- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?
Změny v Rybařském řádu ?
A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%
B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%
C) ANO-Jeden návazec4%
D) NE-Zbytečné zavažení15%
E) NE-Na co podložku? zbytečné2%
F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%
G) Jine nápady2%
Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NToufi - Profil | Út 19.7.2011 18:37:11
NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:34:21
"je to pro mě stále honba za masem, i když se ryba pustí.. " EDIT :jestli ovšem ryby pouštíš ??
NStandey - Profil | Út 19.7.2011 18:34:12
Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:33:45
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:32:35
Když chytám na mouchu, nějak necítím potřebu porušovat RŘ, spíš si jeho předpisy sám pro sebe zpřísňuji. Dokážu uznat, že jednou vyhrály ryby, a úlovky dosažené nefér pro mě nemají žádnou hodnotu. Nepotřebuju předělávat pravidla, abych něco chytil.
Edit.
Můj roční úlovek se na pstruhové vodě pohybuje kolem 5-6 ks ryb, duháků. Nikdy se nebudu stydět za to, že mám rád ryby a v přiměřené míře si je beru.
NStandey - Profil | Út 19.7.2011 18:31:37
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:29:45
Tím, že se pokoušíš dehonestovat můj názor podložený logickými argumenty, mi vlastně dáváš za pravdu, proto mi dovol ti upřímně poděkovat.
NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:29:18
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:28:06
Bohužel je to obecný nešvar, těžko říct, jak by se to dalo vymýtit. O absenci férovosti asi nemá smysl mluvit..
Pokud je někdo dobytek, nepomůže mu asi 5 podložek. Je to všechno věc etiky a přístupu, tyto vlastnosti se musí lidem do povědomí dostat.. Což bohužel není tak jednoduché. Změní to jen výchova dalších generací.
Myslím, že dva pruty jsou přiměřené.. Přesně tam jsem směřoval, někdy nestíháš pomalu ani jeden, jindy je zase mrtvo a nepomůže tomu nic. Říkám tomu vítězství ryby, které bychom jako sportovní rybáři měli akceptovat.
Bůh ví, co se zase objeví v příštím řádu. Tohle jsou věci, které se těžko vystihují...
Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:27:49
NTempus - Profil | Út 19.7.2011 18:27:40
NTempus - Profil | Út 19.7.2011 18:25:50
NButchi - Profil | Út 19.7.2011 18:22:42
Mně ty předpisy přijdou logické až dost.
Začneme civilizovanou Evropou - jistě myslíš země, jako je Německo, Anglie, Francie apod. Díval jsi se někdy, kolik v těchto zemích stojí povolenka a jaké jsou tresty za porušení řádu? Například v Německu bys mohl zapomenout na to, že by sis jako například u nás jen tak zajel na NM nebo kam jinam by se ti zachtělo. Většina lepších vod je ve vlastnictví soukromých majitelů nebo rybářských spolků. Revíry jsou povětšinou komerční, takových máš dostatek i u nás. Za to, co vy si tady vydupáváte jako vztekající se dítě v zahraničí platí těžké prachy, žádné v porovnání směšné 2000 za rok. Neexistuje, že by si někdo něco vynucoval takovým způsobem, jako se to s 24h, vyvážením a třemi pruty dělá u nás (porušuju to, protože já mám pravdu, nelíbí se mi to, tak se to musí rovnou povolit).
24 se pochopitelně zkouší na revírech u nás. Jaké jsou výsledky? Půlka lidí stejně chrápe a zbytek není stavu dodržet ani pár primitivních nařízeních, která jsou v RŘ popsána jak pro idioty. Za tohoto stavu chceš něco povolovat? Je jedině dobře, že to je stále zakázané, porybný přijde ve 2:00 k vodě a posbírá papíry všem, kteří to porušují. Nikdo jiný v tuto dobu nechytá. I když to někdo pouští, je to pro mě stále honba za masem, i když se ryba pustí.. Chytit něco za každou cenu, neúspěch se nepřipouští a do toho se alibisticky zaštiťovat sportovním a jediným správným přístupem k lovu, protože mám podložku a další věci, na kterých si výrobce parádně namastil kapsu. Jen velké ryby, proto zakážeme brát kapry přes 70 (což je mimochodem krásná ukázka dementního předpisu) Dokud se tady budete chlubit chytáním přes čáru, nepovolil bych vám vůbec nic. Jako krásný příklad vychcanosti můžeme použít i onen zmiňovaný přístřešek. Stanovat se někde nemůže. Místo respektování tohoto nařízení se dalo dohromady pár vychytralých hlav a vymyslely, že stan bez podlážky je bivak a o tom se tam nemluví.
NToufi - Profil | Út 19.7.2011 18:20:17
Chytám na dva pruty s jedním návazcem už teď, někdy nestačím obsluhovat jeden prut, jindy mám na obou rybu a nevím, který položit do vidliček, ale proto nezačnu lovit jen na jeden. Jsou prostě období, kdy to bere na cokoliv a období, kdy můžeš mít nahozeno deset prutů a nechytíš nic, je to jen taková myšlenka, ale tady dřív projde omezení na jeden návazec na udici než tři pruty.
Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:19:20
Nandy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:16:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPvl - Profil | Út 19.7.2011 18:14:17
NTempus - Profil | Út 19.7.2011 18:10:30
Kde to žije - všechna témata
21:01NBoilies TB baits- chytací řada 44
19:39NATTs hlásiče a ATTx příposlech 552
17:20NRybáři a vinařství 929
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Prologic Naviják C Series 6000 BF | SLEVA 53%Za 999 Kč
C-SERIES BF Kompaktní velikost, nízká cena, ale velký výkon – tyto navijáky s volnoběžnou brzdou byly navrženy pro lovce kaprů s vysokými standardy, kteří ale nechtějí zruinovat svůj rozpočet. Nyní v akčním setu 2 ks.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...










