Stavba prutov a restaurovanie.

Zacal som sa o tuto temu zaujimat, horko tazko som zhanal informacie tu na mrku. Casom som sa sice dozvedel dost aby som zacal s repasaciou mojho stiepaneho prutu a planovat stavbu privlacaku, ale dalo to zabrat a stale o tom zdaleka neviem dost. Takze pre podobnych nadsencov zakladam otazku v ktorej bude mozne dozvediet sa zaklady, vymenit si poznatky o materialoch, postupoch a podobne. Vitane su odkazy na videa, stranky ktore predavaju komponenty, navody na vyrobu pomocok na viazanie, uplny ideal su fotoserialy vlastnych pokusov.
Autor diskuse: P!F - Profil , 11.4.2011 všeobecné - domací dílna

David Bek - Profil | Pá 27.5.2011 20:15:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Má to svoje mouchy,ale chytat se s tím dá.

    David Bek - Profil | Pá 27.5.2011 20:14:16

    kamkam >> nalakuj to na jeden pokus

      David Bek - Profil | Pá 27.5.2011 20:13:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      .

        kamkam - Profil | Pá 27.5.2011 20:13:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        posledne ocko dokoncit a uz len lak. Este k laku po jakom case mozem nanasat druhu vrstvu, az ked vytvrdne ta prva?

          David Bek - Profil | Pá 27.5.2011 20:12:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          Tak už konečně griluju:-)Teď už jenom pozor na prach...

            alda2211 - Profil | Pá 27.5.2011 19:37:50

            osobne tipuju vymenu za 50mm ocko coz jsou 2 ocka nit,lak a prace a myslim ze za rozumnou kvalitu ocka se plati tak cena a dobra je 1000,-

              pepa-č - Profil | Pá 27.5.2011 19:07:28

              Sethy >> i omotat a přelakovat? jako některý děcka jsou fakt šikovný, ale.. :-)

                j.sladkay - Profil | Pá 27.5.2011 18:51:56

                Tomajo >> tiez si myslim, ze to ocko to nevyriesi.

                kospi: velkost cievok s tym nic nema. je pravda, ze vlasec sa uvolnuje z vacsieho priemeru, ale ide trochu pomalsie, takze uvolnene obluky vlasca narazaju /?ak vobec / na oko v pomalsom slede.

                  j.sladkay - Profil | Pá 27.5.2011 18:46:11

                  Jarda Š. >> s akciou prutu, by som sa netrapil, nec markantne sa tam neudeje. nieje to musak

                    Tomajo - Profil | Pá 27.5.2011 17:22:25

                    kospi >> aha, tak to jsi měl napsal hned, že první od konce :-))) To mění situaci. Zde vyměnit pouze jedno očko za větší asi nebude to pravé ořechové. Jak by to vypadalo, kdyby jsi měl očka 50mm a pak další 30mm to by byl hroznej skok.

                      Jarda Š. - Profil | Pá 27.5.2011 17:19:59

                      kospi >> To by mohlo, ale je potřeba zvážit, co to udělá s akcí prutu.

                        kospi - Profil | Pá 27.5.2011 17:14:32

                        já chci vyměnit první očko od navyjáku .mám daiwy dragonier a několikrát se mi stalo že při nahazování se mi udělala smyčka okolo prvního očka myslím si že je to tím protože mám velké navy. a větší očko by to mohlo změnit.

                          Sethy - Profil | Pá 27.5.2011 16:47:35

                          kospi >> vyměnit přední očko zvládne i 3leté dítě. Klidně se do toho pusť.

                            Tomajo - Profil | Pá 27.5.2011 16:45:01

                            kospi >> jde o to , že tě to vyjde jinak zbytečně draho, budeš muset prut někomu poslat nebo dovézt, potom zaplatíš za očko a výměnu. Počítám, že jen výměna a očko bude tak kolem 250Kč na prut. A z jakého důvodu chceš vyměnit očka?

                              kospi - Profil | Pá 27.5.2011 16:18:06

                              Tomajo >> díky za odpověď já sám se do toho určitě nepustím na to jsem velkej srab a ty klacíky mam moc rád

                                Jarda Š. - Profil | Pá 27.5.2011 16:17:03

                                kospi >> Na to se zeptej některého kvalitního opraváře rybářských potřeb, kterému ten prut doneseš. Určitě se to dá, ale odborník musí posoudit, jestli by to u konkrétního prutu mělo význam a ty si musíš posoudit, jestli ti to prut zbytečně nezkazí vzhledově.

                                  Tomajo - Profil | Pá 27.5.2011 16:14:16

                                  kospi >> rozhodně dalo. Buď si sežeň očko a vyměn sám, nic složitého to není a nebo u p.Mikeráska,Studeného nebo třeba Pípala.

                                    kospi - Profil | Pá 27.5.2011 16:04:54

                                    dobrý den pánové. chtěl jsem se jen zeptat jestli někdo nevíte jestli by se dalo na kaprovém prutu vyměnit první očko za větší a kolik by to stálo?

                                      Mikšík- jen jednou - Profil | Pá 27.5.2011 15:43:46

                                      David Bek >> z vlastních zkušeností vím, že těsná díra se dělá líp, než ta větší :) :D

                                        David Bek - Profil | Pá 27.5.2011 9:52:09

                                        Mikšík- jen jednou >> :-)))ty seš vůl:-)udělat těsnou díru je základ:-)

                                          Červené karty: S&F - pescador