Hmyz okolo vody

Zdravím všechny fotografující rybáře.
Okolo vody poletuje velké množství nejrůznějšího hmyzu. Pochlubte se, na jaký hmyz jste u vody naraziiy! Vítány jsou všelijaké vážky, komáři, mouchy, luční koníci a jiná bezobratlá chamraď.

Vítáni jsou zdejší entomologové (Carabus, Curculio) na určování neznámého hmyzu. Všem předem děkuji za fundované odpovědi.

Diskutujte slušně a na úrovni. Hmyzu dar:-))

Prosím vkládejte více fotografií do jednoho zápisu. Bude to přehlednější a já si ušetřím čas za poděkování. Děkuji za pochopení...
Autor diskuse: : vydrák - Profil , 10.5.2011 všeobecné - ostatní

: vydrák - Profil | Po 18.7.2011 17:20:43

Hellfish >> Tak pak je vše v pořádku.Domníval jsem se totiž,že ta kudlanka je z nějakého terária:-))
Hmyzáci můžou být z celého světa,takže přijmi mou omluvu a vkládej dále!

    Hellfish - Profil | Po 18.7.2011 13:45:15

    : vydrák >> Omlouvám se, ale v zadání otázky není , že to musí být brouk či jiný hmyz na který jsem narazil u vody v Čechách. Pavouk je patrně slíďák nikoliv tarantule a žije v Afghanistánu a to úplně všude i u místních řek, které jsou bohužel pro rybáře zcela nezajímavé. Málo vody, odpadky a ryby sporadicky. Kudlanky jsou z Kosova, od jedné nádrže, jaká škoda že u nás se vyskytují pouze ojediněle a to možná ještě že spíše u našich slovenských sousedů.Tak se nezlob, jsou to vlastní fotky a slibuji, že už s tím končím.Jinak je tohle fórum dobrý nápad, brouky můžu, pokud nemají sosák přizpůsobený k sání krve.

      : vydrák - Profil | Po 18.7.2011 13:36:25

      Hellfish >> Pokud to není od vody - tak to prosím nevkládej.Díky

        Hellfish - Profil | Po 18.7.2011 13:32:38

        To je tak, když jeden ztratí hlavu kvůli ženský:-)))

          Shu-lin - Profil | Po 18.7.2011 13:22:50

          Hellfish >> Postiženej pavouk?

            : vydrák - Profil | Po 18.7.2011 13:16:56

            Hellfish >> Jasná tarantule,která se u vody nevyskytuje.Jednu nohu pavouk ztratil v souboji o hnízdo.Takže bezpředmětné!

              Hellfish - Profil | Po 18.7.2011 13:16:28

              Shu-lin >> jseš blízko,ale pavouk mívá osm nohou, ne??:o))

                jepice - Profil | Po 18.7.2011 13:10:50

                Hellfish >> chtělo by to arachnologa.

                  Shu-lin - Profil | Po 18.7.2011 13:08:50

                  Hellfish >> Pavouk?

                    Hellfish - Profil | Po 18.7.2011 12:41:59

                    A jeden rébus:-))

                      : vydrák - Profil | Po 18.7.2011 12:04:39

                      Lauri >> Jasná ale krásná náhoda:-))

                        Lauri - Profil | Po 18.7.2011 12:03:34

                        : vydrák >> všiml jsem si ho až doma při stahování fotek :))

                          : vydrák - Profil | Po 18.7.2011 12:00:53

                          Lauri >> Hezká fotka s tím šídlem!

                            Lauri - Profil | Po 18.7.2011 11:29:44

                            jepice >> myslel jsem si to :))...................né kecám

                              Hellfish - Profil | Po 18.7.2011 11:11:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              zdar, tohle mi chtělo ukousnout palec, když jsem šel k vodě:-))( na WC, lokalita Afghanistán)

                                jepice - Profil | Po 18.7.2011 10:43:35

                                Přidal bych sem několik hmyzáků z Jeseníků, ale bohužel by nebyli od vody.

                                  jepice - Profil | Po 18.7.2011 10:42:47

                                  Lauri >> mandelinka nádherná ;-)

                                    Lauri - Profil | Po 18.7.2011 9:59:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    a šídlo při letu

                                      Lauri - Profil | Po 18.7.2011 9:56:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      brouk pytlík

                                        Bacon - Profil | Ne 17.7.2011 12:02:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Modrásci