. Bohužel..

                                      andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 19:52:34

                                      takže abych to shrnul vámi obhajovaný RŘ mně v určitých případech nutí k porušení sama sebe!

                                        bremic - Profil | Út 19.7.2011 19:48:33

                                        A já bych nic neměnil. RŘ evidentně omezuje jen ty, kterým dělá problém jej dodržovat.