Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

NMalda512 - Profil | Po 18.4.2011 21:50:12

Kocháč >> Souhlasím s tebou s tou cenou. Proč ne. Ale zase by podle toho musela vypadat osádka reviru. A hlavně by Rs musela důrazně kontrolovat rybáře a čistotu u reviru.

    NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 21:49:54

    Kocháč >> Takže dle tvé rovnice znamená, že majetný (bohatý) = automaticky slušný, čistotný, zákony ctící rybář? Tak to je mi tě líto teda...
    Co takhle levnější povolenky a memento: " Porušíš naše stanovy nebo řád a u nás si nadobro dorybařil". Takhle by to nešlo??

      NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 21:48:34

      Sven >> ok

        NMalda512 - Profil | Po 18.4.2011 21:48:28 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        MifakM - >> Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku
        Kde žiješ???????? Svaz nemá zapotřebí přicházet s podobnýma hloupostma. Kdyby jsi byl trochu více rybář než chytrák tak by jsi zjistil že toto není postavené na svazu a nebo omezení. To je vše pouze o rybařích. pokud by platil nějaký limit který už zde je tak si nemysly že by se dodržoval. Ono to není o limitech ale otom že veliké množství rybařů odnese od vody více ryb v jednom dni a hlavně Největší % ryb se ztratí v papírech. A to tak že se prpostě odevzdá povolenka na které je za celej rok napsáno pouze 10kaprů místo 60 ulovených. a ohledně té hloupé věty -

        Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.
        Zde je docela silně cítit popud rybáře chyt a pust. Protože pokud je rybář hrdý na svůj ulovek a bere rybu domů na stůl pouze pro svou potřebu a ne k zaplnování cizích mražáků tak nevidím jediný důvod proč by měl kvůli tobě být masař a připlácet si.Velká většina skoro rybářů velice rádo používá výraz masař. Protože si myslí že všechny ohromí jak je férovej vůči rybám. Ale že vedle něho sedí parta rybařů a mlátí kapry 24non stop to mu nevadí. Ale jakmile nějakej rybář odnese dva kapry domů tajk je masař. vzpamatuj se.,

          NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 21:48:27

          Kocháč >> To by byla pekna cistka:)S tim zvysenim cen povolenek souhlasim.

            NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:45:50

            Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 21:41:33 >> Neustřelil, nevidím jedinej důvod proč by měla být rybařina všelidovou zábavou pro široké masy. Podle toho to potom u vody vypadá.

              NSven - Profil | Po 18.4.2011 21:45:28

              Hermis_s >> nebudeme si kazit večer politikou. Nikomu to nic nepřinese a stejně se nic nezmění. :-)

                NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 21:41:33

                Kocháč >> Ano. A tím by se stala rybařina místo normálního koníčku pro každého sprostým byznysem pro pár vyvolených. Trošku si ustřelil. Nezdá se ti?

                  NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 21:37:55

                  Sven >> Muzes klidne SZ.Tvuj nazor me zajima.

                    NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:37:42

                    Hermis_s >> stačilo by prodávat krátkodobé povolenky a ty celoroční 10 000,-Kč na vodu.

                      NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 21:35:48

                      Alov_na_MRK_rezignuj >> Alov_na_MRK_rezignující - 18.4.2011 21:32:53 >>
                      Bohužel u nás je to mnohny opačně. Domácí si nemá ani kam sednout a největší bordel tam nechávají z rybáři jiných obcí (ale výjimky se najdou i v domácích řadách - bohužel)

                        NSven - Profil | Po 18.4.2011 21:35:29

                        Hermis_s >> Ne nemám na mysli Volkswagen Mladá Boleslav ale bývalou světoznámou firmu Škoda http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_(podnik)
                        O tom ostatním je to nadlouho a sem to nepatří....

                          NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 21:33:53

                          Hermis_s >>
                          Selekcí členů by jsi dosáhnul kýžené čistoty...prasata by jsi si ve sdružení nenechal :-)

                            NAlov_na_MRK_rezignující - Profil | Po 18.4.2011 21:32:53

                            Já osobně bych spíšeomezil některým místním přístup k vodě, aby nenabily pocit, že vody jsou jen jejich, oni vše pouštějí (i své myšlenky na špacír bohužel), takže oni můžou vše. Těmhle bych to omezil a hned by bylo o pár ejjuchůůů partiček u vody míň. I pořádek by tam byl...

                              NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 21:30:49

                              Kocháč >> S bodem 1 a 3 bych souhlasil a dalo by se k tomu nejakym zpusobem dojit.Nedovedu si vsak predstavit,podle jakych kriterii udelat selekci clenu ve spolcich nebo jak zajistit cistotu kolem vody.

                                NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:18:51

                                Hermis_s >> mám naivní představu,ale jejího uvedení do reálu se nedožiji.

                                1. Povolenka na každou vodu zvlášť
                                2. Rybářské spolky s omezeným počtem členů
                                3. Ve vodě přirozená obsádka
                                4. Kolem vody čisto a slušno

                                  NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 21:10:19

                                  Kocháč >> A ty mas nejakou ideu?

                                    Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 21:08:13

                                    MifakM >> nevím nevím,když vidím jak jedna firma za druhou v soukromých rukách jde do sraček..

                                      NHermis_s - Profil | Po 18.4.2011 21:08:07

                                      Sven >> Nesrovnaval bych privatizace co probehly po prevratu a co by se mohlo stat tedkom.Firmy a dovetvi co jsi vypsal,pominu li dopady tunelingu,neni poptavka,neni bussines.

                                      edit:Myslis,ze Skodovce privatizace uskodila?

                                        NKocháč - Profil | Po 18.4.2011 21:07:11

                                        esoxboy >> a tvoje svědomí by tu spoušť uneslo?