Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:32:19

Hermis_s >>
Tak co si budeme nalhávat....
Osobně si myslím, že díky členským příspěvkům si vydržujeme na svazech výkrmnou stanici. Takový aparát se dá podle mne srovnávat pouze s bývalým režimem. Potřebujeme ho vlastně? Zeštíhlením toho aparátu by vznikly finanční rezervy na profesionální RS...

    Nkožich007 - Profil | Po 18.4.2011 20:30:09

    MifakM >> jj koukal jsem ale i tak sem napsal svůj názor

      NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 20:27:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      MifakM >> Ja vidim reseni v rozpadu MRS,CRS a privatizaci vod.

        Ndejff - Profil | Po 18.4.2011 20:26:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        a pokud by někoho chytili pytlačit tak bych mu usekl prst aby si zapamatoval že pytláky nebude nikdo tolerovat.....hotovo myslím že půlka ČR by byla bez ruk.......Jsme prostě národ čurák.....u a okrádáme sami sebe a to by si lidi měli uvědomit.......a nejvíc mě nasere že při řešení tohodle problému se vždycky rozčílím

          NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:25:29

          kožich007 >>
          Už jsem to tu psal. O stránku dozadu - 18.4.2011 19:11:20

            NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 20:25:26

            TWIN 69 >> To by jsi musel kazdeho osobne hlidat...out

              Nkožich007 - Profil | Po 18.4.2011 20:23:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              MifakM - >> já osobně bych byl pro, 20-30ks na rok je tak akorát (možná i moc) jen si ale nedovedu představit to množství pytláků u vody a co více budou někteří chataři a tp odnášet hned po ulovení bez zápisu!! to nikdo neuhlídá!!

                NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:23:01

                Hermis_s >> Podle mého byl hlavní problém v nedůslednosti.

                Máš pravdu (a velkou) že je to v lidech hluboko "zažrané" a někteří lidé jsou nevychovaní. A tady je tan kámen úrazu.
                Když Tvé dítě bude zlobit, necháš to tak? Asi ne (pokud nejsi zastáncem nového smýšlení, ať si dítě dělá co chce...). Okřikneš ho, nebo použiješ nějaký trest. Prostě se ho snažíš vychovat. Ten stejný princip by měl platit i tady.

                Je samozřejmé, že nejlepší cesta je prevence a začít takto působit už u mládeže a tu tímto směrem vychovávat, ale je tu plno dalších členů MO, kteří už vychovat nejdou a těm je potřeba dát přes prsty.

                  NTWIN 69 - Profil | Po 18.4.2011 20:22:23

                  Hermis_s >> je to můj názor a jestli to fungovalo nebo ne je jen otázka kontrol a důsledné činnosti RS.

                    Ntony.bobo - Profil | Po 18.4.2011 20:21:10

                    Nepostavil bych se k tomu nijak.Dokud mi bude sloužit zdraví a budu mít prachy na povolenku tak mě to trápit nebude.Stejně nějaké omezení úlovků na povolenku nic nevyřeší jen se bude více pytlačit.Omezení nic neřeší je to jen o lidech a jejich chování.

                      NSven - Profil | Po 18.4.2011 20:18:44

                      dejff >> proč ne? Když bude mít každá 10 kg, tak to by docela šlo :-)

                        NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 20:14:56

                        MifakM >> Je to v lidech a jejich makovicich.

                          NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 20:12:56

                          Hermis_s >> Otázka je proč nefungovalo :-(

                            Ndejff - Profil | Po 18.4.2011 20:12:50 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            já osobně bych byl pro 15 ryb ročně což si myslím že je dost a s tím bych ale určitě zvedl o 100% rybářskou stráž!!!!!!!!protože by se o dost víc kradlo........což je hnus

                              NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 20:11:18

                              TWIN 69 >> To uz tu bylo a nefungovalo.

                                NGrasel - Profil | Po 18.4.2011 20:11:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                MifakM - >> Špatnej nápad to není,ale zavedení takovýhodle pravidla věřím asi tolik jako neposkvrněnýmu početí....

                                  NTWIN 69 - Profil | Po 18.4.2011 20:08:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Ahoj,můj názor je ten,že bych povolil max.20 ryb na povolenku.No a pak si můžeš koupit novou.

                                    Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 20:06:35

                                    Kaplan >> neber to pití piva doslovně,to že nemáš v noci kontrolu je špatná RS??zjisti jak to RS dělá,potom kritizuj její prácu,nic jednoduchýho to nejní,a o povolence už vůbec néééé...

                                      NKaplan - Profil | Po 18.4.2011 20:04:03

                                      tuzemak >> Za prvé nepiju, za druhé nikdo tě nenutí a v přírodu můžeš přece milovat, aňiž bys byl RS to přece nemá nic společného.
                                      Končím tuto debatu vyjádříl jsem pouze svůj názor, protože v nočních hodinách jsem neměl nikdy kontrolu. :-)

                                        Nkikoo1 - Profil | Po 18.4.2011 19:57:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        MifakM >> blbost....