- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Osádka do rybníku
Předem děkuji za odpověď a dobré rady, jelikož s rybníkařením nemám žádné zkušenosti.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NFlorish - Profil | Po 18.4.2011 19:50:29
NMifakM - Profil | Po 18.4.2011 19:46:19
Nosud - Profil | Po 18.4.2011 19:37:07
Nxiaco - Profil | Ne 17.4.2011 21:16:15
děkuji za vaše reakce k osádce ryb do mého rybníčku. Jenom chci upřesnit že můj syn 96 ročník pivo zatím nepije a jen mi dělá sekretářku :D. Já se moc s počítačem nekamarádím. Když jsem tento rybník kupoval tam mi bývalý majitel tvrdil, že je tam minimálně 50 kaprů, nějaký sumec, candát a okouni. Jelikož jsem tam byl asi 4x s nahozenými pruty a nic, tak mi to nedalo a rybník jsme vypustil a když voda vytekla byl jsem v šoku. V rybníce nebyla ani jedna větší ryba, jen stovky malých rybiček do velikosti cca 10 cm. Nevěřili tomu ani sousedi z okolních příbytků, kteří tento rybníček znají. Říkali že se tam motá vydra, je možné že by vydra tak dokonale rybníček vyčistila? Mě to připadá jako by to někdo vylovil. Pozemek je oplocený drátěným pletivem, dokáže vydra přelézt plot?
Poradíte někdo kde bych v jižních Čechách sehnal nějakou násadu?
Nrover - Profil | Čt 14.4.2011 20:07:54
Správné rozhodnutí, ...ty palce držet budu !
Ať se zadaří :-)
Nčuftíík - Profil | Čt 14.4.2011 16:47:50
NVERŇÁK - Profil | Čt 14.4.2011 16:39:50
Nčudlař02 - Profil | Čt 14.4.2011 16:18:32
NVERŇÁK - Profil | Čt 14.4.2011 16:13:29
NNelinář - Profil | Čt 14.4.2011 16:06:49
Nčudlař02 - Profil | Čt 14.4.2011 16:02:53
NVERŇÁK - Profil | Čt 14.4.2011 16:01:40
Nšťovíček - Profil | Čt 14.4.2011 15:56:50
NNelinář - Profil | Čt 14.4.2011 15:53:20
jaké jsou minimální požadavky na kubíky ??
NLazar - Profil | Čt 14.4.2011 15:43:09
NVERŇÁK - Profil | Čt 14.4.2011 15:34:24
mame podobný rozměry rybníčku na chajdě a v mame tam ryby ve složení kapr,nedávno vysazení amuři taky pár úhořů a zlatý jeseny taky jestě bych zapoměl par karasu malejch ale ty tam pomalu vybíjí úhoři.A pod ti jezírkem sme udělali takovou malou komoru pro siveny a pstruhy.Tak se měj snad ti to trošku pomuze ahoj.
Nšťovíček - Profil | Čt 14.4.2011 15:22:14
Nosud - Profil | Čt 14.4.2011 14:52:38
Nrover - Profil | Čt 14.4.2011 14:32:51
Snad by to možné bylo, ale nejsem si jistý, jestli přezimující ryby jsou zrovna na místě, kudy nepřetržitě proudí voda. Hledají spíše "klidnější " partie, řekl bych, ...ale za pokus to možná stojí, pokud to nic nestojí :-)
A když už se do toho pustíš, stejně uděláš něco " navíc" ...
Nosud - Profil | Čt 14.4.2011 14:24:18
NSven - Profil | Čt 14.4.2011 13:30:37
Ale pokud si pamatuju, tak jsem žádného z nich neochutnal :-) Bylo to jen takové velké akvárko.
Nrover - Profil | Čt 14.4.2011 8:53:07
Asi tě zklamu, ale jeden metr je příliš málo, hloubka by měla být min. 1.5 m, aby obsádka přečkala zimu relativně v pohodě. Moc listnáčů okolo znamená na podzim hodně listí ve vodě, potažmo tlení pod ledem, ...ale vzniklé plyny se řešit dají. Ta hloubka je rozhodující, jinak velikost rybníka, ...přítok, traviny, rákos atd., jsou v pohodě ...
Nčudlař02 - Profil | Čt 14.4.2011 7:46:57
NLukas89 - Profil | Čt 14.4.2011 7:24:35
NPvl - Profil | Čt 14.4.2011 6:21:23
Nxpeedee - Profil | Čt 14.4.2011 6:17:32
Za to dneska mít rybníček, kterej by to jen trochu umožňoval, tak 100% pstruhy a siveny - to je podívaná a jak se při krmení vaří voda....
NSven - Profil | Čt 14.4.2011 1:32:41
O rybníčku sem nedal žádnou informaci, takže není zřejmé v jakém je rybník stavu, nakolik je zabahněný, jak bujná tam je vegetace, jak vydatný a zda je celoroční přítok. Jestli v zimě nezamrzá, neboť jak je známo, spodní prameny jsou bez kyslíku. Průměrné teploty a v závislosti na nich obsahy kyslíku vody atd.
Také nesdělil, jestli bude na chalupě jen občas nebo tam bude bydlet a kolik času je schopný tomu věnovat. Např. jestli bude krmit, v zimě pravidelně sekat led atd.
Takže v podstatě ty nejdůležitější informace, vedoucí k nějakému rozhodování, zřejmě nepokládá za důležité. Ono zase těch 680 kubíků, jsou-li tam opravdu, není tak moc. Z toho dokáže pár kaprů v teplém počasí udělat žumpu na počkání.
A konečně, proč bych si dával do rybníčka kapry, kterými jsou všechny vody zasviněné až do aleluja. Dal bych si tam ryby které by mi vodu oživily a přitom byly v jakési rovnováze.
Lín by se živil hlavně bentosem, plotice a perlín planktonem a navíc i řasou a predátoři jejich potěrem. I tak by bylo třeba občas přikrmit. Ono méně, znamená často více .....
Nxpeedee - Profil | Čt 14.4.2011 0:49:05
NSven - Profil | St 13.4.2011 23:40:37
Žádné kapry, cejny, jesetery a podobné ryby které se živí ze dna.
NKáceč - Profil | St 13.4.2011 23:07:25
NZlejšek - Profil | St 13.4.2011 23:00:09
NPanto - Profil | St 13.4.2011 22:43:38
Veľa šťastia pri zdokonalovaní jazierka... ;)
NSližmaister - Profil | St 13.4.2011 21:54:30
Nabul-luba - Profil | St 13.4.2011 21:42:30
Nkuzma - Profil | St 13.4.2011 21:12:51
Nšťovíček - Profil | St 13.4.2011 21:11:03
Nxiaco - Profil | St 13.4.2011 21:07:45
Nosud - Profil | St 13.4.2011 19:49:45
Nrover - Profil | St 13.4.2011 14:59:00
Vše se řídí velikostí, délkou slunečního svitu ( teplota ) a množstvím přitékající vody. Je to velmi důležité ke zdárnému přezimování obsádky. Hloubku máš dostačující, tam by problém být neměl, ...změřil bych ještě kyselost vody ( PH ).
Počítej s tím, že kapr vodu při hledání potravy kalí, takže na tu malou plochu s ním opatrně. Amur a Lín bez problémů, barevní Jeseni také, i pár Jeseterů by tam klidně mohlo být. Pokud je voda hodně studená, Pstruh nebo Siven by od věci určitě nebyl, s ostatními rybami bych je ale moc nekombinoval. Důležité je rybníček nepřerybnit, ...a ryby přikrmovat. Dravec ( Štika, Candát i Okoun ) v min. množství neuškodí, musí mít samozřejmě dostatek potravy.
Něco podobného ve větším měřítku mám také, klidně se ozvi, pokud budeš mít nějakou konkrétní otázku, nebo problém :-)
NFrancJosef - Profil | St 13.4.2011 14:54:17
Nfotojakes - Profil | St 13.4.2011 14:15:43
NJovánek - Profil | St 13.4.2011 14:04:45
NPvl - Profil | St 13.4.2011 6:16:45
Nxpeedee - Profil | St 13.4.2011 6:08:42
Jestli něco alá zahradní jezírko a kochat se rybou, tak minimálně kapra co reje a jinak jeseny a spol.(třeba takovej jeseter vypadá moc hezky) a jestli je přítok vydatnější a zároveň i provzdušňuje vodu, tak i nějakej pstruh se uživí a budeš mít čisto od hmyzu(jinak to samý udělaj i slunečnice)...Osaď to nějakou zelení a zahradní jezírkáři ti to budou jezdit obdivovat.
Jestli chceš rybník, což se dá na tomhle webu předpokládat, tak tam stejně vysaď nějakou břehovou zeleň(jestli tam máš nějaký mělčí místo), ať se to provzdušňuje a čistí. A pak můžeš zarybňovat dle libosti(jezírkáři, který si potrpí na průzračnou vodu dávaj 1kg ryby/1m3 vody - ti samozřejmě filtrujou a vzduchujou víc, ale hlavně kvůli tý vodě, než rybě).
hough
PS: jen poznámka - děsně ti závidím!!!
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59868
NRybářsko-houbařské jádro .-)45009
NRybářsko - Dřevorubecká klika82976
NUdírny a uzení51139
NBushcraft, zálesáctví, pobyt v přírodě2177
NJihočeská bašta nejen pro jihočechy29521
NKdo z vás je tady řezník?824
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22048
NKormorán 20171127
NČína - objednali ste uz nieco?15714
Kde to žije - všechna témata
13:34NPoradna: Redakce MRK.cz 1765
12:19NRybáři vs ochránci přirody 76
11:29NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 27
10:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 44
10:28NATTs hlásiče a ATTx příposlech 545
10:11NStaré Česke rybářské vybavení 396
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
NOVINKA na CHYTIL.cz - boilies v dipuZa 159 Kč
Master Carp Boilies 16 / 20 mm v dipu - oblíbené kuličky řady Master Carp, které prošly dvojitým procesem dipování pro co nejsilnější účinek. Balení 120g + 50ml dip. 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....













