Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NTeigr - Profil | Út 19.7.2011 16:59:50

Netipa - poslední hrdina MRKu >> Nevím proč by měl být povolen jen vyvoz na sumce? Také se dá chytit u břehu nebo na přivlač. Takhle zvyhodnuješ jen některé lidi.

    NErva - Profil | Út 19.7.2011 16:52:36

    nofish - Přesně jak pravíš,jenže o povolenku by přišla polovina důchodců,protože když se někde nasadí kapři ,tak kdo tam asi sedí první? A taky si nevezmou jen jednoho kapra denně a nemají zapotřebí sedět u vody ani na NM po půlnoci když tam jdou kapři přes den a přez den jsou úplně v klidu,protože z 99% žádná kontrola neříjde, bohužel taková je realita ,jim se musí vrátit cena povolenky v množství ulovených ryb a nejlépe ještě něco vydělat na pivo ,tohle by se mělo řešit jako první a znám hodně takových případů.

      NTeigr - Profil | Út 19.7.2011 16:41:53

      Anýzový dědek >> jako že bych je chtěl drancovat ja?

        NTeigr - Profil | Út 19.7.2011 16:40:44

        kakr >> proč 5x drahší?

          Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 16:35:32

          Tempus >> já před loni 160 docházek a 5kontrol,loni 109docházek a 3 kontroly:-)

            Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 16:34:08

            nofish >> tak tak pravdu bdíš

              NTempus - Profil | Út 19.7.2011 16:28:18

              judas.d >> Chytám 7 let a RS jsem potkal 2x a to na tom samém revíru a tu samou :D myslím že to o něčem svědčí...

                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 16:25:38

                judas.d >> jsem pro a hlavně profi rs, která to bude mít jako zaměstnání a bude to prostě policajt u vody. Je pravda že třeba v zimě by pro ně moc práce nebylo, ale když je vůle a chce se dělat.......... Hlavně by to mělo úplně jinou úroveň. A nekompromisní? No jak v čem ale hrubé porušení řádu trestat nekompromisně, zase někdy stačí domluva (pokud jde o kraviny).

                  Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 16:23:45

                  Tempus >> souhlas někdo je i dobytek:-))))

                    Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 16:23:04

                    nofish >> ale zas na druhou stranu to chce pořádné RS a né co je dnes(potkal jsem se z jedním hospodářem MO to byl ale v.l musel jsem mu říct at pořádně čte a dalších přihod mám)tím nehážu všechny do jednoho pytle podle mě je jedna z nejlepších RS na Tovačově dokážou se domluvit a rychle nekompromisně zasáhnout.A nejhorší je podle mě profiRS MRS.

                      NTempus - Profil | Út 19.7.2011 16:20:04

                      nofish >> no jo, čím dýl chytám, tím víc zjišťuju, že ne každý kdo má povolenku je rybář...

                        Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 16:18:20

                        judas.d >> tjn

                          NErva - Profil | Út 19.7.2011 16:17:05

                          judas.d - Souhlasím záleží jak se nastaví pravidla a nasadit řádné tresty ,a podle mě bysi to každý rozmyslel.

                            Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 16:17:01

                            nofish >> no asi to nikdá nebude jednoznačné ale prostě přitrdit taková pokuta za 20 nebo30litrů už by zabolela a dotičný by to třeba hnal před soud a byl by jasnej výklad.

                              Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 16:16:56

                              Tempus >> ale vidíš? Už dřív jsem psal. Oni by totiž lidi ty ryby museli brát jinak než jen jako kořist a trofej. Pak by ho ani nenapadlo an takovém místě chytat.

                              A neprohlašuju že jsou ryby kamoši, jen je to živý tvor, tak taky trošku úcty a slušného chování.......

                                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 16:14:25

                                judas.d >> jn, výklad. Ono by stačilo to napsat jednoznačně a lidi by museli chtít je dodržovat, to by bylo nejlepší.

                                  NTempus - Profil | Út 19.7.2011 16:13:00

                                  nofish >> podobný případ, dovolená na vranově, každý den jsem viděl aspoň 3 lidi chytat v trdlišti... :/

                                    Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 16:12:41

                                    nofish >> ale to je tět o výkladu pravidel na tovačově v hajeném pásmu nesmíš chytat trhal bys ale zavést jsi tam můžeš.Ale znám příklad na svaz.vodě kde ti jenom vedli struny do hajeného a byl problém.Je to jenom jak se nastaví pravidla ale taky pořádné tresty za porušovaní.

                                      Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 16:08:39

                                      judas.d >> btw, ad hektary a zavážení. Na Nejmenovaném revíru je zakázáno chytat na jednom místě. Má kolem 700ha Respektive tedy sedět tam. Cedule vymezují úsek, kde je rybolov zakázán. Takže chytráci zjistili že se tam dost drží ryby a co neudělali? Pořád tam někdo je, přesně proti hájenému úseku, ca 200m naproti, pořád bivaky, pořád lodička. Zavážení je tam povoleno, takže chytají na zakázaném místě tak, že to tam zaváží......... Další důvod proč prostě ne ne ne.

                                        Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 16:03:53

                                        jurasoft >> tobě to nedělá problém? Já teda nebudu chytat někde kde vím že to budu trhat. Nebo budu vymýšlet způsob tzv "antitrhací" :-D
                                        Hoši jste jak malé děcka. Na co furt echolot a kdoví co? Když vím, že tam a tam nejsem shopen rybu s jistotou zdolat tak tam nechytám a je to. Utrhnu ddvakrát zta sebou tak už přemýšlím. Chytalo se tak vždycky a nevidím důvod to měnit. Někdo řekne že je to kvůli trhání. Jo? Ty hledáš ty ploty pod vodou? Nebo spíš místa kde by mohly být ryby?