Omezení povolenek ?

Zajímalo by mne jak by se každý z Vás postavil k omezení množství ryb na 1 povolenku?

Schvalovali by jste to, nebo by jste byli proti ? (Je mi jasné, že budou asi dva tábory - chyť a pusť budou pro, masařky zase proti :-) )

Můj názor je následující :
Osobně mám ryby rád a nejsem ortodoxním zastáncem chyť a pusť (od vody si odnesu nějakou tu rybu), ale jen tolik, kolik sám (+ rodina) spotřebuje. Což je zhruba 10-15 kg čistého masa na rok (z toho asi 5-10 kg masa ze severu). Tedy za rok je to pár kaprů a nějaký ten dravec.
Pokud by svaz přišel s návrhem omezit počet ulovených ryb na jednu povolenku, byl bych všemi deseti pro. Otázkou je jaký počet ryb by byl stanoven. Myslím si, že 20-30 ks ryb na osobu a povolenku je dost na to, aby pokryl roční spotřebu normálního rybáře/rodiny. Pokud by někdo dosáhl maximálního počtu ryb, mohl by si pořídit další povolenku (samosebou za plnou cenu).

Kdo by chtěl tedy masařit, ať si za to zaplatí. Mylsím si, že by to vedlo k tomu, že člověk by nemusel sedět u prázdných vod bez záběru.

Vaše názory ?
Autor diskuse: MifakM - Profil , 18.4.2011 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Pro omezení počtu ryb na 1 povolenku :

A) JSEM76%

B) NEJSEM24%

C) Je mi to jedno0%

Od 23.4.2011 hlasovalo 34 čtenářů.

Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 19:56:21

Kaplan >> prostě to dělá,že miluje přírodu,skákat u toho radostí přeci nemusí,těžko pochopit že??jak to vypadá u vás nevím,ale znám hodně takových jako seš ty,něco proto udělat to nééé,jen kecat u piva v hospodě to ju:o)))

    NKaplan - Profil | Po 18.4.2011 19:48:42

    tuzemak >>
    Ne každý to dělá s velkou radostí kolego: tohle mě pobavilo.
    Pokud něco nedělám rád tak to taky tak vypadá

      NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 19:47:20

      Kaplan >> aha... takže ty všem vykládáš, jak to dělat, ale samotnýmu se ti to dělat nechce... to je dobrá strategie.

        NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:46:58

        Venca888 >> UFFF už jsem se lekl :-)

          NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 19:44:14

          MifakM >> sorry - dělám tady deset věcí najednou a takhle to dopadá - chtěl jsem napsat, že jste ŠŤASTNÁ MO. :-)

            Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 19:37:23

            Kaplan >> ne každý to dělá z velkou radostí kolego,to je o přístupu k přírodě a větčinu co znám to proto dělají ne kvůli tý povolence,stejně nemají čas chodit na ryby,na co musí mít,dělat RS?to myslíš,že to musí být chlap hora který umí více bojových sportů???

              NSven - Profil | Po 18.4.2011 19:37:07

              MifakM >> no vidíš, co se všechno na MRKu dozvíš :-)
              Počty RS se stanoví podle plochy obhospodařovaných vod. Takže ve vašem případě je členů RS ažaž. http://www.mrs-ratiskovice.ic.cz/index.php?poz=2&me​nu=1

                NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:35:19

                Venca888 >>
                Proč jsme podle Tebe špatná MO ? :-)
                To prosím vysvětli...

                  NKaplan - Profil | Po 18.4.2011 19:33:59

                  tuzemak >>
                  Když je to tak těžké a každá RS by jsi radši koupila povolenku jako řadový člen, tak proč tam lezou,
                  řítat že to někdo dělat musí, ano ale musí na to mít.
                  Já na to nemám.

                    NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 19:33:57

                    MifakM >> tak to jste špatná MO. Navíc uhlídat 5ha rybníček je legrace. Na 100 ha si každej vezme, co chce. s tim nic nenaděláš...

                      NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:33:38

                      Sven >>
                      On RŘ nevychází z tohoto zákona ? Pro mne je to tedy novinka ;-)

                        Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 19:30:56

                        Sven >> takový řeči mě nadzvedávají u PC ze židle,plná huba keců,ale RS by nedělal,hlavně že vyčítá povolenku zadara ha hááá,jenže někteří to dělají opravdu zadara,bez povolenky...

                          NSven - Profil | Po 18.4.2011 19:29:14

                          tuzemak >> do kamene to vytesat :-))))

                            NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:29:10

                            Venca888 >>
                            Máme myslím 5.
                            Náš revír je jeden rybník o velikosti do 5 ha, takže z mého pohledu je ten počet tak na hraně co by mělo být.

                              NSven - Profil | Po 18.4.2011 19:27:46

                              Urbis Cannabis >> ano, je možné že o placku přišel. Ale takovým způsobem, jak píše Jarda.Š. Tedy pro porušení zákona.
                              Ovšem porušením zákona není ani kdyby odnesl 5q ryb, pokud dodrží povolené limity.
                              Ještě bych reagoval na: ..."A v případě, že RS-MO shledá porušení RŘ je oprávněna odebrat povolenku".... To je zásadní omyl. RS je oprávněna zadržet povolenku pouze v případě porušení zákona 99/2004 a jeho prováděcí vyhlášky.

                                NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 19:27:21

                                MifakM >> teoreticky ano. prakticky je to obtížnější. Komu to má nahlásit? Myslíš, že někdo zavolá Policii, protože má pocit, že támhleten člověk MOŽNÁ dával do igelitky třetího kapra?

                                  Ntuzemak - Profil | Po 18.4.2011 19:26:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Kaplan >> udělej si zkoušky a můžeš zkusit dělat RS,potom zjistíš,že tu povolenku si raději zaplatíš jako obyčejný člen...

                                    NVenca888 - Profil | Po 18.4.2011 19:25:56

                                    MifakM >> myslím, kolik členů RS

                                      NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:25:45

                                      Kaplan >>
                                      Venca888

                                      Ono to není jen otázka RS. I každý řadový člen rybářského svazu má možnost (a teď nevím, jestli to není dokonce i jeho povinnost) oznámit porušování RŘ příslušným orgánům.

                                        NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:24:01

                                        Venca888 >>
                                        Asi 210 členů včetně dětí