Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NToufi - Profil | Út 19.7.2011 18:37:11

Butchi >> K stanování a bivakování citace ze stránek MO Třebíč: první dotaz ohledně bivakování směřoval na svazek obcí kolem přehrady, žádná nová rekreační vyhláška nebyla vytvořena a nadále platí ta stará. Druhý dotaz směřoval na velitele P ČR Hrotovice a to z jakého důvodu pokutují bivaky, pan velitel mi odpověděl,dle zákona č.289/95 Sb. Zákon o lesích a ve znění dalších vyhlášek a v § 20 je přesně uvedeno co se v lesích nesmí,jsou tam uvedeny přístřešky i bivaky, které umožňují přenocování. Je povolen pouze dešník bez bočnic. V loňském roce tento přestupek řešili napomenutím, ale z důvodu výskytu velkého množství různých přístřešku a bivaků ukládají za tento přestupek blokovou pokutu.

    NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:34:21

    Butchi >> Neptal jsem se Tě na ulovky dosažené nefér !! Ale na to co jsi psal .

    "je to pro mě stále honba za masem, i když se ryba pustí.. " EDIT :jestli ovšem ryby pouštíš ??

      NStandey - Profil | Út 19.7.2011 18:34:12

      andy.rybar >> No, s tou propiskou to byl sice fake, ale jinak plně souhlasím... Žijem ve státě, kterému velí banda tupých hlav v čele s tou nejtupější...

        Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:33:45

        Tempus >> nebylo by to tak drahé jen by stačilo kdyby členy RS byli lidi kteří opravdu rybaří a né chlapi převážně důchodového věku kteří jdo k vodě dvakrát do roka na dvě hodiny.Abych přiložil ruku k dílu tak jsem se asi před třemy lety chtěl stát porybným v naší organizaci avšak bylo mi řečeno že je plný stav tj. 34 členů RS a musím počkat až někdo umře.Po rozmluvě s pár známími jsme se shodli že z těchto 34 členů RS známe od vody 3 kteří kontrolují!Pro ostatní je to pouze zdroj jak zdarma získat povolenku!

          NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:32:35

          Pvl >>
          Když chytám na mouchu, nějak necítím potřebu porušovat RŘ, spíš si jeho předpisy sám pro sebe zpřísňuji. Dokážu uznat, že jednou vyhrály ryby, a úlovky dosažené nefér pro mě nemají žádnou hodnotu. Nepotřebuju předělávat pravidla, abych něco chytil.
          Edit.
          Můj roční úlovek se na pstruhové vodě pohybuje kolem 5-6 ks ryb, duháků. Nikdy se nebudu stydět za to, že mám rád ryby a v přiměřené míře si je beru.

            NStandey - Profil | Út 19.7.2011 18:31:37

            meteor >> Tak například můj kámoš chytá na kuku i rousnici, ale říct mu, že je kaprař, tak se urazí. On je totiž obyčejný rybář a nechce se škatulkovat...

              NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:29:45

              andy.rybar >>
              Tím, že se pokoušíš dehonestovat můj názor podložený logickými argumenty, mi vlastně dáváš za pravdu, proto mi dovol ti upřímně poděkovat.

                NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:29:18

                Butchi >> Jak to děláš ty ? Když chytáš na mouchu ? "je to pro mě stále honba za masem, i když se ryba pustí.. " EDIT :jestli ovšem ryby pouštíš ??

                  NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:28:06

                  Toufi >>
                  Bohužel je to obecný nešvar, těžko říct, jak by se to dalo vymýtit. O absenci férovosti asi nemá smysl mluvit..
                  Pokud je někdo dobytek, nepomůže mu asi 5 podložek. Je to všechno věc etiky a přístupu, tyto vlastnosti se musí lidem do povědomí dostat.. Což bohužel není tak jednoduché. Změní to jen výchova dalších generací.
                  Myslím, že dva pruty jsou přiměřené.. Přesně tam jsem směřoval, někdy nestíháš pomalu ani jeden, jindy je zase mrtvo a nepomůže tomu nic. Říkám tomu vítězství ryby, které bychom jako sportovní rybáři měli akceptovat.
                  Bůh ví, co se zase objeví v příštím řádu. Tohle jsou věci, které se těžko vystihují...

                    Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:27:49

                    Butchi >> To co píšeš jsou plky a plky,ale já ti to odpouštím neboť se tu snažíš obhájit neobhajitelné!

                      NTempus - Profil | Út 19.7.2011 18:27:40

                      andy.rybar >> a je logiské to, že se tu lidi ohání ochranou ryb ale chtějí pravidla která ji pomalu ale jistě spoň nějaké té ochrany zbaví?

                        NTempus - Profil | Út 19.7.2011 18:25:50

                        andy.rybar >> Tím myslím odnášení ryb přez limit, podmíráky atd. Ve věci kolem RS s tebou souhlaím, já RS nepotkal 3 roky,jistěže existují i dobřé RS to nemůžu říct ale je jich žalostně málo. Kdyby se posílila RS nebo( a to je ta velmi nepravděpodobná možnost) změnilo uvažování lidí, pak by podle mě takový problém nebyl. Ovšem to by bylo při současných stavech hoodně drahé a nonstop taky nechtějí všichni ( já mezi ně patřím taky) ale jenom vybraná sorta lidí. Mě se sice zdá rozumné jim nechat aspoň ty mizerné 4 hodiny aby měli klid, ale bohužel to nedokážu nějak více racionálně podložit..

                          NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:25:04

                          judas.d >> Ale, co tě vede ? :o§))

                            NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:22:42

                            andy.rybar >>
                            Mně ty předpisy přijdou logické až dost.
                            Začneme civilizovanou Evropou - jistě myslíš země, jako je Německo, Anglie, Francie apod. Díval jsi se někdy, kolik v těchto zemích stojí povolenka a jaké jsou tresty za porušení řádu? Například v Německu bys mohl zapomenout na to, že by sis jako například u nás jen tak zajel na NM nebo kam jinam by se ti zachtělo. Většina lepších vod je ve vlastnictví soukromých majitelů nebo rybářských spolků. Revíry jsou povětšinou komerční, takových máš dostatek i u nás. Za to, co vy si tady vydupáváte jako vztekající se dítě v zahraničí platí těžké prachy, žádné v porovnání směšné 2000 za rok. Neexistuje, že by si někdo něco vynucoval takovým způsobem, jako se to s 24h, vyvážením a třemi pruty dělá u nás (porušuju to, protože já mám pravdu, nelíbí se mi to, tak se to musí rovnou povolit).
                            24 se pochopitelně zkouší na revírech u nás. Jaké jsou výsledky? Půlka lidí stejně chrápe a zbytek není stavu dodržet ani pár primitivních nařízeních, která jsou v RŘ popsána jak pro idioty. Za tohoto stavu chceš něco povolovat? Je jedině dobře, že to je stále zakázané, porybný přijde ve 2:00 k vodě a posbírá papíry všem, kteří to porušují. Nikdo jiný v tuto dobu nechytá. I když to někdo pouští, je to pro mě stále honba za masem, i když se ryba pustí.. Chytit něco za každou cenu, neúspěch se nepřipouští a do toho se alibisticky zaštiťovat sportovním a jediným správným přístupem k lovu, protože mám podložku a další věci, na kterých si výrobce parádně namastil kapsu. Jen velké ryby, proto zakážeme brát kapry přes 70 (což je mimochodem krásná ukázka dementního předpisu) Dokud se tady budete chlubit chytáním přes čáru, nepovolil bych vám vůbec nic. Jako krásný příklad vychcanosti můžeme použít i onen zmiňovaný přístřešek. Stanovat se někde nemůže. Místo respektování tohoto nařízení se dalo dohromady pár vychytralých hlav a vymyslely, že stan bez podlážky je bivak a o tom se tam nemluví.

                              NToufi - Profil | Út 19.7.2011 18:20:17

                              Butchi >> Bohužel v naší společnosti je zažitá Švejkova pravda, že pravidla jsou tu od toho, aby se porušovala, místo toho, aby všichni hráli férovou hru za stejných podmínek. S podložkou souhlasím, kdo chce s rybou jednak jako s živým tvorem už ji stejně má, nebo pouští ve vodě.
                              Chytám na dva pruty s jedním návazcem už teď, někdy nestačím obsluhovat jeden prut, jindy mám na obou rybu a nevím, který položit do vidliček, ale proto nezačnu lovit jen na jeden. Jsou prostě období, kdy to bere na cokoliv a období, kdy můžeš mít nahozeno deset prutů a nechytíš nic, je to jen taková myšlenka, ale tady dřív projde omezení na jeden návazec na udici než tři pruty.

                                Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 18:19:37

                                Pvl >> to jako ty?:D

                                  Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:19:20

                                  Tempus >> Každý rok se stane několik chodců obětí srážky s autem.Co kdybychom v rámci ochrany chodců zakázaly veškerá auta?To je úplně stejná zvrácená logika!

                                    Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:16:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Tempus >> nerozumím termínu drancování?asi tím myslíš odnášení ryb že?samozřejmně ruku v ruce s povolením lovu 24 jde ruku v ruce i kontrola,ale to je těžký když RS mnohde nechodí ani přez den tak co by tam dělala v noci!Ať mně kontrolujou třeba třikrá za noc ať si klidně kdokoli přijde zkontrolovat jestli jsem na fleku nenechal bordel!Jenže na to je každej línej a tak to kvůli několika prasatům a masařů od.ereme všichni podle principu kolektivní vinny!

                                      NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:14:17

                                      Koukám ,že si vůbec nevážíte toho , když sem zavítá odborník . Nevděčníci

                                        NTempus - Profil | Út 19.7.2011 18:10:30

                                        andy.rybar >> tak a proč myslíš, že si pak chytl těch 30 ryb? není to třeba tím, že v tu dobu si ty ryby zvykly bez ostychu krmit a opadává z nich opatrnost? víš jak by ty vody vypadaly než by si ryby zase zvykly že doba, kdy mohly být v klidu už je pasé? Všichni by seděli do noci nebo jen v noci kdyví, že to bere, adrancování by začalo. A nechtěli jste náhodou všichni ty ryby chránit? co těm živým tvorečkům dát aspoň chvíli klidu? možná je můj názor úplně mimo, tak dokaž že je "zcela zcestný jako všechny ostatní".