Na svazových vodach povolit zavaženi či nikoliv , je rybařský řád zastaralej?

Povolili by jste zavažení z lodky, zavažení zavažecí lodkou a echoloty? Myslíte, že by přibyli jen problemy mezi rybáři nebo by se dal najit kompromis? Nebo povolit vyvoz jen na určených velkých rybnícich. Je rybařský řád zastaralej a bylo by ho třeba obměnit a jak? Myslíte si, že by zůstavalo méně utržených vlascu, díky zdolavani ryby či vytahovani zachycené montáže na dně pomoci loděk?
Autor diskuse: Teigr - Profil , 18.7.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Změny v Rybařském řádu ?

A) ANO-Povolit zavažení jen někde63%

B) ANO-Podložka pod rybu u každé vody12%

C) ANO-Jeden návazec4%

D) NE-Zbytečné zavažení15%

E) NE-Na co podložku? zbytečné2%

F) NE- Čím více navazcu tím více ryb :o)2%

G) Jine nápady2%

Od 19.7.2011 hlasovalo 241 čtenářů.

NButchi - Profil | Út 19.7.2011 14:53:30

tipek15 >>
Doufám, že tě chytí a pošlou ti papíry na rok do čistírny. Možná tě pak tyhle blbiny přejdou. Rybu chnytneš i bez zavážení, ale musíš u toho přemýšlet, což může občas i bolet.

    Ntipek15 - Profil | Út 19.7.2011 14:52:51

    nofish >> tak at někdo udělá petici na lov nonstop a zavážení u nás chtěli udělat K70 a ty dědečkové to nepodepsali.

      Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 14:50:13

      tipek15 >> jn ale to je porušení pravidel.......... a pravidla jsou na co? Většina lidí musí někoho okrást aby měla prachy- takže budem krást?................

        NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 14:38:29

        tipek15 >> Ten názor je natolik neuvěřitelné klišé, že se z něj tetelím blahem

          Ntipek15 - Profil | Út 19.7.2011 14:35:07

          čus na většině vod se stejně musí vyvážet aby člověk chytil větší rybu a lidi neřešej nějaký zákony bud tě chytěj a nebo ne.

            Nmeteor - Profil | Út 19.7.2011 14:33:41

            Standey >> to je pravda. Ale taky nevíš, jestli pod těmi kačenami a bójkou neměli koule XXXXXL pro skutečné monstrmegahyperultrakapři... aby jim tu megamegakouli nevzaly spodní proudy :-) to už si samozřejmě dělám prdel.

            Mně šlo spíše ale o tu definici "kapraře"... prostě mi přijde logické, že kdo chytá kapři, je kaprař. Bez ohledu na to, zda-li chytá na pelety / koule / kukuřici / žížalu atd., nebo jestli má / nemá bivak, lehátko, polní kuchyni a člun na vyvážku.

              NButchi - Profil | Út 19.7.2011 14:30:11

              nepijunesouložimneko >> nepijunesouložimnekouřimapouštim - 19.7.2011 14:28:01 >>
              Pokud by to bylo jen na hlásičích, tak klidně. Já, jakožto synek z Moravy, často zahajuju lov panákem slivovice. Což by mě poškodilo a omezilo na mých právech :-)

                Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 14:28:36

                nepijunesouložimneko >> nepijunesouložimnekouřimapouštim - 19.7.2011 14:09:53 >> jn to je jako když jsem si kdysi na lidech nebo kde nechal dát dobrovolně ban abych se mohl učit na zkoušku :-D to už je moooooc let ale

                  Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 14:28:01

                  Butchi >> já bych trval nekompromisně na 0,00, páč je známo, že slušné tělo si alkohol samo nevyrobí! To jsou jenom výmluvy alkáčů na zbytkáč! Já to vím, já pouštím a nepiju!
                  :-)

                    Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 14:27:14

                    Netipa - poslední hrdina MRKu >> žlutá jako žlutá :-)

                    já sem pochopil, neboj.

                      NButchi - Profil | Út 19.7.2011 14:22:11

                      nepijunesouložimneko >> nepijunesouložimnekouřimapouštim - 19.7.2011 14:12:47 >>
                      Lepší by bylo, pokud by se toto zařízení nainstalovalo skrytě, a nad 0.3 promile nehlásilo záběr, aby si zmožený lovec nezlámal nohy při běhu k prutu. Jak známo, opilí lidé chodí doleva, mají li v úmyslu jít doprava, a naopak.

                        NButchi - Profil | Út 19.7.2011 14:21:03

                        Netipa - poslední hrdina MRKu >>
                        Já bych se hlavně vyhnul těm hákům, co se na sumce používají. Nemluvě o tom, že i průměrný sumec může vzít rybáře na noční projžďku po prdeli kopřivami. Opici lze plnohodnotně a bezpečně vyležet pouze na lehátku s příposlechem. Kapr omráčený Alpovým dechem a la Jan Kavan je pak i povolnější pro všemožné praktiky při focení.

                          Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 14:12:47

                          Butchi >> v řádu je připravováno usnesení, že hlásiče budou povinně vybaveny detektorem alkoholu. Nad 0,2 nechají kapraře spát a nechají kapra odject v klidu scípnout někam do větví.

                            Nnepijunesouložimnekouřimapouštim - Profil | Út 19.7.2011 14:09:53

                            nofish >> mrk je jiná, daleko věčí liga:-) Já si například slušně včera řekl martinovi o červenou kartu k jeho videu, hned ze startu, aby sme si ušetřili navzájem čas a dostal jsem:-)))

                              NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 14:09:36

                              Butchi >> Pozor. Onehdá jsem se sundal i při sumcařině. Takže tedy bych zas tak úplně nepaušalizoval. Je ale pravda, že při sumcařině se po záběru již nedá s prutem manipulovat, jelikož pod vlivem vázat trhačku bych si nelajsknul, takže potom se může s tím chlastem konečně pořádně pohnout

                                NNetipa - poslední hrdina MRKu - Profil | Út 19.7.2011 14:05:52

                                nofish >> Já chci dostat žluté poděkování. Ne žlutou kartu

                                  NStandey - Profil | Út 19.7.2011 14:03:57

                                  meteor >> Tak pokud skupina důchodců z nichž dva chytají na policajty, dva na kaču a jeden na bojku jsou kapraři, tak budiž, jedná se tedy o kapraře...
                                  I když vlastně ani není jisté zda ti dva neměli na dně nastraženou rybku...

                                    NButchi - Profil | Út 19.7.2011 14:02:58

                                    meteor >>
                                    Ožrat se můžeš jenom na kaprech, protože jedině kapraři mají nárok na lehátko.
                                    Zcákaný muškař by si zlámal hnáty na šutrech, vláčkař by se přizabil woblerem, plavačkáře by ten 15m bič převrátil do vody a feederař by ze sledování špičky dostal nějakej záchvat.

                                      Nnofish - Profil | Út 19.7.2011 14:02:15

                                      Netipa - poslední hrdina MRKu >> hele, ve fotbale, ve florbale, na ulici vlastně taky, se všichni brání té žluté a ty ji vyžaduješ :-D zajdi někam k rychlostní komunikaci na konci města, tam nějaká co tě zažlutí asi bude :-)

                                        Nmeteor - Profil | Út 19.7.2011 13:59:31

                                        Standey >> nevím, co znamená "na položenou". To jako že u rybaření leželi?