Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

Fil@s - Profil | Út 19.7.2011 18:08:02

Jednu změnu v legislativě bych přivítal, a to, že za hrubé porušení RŘ zákaz rybolovu a nevydání povolenky na příští rok nebo dva. Vsadím se, že by se naše řady tak pročistily, že by se neřešily např. otázky, zda je ještě povoleno lovit ryby 15 nim po skončení doby lovu, apod...

    andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:07:53

    judas.d >> jo kdyby jen druhý...

      andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 18:06:26

      Tempus >> A proč ne?Minule jsem tu četl argument že pokud nechytnu nic do půlnoci tak po půlnoci to nebude lepší.Za předminulou sezónu jsem chytil přez řez den do půlnoci asi 3 ryby.a mezi 01.00-04.00 cca 30 ryb.Tudíž je tento argument zcela zcestný jako i všechny ostatní.

        judas.d - Profil | Út 19.7.2011 18:04:38

        andy.rybar >> asi je to tím že v EU hrajeme druhé housle:-)))

          Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:02:39

          andy.rybar >> jen tak pro zajímavost: proč všichni tak strašně chcete nonstop? Nebo spíš konkrétně ty.

            Tempus - Profil | Út 19.7.2011 18:01:17

            Butchi >> když se někdo vzteká, to je mi kaktus ale horší by bylo, kdyby se to fakt prosadilo :/ ale myslím si že tento národ, na který tak nadává(je super nadávat na národ jehož jsem dobrovolně součástí... co mu brání jet do Německa, Švýcarska nebo třeba Kamerunu) je zatím dostatečně při smyslech aby to nedopustil...

              Anýzový dědek - Profil | Út 19.7.2011 17:59:59

              Teigr >> Tohle cos napsal je blbost.Ale pochop, že pokud se do RŘ prosadí nějaká hovadina, tak se jí budou muset řídit všichni rybáři. A jak znám českého člověka, tak bude akorát hledat ojebávku jak z toho co nejvíc vytěžit pro sebe.
              Moje odpověd Hraji nebyla adresná a už vůbec se nvztahovala na tebe.

                andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 17:58:51

                Butchi >> Samozřejmě že bych dokázal vymyslet lepší předpisy a ne jen na základě vlastních hlubokých znalostí,ale hlavně na základě zdravého rozumu a logiky věci!Mnohokrát jsem tu diskutoval o sporných bodech RŘ s různými lidmi a ještě nikdo mi nedokázal smysluplně a nevyvratitelně obhájit jejich potřebu!Jestli chceš můžeš to zkusit.Pokud mi napíšeš jediní nevyvratitelný a obhajitelný důvod proč mám v letních mněsících vytahovat na 4 hodiny prut z vody tak se ti hluboce omluvím.Ve většině civilizované evropy je lov 24 normální a nezdá se mi že by to drancovalo vody.

                  Butchi - Profil | Út 19.7.2011 17:57:23

                  Tempus >>
                  Na mě vždycky jdou mrákoty, když se někdo začne vztekat, jak ho ten RŘ strašně omezuje. Se tady pořád někdo zaštiťuje, jak chce strašně chránit ryby, ale přitom si vydupává předpisy směřující k pravému opaku.

                    Tempus - Profil | Út 19.7.2011 17:54:13

                    Butchi >> byl jsi rychlejší... chtěl bych vidět RŘ kdyby ho tihle kecalové dělali a pak bych chtěl vidět naše vody za 10 let,20 nebo třeba 50 let( té doby se doufám ještě dožiju :) pokud by byl jejich stav lepší, pak bych potupně snědl postel i s matrací...

                      Butchi - Profil | Út 19.7.2011 17:49:13

                      andy.rybar >>
                      Tahle snůška nesmyslů a bezprecedentních zákazů je poslední překážka totálního vybrakování našich vod.
                      Ale ty bys jistě dokázal vymyslet lepší předpisy na základě vlastních hlubokých zkušeností napříč celým spektrem rybářství a ichyologických znalostí.
                      Absolutně nechápu, proč do toho taháš politiku, která s tím nemá nic společného. Součástí tohoto národa jsi překvapivě i ty.
                      Já si na ty lidi s patentem na pravdu snad nezvyknu.

                        Fil@s - Profil | Út 19.7.2011 17:47:20

                        Nedovedu si představit, že by někdo dojel např. na 2 hektarový rybník a začal tam zavážet. Jednak většina těchto rybníků nemá ani velkou hloubku, a ryby by určitě nezůstaly v klidu. A určitě by to hodně rybářům vadilo. Bohatě stačí, když někdo přijde k vodě se psem a háže mu tam klacky.
                        Vavážení ano - ale na revírech tomu odpovídajících...

                          Butchi - Profil | Út 19.7.2011 17:44:37

                          Toufi >>
                          Tvůj příspěvek se mi líbí, i když s úplně ne všemi částmi souhlasím.
                          Vezmu to bodově, jak jsi to napsal
                          A) Na velkých vodách by se to povolit mohlo, ale nemělo by se to vynucovat nátlakem ve smyslu "stejně to všichni porušují, tak to raději rovnou povolte."
                          To, co popisuješ, je smutná pravda. Schází základní lidská slušnost a ohleduplnost, tyto vlastnosti jsou považovány za slabost, zjm ve společnosti, kde si jdou lidi tvrdě po krku. Proto jsem zatím proti.
                          B.) Podložka pro kapraře ano, dobrovolně. Pro mě je to pouze byznys, na kterém si mastí kapsu jejich výrobci. Pokud vím, že rybu pustím, nedělám s tím žádné cavyky, jedna rychlá fotka u břehu a potom vyháčkuji přímo ve vodě, bez zbytečné manipulace. Doufám, že budeš souhlasit s tím, že takto je to pro rybu nejšetrnější. Muškař, který stejně běhá kolem vody v neoprenech a chytá pstruhy svazové velikosti na háček bez protihrotu podložku prostě nepotřebuje..
                          C.) Opět narážíme na problém, že lidé nejsou stavu dodržovat pravidla. Jen mezi námi, pokud ti neberou na dva, myslíš, že se třetím prutem něco změní?
                          Jinak souhlasím s úklidem lovného místa a zejména s tím, že na netu má každý plný pytel argumentů, ale pro změnu samotnou neudělá nic.

                            andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 17:41:39

                            Teigr >> Hlavně RS tě nemá právo postihovat za bivak či stan,pokud není v SR výslovně uveden zákaz bivakovaní či táboření u toho konkrétního revíru.Kontrolovat a postihovat tábnoření ve volné přírodě je v kompetenci PČR v případě CHKO i strážců CHKO.

                              kakr - Profil | Út 19.7.2011 17:35:20

                              Teigr >>
                              Proč ne?
                              Za "sportování" se platí, na golf Tě také nepustí zadarmo. Chceš sportovat, zaplať.
                              Lov, to je jiná káva, je zaplacen cenou povolenky....

                                Teigr - Profil | Út 19.7.2011 17:29:20

                                Nedavno se mi stalo , že se mě RS ptala jestli vím že je stanovani zakazano. Ja odpověděl , že vím,ale že nestanuji , že mám Bivak a že je to vlastně jen přístřešek bez spodního dílu. Nic na to neřekli a odešli.Pak přijela další RS a dopadlo to stejně. A ted mě tak napadlo, je lepši stan nebo bivak bez spodního dílu? Co uděla větši škodu přírodě? Když pudu na 4 dny k vodě a rozdupu tam travu a hlidnu nebo když budu chodit po podložce a trava po mém odchodu se narovná? Co myslíte

                                  andy.rybar - Profil | Út 19.7.2011 17:27:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Neřekl bych že RŘ jakožto i BP jsou zastaralé.Nazval bych to spíše snůžkou nesmyslů a bezprecedentních zákazů které nemají v civilizovaném světě obdoby.Na jeho obhajobu však musím dodat že národ který má prezidenta co krade tužky a který dovolil,aby mu stát vytuneloval důchodový fond načež bude makat do 70ti,si ani jiný RŘ nezaslouží!

                                    Toufi - Profil | Út 19.7.2011 17:27:10

                                    A) Na velkých vodách jako jsou přehrady by se zavážení povolit mohlo, ale rybáři by měli počítat s tím, že nejsou u vody sami, třeba na Dalešicích to povolené je a sumcaři neváhají přehradit bojkama celou přehradu a ještě se rozčilují, když jim do toho někdo vjede s motorovou lodí, protože oni sami nenechali žádné místo na projetí a o zadních olovech asi taky nikdy neslyšeli. A podobné partie znám i z kaprařiny, přijedou, nakladou do vějíře po dvaceti metrech tyčovky, co na tom, že ostatní si chtějí také zachytat, teď jsou tady oni, nemluvě o expertech vyvážejících přes různé klipy a vidličky až za roh.
                                    B) Podložka je součástí výbavy asi každého výkladu BP, kde je napsáno, jak se s rybou má jako živým tvorem zacházet, ale chtělo by to stanovit minimální rozměry a nouzově třeba silný igelit, i když dnes už jsou podložky mnohem skladnější a tak je můžou s sebou nosit bez omezení pohybu i vláčkaři a muškaři, ještě to chce ale doladit, pro zabrození a na speciální bout, kde ji není kam položit a je zbytečná, protože rybář pouští ryby hned do vody.
                                    C) Jsem pro kompromis, jeden návazec na udici, pokud se povolí třetí prut a místo se zvětší na 5 metrů, nebo dohoda+úklid místa před zahájením lovu. Přesto že mi srkačky a jiné další dvou návazcové zabijáky utržených ryb a omylem chycených ptáků vadí, přece jen redukce ze 4 na 2 je už trochu přehnaná.
                                    BP by se měli více přizpůsobit současné době, ale za to jak vypadají si můžou rybáři sami, tím že většina těch, co chtějí něco změnit, tlachá v vody, na netu nebo v hospodě s takovýmahle ramenama, ale na výroční schůze nechodí, když už přijdou, tak sedí a mlčí jak pařez. Nic ve zlém jen osobní zkušenost, co se každý rok opakuje.

                                      Teigr - Profil | Út 19.7.2011 17:12:53

                                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> Kecaš nesmysly. Proč by si nic nevyrobili sami(kapraři) ses asi nedival na domaci dilna co?

                                        Teigr - Profil | Út 19.7.2011 17:04:49

                                        Netipa - poslední hrdina MRKu >> Tato naražka je celkem na prd, dá se porušovat všechny zákazy a nikdo na to nemusí příd.