Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

Njudas.d - Profil | Út 19.7.2011 15:57:50

Já bych povolil zavážení u vod nad 60ha,podložku podle mě není nutná ale doporučil bych ji.Ale až po zvětšení pravomocí RS a změn zákonu,které by se nedaly jen tak vykládat jak dnes:-)

    Nvydra Lucky - Profil | Út 19.7.2011 15:55:33

    jurasoft >> Tak to je svatá pravda. Echo je sice fajn, ale když tam někdo chodil randit ... Já potkal také jednou podobného - po několikadenním snažení na kde co přišel děda, pokoukal a povídá - tak co mladej, jak to jde? já na to že nic, on na co chytám ... a pak se ptá - a na hrách chytáš ? Já že ne, páč nemáš. Sáhl do kapsy, dal mi pár kuliček hrachu, já nahodil, on se ztratil. Po 15 minutách první kapr, pak další ... no není to pohádka ? Ale mě se to fakt stalo !!! A každá pohádka má poučení. Tahle říká - nepodceňuj dědu !!! Občas je fajn jim naslouchat a nechat si poradit, i když je nám padesát .........

      Nmeteor - Profil | Út 19.7.2011 15:48:36

      Pedro1 >> :-)
      Co máš z toho, kamarád chytil kapra i na mrtvou rybku, tudíž ani lovci dravců si nemohou být jisti :-)

        Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 15:39:36

        vydra Lucky >> to bude zakázáno! Jestli už to není zakázané! Jestli ne, tak se to musí zakázat!

          NPedro1 - Profil | Út 19.7.2011 15:38:23

          meteor >> Pak je kaprař každý,kdo chytá něco jiného než dravce.Letos jsem byl několikrát na línech,parmách,cejnech,...A co si myslíš,že jsem tahal?Kapři,kapři a zase kapři.Takže jsem taky kaprař.A jsem v perdeli,neboť si budu muset koupit pořádný závodní lehátko a smrdutýho kraba společně s půlnočním pomerančem.

            Nvydra Lucky - Profil | Út 19.7.2011 15:24:14

            nofish >> Ano. Jistě to FOXova přívržence nepotěší, že ten děda nemaje ani tričko od FOXe, ulovil (proboha i snědl ! ) kapřisko, na které on týden líčí plovaje nocí na zakázaná místa s montáží v zubech, sypajíc metráky kuliček na potajmu označený flek - a hele děda provokatér s bramborou či knedlíkem. Mizera !!! Co si to dovoluje ?

              NButchi - Profil | Út 19.7.2011 15:21:54

              nofish >>
              Oni mají tihle lidi pořád plnou pusu závisti, ale že pukají vzteky, když ho děda chytne pod nohama na splávek, to už nepřiznají.
              V podstatě je sranda to sledovat a já dědovi toho kapra přeju. Je to jeho jediná radost, tak co.

                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 15:15:59

                jurasoft >> Heeej. Jako parlament no. Kecy kecy, i když ví že nic nevyřeší. :-D

                  NTempus - Profil | Út 19.7.2011 15:15:31

                  jurasoft >> tak to bylo jasné už při přečtení zadání, z takových otázek nikdy nevzešlo nic užitčného :)

                    Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 15:15:02

                    vydra Lucky >> Právě....... víš jak to nas*re když ho chytí někdo a splávek dva metry od kraje a odnese si ho? Vem si že má cajk za dva litry. Ty sis koupil věci za 120tis a on ti ho odnesl ty už ho nechytneš............ (přeloženo do srozumitelné češtiny- obviňuješ dědu z toho že ty nemůžeš chytit tak velkého a argumentuješ tím, že on takové už z vody odnosil do mrazáku). Jenže on děda o tom kaprovi věděl, on tam sedí denně na jeho rozviklané židličce a týden zkoušel všechno možné, aby mu ta ryba zapbrala, nepřijel tam jako někteří na dva dny a nečeká že za dva dny takových chytí 10

                      Nvydra Lucky - Profil | Út 19.7.2011 15:14:36

                      jurasoft >> a není to prima takhle trávit čas ? A mimochodem - tohle tady předpovědět je podobné, jako když si zavěštím, že večer bude tma...

                        NTempus - Profil | Út 19.7.2011 15:14:02

                        tipek15 >> Jen tak pro zajímavost. Proč na "vašich" vodách nejde chytnout větší ryba bez zakázaného zavážení? Co je na nich tak extra? kdyby tam nešla chytit větší ryba bez granátu tak bys taky "chytal" granátem protože jinak bys větší rybu nechytil? :)

                          Nvydra Lucky - Profil | Út 19.7.2011 15:10:32

                          tipek15 >> A proč by to měli ti dědečkové podepisovat ? Oni svého kapra chytnou i podle pravidel, nepotřebují přiblblé petice, extrabuřty ... jsou šikovní, umí.

                            NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 15:00:51

                            tipek15 >> a je to tu. Kapraři a jejich petice. Je nutno si uvědomit, že petice mají reflektovat nějaký všeobecný názor a to vaše zavážení a K70 jsou ostatním rybářům ukradený. Navíc ten bojkot K70 i chápu. Proč by měli souhlasit s tím, aby si nemohli brát kapry 70+, když si je brát chtěj? Maj na to právo a je vůbec nezajímá, že několik úchyláků si z kapra udělali sexuální pomůcku, na které se ukájí

                              Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 15:00:35

                              Hermis_s >> jn ale je tam holt, zrovna se zakazem to znam. Dva roky jsem se jezdil otáčet na kruháč abych mohl odbočit domů. Taky jsem to přežil :-)

                                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 14:59:39

                                tipek15 >> jsem proti k70 stejně jako proti zavážení a nonstopu (i kdyžž zrovna dneska byh nonstop šel, kdyby to bylo povolené). U vody to vypadá čím dál hůře a ještě povolovat další věci? Ani náhodou.

                                  NButchi - Profil | Út 19.7.2011 14:58:45

                                  tipek15 >>
                                  Na to nepotřebuju vědět, kde je jakej šutr.
                                  Stačí vědomí, že to píšou v RŘ a RS za to bere papíry :-)

                                    Nrover - Profil | Út 19.7.2011 14:57:46

                                    tipek15 >>
                                    Tak mladej, a už tak odvážnej ? Ještě tu práskni, v jaké MO jsi registrovaný, ...pokud vůbec jsi :-)

                                      Ntipek15 - Profil | Út 19.7.2011 14:56:27

                                      Butchi >> neznáš tady naše vody tak víš prd:)

                                        NHermis_s - Profil | Út 19.7.2011 14:55:40

                                        nofish >> A ted druha strana mince,nedaleko meho bydliste byl nesmyslny zakaz odboceni...2 roky to ridici ignorovali a X z nich dostalo flastr...az nakonec zakaz odboceni zmizel...:)Tim nikoho nenabadam...