Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NJarda Š. - Profil | Po 18.4.2011 21:05:38

MifakM >> Ale ty komise a odbory tvoří hlavně dobrovolní funkcionáři, zaměstnanců má Rada ČRS asi dvacet, sekretariáty ÚS jich mají kolem pěti a některé hodně velké MO mají 1 - 3 zaměstnance.

    NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 21:02:54

    tuzemak >>
    A nemyslíš si, že už je čas ? :-)

      Nesoxboy - Profil | Po 18.4.2011 21:02:51

      klidně bych nechal 5 let stop stav na odnášení úplně

        NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:02:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        MifakM - >> To je řešení na prd. Už se to tady řešilo mockrát. Vypadá to jakoby krásně a logicky, ale je to v současném stavu nesmysl. Tím stavem mám na mysli zarybňováky, počet rybářů, systém v našich o.s.,...atd.

          Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 21:01:39

          MifakM >> to by muselo vše od základůů

            NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:53:02

            pepa-č >>
            90% ano, ale ve vedení svazu :-D

              NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:51:41

              tuzemak >>
              Já myslím že by fungovalo, ale chtělo by to novou krev...

                Npepa-č - Profil | Po 18.4.2011 20:51:30

                MifakM >> ale svaz se jako podnikatelský subjekt chová. 90procent lidí je plně spokojeno.
                kapři a duháci se sypou, dav je chce, dav je má.
                duhák je levnější než potočák, tak se "ekonomicky výhodněji" preferuje.
                kapr jde udělat za korunu dvacet po metrácích tak se narve všude.
                zákazníci tleskají...

                  Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 20:50:15

                  MifakM >> to by nefungovalo jako podnikatelský subjekt,tomu nevěřím,to by krachlo jako drtivá větčina našich podniků..

                    NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:48:21

                    tuzemak >>
                    Neříkám zrušit, tvrdím ZEŠTÍHLET a chovat se stejně jako každý podnikatelský subjekt!

                      NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:47:01

                      Jarda Š. >>
                      Navíc se z tvých členských příspěvků také platí soutěžní družstva (rozuměj reprezentace a spol...), provoz budov, aut a další věci...

                        NUrbis Cannabis - Profil | Po 18.4.2011 20:42:32

                        Sven >> sme soukromá organizace a to de všechno. mu to platilo jen na naše reviry. a vem si sám 150kg ryb je spousta ryb a peněz a on to měl zadarmo a stejně byl už starej mu to patří. ať si to zaplatí když chce masařit.

                          NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:41:59

                          Jarda Š. >> Tak spočítat to půjde. Na stránkách ČRS máš jmenovitě funkce, ale počítat se mi to tedy nechce. Odhadem je to 100% přes 100 lidí.

                          Sekretariát Rady ČRS
                          Členové hospodářského odboru při Radě ČRS
                          Členové odboru čistoty vody a životního prostředí při Radě ČRS
                          Ekonomická komise
                          Právní a organizační komise
                          Členové Republikové rady ČRS
                          Členové Republikové dozorčí rady ČRS
                          Sportovní odbory a komise pro :
                          -Lov ryb udicí na umělou mušku
                          -Lov ryb udicí na plavanou + feeder
                          -Lov ryb udicí přívlačí
                          -Rybolovná technika
                          -Odbor mládeže

                            Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 20:40:19

                            MifakM >> neblázni,to nejde zrušit,rybařina by tím pádem u nás šla do kytek...

                              NMallos - Profil | Po 18.4.2011 20:40:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              MifakM - >> já osobně bych byl pro 20 ryb/rok, neomezovat úlovky při rostoucím počtu rybářů je nerozum. bohužel bolševik naučil lidi brát vše, co je pod rukama a to se jen tak nějakým omezením nevymete...

                                NJarda Š. - Profil | Po 18.4.2011 20:38:09

                                MifakM >> Kolik zaměstnanců má aparát ČRS? Mám za to, že jich není v součtu Rada+ÚS+největší MO víc než stovka.

                                  NSven - Profil | Po 18.4.2011 20:37:04

                                  tuzemak >> :-)))

                                    NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:36:37

                                    Hermis_s >>
                                    A další finančí prostředky by se našli úsporou v zarybňování. Pokud by nebyl tak velký odběr, nemuselo by se tolik dokupovat k zarybňování. Dalším efektem by bylo to, že by se snížila poptávka po rybě a na trhu by pak vznikl přetlak a tím se snížily i prodejní ceny.

                                    Ale to je možná jen moje zbožné přání ;-)

                                      Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 20:36:24

                                      Sven >> toto bych já vytesal do kamene...

                                        NSven - Profil | Po 18.4.2011 20:33:39

                                        Hermis_s >> jojo, to je to nejsprávnější řešení. To postaví tuzemskou rybařinu na nohy. Stejně jako to pomohlo na nohy ČKD, Poldi, Škoda, Tatra, Praga, Liaz, Zbrojovka, Bižuterie, Preciosa, sklárny, textilky, zemědělství........................................​.........