Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:56:28

kakr >> Ale byl ono se tam toho zas tolik nezmněnilo!

    Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:55:48

    andy.rybar >> tak dle svých slov jsi se tím pádem ty připojil dodruhého louhého zástupu co 24 obhajují a taky žádný argument nemají :)

      andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:55:22

      Dobrá tady máte další.Jsou revíry jako je například Labe kde se chytá non-stop zcela normálně a chytá tam tak většina lidí!A přezto jsou ůseky kde kapra jinak než v noci nechtíš!Ryby jsou zvyklé že se tam chytá i v noci a stejně berou víc než přez den.

        kakr - Profil | Út 19.7.2011 18:55:08

        andy.rybar >>
        Naběhl jsi na vidle a to víc než hodně.
        Zkostnatělé BP a zákon o rybářství platí od roku 2004. Je zajímavé, že před pár roky systém zkostnatělý nebyl.

        Před několika léty jsem měl podobného zájemce o RS, vnucoval se a sliboval hory doly. Moc se mně nezdál,Rozřešení bylo krásné a poučné, byl polapen RS jak po půlnoci v květnu loví z loďky na rybičku sumce. A argumentace na obhajobu, že loví na rybičku, po stanovené době a hájené ryby byla následující. Jsem "sportovní" rybář, ryby pouštím a navíc sumci nejlépe berou v květnu.

        Dostal dva roky natvrdo a kariéra RS byla v čudu.......

          andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:52:10

          Butchi >> Z čehož vyplívá že žádný argument nemáš a ani mít nemůžeš sice se tu snažíš žonglovat se slovíčky,ale na to mně nenachytáš!Pouze jsi se připojil do dlouhého zástupu lidí co zákaz 24 obhajují a nemají jediný argument.

            Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:51:44

            andy.rybar >> ale v čem je tohle správnější než 4 hodiny zákaz? vyskládalo si ti tady kvantum argumentů, ty je možná považuješ za zcestné, ale ty jsi neřekl ani jeden

              Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 18:51:01

              andy.rybar >> A co je na tom správného? Pokud po někom požaduješ pádný argument, tak musíš mít pádný protiargument. To je pravidlo diskuse. Jinak se drží huba. Nikoho zde neobhajuju, neb každý je mi zde u zadnice. Jen mě to prostě zajímá...

                andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:48:29

                Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 18:44:58 >> To je klasická otázka.Odpověď:Třeba proto že je to správné.
                Dost těžko mohu obhajovat něco co není.

                  Butchi - Profil | Út 19.7.2011 18:46:37

                  andy.rybar >>
                  Zjednodušování komplexních problémů odmítám.
                  Pokud nejsi stavu pochopit psaný text, odmítám s tebou dále o čemkoliv diskutovat.
                  Ale to je v pohodě, stejně to nemáte čím podložit.
                  Dokud si budete podřezávat větev jen sami pod sebou, je to pro mě 100% ok.

                    Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:46:32

                    Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 19.7.2011 18:44:58 >> to už jsem se taky zkoušel ptát :D odpovědi se mi nedostalo :D

                      Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:45:43

                      andy.rybar >> ale to jsme zabředli trochu jinam, a proč vám dělá tak zatěžko dát rybě prostor, kam nedohodím k dobru, proč prostě tyy 4 hodiny nemůžou mít od háčků klid? sport, ochrana ryb, ochrana vod atd. atd. to jsou slova která tu zaznívají ale přitom chcete upravovat RŘ jen pro sebe... někdo bude chtít povolit lov v trdlištích protože to tam líp bere, tak se mu to taky dovolí?

                        andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:45:12

                        kakr >> Pravdu máš.Jak jsem psal bylo to před pár lety.To jsem byl ještě nadšený a plný optimizmu že by se tu mohlo něco změnit.Uvedl jsem to jen jako příklad zkostnatělého systému.

                        "Po rozmluvě s pár známími jsme se shodli že z těchto 34 členů RS známe od vody 3 kteří kontrolují!Pro ostatní je to pouze zdroj jak zdarma získat povolenku!"

                        souhlasíš s tímto?

                          Alov_na_MRK_rezignující - Profil | Út 19.7.2011 18:44:58

                          andy.rybar >> A já se tě zeptám s dovolením opačně. Proč by se měl ryb nonstop povolit?

                            andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:41:42

                            Butchi >> prosím napiš mi ten argument bez té omáčky okolo.Povolit lov ryb no-stop by se nemnělo protože:...

                              Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:40:15

                              andy.rybar >> No jo ale kolik lidí se bude dobrovolě po nocích(a dnech) trmácet kolem vody a svědomitě kontrolovat a ještě při tom riskovat že dostanou přez hubu jenom tak za povolenku? Myslíš, že se jich najde dost na to, aby pokryli všechny revíry a neobjevili se tam jen jednou za půl roku?

                                kakr - Profil | Út 19.7.2011 18:40:12

                                andy.rybar >>
                                Jak chceš vykonávat funkci RS, tedy osoby úřední s názorem, který jsi před pár minutami napsal.
                                ...................................................​...................................................​...........................................
                                Neřekl bych že RŘ jakožto i BP jsou zastaralé.Nazval bych to spíše snůžkou nesmyslů a bezprecedentních zákazů které nemají v civilizovaném světě obdoby.
                                ...................................................​...................................................​...........................................
                                Dost by mně a asi nejen mně zajímalo, jak by jsi snůšku nesmyslů kontroloval???

                                  Pvl - Profil | Út 19.7.2011 18:39:57

                                  Butchi >> Dík za vysvětlení :o§)))))))))

                                    Butchi - Profil | Út 19.7.2011 18:39:46

                                    andy.rybar >>
                                    To se na mě nezlob, ale srozumitelně je to napsáno dost.

                                      andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:38:26

                                      Butchi >> já tvůj názor nijak nehaním pouze konstatuji pravdu nenašel jsem v něm jediný logický argument pokud je tam nějaký latentní logický argument můžeš mi ho osvětlit?

                                        Butchi - Profil | Út 19.7.2011 18:38:20

                                        Pvl >>
                                        Nemám tušení, co je na tom tak nepochopitelného.